Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, αγορασα ενα nokia c5-03 απο ebay κ ειναι το menu στα αγγλικα. Επίσης πουθενά δεν εχει μεσα στις γλώσσες ΕΛΛΗΝΙΚΑ εχει ολα τα αλλα εκτος απο ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να περάσω τα ελληνικά? Αν μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει το πώς θα ημουν ευγνωμων! Ευχαριστώ.

Καλημέρα.

Για να περάσεις Ελληνικά ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε αν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης κάποιων εφαρμογών που είναι αποθηκεύμενα στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πως κανω uninstall τα κοινονικα δικτυα; οταν παω απο την διαχ. εφαρμογων μου λεει η αφαιρεση ακυρ. Εψαξα στο φορουμ και στο γοογλε αλλα δεν βρικα τπτ... :(
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πως κανω uninstall τα κοινονικα δικτυα; οταν παω απο την διαχ. εφαρμογων μου λεει η αφαιρεση ακυρ. Εψαξα στο φορουμ και στο γοογλε αλλα δεν βρικα τπτ... :(

 

Σου ακυρώνει την απεγκατάσταση;:blink:Εγώ την έκανα κανονικά...:confused:

 

Edit: Όπως είπα, την ΕΚΑΝΑ κανονικά, πριν το αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση... Τώρα και σε 'μενα το ίδιο λέει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες!

Μια ερώτηση. Επειδή η κάρτα μνήμης των 2GB είναι φορτωμένη με τα αρχεία των χαρτών, σκέφτηκα να πάρω μια 4αρα κάρτα και να κάνω κόπι πέηστ τα αρχεία από τη μια κάρτα μνήμης στην άλλη. Θα έχω θέμα με τους χάρτες και τις εφαρμογές μετά ή θα είναι όλα οκ;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα,απλά να έχεις επιλέξει μέσα από τον υπολογιστή να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία και οι φάκελοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Να 'σαι καλά! Λογικά θα κάνω μια απλή αντιγραφή/επικόλληση ώστε αν κάτι πάει στραβα να έχω την αρχική κάρτα. Απλά ανακάλυψα ότι έχει καλή αναπαραγωγή μουσικής το κινητό (γενικά με τη Νόκια δεν ήμουν ικανοποιημένος με την αναπαραγωγή μουσικής...) οπότε είπα να το χρησιμοποιώ και σαν mp3 player και χρειάζομαι λίγο χώρο...

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει!:) Με ποιά ακουστικά ακούς μουσική; :)
Link to comment
Share on other sites

Με τα απλά ακουστικά (ψείρες) της Sony που χρησιμοποιώ για το mp3 player και το laptop. Έχουν πολύ καλή απόδοση ήχου. Τα ακουστικά που συνοδεύουν το κινητό είναι επιεικώς για πέταμα. Μόνο ως handsfree μπορούν να χρησιμοποιηθούν ένεκα του μικροφώνου. Για τίποτα παραπάνω.

Στα συν του κινητού είναι ότι η ένταση είναι δυνατότερη από το mp3 player που χω, Sony και παρότι δεν είναι ενεργοποιημένο το AVLS είναι αρκετά χαμηλή η ένταση.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τα ακουστικά που δίνουν μαζί με το κινητό είναι:X:X:X:X

Εγώ έχω τα Yamaha EPH-30 μαζί με το κλασσικό handsfree των Ν-Series ;)

Link to comment
Share on other sites

To nokia c5-03 υποστηρίζει την προβολή ιστοσελίδων με flash player 10 και πάνω; Όταν δοκιμάζω να μπω ιντερνετ όλες οι σελίδες με flash player 10 και πάνω δεν μπορώ να τις δω. Έχει βρει κάποιος έκδοση του flash player που να μπορεί να εγκατασταθεί στο nokia c5-03; Ψάχνω το flash 10 for Symbian ή κάτι καλύτερο αν υπάρχει. Αν έχει βρει κάποιος κάτι και μπορεί ας δώσει ένα link για να κατεβάσω το πρόγραμμα. Ευχαριστώ.

 

Και κάποια εκδοση του flashLite πέρα απο την 4 που έχει προεγκατεστημένη μπορούμε να βρούμε κάπου;

Edited by xenopoulos
.
Link to comment
Share on other sites

To nokia c5-03 υποστηρίζει την προβολή ιστοσελίδων με flash player 10 και πάνω; Όταν δοκιμάζω να μπω ιντερνετ όλες οι σελίδες με flash player 10 και πάνω δεν μπορώ να τις δω. Έχει βρει κάποιος έκδοση του flash player που να μπορεί να εγκατασταθεί στο nokia c5-03; Ψάχνω το flash 10 for Symbian ή κάτι καλύτερο αν υπάρχει. Αν έχει βρει κάποιος κάτι και μπορεί ας δώσει ένα link για να κατεβάσω το πρόγραμμα. Ευχαριστώ.

 

Και κάποια εκδοση του flashLite πέρα απο την 4 που έχει προεγκατεστημένη μπορούμε να βρούμε κάπου;

Δεν είναι διαθέσιμο το flash 10 για συσκευές symbian ούτε μπορείς να περάσεις κάποια άλλη έκδοση του flash στο κινητό σου. Υποστηρίζει μόνο flash lite, οπότε οι σελίδες που έχουν ως βάση το flash 10δεν θα εμφανίζονται σωστά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μήπως γνωρίζετε πώς γίνεται η διαγραφή του λογαριασμού μου από την εφαρμογή ovi store που είναι εγκατεστημένη μέσα στη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή εφαρμογή για μπλοκάρισμα εισερχομένων κλήσεων σε συγκεκριμένες επαφές ? Επίσης πώς λύνετε το θέμα με το μήνυμα για την γεμάτη μνήμη που βγάνει συνέχεια ? (το κινητό ανήκει σε μια φίλη μου και δεν είναι ''πειραγμένο'')
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή εφαρμογή για μπλοκάρισμα εισερχομένων κλήσεων σε συγκεκριμένες επαφές ? Επίσης πώς λύνετε το θέμα με το μήνυμα για την γεμάτη μνήμη που βγάνει συνέχεια ? (το κινητό ανήκει σε μια φίλη μου και δεν είναι ''πειραγμένο'')

 

Εννοείς γεμάτη μνήμη για τα μηνύματα?

Αν ναι τότε πήγαινε στα μηνύματα -> επιλογές -> μηνύματα SIM και σβήσε τα μηνύματα που είναι αποθηκευμένα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα! Εχω ενα θεμα με το Wifi του κινητου...

Οταν βρισκομαι σε σημειο που υπαρχει σημα (πχ σπιτι) συνδεεται αυτοματα με αποτελεσμα να κατεβαζει τα email αβερτα ολη μερα...

Πως μπορω να κανω κατι ετσι ωστε να ενεργοποιειται μονο οταν θελω εγω και οχι απο μονο του?

Δεν μπορει με καθε spam να πεταγομαι στο ποδι νυχτιατικα!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς γεμάτη μνήμη για τα μηνύματα?

Αν ναι τότε πήγαινε στα μηνύματα -> επιλογές -> μηνύματα SIM και σβήσε τα μηνύματα που είναι αποθηκευμένα εκεί.

 

Όχι για τα sms. Όταν προσπαθεί να ανοίξει τον browser για internet ή ακόμα όταν μπαίνει στο μενού των εφαρμογών εμφανίζεται ένα μήνυμα που λέει η μνήμη είναι γεμάτη αφαιρέστε κάτι από τη μνήμη c του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα! Εχω ενα θεμα με το Wifi του κινητου...

Οταν βρισκομαι σε σημειο που υπαρχει σημα (πχ σπιτι) συνδεεται αυτοματα με αποτελεσμα να κατεβαζει τα email αβερτα ολη μερα...

Πως μπορω να κανω κατι ετσι ωστε να ενεργοποιειται μονο οταν θελω εγω και οχι απο μονο του?

Δεν μπορει με καθε spam να πεταγομαι στο ποδι νυχτιατικα!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

:lol:Λοιπόν, έχεις συνδεδεμένο τον λογαριασμό σου στην εφαρμογή e-mail; (κάτω από τα εισερχόμενα). Αν ναι, απλά να αποσυνδέεις το κινητό απ' το wifi και να το συνδέεις όταν θες να μπεις στο internet ;) . Αλλιώς σβήσε τον λογαριασμό σου απ' το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

μεταφέρω τις επαφές μου από 1 παλιό motorola U9 και προσπαθώ να τις γράψω σε 1 νόκια c5-03.

προσπάθησα μέσω του pc αλλά δε μπορώ να βγάλω καν τις επαφές από το άλλο κινητό , πόσο μάλλον να τις περάσο στο καινούργιο)

 

Κατάφερα να μεταφέρω τις επαφές μέσω bluetooth όμως (απέυθείας μεταξύ των 2 κινητών).

αυτέςς εμφανίστηκαν σα μηνύματα στο νέο κινητό. τώρα πρέπει να μπαίνω σε κάθε μύνηματα 1-1 για να μπορέσω να περάσω την κάθε επαφή στις 'επαφές'.

Υπάρχει άλλος καλύτερος τρόπος;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας τσεκάρει ένα λεπτάκι όποιος έχει το C5-03 αν περιλαμβάνει τον ήχο ''signum'' και να μου πει. Υπάρχει λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι για τα sms. Όταν προσπαθεί να ανοίξει τον browser για internet ή ακόμα όταν μπαίνει στο μενού των εφαρμογών εμφανίζεται ένα μήνυμα που λέει η μνήμη είναι γεμάτη αφαιρέστε κάτι από τη μνήμη c του τηλεφώνου.

 

Πόση είναι η ελεύθερη μνήμη στο C?

 

Καλό είναι να υπάρχει όσο το δυνατόν πιο ελεύθερη μνήμη στο C.

Δηλαδή οι εφαρμογές να γίνονται εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης Ε

 

Οπότε η καλύτερη λύση η δημιουργία χώρου στην μνήμη της συσκευής με απεγκατάσταση εφαρμογών από το C και μεταφορά αρχείων από τη μνήμη της συσκευής © στη κάρτα μνήμης (Ε)

Link to comment
Share on other sites

Όχι για τα sms. Όταν προσπαθεί να ανοίξει τον browser για internet ή ακόμα όταν μπαίνει στο μενού των εφαρμογών εμφανίζεται ένα μήνυμα που λέει η μνήμη είναι γεμάτη αφαιρέστε κάτι από τη μνήμη c του τηλεφώνου.

 

Λοιπόν, λοιπόν!

Επειδή κι εγώ είχα θέμα με τη μνήμη του τηλεφώνου μπορείς να κάνεις τα εξής:

1)να περάσεις στην κάρτα μνήμης φωτογραφίες ή αρχεία ήχου που σου χρειάζονται και σβήσε από τη μνήμη του κινητού φωτογραφίες ή αρχεία ήχου που δε χρειάζεσαι. Για να δεις ποια αρχεία είναι στη μνήμη τηλεφώνου και ποιά στην κάρτα μνημης, αυτά που είναι στην κάρτα μνήμης έχουν ένα διακριτικό εικονιδιάκι με μια κάρτα πάνω δεξιά ή για τα τραγούδια στη μουσική, το ίδιο εικονιδιάκι δεξιά.

2)Στη διαχείριση εφαρμογών, στις εγκατεστημένες εφαρμογές, δες ποιες εφαρμογές είναι περασμένες στο κινητό και ποιές στην κάρτα μνήμης. Πάλι θα τις ξεχωρίσεις με το εικονίδιο που σου πα παραπάνω. Μετά απεγκατέστησε μεγάλες εφαρμογές που βρίσκονται στο κινητό, όμως ΠΡΟΣΟΧΗ! Μη σβήσεις εφαρμογές που δεν ξέρεις, σβήσε ΜΟΝΟ εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει εσύ και ξέρεις ότι θα τις ξαναβρεις αν ξαναχρειαστεί να τις εγκαταστήσεις. Σε περίπτωση που μπορείς να ξαναβρεις μια εφαρμογή που θες, απεγκατέστησέ την και ξαναεγκατέστησέ την στην κάρτα μνήμης. Σου δίνεται άλλοστε η επιλογή κατά την εγκατάσταση (στις περισσότερες εφαρμογές τουλάχιστον από το κατάστημα Νοκια). Εννοείται ότι δεν πειράζεις εφαρμογές της Νοκια που ήταν ήδη εγκατεστημένες ή κάτι Qt που θα δεις. Μπορεί να είναι μεγάλες αλλά απαραίτητες για το κινητό.

3)Στην εφαρμογή "Internet" πας στις Ρυθμίσεις, μετά "Εμπιστευτικότητα", πας "Σβήσιμο δεδομένων εμπιστευτικότητας" και διαλέγεις τι θέλεις να σβήσεις. Καλό θα είναι να τα σβήσεις όλα, ή τουλάχιστον το ιστορικό!

 

Αυτά είναι τα τρία βασικότερα που μπορείς να κάνεις. Αν είναι μπορείς να σβήσεις και μηνύματα, αν έχεις πολλά και σου πιάνουν πολύ χώρο. Πάντως, μη νομίζεις ότι θα έχεις και πάρα πολύ χώρο ελεύθερο στο κινητό. Εγώ πριν λίγο καιρό είχα γύρω στα 8MB ελεύθερα, μετά πήγε στα 4MB και αφού έσβησα πόσες εφαρμογές και έσβησα το ιστορικό πήγα αισίως στα 13MB!!! Γενικά το Ιστορικό μου έπιανε πααααρα πολύ χώρο, περισσότερο κι από τις εφαρμογές! Οπότε να του κάνεις μια διαγραφή όποτε βλέπεις ότι λιγοστεύει η μνήμη.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...