Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

1) Δοκίμασε το AlternateReader

3) Απλά απενεργοποιείς το AGPS μέσα από τις ρυθμίσεις, αν δεν θες να έχεις μικρές χρεώσεις των 4kb για να βρίσκει πιο γρήγορα την θέση σου. Οι χάρτες και οι φωνητικές εντολές κατεβαίνουν μέσω ovi suite ή από το nokia maps μέσω wifi. Δεν υπάρχει άλλη χρέωση, το πρόγραμμα είναι 100% δωρεάν.

5) Έχε επιλογή μέσα από τον ενσωματωμένο browser να κάνεις διαγραφή τα προσωρινά αρχεία. Άλλος τρόπος είναι να σβήσεις τον φάκελο cache από την διαδρομή C:/System.Αυτό γίνεται μόνο μέσω file manager όπως είναι ο X-Plore.

6) Οι άλλες επιλογές σου είναι να αλλάξεις πακέτο και να πας σε κάποιο μεγαλύτερο ώστε να έχει πιο πολλά ΜΒ. Ενδεικτικά το 45 απεριόριστα δίνει 350ΜΒ.

Κατεβασα το alternative reader και μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου!Απαντηση στην 4 ερωτηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβασα το alternative reader και μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου!Απαντηση στην 4 ερωτηση?

Καλημέρα.

Γύρισε την ημερομηνία της συσκευής σου 6 ή 12 μήνες πίσω και δοκίμασε ξανά. Στο 4 δεν σου απάντησα, γιατί δεν γνωρίζω τι μπορεί να φταίει. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το συγκεκριμένο site.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

4.Δεν μπορω να ποσταρω στο σωμα κειμενου στο cyclist.gr μηπως φταιει ο προεπιλεγμενος φυλλομετρητης?

Κάνε εγκατάσταση τον opera και δοκίμασε για να δεις τι γίνετε.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γύρισε την ημερομηνία της συσκευής σου 6 ή 12 μήνες πίσω και δοκίμασε ξανά. Στο 4 δεν σου απάντησα, γιατί δεν γνωρίζω τι μπορεί να φταίει. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το συγκεκριμένο site.

Παλι τα ιδια,δοκιμασα 6 και 12 μηνες πισω!

 

Κάνε εγκατάσταση τον opera και δοκίμασε για να δεις τι γίνετε.. :)

Και με τον opera τα ιδια!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και με τον opera τα ιδια!

 

Δοκίμασε τον UC Browser, θα τον βρείς στο Ovi/Nokia Store :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον UC Browser, θα τον βρείς στο Ovi/Nokia Store :)

 

Με τον UV λύθηκε το προβλημα αλλα μου φαινεται αργος σαν browser εχω δικιο?

 

Καλημέρα.

Γύρισε την ημερομηνία της συσκευής σου 6 ή 12 μήνες πίσω και δοκίμασε ξανά. Στο 4 δεν σου απάντησα, γιατί δεν γνωρίζω τι μπορεί να φταίει. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το συγκεκριμένο site.

 

Η λυση εδω?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η λυση εδω?

Να γυρίσεις ακόμα πιο πίσω την ημερομηνία. Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει debrand με το JAF?

 

Εγώ!:)Αλλά πρέπει να είχα κάνει κάτι λάθος, γιατί μετά είχα θέματα με τους χάρτες... Εκτός κι αν ήταν θέμα γκαντεμιάς (γιατί μετά αναβάθμισα το κινητό):)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ!:)Αλλά πρέπει να είχα κάνει κάτι λάθος, γιατί μετά είχα θέματα με τους χάρτες... Εκτός κι αν ήταν θέμα γκαντεμιάς (γιατί μετά αναβάθμισα το κινητό):)

 

Τι εννοείς θέματα με τους χάρτες?

Τώρα είναι εντάξει η συσκευή?

 

Στην διαδικασία με το JAF χρησιμοποίησες το Ovi Suite ή το PC Suite + NSU

Link to comment
Share on other sites

Να γυρίσεις ακόμα πιο πίσω την ημερομηνία. Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

Δεν βγαζω ακρη!Δοκιμασα απξ το 2006-2011!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θέματα με τους χάρτες?

Τώρα είναι εντάξει η συσκευή?

 

Στην διαδικασία με το JAF χρησιμοποίησες το Ovi Suite ή το PC Suite + NSU

Ovi Suite :)

Δεν βγαζω ακρη!Δοκιμασα απξ το 2006-2011!

Τότε ξανακάνεις sign την εφαρμογή ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση...

μπαινω στο ιντερνετ μεσω ασυρματου δικτυου, και μου βγαζει για "διαθεσιμη νεα εκδοση του καταστηματος Ovi. Θελετε να "κατεβασετε" την ενημερωση τωρα;" , με πληροφορει οτι μπορει να υπαρξουν χρεωσεις, παταω μονιμως το "αργοτερα". Πως μπορω να το παρακαμψω αυτο? Ή καλυτερα (απ οτι καταλαβαινω) να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση...

μπαινω στο ιντερνετ μεσω ασυρματου δικτυου, και μου βγαζει για "διαθεσιμη νεα εκδοση του καταστηματος Ovi. Θελετε να "κατεβασετε" την ενημερωση τωρα;" , με πληροφορει οτι μπορει να υπαρξουν χρεωσεις, παταω μονιμως το "αργοτερα". Πως μπορω να το παρακαμψω αυτο? Ή καλυτερα (απ οτι καταλαβαινω) να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις?

Ευχαριστω!

οπως το ειπες! απενεργοποιεις τις αυτοματες ενημερωσεις.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.xlsx .xls .doc πως θα μπορεσω να διαβασω αυτους τους τυπους αρχειων?

 

Άμα θες να τους διαβάσεις χωρίς να τους επεξεργαστείς υπάρχει δωρεάν το Quickoffice Lite στο Ovi Store

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να τους διαβάσεις χωρίς να τους επεξεργαστείς υπάρχει δωρεάν το Quickoffice Lite στο Ovi Store

 

Στην τελευταια αναβαθμιση υπαρχει προεγκατεστημενο ;)

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να τους διαβάσεις χωρίς να τους επεξεργαστείς υπάρχει δωρεάν το Quickoffice Lite στο Ovi Store

 

1.Εγκατεστητα το Quickoffice Lite αλλα οταν παταω πανω σε αρχειο doc μονο μου ζηταει να κανω purchase!2.Με το θεμα μου με τον alternative reader θα βρουμε την λυση?3.θα χρειαστω αντιβιοτικο και ποιο?4.Με ποιο τροπο να περασω την τελευταια αναβαθμιση στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

1.Εγκατεστητα το Quickoffice Lite αλλα οταν παταω πανω σε αρχειο doc μονο μου ζηταει να κανω purchase!2.Με το θεμα μου με τον alternative reader θα βρουμε την λυση?3.θα χρειαστω αντιβιοτικο και ποιο?4.Με ποιο τροπο να περασω την τελευταια αναβαθμιση στο κινητο?

 

1. Σπαστικό... :( Θα scrollάρεις από την δεξιά μπάρα ;)

3. Εγώ δεν έχω χρειαστεί μέχρι στιγμής ;)

4. Πατάς *#0000# στο πληκτρολόγιο (από κει που παίρνεις τηλέφωνο) και μετά Επιλογόες ---> Αναζήτηση ενημερώσεων

ή μέσω του Ovi Suite ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω το κινητο απο μαρτη το μονο παραπονο που εχω ειναι με την μνημη.

στη μνημη c απομενουν 30ΜΒ τι αλλο να σβησω και απο που?

καποιεσ εφαρμογες οπως το εδω και τωρα σβηνονται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω το κινητο απο μαρτη το μονο παραπονο που εχω ειναι με την μνημη.

στη μνημη c απομενουν 30ΜΒ τι αλλο να σβησω και απο που?

καποιεσ εφαρμογες οπως το εδω και τωρα σβηνονται?

 

Καλησπέρα. Όχι, δεν μπορείς να τις διαγράψεις. :) Θα μπεις μέσω της εφαρμογής xplore στην μνήμη C και θα διαγράψεις τον φάκελο cache (C:/System/Cache). ;) Αν και τα 30mb είναι καλά! :) Εγώ είμαι μόνιμα με 10mb ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση...

μπαινω στο ιντερνετ μεσω ασυρματου δικτυου, και μου βγαζει για "διαθεσιμη νεα εκδοση του καταστηματος Ovi. Θελετε να "κατεβασετε" την ενημερωση τωρα;" , με πληροφορει οτι μπορει να υπαρξουν χρεωσεις, παταω μονιμως το "αργοτερα". Πως μπορω να το παρακαμψω αυτο? Ή καλυτερα (απ οτι καταλαβαινω) να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις?

Ευχαριστω!

 

Από την στιγμή που μπαίνεις απ' το ασύρματο δίκτυο, δεν υπάρχουν χρεώσεις ;) . Το Ovi αναφέρεται σε χρεώσεις σε περίπτωση που μπεις χωρίς WiFi :) Οπότε δεν χρειάζεται να τις απενεργοποιήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

1.Εγκατεστητα το Quickoffice Lite αλλα οταν παταω πανω σε αρχειο doc μονο μου ζηταει να κανω purchase!2.Με το θεμα μου με τον alternative reader θα βρουμε την λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγορασα ενα nokia c5-03 απο ebay κ ειναι το menu στα αγγλικα. Επίσης πουθενά δεν εχει μεσα στις γλώσσες ΕΛΛΗΝΙΚΑ εχει ολα τα αλλα εκτος απο ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να περάσω τα ελληνικά? Αν μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει το πώς θα ημουν ευγνωμων! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...