Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα,

τις επομενες μερες θα εχω και εγω αυτο το κινητο, και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει λυχνια ειδοποιησης συμβαντων οπως εχουν τα N97, E71, E72, N900.

Ευχαριστω πολυ:)

 

Ναι, φυσικά και έχει! Διακριτική, με ελαφρύ "blink".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σημερα πηρα το κινητο για την γυναικα μου,αλλα επειδη δεν εχω πολυ σχεση με το symbian θελω μια βοηθεια!!!Οταν συνδεω τα ακουστικα μου βγαζει συνεχως απο κατω μια μπαρα για φωνητικες εντολες που λεει μιληστε τωρα!!!!Οπου και αν βρισκομαι(μενου-ραδιοφωνο η' κατι αλλο!!!)Πως απενεργοποιητε αυτο????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το κινητο για την γυναικα μου,αλλα επειδη δεν εχω πολυ σχεση με το symbian θελω μια βοηθεια!!!Οταν συνδεω τα ακουστικα μου βγαζει συνεχως απο κατω μια μπαρα για φωνητικες εντολες που λεει μιληστε τωρα!!!!Οπου και αν βρισκομαι(μενου-ραδιοφωνο η' κατι αλλο!!!)Πως απενεργοποιητε αυτο????

 

Μήπως κρατάς παρατεταμένα πατημένο το πράσινο πλήκτρο απάντησης;

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου!!!!

 

το βρηκα το προβλημα τελικα!!!Δεν ειχαν μπει τα ακουστικα μεχρι μεσα!!!!!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό θέμα... Αν το πιέσεις λίγο ακόμη σου δίνει την αίσθηση ότι θα σπάσει κάτι... :(

 

Παιδιά έχω ένα θέμα με το tapatalk... Όποτε κάνω αναζήτηση φόρουμ πχ το myphone μου βγάζει στην οθόνη "1 forum(s) found" και μετά τίποτα... Δεν μου εμφανίζει να επιλέξω το φόρουμ... Συγγνώμη που το γράφω εδώ αλλά στο θέμα με τις εφαρμογές δεν πήρα απάντηση... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό θέλω να ρωτησω το εξής.

 

Ακούω έντονα οτι πρέπει να απενεργοποιηθεί το gprs για να μην χρεωθεί ο λογαριασμός μας σαν μεταφορά ιντερνετ . Μπορει καποιος να μου πει που πρέπει να παω ?

 

Επίσης πάνω αριστερα κάτω απο την στάθμη του σηματος γράφει 3.5G αυτό εχει σχεση με τις χρεώσεις ? μπορώ να το βγάλω ή ειναι απο την vodafone ?

 

Συγγνωμη αν οι ερωτήσεις ειναι ασχετες αλλα δεν εχω και πολύ γνωση.

 

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν δεν μπεις στους χάρτες και δεν πατήσεις κάποια απ' τις επιλογές (πεζοπορία κτλ.) δεν χρεώνεσαι... Το 3.5G δεν έχει σχέση με τις χρεώσεις, απλά σου δείχνει τι δίκτυο υπάρχει (3G 3.5G ή αν δεν έχει κάτι απ' αυτά σου δείχνει απλά το εικονίδιο της κεραίας). Σε περίπτωση που μπεις στο Internet κάτώ απ' το 3.5G σου εμφανίζει δύο βελάκια... Και αν μπεις GPS πάνω αριστερά έναν δορυφόρο...:)
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα .

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Απλά ακούω πολλά για τις χρεώσεις και με αγχώνουν :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά δε βρήκα μια ικανοποιητική απάντηση για τη διάρκεια της μπαταρίας. ας με πει παρακαλώ ένας απ' τους κατόχους του κινητού πόσο κρατάει η μπαταρία με πολύ χρήση wifi κ.τ.λ. αλλά και με λίγη χρήση. δηλ μπορεί να βγάλει 5 μέρες? και επίσης θέλω να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει αν ταιριάζει στο c5 η μπαταρία του 5230:!: ευχαριστώ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Για το 5230 δεν ξέρω... Αν δεν το πολυχρησιμοποιείς τότε σε βγάζει ΑΝΕΤΑ 3-4 μέρες...:DΑλλιώς αν σκαλίζεις WiFi κτλ. μισή με μία μέρα...:)
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση για το κινητό μας...:DΤην εγκατέστησα και είναι φοβερή!:cool:Επιτέλους έχουμε και έναν αξιοπρεπή browser...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει σαν κινητό ?

1) Έχει κολλήματα?

2) Είναι αλήθεια ότι δεν υπάρχει GPU (οπότε τέλος τα Games)?

3) Εμφανίζει περιεχόμενο Flash Player στο Internet και γενικά πως τα πάει από Browsing? Κολλάει όπως στο 5230?

4) H ένταση μουσικής στο ηχείο και τα ακουστικά του είναι καλή?

5) Εφαρμογές μπορώ να μετακινήσω στην SD μιας και το κινητό έχει ΜΟΝΟ 40ΜΒ μνήμη?

6) Τι κάρτα μνήμης υπάρχει στη συσκευασία?

 

Όποιος γνωριζει και θέλει ας μου απαντήσει διότι το θέλω για 2ο κινητό μιας και το x10Mini δεν το βλέπω καλά :lol:

Α, μη μου πείτε πάρε Huawei x5, έχω διαβάσει για προβλήματα με παρτίδες και δεν θέλω να τρέχω. :lol:

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει σαν κινητό ?

1) Έχει κολλήματα?

2) Είναι αλήθεια ότι δεν υπάρχει GPU (οπότε τέλος τα Games)?

3) Εμφανίζει περιεχόμενο Flash Player στο Internet και γενικά πως τα πάει από Browsing? Κολλάει όπως στο 5230?

4) H ένταση μουσικής στο ηχείο και τα ακουστικά του είναι καλή?

5) Εφαρμογές μπορώ να μετακινήσω στην SD μιας και το κινητό έχει ΜΟΝΟ 40ΜΒ μνήμη?

6) Τι κάρτα μνήμης υπάρχει στη συσκευασία?

 

Όποιος γνωριζει και θέλει ας μου απαντήσει διότι το θέλω για 2ο κινητό μιας και το x10Mini δεν το βλέπω καλά :lol:

Α, μη μου πείτε πάρε Huawei x5, έχω διαβάσει για προβλήματα με παρτίδες και δεν θέλω να τρέχω. :lol:

Ευχαριστώ!:)

 

1) όχι, δεν έχει κολληματα

2) βασικα το θέμα του είναι η RAM... Την παλεύει με τα παιχνίδια μια χαρά! :)

3) με την νέα ενημέρωση του λογισμικού τα πράγματα είναι ΠΟΛΎ καλύτερα... Αν και συνιστώ να έχεις πρόχειρο και το opera mini... :)

4) το ηχείο είναι ΠΆΡΑ πολύ δυνατό... Τα ακουστικά που έχει στο πακέτο είναι γελοία... Εγώ έχω τα Yamaha EP-30 και τα σύνδεσα με το hands free που είχαν τα παλιά Νseries και η ποιότητα της μουσικής είναι άπαιχτη!

5) φυσικά! Τι είναι, android;:shifty:

6) η κάρτα είναι 2gb... :)

 

Ελπίζω να βοήθησα! :)

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες, να ρωτήσω κάτι τελευταίο, ο Opera (όχι ο mini) λειτουργεί κανονικά?. Thx Again! :)
Link to comment
Share on other sites

Μπα... Πιο συχνά θα βλέπεις το μήνυμα "μνήμη πλήρης" παρά την σελίδα που φόρτωσε (όση θα έχει φορτώσει τέλος πάντων) :(
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση για το κινητό μας...:DΤην εγκατέστησα και είναι φοβερή!:cool:Επιτέλους έχουμε και έναν αξιοπρεπή browser...

 

Εμενα δεν μου λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση. Εχω την v12.0.023 Εσυ ποια εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 20.0.24 με τον browser του symbian anna! :)

Εγώ όταν είχα τον product code της cosmote δεν μου έβγαζε ούτε καν την v12... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 20.0.24 με τον browser του symbian anna! :)

Εγώ όταν είχα τον product code της cosmote δεν μου έβγαζε ούτε καν την v12... :(

 

Εκτός από τον browser έχει άλλες διαφορές στη γενικότερη δομή του λειτουργικού και τις λειτουργίες του;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμφανίζει τους στίχους στην μουσική, διορθώθηκε το πρόβλημα με το κουμπί της κλήσης στο μητρώο και προσθέθηκαν τα smilies! :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμφανίζει τους στίχους στην μουσική, διορθώθηκε το πρόβλημα με το κουμπί της κλήσης στο μητρώο και προσθέθηκαν τα smilies! :)

 

Πραγματικά, η διόρθωση του bug του πλήκτρου των κλήσεων καθώς και η προσθήκη των smilies είναι όλα τα λεφτά σε αυτό το update! :D Δύσκολα ακόμα και αν έβγαινε άλλο θα το εγκαθιστούσα. Πλέον η συσκευή είναι ολοκληρωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι... Εντωμεταξύ ο browser το βιολί του...:mad:Εξακολουθεί να τρώει πολύ RAM (αν και λιγότερη από πριν)
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι... Εντωμεταξύ ο browser το βιολί του...:mad:Εξακολουθεί να τρώει πολύ RAM (αν και λιγότερη από πριν)

 

Κλασσικό Symbian... :p

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική Nokia... Γιατί δεν ακολούθησαν το παράδειγμα του Omnia HD;;;;; 256RAM!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κι από μένα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού αν έχει καλό GPS, αν κλειδώνουν γρήγορα οι δορυφόροι κι αν κρατάει το στίγμα του σταθερό. Πόση ώρα χρειάζεται περίπου για να κλειδώσει δορυφόρους και να βρει το στίγμα με καθαρό ουρανό; Φυσικά εννοώ χωρίς τη βοήθεια του A-GPS.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...