Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με χίλια θα αξίζει,εγώ το πιστεύω απόλυτα..επίσης ήμουν απ ο 2ος που είχα ψηφίσει ότι η nokia θα πάει στα 7αρια όταν γινόταν χαμος σε άλλο thrend εδώ στο my phone και πιστεύω θα πάρει μεγάλη ώθηση μιας και η nokia έχει τη δύναμη να ζητήσει ακόμη και κάποια(μικρή στην αρχή)παραμετροποίηση του λειτουργικού και αυτό θα είναι καλό για όλους όπως και για την αγαπημένη μου htc αν κ γω βάλει η nokia της κάμερες της η το δωρεάν GPS τότε θα εκτοξεύουν τα wp7 στο top κομμάτι της αγοράς.

Τώρα είναι πρώιμα ακόμη γι αυτό δε παίρνω αλλά πιστεύω μετά το μεγάλο update που ακούγεται και κυρίως μόλις μπει και η nokia θα ζωντανέψει το λειτουργικο που κατά τα άλλα όπως το εχω δοκιμάσει σε συσκευές στο πλαίσιο είναι ποοολυ αερατο...:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Εγώ πάντως παιδιά έχω πολλές ανησυχίες για την εν λόγω συνεργασία. Από τη μία η Microsoft που έκανε μια παράξενη στροφή αντιγράφοντας το τι πουλάνε οι άλλοι και από την άλλη η ΝΟΚΙΑ που παραδοσιακά δεν τολμά να καινοτομήσει σαν εταιρία και να απαγκριστρωθεί από το παρελθόν.

 

Μην ξεχνάμε ότι η συνεχιζόμενη πτώση της Nokia στην αγορά των smartphones αλλά και η αδυναμία της Microsoft να πετύχει αξιοσημείωτες πωλήσεις με τα Windows Phone 7, οδήγησαν στη συνεργασία των δυο εταιριών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, μετα απο ωρα καταφερα να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο!! Περναω το ελληνικο πληκτρολογιο, και ξεκιναω να περναω τις επαφες μου. Μεχρι εδω ολα οκ!!! Ενα μεγαλο μπραβο. Αν χρειαστει να κανεις ενα reset ομως......πανε ολα και φτου απο την αρχη!!!! Ε! ρε με μια μ@λ@.. που εμπλεξα.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι η πρωτη φορά είναι λιγο δυσκολη ,συνολικα πάνω από 5 λεπτά η διαδικασία δεν κρατάει..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ΟΚ εχεις δικιο. Αλλα να ηταν μοναχα τι ξεκλειδωμα?? Αν σε καθε reset!! πρεπει να το ξεκληδωνεις, να κανεις ρυθμισεις για το Marketplese, κλπ κλπ κλπ. αστο!! Αμ το να κανεις συγχρωνισμο τις επαφες θα πρεπει να εχεις Windows live id???Ακου εκει μ@λκια!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμ το να κανεις συγχρωνισμο τις επαφες θα πρεπει να εχεις Windows live id???Ακου εκει μ@λκια!!!

 

Καλά... αυτό είναι το τελευταίο. Και στο Android χρειάζεσαι gmail λογαριασμό, δεν λέει τίποτα αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά... αυτό είναι το τελευταίο. Και στο Android χρειάζεσαι gmail λογαριασμό, δεν λέει τίποτα αυτό.

 

πραγματικα κ τα 2 νέα λειτουργικά είναι σε αυτό το τομέα αστα..

τουλάχιστον στο android μπορείς να κανείς και 1 import export των επαφών σου σε vcf αρχείο στη memory card και από εκεί να τα κανείς copy paste στο pc,κάτι είναι και αυτό..

και ξαναλέω..ρε που φτάσαμε απ τη πλήρη ελευθερία sync με τα wm που είχαμε η σε περιορισμό η..όλα στη φορά(gmail κ.α.)νέα ήθη:p:cry:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε που φτάσαμε απ τη πλήρη ελευθερία sync με τα wm που είχαμε η σε περιορισμό η..όλα στη φορά(gmail κ.α.)νέα ήθη:p:cry:

 

Μάνο προσωπικά δεν το βλέπω σαν μειονέκτημα αυτό αλλά περισσότερο ως εξέλιξη. Πλέον έχεις πρόσβαση στις επαφές σου (και όχι μόνο) οπουδήποτε και αν είσαι και με μεγαλύτερη ασφάλεια χωρίς τους κινδύνους που εγκυμονεί ένα χαλασμένο PC για παράδειγμα. Εξάλλου το cloud computing είναι το μέλλον, αναπόφευκτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάνο προσωπικά δεν το βλέπω σαν μειονέκτημα αυτό αλλά περισσότερο ως εξέλιξη. Πλέον έχεις πρόσβαση στις επαφές σου (και όχι μόνο) οπουδήποτε και αν είσαι και με μεγαλύτερη ασφάλεια χωρίς τους κινδύνους που εγκυμονεί ένα χαλασμένο PC για παράδειγμα. Εξάλλου το cloud computing είναι το μέλλον, αναπόφευκτα.

 

Το ξέρω Γιάννη και έχεις δίκιο αλλά υπάρχουν και οι πιο παραδοσιακοι που δε θέλουν να είναι όλα φάτσα φορά ανεβασμένα στο net (δεν είμαι τέτοιος απλά το αναφέρω) και επίσης καλό είναι να υπάρχει και η παραδοσιακη δυνατότητα του sync στο pc με outlook.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα σε οσους γιωρταζουν. Εφτιαξα λογαριασμο στο hotmail και ανεβασα τις επαφες μου. Μεχρι εδω ολα οκ. Εκανα συγχρωνισμο με το κινητο, μου εφερε ολες τις επαφες, αλλα μου τις εφερε με αλφαβητικη σειρα, με πρωτο το ονομα. Εγω θελω ναι μεν αλφαβητικα αλλα με το επωνυμο. Υπαρχει καμμια λυση???

Και κατι ακομα. Με τα ringtones παιζει κατι η καθομαστε με αυτα που εχουν τα τηλεφωνα???

Edited by skomat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα σε οσους γιωρταζουν. Εφτιαξα λογαριασμο στο hotmail και ανεβασα τις επαφες μου. Μεχρι εδω ολα οκ. Εκανα συγχρωνισμο με το κινητο, μου εφερε ολες τις επαφες, αλλα μου τις εφερε με αλφαβητικη σειρα, με πρωτο το ονομα. Εγω θελω ναι μεν αλφαβητικα αλλα με το επωνυμο. Υπαρχει καμμια λυση???

Και κατι ακομα. Με τα ringtones παιζει κατι η καθομαστε με αυτα που εχουν τα τηλεφωνα???

settings-application-people και βάζεις παντού last name,last first..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι εντυπώσεις σας από την ποιότητα κατασκευής του HD7? Πως θα το χαρακτηρίζατε από αυτή την άποψη? 'Εχει κάποιο ψεγάδι το περίβλημα του?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, σαφώς ανώτερη του Desire HD.

 

Έχουν αναφερθεί μεμονωμένα περιστατικά με μη σωστό κούμπωμα του καπακιού όπου φαινόταν το εσωτερικό. Τα αντικατέστησε η αντιπροσωπεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ καλη ποιοτητα, αλλα αυτα τα 7αρια!!!!! Ελπιζω με καμμια αναβαθμιση να διορθωθουν λιγακι!! Με ringtones τελικα τι παιζει??? Edited by skomat
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια πολυ καλη ποιοτητα, αλλα αυτα τα 7αρια!!!!! Ελπιζω με καμμια αναβαθμιση να διορθωθουν λιγακι!! Με ringtones τελικα τι παιζει???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295036

 

Συγκρατημένα τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να σας κανω αλλη μια ερωτηση. Εχω το κινητο μου και στην συνδεση μου εχω και internet. Εχω επεισης και ενα tablet pc το archos 9 με win7. πως μπορω και αν, να συνδεσω με blootooth το κινητο με το tablet για να εχω internet στο tablet?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου? Έκανα κατα λάθος sync τον Windows Live λογαριασμό μου και μου έχει μπλέξει όλες τις επαφές και τις email addresses και εγώ δεν το θέλω αυτό...

 

Αν πάω να σβήσω κάποια email address τότε μου λέει πως θα το διαγράψει και απο το Windows Live Messenger (ούτε αυτό το θέλω)

 

Πώς θα καθαρίσω τις επαφές στο τηλέφωνό μου? ή αλλιώς πώς θα κάνω Remove το Windows Live λογαριασμό απο τα WP7 ?...

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Hard reset.

 

Συγνώμη athanaso77 που σε ρωτάω, αλλα επειδή είμαι λίγο πίσω σε φλασαρίσματα κτλ. Το hard reset είναι αν βγάλω πχ την μπαταρία κ κάνω restart ή έχει κανένα κουμπάκι μέσα το κινητό που πρέπει να πατήσω?...

 

Εντωμεταξύ, έχετε και οι υπόλοιποι πρόβλημα με την μπαταρία? Τελειώνει για την πλάκα! :) Αλήθεια, πού μπορώ να δώ μέσα στα WP7 πόση ΑΚΡΙΒΩΣ μπαταρία μου μένει ? (%) ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη athanaso77 που σε ρωτάω, αλλα επειδή είμαι λίγο πίσω σε φλασαρίσματα κτλ. Το hard reset είναι αν βγάλω πχ την μπαταρία κ κάνω restart ή έχει κανένα κουμπάκι μέσα το κινητό που πρέπει να πατήσω?...

 

http://www.technipages.com/htc-hd7-factory-reset.html

 

Εντωμεταξύ, έχετε και οι υπόλοιποι πρόβλημα με την μπαταρία? Τελειώνει για την πλάκα! :) Αλήθεια, πού μπορώ να δώ μέσα στα WP7 πόση ΑΚΡΙΒΩΣ μπαταρία μου μένει ? (%) ?

 

Ρίξε μια ματιά στο marketplace μήπως έχει κάποια σχετική εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.technipages.com/htc-hd7-factory-reset.html

 

 

 

Ρίξε μια ματιά στο marketplace μήπως έχει κάποια σχετική εφαρμογή.

 

ΟΚ! Μια χαρά, σε ευχαριστώ πολύ! Και συγνώμη για τις απλές ερωτήσεις που κάνω.. :O

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μου έσπασε τα νεύρα ,αγόρασα μία προπληρωμένη κάρτα visa και προσπάθησα να την περάσω σε αμερικάνικη διεύθυνση για να έχω την δυνατότητα να κατεβάζω ταινίες ,τίποτα, σε αγγλική διεύθυνση τίποτα,τελικά την δέχτηκε σε ιταλική ,κάτι είναι και αυτό ..εντωμεταξύ έχω κάνει τα άπειρα hard reset ,τέλος καλό όλα καλά..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
..εντωμεταξύ έχω κάνει τα άπειρα hard reset ,τέλος καλό όλα καλά..

 

Αυτό δυστυχώς δεν το γλυτώνει κανείς μιας και η έλλειψη δυνατότητας παραμετροποιήσεων, δεν συγχωρεί λάθη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα ταχύτητας τι λένε τα wm7 σε σχέση με τα 6.5? Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...