Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη αν το θεμα πηγαινει σε off-topic αλλα επειδη αφορα το HD7 και καποιος συμφορουμιτης μπορει να υπαρξει με το ιδιο προβλημα θα ηθελα να δει τι γινεται με το προβλημα αυτο καθως δεν γινεται αναφορα σε αλλο Ελληνικο site παρα μονο 2 ατομα σε ξενο το αναφερουν και αυτοι ως προβλημα και τους εγινε ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!

 

Χθες πηγα απο το καταστημα Πλαισιο της Καλλιθεας στο οποιο ο πωλητης στο τομεα κινητων ηταν τραγικος οσον αφορα την εξυπηρετηση. Κατι το οποιο ειναι απο μονο του τραγικο διοτι οπως λετε ολοι σας πιο πανω ως καταναλωτες εχουμε καποια δικαιωματα και ενα απο αυτο ειναι εστω μια αξιοπρεπεις εξυπηρετησης,σωστα δεν ειναι παιδια?

 

Εχοντας τα 2 κινητα λοιπον διπλα διπλα (το εκθεσιακο και το δικο μου) βλεπαμε και οι δυο οτι η διαφορα ηταν εμφανεστατη και ο πωλητης (ειναι καποιος ειδικος να κρινει τι ειναι σωστο και τι λαθος?) να επιμενει πως αφου κουμπωνει τελεια δεν υπαρχει προβλημα που μπορεις και βλεπεις απο το κενο την SIM :S

Αντε μετα να του πεις για κουκιδες σκονης κλπ..

 

Μου ειπαν καλυτερα να το παω μονος στην αντιπ. ace-HELLAS γιατι αν το πανε αυτοι θα παρει πολλες μερες μη μπορωντας να βγαλω ακρη για αντικατασταση και τον πωλητη να μου λεει "σιγα μην στο αλλαξουν...αλλα αφου επιμενεις στειλε το στην ACE στη Θεσσαλονικη διοτι της ΑΓΙΑΣ εκλεισε" . Της ΑΓΙΑΣ υπαρχει ακομα και σημερα το πρωι τους πηρα τηλεφωνο.

-Μου ειπαν πως αν ειναι οπως τουσ τα λεω τοτε δεν ειναι φυσιολογικο και πως θα μου το αλλαξουν την ιδια στιγμη,ειδομεν!

 

Το μεσημερι θα σας πω τι εγινε ωστε να γνωριζουν μελλοντικα παιδια που τυχον να εχουν το ιδιο προβλημα!

 

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα με το HD7. Το καπάκι φαίνεται να κάθεται σωστά αλλά βλέπω τη sim από το κενό που αφήνει.

 

Επίσης στη μέση περίπου της οθόνης αριστερά υπάρχει ένα σημάδι σαν pixel το οποιό φαίνεται σαν λευκό. Μήπως είναι σκόνη; Λέτε να περάσω μια από Ace στη Θεσσαλονίκη;

 

Τα προβλήματα αυτά τα είχε από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο; Πολύ παράξενο! Όπως και να έχει... επίσκεψη στην ACE Helllas.

 

Ακριβώς το ίδιο με το καπάκι. Θα βγάλω και μια φωτογραφία σύντομα για να καταλάβετε τι ακριβώς λέω.

 

Τώρα σε σχέση με το pixel/ σκόνη(;) δεν ξέρω εάν είναι ακριβώς το ίδιο με του φίλου παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

http://img193.imageshack.us/img193/6515/p1220084.jpg

 

Και μία φώτο πολύ πιο καθαρή παρακάτω και σε μεγάλη ανάλυση

 

http://img834.imageshack.us/img834/2898/p1220083.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μία φώτο πολύ πιο καθαρή παρακάτω και σε μεγάλη ανάλυση

 

http://img834.imageshack.us/img834/2898/p1220083.jpg

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3480305#post3480305

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να συνέβει το ίδιο και σε άλλη συσκευή μάλλον σημαίνει οτι κάποια παρτίδα, μικρή ή μεγάλη (μακάρι να είναι μικρή) έχει πρόβλημα με την εφαρμογή του καλύματος και με την οθόνη. Ίσως καποιο πρόβλημα στην γραμμή παραγωγής. Πάντως εφόσον τελικά στον πρώτο φίλο που είχε το πρόβλημα του το αντικαταστήσανε τότε μπορεί να γίνει το ίδιο και στην περίπτωση του δεύτερου φίλου οπότε κατευθείαν στο service όσο είναι καιρός.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω 1-2 απορίες σχετικά με τις επαφές μου στο HD7.

 

1)Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται ΜΟΝΟ οι επαφές της κάρτας SIM και όχι αυτές του Hotmail και Facebook? Δηλαδή όταν πατάω {People} να βλέπω μόνο την SIM.

 

2)Οι επαφές οι οποίες έχουν αντιγραφεί απο τη SIM είναι αποθηκευμένες κανονικά με ονομα επίθετο και αριθμό. Όταν όμως με καλεί κάποιος από τις επαφές μου εμφανίζεται σαν UNKNOWN CONTACT :wacko:

 

Any ideas....:help:

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΑΠΟΕΛ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όσον αφορά τη sim θα συνιστούσα να μην ασχοληθείς. Έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες σε σχέση με τις σύγχρονες συσκευές και θα αντιμετωπίσεις πολλά παρόμοια προβλήματα.

 

Όσον αφορά τις υπόλοιπες επαφές που εμφανίζονται με το συγχρονισμό με είχαν παιδέψει πολύ και δεν είχα βρει τρόπο να διαχωρίζω ποιες θα εμφανίζονται.

 

Άντε να έρθει και εκείνο το update που συζητιέται από το Νοέμβρη για να δούμε τι θα αλλάξει στο λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει region England γιατί είτε το είχα στην Ελλάδα, είτε στην Ολλανδία μου έβγαζε ότι η χώρα μου δεν υποστιρίζει το marketplace. Με την αλλαγή σε region England μπορώ να έχω marketplace αλλά δε μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή. Ότι και να προσπάθησα να κατεβάσω μου λέει..

 

"Can't get this information at the moment. Check again in a little while."

 

Έχει μια βδομάδα μου το λέει αυτό όμως.. :/ Εσείς δοκιμάσατε και κατεβάσατε κανονικά? Εγώ γιατί δε μπορώ?

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει region England γιατί είτε το είχα στην Ελλάδα, είτε στην Ολλανδία μου έβγαζε ότι η χώρα μου δεν υποστιρίζει το marketplace. Με την αλλαγή σε region England μπορώ να έχω marketplace αλλά δε μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή. Ότι και να προσπάθησα να κατεβάσω μου λέει..

 

"Can't get this information at the moment. Check again in a little while."

 

Έχει μια βδομάδα μου το λέει αυτό όμως.. :/ Εσείς δοκιμάσατε και κατεβάσατε κανονικά? Εγώ γιατί δε μπορώ?

καλημέρα ,θα πρέπει στον λογαριασμός σου (hotmail,msn,windows live) να έχεις βάλει από την αρχή όταν το εφτιαξες region μια απο απο αυτές που επιτρέπουν να κατεβάσεις ,χρειάζεσαι ενα απλό ταχυδρομικό κωδικα απο την χωρα που θα διαλέξεις,μετα πας settings-region&languange-region format(βαζεις την χωρα που διάλεξες)-system locale(βαζεις την χωρα που διάλεξες)-browser&search language( βαζεις την χωρα που διάλεξες).Αν θέλεις να κατεβάζεις και τις επί πληρωμή εφαρμογες δεν εχεις παρά να βάλεις μια διεύθυνση απο την χωρα που διαλεξες στα στοιχεια της πιστωτικής σου καρτας..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει region England γιατί είτε το είχα στην Ελλάδα, είτε στην Ολλανδία μου έβγαζε ότι η χώρα μου δεν υποστιρίζει το marketplace. Με την αλλαγή σε region England μπορώ να έχω marketplace αλλά δε μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή. Ότι και να προσπάθησα να κατεβάσω μου λέει..

 

"Can't get this information at the moment. Check again in a little while."

 

Έχει μια βδομάδα μου το λέει αυτό όμως.. :/ Εσείς δοκιμάσατε και κατεβάσατε κανονικά? Εγώ γιατί δε μπορώ?

 

Έχω την εντύπωση, ότι κρατάει την πρώτη επιλογή σου. Δηλαδή αν αρχικά είχες δηλώσει Α (όπου δεν υπάρχει marketplace) και μετά το αλλάξεις σε B (όπου υπάρχει marketplace), τότε κρατά το βλέπει κάποιο conflict μεταξύ του παλιού A και νέου B. Κάνε μία επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και δήλωσε από την αρχή το Β.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,θα πρέπει στον λογαριασμός σου (hotmail,msn,windows live) να έχεις βάλει από την αρχή όταν το εφτιαξες region μια απο απο αυτές που επιτρέπουν να κατεβάσεις ,χρειάζεσαι ενα απλό ταχυδρομικό κωδικα απο την χωρα που θα διαλέξεις,μετα πας settings-region&languange-region format(βαζεις την χωρα που διάλεξες)-system locale(βαζεις την χωρα που διάλεξες)-browser&search language( βαζεις την χωρα που διάλεξες).Αν θέλεις να κατεβάζεις και τις επί πληρωμή εφαρμογες δεν εχεις παρά να βάλεις μια διεύθυνση απο την χωρα που διαλεξες στα στοιχεια της πιστωτικής σου καρτας..

Σχετικά με το τελευταίο που γράφεις για την πιστωτική κάρτα, εννοείς ότι αντί για την πραγματική διεύθυνση όπου σου αποστέλλονται οι λογαριασμοί, εσύ έβαλες μία τυχαία Αγγλική π.χ.;

Δηλαδή, όλα τα υπόλοιπα στοιχεία είναι τα πραγματικά και μόνο αυτό είναι εικονικό;

Δεν κάνουν έλεγχο και ταυτοποίηση στην Microsoft (ή στην τράπεζα της κάρτας σου); Ρωτάω γιατί στο PlayStation Store για παράδειγμα κάνουν και μάλιστα πρέπει ΌΛΑ τα στοιχεία που θα δώσεις για την κάρτα σου να είναι ακριβή και όπως έχουν δηλωθεί στην τράπεζά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

χμ.. δλδ πάλι από την αρχή,ε? Απ ότι βλέπω από την λίστα που παράθεσε ο gmarvel καλύτερα να βαλω region USA.

 

Λοιπόν πως το επαναφέρουμε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις?

 

Αν δώσω το serial number σε κάποιον άλλον θα κλειδώσουν και οι δυο συσκευές?

 

Πριν το επαναφέρω στα factory defaults υπάρχει τρόπος backup επαφών, sms και φωτογραφιών έτσι όπως είναι τώρα. Δλδ με το ZUNE πχ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο που γράφεις για την πιστωτική κάρτα, εννοείς ότι αντί για την πραγματική διεύθυνση όπου σου αποστέλλονται οι λογαριασμοί, εσύ έβαλες μία τυχαία Αγγλική π.χ.;

Δηλαδή, όλα τα υπόλοιπα στοιχεία είναι τα πραγματικά και μόνο αυτό είναι εικονικό;

Δεν κάνουν έλεγχο και ταυτοποίηση στην Microsoft (ή στην τράπεζα της κάρτας σου); Ρωτάω γιατί στο PlayStation Store για παράδειγμα κάνουν και μάλιστα πρέπει ΌΛΑ τα στοιχεία που θα δώσεις για την κάρτα σου να είναι ακριβή και όπως έχουν δηλωθεί στην τράπεζά σου.

 

και γω έτσι νομιζα οτι το ελέγχουν,και δεν είχα δοκιμάσει,ενας φίλος μου που δουλευει στην msoft μου είπε οτι έβαλε μια τυχαι διεύθυνση απο Αμερική (Σιατλ) και μπορουσε να κατεβαζει,ετσι έβαλα και γω μια διεύθυνση απο Καναδα (μια ξαδερφη της γυναικας μου) και κατεβάζω κανονικότατα..

 

χμ.. δλδ πάλι από την αρχή,ε? Απ ότι βλέπω από την λίστα που παράθεσε ο gmarvel καλύτερα να βαλω region USA.

 

Λοιπόν πως το επαναφέρουμε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις?

 

Αν δώσω το serial number σε κάποιον άλλον θα κλειδώσουν και οι δυο συσκευές?

 

Πριν το επαναφέρω στα factory defaults υπάρχει τρόπος backup επαφών, sms και φωτογραφιών έτσι όπως είναι τώρα. Δλδ με το ZUNE πχ?

πας στα settings -about-reset your phone-

αυτό με το serial number δεν το καταλαβα-

για τις επαφες δυστυχως δεν γινεται ακομη τιποτα,εγω τις εχω σε google account ή hotmail account και δεν ασχολούμαι η επαναφορα γινεται σε δευτερόλεπτα..

Edited by Nikos_s3
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κhotmail account και δεν ασχολούμαι η επαναφορα γινεται σε δευτερόλεπτα..

 

 

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις τα βήματα ?

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα μολις και ξεκινάω παλι απο την αρχη την αντιστοίχηση των επαφών του google account με αυτές του facebook.. κάθε φορά ο ιδιος γολγοθάς.. :/

 

με το serial εννοώ ότι εγώ πήρα ένα serial από την microsoft και λειτουργώ κανονικά την συσκευή μου, αν το serial αυτό το χρησιμοποιήσουν και άλλοι θα "κλειδώσουν" οι συσκευές μας? Εννοώ για το marketplace κτλ..

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα μολις και ξεκινάω παλι απο την αρχη την αντιστοίχηση των επαφών του google account με αυτές του facebook.. κάθε φορά ο ιδιος γολγοθάς.. :/

 

με το serial εννοώ ότι εγώ πήρα ένα serial από την microsoft και λειτουργώ κανονικά την συσκευή μου, αν το serial αυτό το χρησιμοποιήσουν και άλλοι θα "κλειδώσουν" οι συσκευές μας? Εννοώ για το marketplace κτλ..

μπορείς αν θέλεις να μην βαλεις να φαίνονται οι επαφες του facebook στον κατάλογο ή αυτο που κάνω εγώ να φαίνονται μόνο αυτές που εχεις στον τηλεφωνικό κατάλογο ,παλι εξακολουθώ να μην καταλαβαινω τι ειναι αυτο το serial number,μηπως εννοεις στο xbox live,και αν δεν ειναι αυτο πως το πηρες απο την microsoft..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

θελω να φαίνονται οι επαφες μου συνδεδεμένες με τις αντίστοιχες του fb. επιλέγω να μου εμφανίζει μόνο τις επαφές μου απο το google και οι περαιτέρω επαφές του facebook δεν υπάρχουν μέσα.

εχω το hd2 με wp7. τα windows δεν ηταν ενεργοποιημενα, και πηρα το serial απο την microsoft.

 

πως εχει γίνεται στο μενου share που εμφανίζει, πχ στο maps (και καπου αλλου ειδα οτι δεν υπηρχε αλλα δε θυμαμαι που), να εχει και facebook επιλογη.

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

στο maps ηθελα να κανω share την περιοχη που ημουν, αλλα ειχε share email και κατι άλλο και δεν είχε fb. εκεί το παρατήρησα και μετά νομίζω ότι το είδα και κάπου αλλού, ίσως κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα αυτό που λέει ο gmarvel και λειτούργησε η αγορά των εφαρμογών.

Επίσης, μόλις παρέλαβα από Brando την μεγάλη μπαταρία (με το κάλυμμα της) των 3.500mah και περιμένω να αδειάσει για να την φορτίσω και να δω τι παίζει. Πάντως, δε το χοντραίνει ιδιαιτέρως. χώρια που καλύπτει καλά και το κενό από όπου βλέπεις τη sim (ναι, έχω και εγώ το ίδιο θέμα, αν και δε με απασχολεί).

Τέλος, να πω ότι σιγά σιγά η συσκευή με κερδίζει, καθώς μετά τις πολύ καλές εντυπώσεις από το hardware, αρχίζουν να εμφανίζονται και πολλές εφαρμογές. Το συμπαθώ ολοένα και περισσότερο!

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...