Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια..

Διακρινω στο πισω μερος του κινητου ενα κενο μεταξυ στο καπακι της μπαταριας και του κατω μερους του που κανει να φαινεται η καρτα SIM (στο εκθεσιακο του καταστηματος αυτο δεν υπηρχε)

Επιπλεον στην οθονη κατω αριστερα υπαρχει μια τελεια (ειναι σαν σκονη και οχι καποιο καμμενο pixel καθως φαινεται ακομη και με σβηστη οθονη) .

Τι μπορω να κανω γι'αυτα τα δυο προβληματα?

Που πρεπει να απεφθυνθω?

 

για το καπάκι νομιζω οτ δεν το εχεις τοποθετήσει σωστα πατησε το να κουμπώσει υποθετω δεν θα εχεις πρόβλημα ,το άλλο με την οθονη δεν ξερω να σου πω ρωτησε απο κει που το πηρες ή καλυτερα στην αντιπροσωπεια..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Γεια σας παιδια..

Διακρινω στο πισω μερος του κινητου ενα κενο μεταξυ στο καπακι της μπαταριας και του κατω μερους του που κανει να φαινεται η καρτα SIM (στο εκθεσιακο του καταστηματος αυτο δεν υπηρχε)

Επιπλεον στην οθονη κατω αριστερα υπαρχει μια τελεια (ειναι σαν σκονη και οχι καποιο καμμενο pixel καθως φαινεται ακομη και με σβηστη οθονη) .

Τι μπορω να κανω γι'αυτα τα δυο προβληματα?

Που πρεπει να απεφθυνθω?

 

Για το καπάκι όντως κάτι δεν έχει κουμπώσει σωστά. Όσον αφορά τη σκόνη μέσα στην οθόνη δεν είναι φυσιολογικό. Η συσκευή είναι πολύ ποιοτική για να έχει τέτοια θέματα, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για καινούργια. Εγώ προσωπικά θα την επέστρεφα εκεί που την αγόρασα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια χαρα,αλλα φαινεται η καρτα SIM...

Καποιος με HD7 να μου πει στο δικο πως ειναι?...

 

Πηγα απο το μαγαζι και μου ειπαν για το κενο οτι δεν ξερουν και πως να το παω στην ACE HELLAS..

Οσον αφορα την σκονη ειναι μια τελεια κατω αριστερα και ειναι οπως αναφερω πιο πανω!

Δεν εχει προβλημα λειτουργιας...οσον αφορα τα προβληματα που λεω τι ισχυει στην αντικατασταση...μπορει να γινει απο το μαγαζι σε ειδικες περιπτωσεις?

(Sorry για το 2πλο ποστ αλλα εχω ενα προβλημα στον mozila)

Edited by Nikos_s3
Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια χαρα,αλλα φαινεται η καρτα SIM...

Καποιος με HD7 να μου πει στο δικο πως ειναι?...

 

Καλησπέρα. Έφτασε επιτέλους σήμερα το HD7 μου. Το δούλεψα κανα δύωρο και μπορώ να πω ειμαι ευχαριστημένος με την επιλογή μου.

 

Όσον αφορά το κενό (όχι μεταξυ συρμού και αποβάθρας:p ) που ανέφερες φίλε μαρκεζο στο δικό μου δεν υπάρχει. Έβγαλα ήδη 4-5 φορές το καπάκι αλλά πάντα κάθεται τέλεια και δεν αφήνει κενό.

 

πίεσε το περιμετρικά σε κάθε σημείο και ίσως "κατσει" καλά

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΑΠΟΕΛ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@markezos: Αφού το έχεις ήδη δει σε κατάστημα προς παρουσίαση δεν έχεις δει τη διαφορά; Όσον αφορά την αντικατάσταση, είναι ένας χειρισμός που πρέπει να κάνεις εσύ με το κατάστημα αγοράς, εμείς από εδώ δεν μπορούμε να πάρουμε θέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αρχικα για το ενδιαφερων..

Ενα παιδι στο XDA ειχε το ιδιο κενο και λεει πως του το αλλαξαν...

δεν ξερω ομως τι ισχυει Αμερικη και τι εδω...

ΥΓ...Το καπακι ειναι τελεια πιεσμενο σε ολες του τισ πλευρες..

Η ace hellas δεν πρεπει να μου το αλλαξει...? Ποια η θεση της και ποια του καταστηματος οσον αφορα αυτην την "δυσμορφια"?

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξτε ενα άλλο.

Αν δεν ειναι το ιδιο απαιτησε αντικατάσταση..

Αν η γραμμή δε φευγει ,απαίτησε αντικατάσταση

Αν σου πουν να το πας στην ACE, απαίτησε αντικατάσταση:X

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατά κάποιο τρόπο αυτό ήθελα να πω και εγώ παραπάνω εμμέσως πλην σαφώς. Οφείλει να διεκδικήσει αντικατάσταση από τη στιγμή που μιλάμε για εντελώς καινούργια συσκευή. Και αντικατάσταση στο κατάστημα αγοράς, όχι στην ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το HD7 που είχα εγώ είχε πρόβλημα με το καπάκι, εφάρμοζε άψογα. Ίσως ο φίλος έπεσε στην περίπτωση, μπορεί να συμβεί εξάλλου. Το θέμα είναι οτι εφόσον υπάρχει απλά ένα μικρό κενό και κατά τα άλλα το καπάκι κλείνει κανονικά δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί από την εταιρεία ως ελάττωμα. Εδώ το καπάκι του Desire HD δεν εφαρμόζει σωστά και θέλει ιδιαίτερη τοποθέτηση για να εφαρμόσει και πάλι έχει χάσμα συν οτι ψιλοκουνιέται δεινοντάς σου την εντύπωση οτι μπορεί να ανοίξει και δεν έχω ακούσει τίποτα για αντικαταστάσεις καθότι η εταιρεία θεωρεί προφανώς οτι έτσι είναι η κατασκευή του!

Πάντως κάνε μια προσπάθεια όπως είπαν και οι φίλοι παραπάνω για αντικατάσταση, είναι απαράδεκτο συσκευές 600+ Ευρώ να έχουν τέτοια αστεία προβλήματα!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα όμως είναι ότι στο Desire HD όλες οι συσκευές είναι όπως περιγράφεις, ενώ στο HD7 καμία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιο τρόπο αυτό ήθελα να πω και εγώ παραπάνω εμμέσως πλην σαφώς. Οφείλει να διεκδικήσει αντικατάσταση από τη στιγμή που μιλάμε για εντελώς καινούργια συσκευή. Και αντικατάσταση στο κατάστημα αγοράς, όχι στην ACE Hellas.

Ε κάποια στιγμή στην Ελλάδα πρέπει και οι πωλητές να αναλάβουν τις ευθύνες τους, όχι να τρέχει ο αγοραστής στις αντιπροσωπείες..

Off topic

Εστω και καθυστερημένα Πολύχρονος!:D

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι ότι στο Desire HD όλες οι συσκευές είναι όπως περιγράφεις, ενώ στο HD7 καμία.

Πολύ σωστά, απλά και πάλι δεν ξέρω αν η HTC το αποδέχεται αυτό ως ελάττωμα καθότι προφανώς δεν αποδέχεται ως ελάττωμα ούτε το προβληματικό καπάκι του Desire HD!:wacko: Βέβαια ο φίλος έχει και το πρόβλημα με το σκουπιδάκι στην οθόνη ή οτι μπορεί να είναι αυτό οπότε ίσως θα πρέπει να πατήσει εκέι περισσότερο.

Σε κάθε περίπτωση όπως και εσύ του πρότεινες πρέπει να ζητήσει αντικατάσταση και να αγριέψει και λίγο αν του λένε αρλούμπες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχουμε βγει off-topic και καλύτερα να επανέλθουμε. Τέτοια προβλήματα συμβαίνουν και πάντα θα συμβαίνουν. Το θέμα είναι ο φίλος να βρει την άκρη γιατί δεν έδωσε λίγα χρήματα και αν θέλει να μας ενημερώσει για την έκβαση των πραγμάτων για να το έχουμε στα υπόψιν.

 

Ας επανέλθουμε στα της συσκευής λοιπόν...

 

ΥΓ. Σε ευχαριστώ Χρήστο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω βρει και εγώ κάτι αλλά να έχεις στα υπόψιν ότι υπάρχουν πολλοί που έχουν παράπονα για υπέρογκες χρεώσεις σε συνδέσεις μέσω 3G. H Microsoft είναι ενήμερη και το ψάχνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν το θεμα πηγαινει σε off-topic αλλα επειδη αφορα το HD7 και καποιος συμφορουμιτης μπορει να υπαρξει με το ιδιο προβλημα θα ηθελα να δει τι γινεται με το προβλημα αυτο καθως δεν γινεται αναφορα σε αλλο Ελληνικο site παρα μονο 2 ατομα σε ξενο το αναφερουν και αυτοι ως προβλημα και τους εγινε ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!

 

Χθες πηγα απο το καταστημα Πλαισιο της Καλλιθεας στο οποιο ο πωλητης στο τομεα κινητων ηταν τραγικος οσον αφορα την εξυπηρετηση. Κατι το οποιο ειναι απο μονο του τραγικο διοτι οπως λετε ολοι σας πιο πανω ως καταναλωτες εχουμε καποια δικαιωματα και ενα απο αυτο ειναι εστω μια αξιοπρεπεις εξυπηρετησης,σωστα δεν ειναι παιδια?

 

Εχοντας τα 2 κινητα λοιπον διπλα διπλα (το εκθεσιακο και το δικο μου) βλεπαμε και οι δυο οτι η διαφορα ηταν εμφανεστατη και ο πωλητης (ειναι καποιος ειδικος να κρινει τι ειναι σωστο και τι λαθος?) να επιμενει πως αφου κουμπωνει τελεια δεν υπαρχει προβλημα που μπορεις και βλεπεις απο το κενο την SIM :S

Αντε μετα να του πεις για κουκιδες σκονης κλπ..

 

Μου ειπαν καλυτερα να το παω μονος στην αντιπ. ace-HELLAS γιατι αν το πανε αυτοι θα παρει πολλες μερες μη μπορωντας να βγαλω ακρη για αντικατασταση και τον πωλητη να μου λεει "σιγα μην στο αλλαξουν...αλλα αφου επιμενεις στειλε το στην ACE στη Θεσσαλονικη διοτι της ΑΓΙΑΣ εκλεισε" . Της ΑΓΙΑΣ υπαρχει ακομα και σημερα το πρωι τους πηρα τηλεφωνο.

-Μου ειπαν πως αν ειναι οπως τουσ τα λεω τοτε δεν ειναι φυσιολογικο και πως θα μου το αλλαξουν την ιδια στιγμη,ειδομεν!

 

Το μεσημερι θα σας πω τι εγινε ωστε να γνωριζουν μελλοντικα παιδια που τυχον να εχουν το ιδιο προβλημα!

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Πηγα τελικα μονος μου το κινητο στην Ace Hellas..

Ειπα σε μια κοπελα τι προβλημα ειχε (οσον αφορα καπακι και την τελεια στην οθονη) και το πηγε απεναντι στο service. Ηρθε σχετικα γρηγορα και μου ειπε πως η οθονη του κινητου ειχε σκονη,η τελεια δηλαδη που σας ελεγα και πως το καπακι δημιουργουσε κενο..κατι το οποιο και εγραψε σε ενα χαρτη ως κατασκευαστικο προβλημα,το οποιο και πηγα στο Πλαισιο για αντικατασταση!

(Η κοπελα μου ειπε πως αν θα ειχα προβλημα στο μαγαζι που το πηρα να τους πιεσω για αλλαγη :/ )

 

Ετσι εκανα και τελικα μου το αλλαξαν με νεο!

 

Ποσο τραγικο θα ηταν να πηγαινε ενα παιδι μικρο σε ηλικια που θα ακουγε οτι του ελεγε ενας "πωλητης" Οτι η ace Hellas που ειναι στην Θεσσαλονικη φυσικα γιατι στην Αθηνα εχει κλεισει (ελεος) και πως σιγα μην στο αλλαξουν,αφου κουμπωνει μια χαρα το καπακι παρα το κενο που δημιουργει & στο service στο Πλαισιο Συνταγματος για την σκονη-τελεια (που φαινεται με σβηστει οθονη) πως αυτο ειναι pixel και μονο με 4 καμμενα γινεται αλλαγη (ελεος).

 

Κριμα..

Θελει μεγαλη προσοχη τελικα στο ΕλλάΝΤΑ που ζουμε.

Ευχομαι να μην εχει κανεις αλλος παιδια την ιδια ταλαιπωρια!

Ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδια...

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

νεο ξεκλειδωμα και πολλα παραπανω ερχονται το update Μονο να εχει ελληνικο πληκτρολογιο αλλιος δεν ειναι για everyday use για τους ελληνες

 

ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω internet sharing έστω και ενσύρματο εκτός από πληκτρολόγιο, αν βεβαίως υποθέσω ότι το navigon λειτουργεί καλά (απ΄ότι λένε) και τότε μετακομίζω στα 7 γιατί βαρέθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει και νωριτερα αλλα δεν πειρα απαντηση μπορει να μου πει καποιος που εχει το κινητο εδω και κανα μηνα αν εχει μεγαλη χρεωση στο ιντερνετ (data)βρηακα ενα αθρο που λεει οτι φταιει το HTC Hub η εστω ειναι και αυτο ενας λογος που εχεις πολυ data

 

Περισοττερα...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νεο ξεκλειδωμα και πολλα παραπανω ερχονται το update Μονο να εχει ελληνικο πληκτρολογιο αλλιος δεν ειναι για everyday use για τους ελληνες

 

ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ...

 

Άντε να το δούμε να παίρνει λίγο ζωή σαν λειτουργικό γιατί έκανε την εμφάνισή του πολύ νωχελικά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει και νωριτερα αλλα δεν πειρα απαντηση μπορει να μου πει καποιος που εχει το κινητο εδω και κανα μηνα αν εχει μεγαλη χρεωση στο ιντερνετ (data)βρηακα ενα αθρο που λεει οτι φταιει το HTC Hub η εστω ειναι και αυτο ενας λογος που εχεις πολυ data

 

Περισοττερα...

 

φίλε μου δε εχω παρατηρήσει να έχει τοσο μεγάλη κατανάλωση σε data...οχι παραπάνω από το desire hd που είχα ,βέβαια το hub της htc (καιρός) το εχω βάλει να κανει ανανέωση μόνο χειροκίνητα ,αυτό που είδα οτι τράβαγε data μπο΄ρεί να είναι και ιδέα μου ( δεν θυμάμαι αν είχα κατεβάσει καμμιά εφαρμογή ) ειναι η εφαρμογη facebook που έκανα και chat.. βέβαια επειδή είναι και καινούργιο και έχω κανει μετακόμιση χωρίς να εχω ιντερνετ ακομα στο σπιτι το έχω ξεσκισει μια ενδεικτική κατανάλωση από 8-1 μεχρι σήμερα ειναι γυρω στα 120 mb ,..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δε εχω παρατηρήσει να έχει τοσο μεγάλη κατανάλωση σε data...οχι παραπάνω από το desire hd που είχα ,βέβαια το hub της htc (καιρός) το εχω βάλει να κανει ανανέωση μόνο χειροκίνητα ,αυτό που είδα οτι τράβαγε data μπο΄ρεί να είναι και ιδέα μου ( δεν θυμάμαι αν είχα κατεβάσει καμμιά εφαρμογή ) ειναι η εφαρμογη facebook που έκανα και chat.. βέβαια επειδή είναι και καινούργιο και έχω κανει μετακόμιση χωρίς να εχω ιντερνετ ακομα στο σπιτι το έχω ξεσκισει μια ενδεικτική κατανάλωση από 8-1 μεχρι σήμερα ειναι γυρω στα 120 mb ,..

 

8-1 ειναι ημερομηνιες? η ωρες? δηλαδη ποσες μερες καταναλωσες 120μβ?

 

υπαρχει μετρητης σαν το wireless monitor sta 6.5?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

8-1 ειναι ημερομηνιες? η ωρες? δηλαδη ποσες μερες καταναλωσες 120μβ?

 

υπαρχει μετρητης σαν το wireless monitor sta 6.5?

θα με πεθανεις , από 8 Ιανουαρίου,όχι μετρητή δεν έχει ,έχω cosmote και το ελέγχω από το 1256..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...