Jump to content

Σχολικά χρόνια


Spyros86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωπω τι λέτε τώρα. Πολλά χρόνια πριν. Ακούστε σκηνικό. Είχα μαζέψει με τον κολλητό μου (που καθόμασταν μαζί) όλα τα blanco της τάξης και τα είχαμε αδειάσει κατα μήκος της εσοχής που έχουν τα θρανία για να βάζεις τα στυλό και τα μολύβια. Είχε γεμίσει μιλάμε. Και μου λέει. <<Δεν το βάζουμε φωτιά να δούμε αν θα πάρει;>> ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Άρπαξε όλο. Ρίχνω κλωτσιά στον μπροστινό μην αρπάξει, παίρνω ένα τετράδιο και αρχίζω να το χτυπάω για να σβήσει. Από το τελευταίο θρανίο μέχρι την έδρα της καθηγήτριας υπήρχε απόσταση. Με τα πολλά σβήνει η φωτιά λέω να ανοίξουν τα παράθυρα αυτοί που καθόταν δίπλα μπας και ξεβρωμίσει αλλά ένα μαύρο σύννεφο και μια μπόχα είχε καλύψει την αίθουσα. Ευτυχώς αυτό έγινε στην αγγλικού που ήταν πειραγμένη (έμαθα αυτοκτόνησε μετά από 3-4 χρόνια) και δεν έγινε τπτ.

Επίσης σε λύκειο της καλαμπάκας έπαιζαν ακοντισμό με τις λάμπες τις μεγάλες τις μακρόστενες. Τις πέταγαν από τον δεύτερο να δουν ποια θα πάει μακρύτερα. Η αποβολή πήγαινε σύννεφο. Ευτυχώς τότε δεν έδιωχναν εύκολα λόγο απουσιών. Πάντα κάτι έκαναν και δικαιολογούσαν αρκετές.

 

Εμεις παλι αυτο το καναμε με τις σκουπες απο τις καθαριστριες...

αλλα φευγανε κονταρια...

Και εγω μπορω να πω οτι εκανα αρκετες ******** αλλα σιγουρα δεν εχω μετανιωσει ποτε γι αυτες...και σιγουρα αν μου δινοτανε η ευκαρια να τις ξανακανω θα δηλωνα παρων!:D

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι πάτε ακόμη σχολείο,κάντε τώρα που μπορείτε ότι τρελό σκέφτεσαι!!!Μετά ξεκινάνε υποχρεώσεις και νοσταλγείς εκείνα τα ωραία χρόνια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω τι να πρωτοπω.....οποιος εχει παει στον ΕΥΚΛΕΙΔΗ σιγουρα με καταλαβενει.... :rolleyes::cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πάτε ακόμη σχολείο,κάντε τώρα που μπορείτε ότι τρελό σκέφτεσαι!!!Μετά ξεκινάνε υποχρεώσεις και νοσταλγείς εκείνα τα ωραία χρόνια.

Ναι, συμφωνώ. Εν ανάγκη βγάλτε και κανένα μάτι συμμαθητή σας, σκοτώστε τον επιστάτη, κανένα καθηγητή.

Τι θα έχετε να θυμόσαστε αργότερα;... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουμε να κανουμε οτι μπορουμε (η καθηγητρια στην Κοινονοιολογια το ξερει) αλλα αυτο δεν αναιρει την κουραση κ την ταλαιπορια των μαθηματων..ολοι εσεις αναπολειται τα χρονια αυτα γιατι ειστε η φοιτητες η δουλευετε...ας ερθει κ για μας εκεινη η ωρα κ θα τα αναπολλουμε κ μεις...ναστε σιγουροι..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω να έχω τέτοιες στιγμές να αναπολώ. Τουλάχιστον μέχρι τώρα.

Δεν γίνετε τίποτα σπουδαίο στο σχολείο μου παρα μόνο κανένα ξύλο που πέφτει μέσα μέσα. :chair:Άντε και μερικές φωνές και απειλές στους καθηγητές. Εγώ ποτέ δεν συμμετείχα σε κάτι τέτοιο.

Αν κρίνω απο αυτά που κάνατε εσείς στο σχολείο, τότε εμείς είμαστε αγγελάκια μπροστά σας:innocent:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σχολειο ειναι ωραιο.......Οσο με θυμαμαι ποτε μου δεν εχει περασει χρονια που να εκανα τρελες βλακιες:OΣτο περσυνο μου σχολειο θυμαμαι γινοταν τοσο πολυ φασαρια που εβαζα στο κινητο μουσικη και επαιζα διπλο στο fifa στο psp και οι δασκαλοι δεν το ακουγαν:lol:.Δυστυχως με απεβαλλαν απο αυτο το σχολειο{προφανες ο λογος}Θυμαμαι μια φορα ειχα παρει μια καμερα να τραβηξω φοτογραφιες με τους φιλους μου και λεω ας τραβηξω μια και απο την ταξη την ωρα του μαθηματους.Η λεπτομερεια ηταν οτι η φοτωγραφικη ειχε φλας:lol:Ενα ασπρο φως τυφλωσε ολη την ταξη και ολοι πεθαινει στα γελια.

Μια αλλη φορα βαζαμε σαιτες μεσα σαιτες,δηλαδη πετουσαμε σαιτα και ανοιγε και βγαινανε οι αλλες απο μεσα.Φαντασου τωρα 13 σαιτες να πεφτουν ταυτοχρονα απο τον 3ο οροφο και οι μισες να μπαινουν μεσα στο κυλικειο:p

 

Και τα καλυτερα τωρα αρχιζουν:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα σε συμβούλευα να σοβαρευτείς λίγο,μιας και το να σε αποβάλλουν από τόσο μικρή ηλικία και να σου επιβάλλουν αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος δεν είναι και το καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι αρκετα ήσυχος.Κανω τα βασικα, καμια κοπανα που και που και μιλαω λιγο στα μαθηματα που δεν με ενδιαφερουν.Βεβαια ειχα και εγω τα ξεσπασματα μου σε καθηγητες που προκαλουσαν αλλα δεν ειχα αδικο και παντα ημουν κοσμιος
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι αρκετα ήσυχος.Κανω τα βασικα, καμια κοπανα που και που και μιλαω λιγο στα μαθηματα που δεν με ενδιαφερουν.Βεβαια ειχα και εγω τα ξεσπασματα μου σε καθηγητες που προκαλουσαν αλλα δεν ειχα αδικο και παντα ημουν κοσμιος

 

+1 ετσι και εγω....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι αρκετα ήσυχος.Κανω τα βασικα, καμια κοπανα που και που και μιλαω λιγο στα μαθηματα που δεν με ενδιαφερουν.Βεβαια ειχα και εγω τα ξεσπασματα μου σε καθηγητες που προκαλουσαν αλλα δεν ειχα αδικο και παντα ημουν κοσμιος

 

Ακριβώς έτσι.Όταν ο καθηγητής όμως προκαλεί,αντιδράς και δυστυχώς τις περισσότερες φορές βγαίνεις κ ο φταίχτης.Σήμερα για παράδειγμα λέει η φιλόλογος σε μια κοπέλα την ώρα που κάναμε μεταφραση του κειμένου:"γωγώ βάλε μέσα το φύλλο με τη μετάφραση" και λέει η κοπέλα "δε κοιτώ κυρία" και απαντάει η άλλη η μαλάκω φωνάζοντας "το ξέρω γωγώ οτι δε κοιτας γιατί πρέπει πάντα να έχετε τα παιδιά τον τελευταίο λόγο??"

Κ επίσης με ρωτά να της πω για ένα χωρο και είπα χωριό των ευσεβών αντί για χώρος των ευσεβών,ενώ με αυτή που κάνω ιδιαίτερα το μεταφράσαμε και ως χωριό των ευσεβών και άρχιζε να φωνάζει και λέει κάποια πράματα δε τα λέμε 10 φορες,κ τα μαθαίνουμε σωστά.Ε,νευριασα κ γω γιατί όλο κάνει παρατηρήσεις,μα όλη την ώρα,και τη λέω "ΕΕΕΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΑΘΑ,ΕΚΕΙ ΣΤΑΘΗΚΑΤΕ?" Κ μετά λέει "λοιπόν επειδή είμαι μεγαλύτερη σταματώ εδώ παιδιά".

Α και επίσης,τώρα που το θυμήθηκα,σε ρωτά κάτι και δε σε αφήνει να σκεφτείς και μετά αν δε το απαντήσεις γρήγορα λέει άλλον.Λέει χθες μια φίλη μου "εεεε κυρία αμα με αφηνατε να το σκεφτω ισως να σας ελεγα" και της λέει "εγω αυτό που ξέρω έλενα είναι ότι είναι μερικά παιδιά που αντιμιλάν και δε ξέρουν που να σταματήσουν κ εσύ εισαι ένα από αυτα."

Δηλαδή ΕΛΕΟΣ.Ιδιότροπη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμείς και τι δεν κάνουμε όταν είναι κάνας αχαπαρος καθηγητής. Αυτή που μας κάνει αγγλικά την κάναμε με τα χάπια !!! Όλοι φωναζουμε, άλλοι πηδούν από τα παράθυρα, σφυρίζουν, γελούν πετούν πράγματα και γενικά γίνεται της τρελής!!! Μια άλλη φορά είρθε μια νέα καθηγήτρια θρησκευτικών. Μιλάμε αν την βλέπατε θα ξεσπούσατε στα γέλια! Φαινόταν 47+ και μας είπε ότι είναι 36. Βασικά της είπαμε έτσι. Είστε παντρεμένη?? Και μας λέει είμαι 36 χρονών και είμαι ΑΓΑΜΗ!!!:p :p :lol: :lol: Εκεί γέλασε όλη τάξη. Δεν έφτανε αυτό έγραφε και όπως την χελώνα. Έγραφε μια λέξη, πριν την τελειώσει εμείς την είχαμε γράψει ήδη! Τρελή φάση μιλάμε.

Όσοι είναι Κύπριοι θα ξέρουν το Λανίτειο, το σχολείο. Της τρελή γίνεται εκεί πέρα. Μιλάμε είναι το καλύτερο σχολείο!:D

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι είμαστε ''παναγίτσες'' μέσα στην τάξη :innocent:.Την λέξη ''Φασαρία'' δεν την ξέρουμε.Σε όλα τα άλλα μαθήματα εκτός του Σ.Ε.Π. (Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός).Μιλάμε τον άνθρωπο τον έχουμε ''στείλει''.Αφού και ο ίδιος δεν μας αντέχει και φεύγει από την τάξη 10 λεπτά πρίν χτυπήσει το κουδούνι και μας λέει συνεχώς:''Έχετε καμία έρωτηση;'' μπας και τον ρωτήσουμε κάτι και περάσει η ώρα.Πάντως δεν έχουμε κάνει αταξίες αλλά μας κάνουν συνεχώς παρατηρήσεις χωρίς να φταίμε.Η τάξη μας είναι δίπλα σε ένα τμήμα της πρώτης και τα διαβολάκια τα πρωτάκια συνεχώς πετάνε κιμωλίες στους περαστικούς στο διάλλημα.Και επειδή οι περαστικοί δεν ξέρουν από ήρθε η κιμωλία λένε συνέχεια στην διευθύντρια ότι ήταν από την τάξη μας.Έτσι η διευθύντρια μας κάνει συνεχώς παρατηρήσεις.Τη σκοτώνεις ή δεν τη σκοτώνεις;

Τη σκοτώνεις!!!:chair::rocket::shoot::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τώρα που συναντώ κανέναν καθηγητή του λυκείου,ήμαστε σαν φίλοι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

.. και επαιζα διπλο στο fifa στο psp .

 

Τουλάχιστον θα έχεις να λες ότι κάτι έμαθες στο σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι, Ό,ΤΙ και να έκανα,ποτέ δε μου έλεγαν τίποτα..ήμουν πολύ καλή μαθήτρια,αλλά ταυτόχρονη πρώτη στις κοπάνες και τις πλάκες στο τμήμα..ΠΟΤΕ ομως δε μου εκαναν τίποτα.. μια φορά μόνο μου ειχε ζητήσει ο λυκειάρχης να βγάλω το σκουλαρίκι μου,το έβγαλα,αλλά το ξαναέβαλα 10 λεπτά μετά..την άλλη φορά,όλοι ήμασταν έξω απο την τάξη,ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..να μην μιλήσω για τις απουσίες..Γ λυκείου,στο τέλος της χρονιάς,αν ειχαν περάσει ολες,θα ειχα μεινει 2 φορές :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι Κύπριοι θα ξέρουν το Λανίτειο, το σχολείο. Της τρελή γίνεται εκεί πέρα. Μιλάμε είναι το καλύτερο σχολείο!:D

 

Ξέρω το λανίτειο και θέλω πολύ να σε ρωτήσω τι στολή φοράτε. Εμάς ούτε μια γραμμή να φαίνετε στο τρικό δεν μας αφήνει ο :shoot:διευθυντής:rocket:. Έμαθα κιόλας ότι σε άλλα γυμνάσια δεν φοράνε πουκάμισο ενώ εμείς τρώμε αποβολή απευθείας αν δε φορέσουμε. Το γυμνάσιο μου είναι το Γυμνάσιο Επισκοπής Λεμεσού.

 

Μιλάμε είμαστε πολύυυυυυυυυυυυ πίσω στην Κύπρο. Πρέπει να πηγαίνουμε στο σχολείο ντυμένοι σαν παρανυμφάκια. Καλά την έχετε στην Ελλάδα.:mad:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω το λανίτειο και θέλω πολύ να σε ρωτήσω τι στολή φοράτε

Κανονική. Το παντελόνι το γνωστό, ή τζιν γκρίζο (από αυτά που έχει στο richman). Εγώ μερικές φορές μένω με μαύρη φόρμα (αυτή της γυμναστικής), ή άλλοι βάζουν μαύρο τζιν, αλλά δεν τους λένε τίποτα. Φανέλες μαύρες ή άσπρες (εγώ φοράω εκείνες τις μαύρες με τις ρίγες τις άσπρες, όχι παντού ρίγες, εννοώ γύρω από το λαιμό έχει μια ρίγα άσπρη, τέτοια). Τζελ εννοείτε ότι βάζω αλλά δεν μου έκαναν ποτέ παρατήρηση. Μερικές φορές όμως εξαρτάτε και από τον καθηγητή. Έχει ενα που είναι πολύ αυστηρός αλλά ευτυχώς δεν μου κάνει μάθημα! Στην Ελλάδα όμως είναι πολύ πιο τυχεροί. Φορούν ότι θέλουν και τέτοια. Εμείς εδώ όχι.

Α! Και για πουκάμισο πέρσι φορούσαμε φέτος κανείς. Και δεν μας κάνουν παρατήρηση. Ζακέτες άσπρες, μαύρες , γράφουν playlife πάνω και πάλι δεν μας λένε τίποτα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποστ σου πρέπει να το τρίψω στη μούρη του :shoot:διευθυντάκου:rocket: μας:protest:
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol: :p Και αν δεν σε αποβάλει σφύρα μου
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τι θυμήθηκα τώρα. Ήμουνα στο κυλικείο και πιο δίπλα ήτανε ο μαθηματικός. Και εγώ δεν τον είχα προσέξει και κοιτούσα τον κ%λο μιας μαθήτριας. Και ξαφνικά σκύβει και ο μαθηματικός κοιτάει και μου κάνει το σήμα της νίκης.:lol:

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Για πείτε καμιά ιστορία να ακούσουμε !

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...