Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να το κάνεις χωρίς repartition... Στο οdin.. Κολλάει πάλι;

Btw, πώς έχεις τα αρχεία; Βάλτα όλα σε ένα φάκελο...

 

τα εχω σε ενα φακελο ολα,και απο εκει παω μεσω odin και τα βαζω,το κινητο πρεπει να ειναι σε recovery mode που εχει τις επιλογες σωστα?Και πριν συνδεσω την συσκευη πανω για να το αναγνωρισει το odin κανω ολες τισ διαδικασιες με τα αρχει κ μετα πατω start,βγαζει : added

odin v.3 engine

file analysys

setup connection

και σταματει εκει το κανω σωστα?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις στην sdcard αρχεία με μεγάλα extensions... αν τα βγάλεις θα ξαναδουλεύει το Kies. Διάβασε και το FAQ :) Μερικές σελίδες πίσω είχαμε δώσει και ένα πρόγραμμα που ψάχνει αυτόματα για τα εν λόγω αρχεία...

 

Αλεξ να είσαι καλά ρε φίλε...Μετά απο διάφορα forums που προσπαθούσα να βρω τι φταίει βρήκα σε ένα απο αυτά, οτι αν έχεις μετά την τελεία του αρχείου πάνω απο 16 χαρακτήρες τότε γίνεται corrupted το link me to KIES και γιαυτό κρασάρει συνέχεια...Έβγαλα τα αρχεία αυτά και όλα μια χαρά...Παρόλο που διαβάζω το forum πολυ πριν φτάσει τα 500 posts (είχα ποστάρει και ένα θέμα για το accounts.db και είχαμε πει αν το αγοράσω τελικά το galaxy να σου στείλω το αρχείο, θυμάσαι; :p )και σπάσει σε part 2 αυτό δεν το θυμόμουν απο το FAQ σου που εννοείται οτι το έχω συμβουλευτεί...:)

Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι 4-5 μικρά στίγματα πάνω στην οθόνη τα οποία φεύγουν αν καθαρίσω με πανάκι την οθόνη αλλά μετά απο λίγο επιστρέφουν στα ίδιο ακριβώς σημεία...Ούτε σε νερό έχει πέσει ούτε τίποτα και να πείς οτι δε το προσέχω...:(

Έχω ψάξει και αλλού για το πρόβλημα και το ονομάζουν fogging marks on screen...Συνήθως γίνεται μετά απο υπερβολίκη υγρασία και δεν υπάρχει λύση...Με βλέπω να το πηγαίνω για service αλλά θα μου πουν οτι το έριξα στο νερό και τις γνωστές υπεκφυγές για να μην το αντικαταστήσουν....

Anyway για να μη σας κουράζω και πάλι ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

τα εχω σε ενα φακελο ολα,και απο εκει παω μεσω odin και τα βαζω,το κινητο πρεπει να ειναι σε recovery mode που εχει τις επιλογες σωστα?Και πριν συνδεσω την συσκευη πανω για να το αναγνωρισει το odin κανω ολες τισ διαδικασιες με τα αρχει κ μετα πατω start,βγαζει : added

odin v.3 engine

file analysys

setup connection

και σταματει εκει το κανω σωστα?

 

ΑΑΑ, βρήκαμε το πρόβλημα. ΟΧΙ recovery mode. DOWNLOAD MODE.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ, βρήκαμε το πρόβλημα. ΟΧΙ recovery mode. DOWNLOAD MODE.

 

Και πως μπαινει εκει στο download mode?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπαινει εκει στο download mode?

 

Eλα ρε συ, τώρα ντάξει, τραγικό, ΤΟΣΕΣ ώρες... αφού λεμε ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ τον οδηγό... όπως μπαίνεις σε recovery mode... μόνο που αντί για volume UP, πατάς volume DOWN. Θα βγεί ένα τρίγωνο κίτρινο με το ρομποτ να σκάβει. Ακολούθησε μετά τον οδηγό...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eλα ρε συ, τώρα ντάξει, τραγικό, ΤΟΣΕΣ ώρες... αφού λεμε ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ τον οδηγό... όπως μπαίνεις σε recovery mode... μόνο που αντί για volume UP, πατάς volume DOWN. Θα βγεί ένα τρίγωνο κίτρινο με το ρομποτ να σκάβει. Ακολούθησε μετά τον οδηγό...

 

Θα σου δωσω ενα μεγαλο φιλακι (χωρις παρεξηγηση ετσι....μην....με νομισεις,,,,:lol::p,πρωχωραει κανονικοτατα η διαδικασια....

 

Τωρα ειμαστε στο DO NOT TURN OFF TARGET σταματημενοι.....παμε καλα?

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δωσω ενα μεγαλο φιλακι (χωρις παρεξηγηση ετσι....μην....με νομισεις,,,,:lol::p,πρωχωραει κανονικοτατα η διαδικασια....

 

Ανάσταση... αλλάζω και τον οδηγό σε κείνο το σημείο για σένα ειδικά... :) Τσκ τσκ. Άντε, τη γλύτωσες :) Καλορίζικο, χαχα...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση... αλλάζω και τον οδηγό σε κείνο το σημείο για σένα ειδικά... :) Τσκ τσκ. Άντε, τη γλύτωσες :) Καλορίζικο, χαχα...

 

εχει μεινει σε αυτο το DO NOT TURN OFF TARGET αρκρτη ωρα να περιμενω?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Eλα ρε συ, τώρα ντάξει, τραγικό, ΤΟΣΕΣ ώρες... αφού λεμε ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ τον οδηγό... όπως μπαίνεις σε recovery mode... μόνο που αντί για volume UP, πατάς volume DOWN. Θα βγεί ένα τρίγωνο κίτρινο με το ρομποτ να σκάβει. Ακολούθησε μετά τον οδηγό...

 

 

Πω πω ρε συ...και μόλις έστειλα μήνυμα στον Ryanza μπας και είχε λύση...

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το και πάνω στην μέση επέλεξε Providers, εκεί κάτω κάτω θα δείς TIM...επέλεξε το και πάτησε enable...αυτό ήταν όλο...μπες στο μάρκετ και κράτα γερά το...πορτοφόλι σου...απλά να θυμάσαι να μπαίνεις ανά 24ωρο και να ξανακάνεις το TIM enable γιατί δεν το κρατάει εκτός και αν επιλέξεις στα settings του emulate on boot...εγώ δεν το έχω κάνει γιατί λέει κάτι περίεργα...και έτσι και αλλιώς το κάνω enable αν θέλω να αγοράσω κάτι..

Sent from my Galaxy S

 

Ευχαριστώ πολύ, μπήκα στο market και βλέπω όλες τις εφαρμογές πλέον...

Μπορούμε να αγοράσουμε κάτι με paypal?

Link to comment
Share on other sites

Tyxarakia είσαι μεγάλη μορφή ρε φίλε. Μπράβο!! Και όλοι οι υπόλοιποι που προσπαθήσατε να βοηθήσετε το φίλο με το πρόβλημα μπράβο για την υπομονή και την προσπάθεια.
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, μπήκα στο market και βλέπω όλες τις εφαρμογές πλέον...

Μπορούμε να αγοράσουμε κάτι με paypal?

 

Νομίζω πως όχι αλλα έτσι και αλλιώς και μέσα από τον google account είσαι ασφαλής

Edit

Αλεξ να μας πεις ποιο θα είναι το επόμενο κινητό σου...να δεις που πολλοί από δω θα πάρουμε το ίδιο; Τυχαίο; Δεν νομίζω lol lol lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πολυ καλα νεα τελικα:

Originally Posted by supercurio View Post

 

I'm not stuck anymore!

 

I hope release the beta5 Froyo preview during the next 24 hours

 

Αρα θα εχουμε Voodoo Lag Fix για Φρογιο μεχρι αυριο.

Link to comment
Share on other sites

εχει μεινει σε αυτο το DO NOT TURN OFF TARGET αρκρτη ωρα να περιμενω?

 

Αν εννοείς το τρίγωνο με το ρομπότ, αυτό ΕΙΝΑΙ το download mode, δεν κάνεις κάτι παραπάνω, τώρα συνέχισε συνδέοντάς το στο PC... για να το δει το Odin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπαινει εκει στο download mode?

 

----- offtopic ------

- Καλα μιλαμε ...... :tease::hunter::whip: .... "θα πηδηχτω απ' το παραθυρο" ..... Τυχερακια γ--ω την τυχη μου .... πρεπει να γεμισατε 5 με 6 σελιδες επεξηγηση ... :lol: και ξανα καραloool :lol: ... :superman: .....

 

- Φιλικα παντα

- tarirs μακαρι να το λυσεις .... ευχομαι να ηταν αυτο .... ρε παιδια!!!! .... αγχωθηκα.

- ..... Αντε για να φυγω για δουλεια τωρα .....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

και εγω!!!!!!!!!!!!!

 

Μην αγχώνεστε κρατήστε λίγο άγχος και για μένα...σκέφτομαι τελικά να περιμένω να έρθει το γιοπλέ και μετά να ακολουθήσω τον οδηγό του Aλεξ και στο καπάκι να βάλω το γιοπλέ ΑΠΟ..KIEEESMY...αλλά και το voodoo που λογικά θα είναι έτοιμο τότε...εκεί να δείτε άγχος lol lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρέθηκε η λύση για τον φίλο.

 

Να δούμε τι θα γίνει τώρα με όλους εμάς που το kies μας δίνει μήνυμα ότι δεν μπορει να γίνει αναβάθμιση.

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα στοιχεία στην registry του kies στο κομπιούτερ αλλα μόλις το συνδεω ξαναεπανερχονται οι ρυθμίσεις που είχε η registry πριν τις αλλάξω.

 

Έχω κουραστεί και αρχίζω να συχαινομαι την samsung και τις mala....kies της.

 

Αντώνη θα σου έλεγα να προετοιμαζεσαι. Ο οδηγός του alex δεν συμορφωνει το kies. Πιθανώς για να κάνει δουλειά θα πρέπει η συσκευή σου να είχε απο την αρχή μια απο τις JM2 η JM5

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρέθηκε η λύση για τον φίλο.

 

Να δούμε τι θα γίνει τώρα με όλους εμάς που το kies μας δίνει μήνυμα ότι δεν μπορει να γίνει αναβάθμιση.

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα στοιχεία στην registry του kies στο κομπιούτερ αλλα μόλις το συνδεω ξαναεπανερχονται οι ρυθμίσεις που είχε η registry πριν τις αλλάξω.

 

Έχω κουραστεί και αρχίζω να συχαινομαι την samsung και τις mala....kies της.

 

 

Άστα Κώστα εγώ στο τέλος πιστεύω ότι πάλι με odin θα δούμε το μάνα...Ολο και κάποιος εκεί στο xda θα το βγάλει για odin...και άμα έχουμε και λίγη υπομονή θα έχει μέσα και root και lag fix και ότι άλλο...

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω εδώ η επίσημη αναβάθμιση έχει ήδη φτάσει για κάποιους:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s_gets_the_official_froyo_treatment-news-2002.php

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρέθηκε η λύση για τον φίλο.

 

Να δούμε τι θα γίνει τώρα με όλους εμάς που το kies μας δίνει μήνυμα ότι δεν μπορει να γίνει αναβάθμιση.

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα στοιχεία στην registry του kies στο κομπιούτερ αλλα μόλις το συνδεω ξαναεπανερχονται οι ρυθμίσεις που είχε η registry πριν τις αλλάξω.

 

Έχω κουραστεί και αρχίζω να συχαινομαι την samsung και τις mala....kies της.

 

Αντώνη θα σου έλεγα να προετοιμαζεσαι. Ο οδηγός του alex δεν συμορφωνει το kies. Πιθανώς για να κάνει δουλειά θα πρέπει η συσκευή σου να είχε απο την αρχή μια απο τις JM2 η JM5

 

για να κανεις το χακ στο κιες πρεπει να χεις συνδεδεμενη η συσκευη σου πανω και ανοικτο το κιες και μετα κανε τις αλλαγες στην registry

απλα θα μπεις 2 φορες στο μενου της αναβαθμισης

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρέθηκε η λύση για τον φίλο.

 

Να δούμε τι θα γίνει τώρα με όλους εμάς που το kies μας δίνει μήνυμα ότι δεν μπορει να γίνει αναβάθμιση.

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα στοιχεία στην registry του kies στο κομπιούτερ αλλα μόλις το συνδεω ξαναεπανερχονται οι ρυθμίσεις που είχε η registry πριν τις αλλάξω.

 

Έχω κουραστεί και αρχίζω να συχαινομαι την samsung και τις mala....kies της.

 

Πρέπει λεει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις στο Kies οταν είναι συνδεδεμένο το κινητό αλλά γιατι δεν κάνεις λιγο ακόμα υπομονή?. Σε 1 εβδομάδα το πολυ θα το εχουμε (ισως και μεσα στο Σαββατοκύριακο). Τωρα πλεον ξέρουμε ποια εκδοση θα πάρουμε , τις αναβαθμίσεις που δίνει . Λιγο υπομονή ακόμα:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...