Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

μια γρηγορη ερωτηση για την κινηταρα:

 

Εχω βαλει το appbrain application το οποιο ειναι πολυ καλο αλλα εχω 1 θεματακι. Μολις παω να συγχρονισω τα προγραμματα του κινητου μου βγαζει μια λιστα με αυτα που μπορουν να γινουν update. Η λιστα αυτη περιεχει παμπολα παιχνιδακια που δεν μπορω να τα αναβαθμισω αυτοματα καθως ειναι εφαρμογες επι πληρωμη που δεν τις βλεπουμε στο ελληνικο μαρκτετ και που μου τις εχει στειλει ο θειος. Ολα καλα μεχρι εδω δεν εχω παραπονο. Ελα ομως που μεσα σε ολα αυτα ειναι 3 ακομη εφαρμογες που αρνουνται πεισματικα να αναβαθμιστουν και οταν παταω την εν λογω επιλογη μου βγαζουν πως δεν βρεθηκαν. Αυτες ειναι: Gmail, voice search,Maps and Youtube.

 

Και ρωταω τωρα:ειναι φυσιολογικο αυτο?αυτες αποτελουν generic applications του κινητου, γιατι δεν τις αναβαθμιζει. Το κακο ειναι πως αν τις ψαξω απο το "ανανεωμενο" μαρκετ ουτε εκει τις βλεπω. Καμια ιδεα??

 

Τελος το skype που στο καλο ειναι ??αφου και αυτο δωρεαν ειναι..

 

Αν δεν έχεις Froyo αυτες τις εφαρμογές δεν μπορείς να τις αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στέλνει σε πολλαπλάσια του 5, οπότε δε νομίζω να δεις κάτι καλύτερο

 

Αυτο σημαίνει οτι μπορεί να εχει και μεγαλυτερη ακρίβεια απλά να μην το λεει? Γιατι 2 αλλα android που δοκίμασα φτάνουν 1-2 μετρα

 

Sorry που γράφω σε λάθος topic αλλα το έκανα πριν και για να μην χασουμε την συνέχεια το συνέχισα εδω

Link to comment
Share on other sites

To gps fix απο το sgs tools κανει τιποτα τελικα?Εμενα το gps test και στις δυο περιπτωσεις (europe και north america) περιπου τα ιδια αποτελεσματα μου δινει, δηλαδη lock σε 7-10 δορυφορους σε 4-5 sec.
Link to comment
Share on other sites

gps και galaxy μάλλον δεν πάνε στην ίδια πρόταση μαζί...

το έχω δουλέψει αλλά δεν έχει τόσο μεγάλη ακρίβεια όσο έχουνε αντίστοιχα μοντέλα της κατηγορίας :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια από σήμερα στο market υπάρχει ενημέρωση για τον flash player. Όσοι έχετε 2.2 η 2.2.1 κάντε την ενημέρωση. Εγώ την έκανα και νομίζω ότι είναι λίγο πιο smooth τώρα το scrolling στον browser.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια GPS εχει πιάσει κανείς ακρίβεια κάτω απο 5m?

 

Εμενα αυτη τη στιγμη μεσα στο σπιτι το gps test κλειδωνει 8 δορυφορους με accuracy 10m.

 

Και εγώ στα 5μ είμαι με 9 sat, και όταν πιάνει και τον 10ο γράφει <5μ. (Στην βεράντα όλα αυτά όχι μέσα :))

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις Froyo αυτες τις εφαρμογές δεν μπορείς να τις αναβαθμίσεις...

 

Σωστος φιλε μου, ξεχασα να πω πως εχω φρογιο 2.2 αναβαθμισμενο επισημα απο το κιες και καμια χακια στο κινητο. Τι γινεται ρε παιδια??Και με το skype??

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στα 5μ είμαι με 9 sat, και όταν πιάνει και τον 10ο γράφει <5μ. (Στην βεράντα όλα αυτά όχι μέσα :))

 

Σε ποιο πρόγραμμα το τσεκάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια από σήμερα στο market υπάρχει ενημέρωση για τον flash player. Όσοι έχετε 2.2 η 2.2.1 κάντε την ενημέρωση. Εγώ την έκανα και νομίζω ότι είναι λίγο πιο smooth τώρα το scrolling στον browser.

 

Κι εμενα μου φαινεται λιγο πιο smooth Αντωνη αλλα θελει ακομα αρκετη δουλιτσα πιστευω. Παει σιγουρα καλυτερα αλλα ειναι ακομα πολυ μακρια απο αυτο που τουλαχιστον εγω περιμενω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια από σήμερα στο market υπάρχει ενημέρωση για τον flash player. Όσοι έχετε 2.2 η 2.2.1 κάντε την ενημέρωση. Εγώ την έκανα και νομίζω ότι είναι λίγο πιο smooth τώρα το scrolling στον browser.

 

Κι εμενα μου φαινεται λιγο πιο smooth Αντωνη αλλα θελει ακομα αρκετη δουλιτσα πιστευω. Παει σιγουρα καλυτερα αλλα ειναι ακομα πολυ μακρια απο αυτο που τουλαχιστον εγω περιμενω.

 

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται ελαφρώς ποιο μη-Smooth? :confused: Behhh νομίζω πως το browsing είναι το τελευταίο αγκάθι που έχει μείνει στον γαλαξία..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται ελαφρώς ποιο μη-Smooth? :confused: Behhh νομίζω πως το browsing είναι το τελευταίο αγκάθι που έχει μείνει στον γαλαξία..

 

Ισως παιζει ρολο η cooked σου. Παντως ειναι ελαφρως καλυτερη η συνολικη εμπειρια αλλα χωρις μεγαλη διαφορα, τοση ωρα που το σκαλιζω σε βαριες σελιδες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει ρολο η cooked σου. Παντως ειναι ελαφρως καλυτερη η συνολικη εμπειρια αλλα χωρις μεγαλη διαφορα, τοση ωρα που το σκαλιζω σε βαριες σελιδες.

 

Τώρα άμα σου πω ότι έβγαλα το update και το ξαναπέρασα και μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερα τι θα μου πείς? Είναι σοβαρό το πρόβλημα γιατρέ? (στον εγκέφαλο:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα άμα σου πω ότι έβγαλα το update και το ξαναπέρασα και μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερα τι θα μου πείς? Είναι σοβαρό το πρόβλημα γιατρέ? (στον εγκέφαλο:lol:)

 

Ισως εκατσε καλυτερα που το περασες μονο του και οχι πανω απο το προηγουμενο:confused: Ουτως η αλλως στο τελος θα το χασουμε ολοι με το γαλαξια και οσοι επιβιωσουν θα αποτελειωθουν απο το SGS2 (το οποιο παιζει να ανακοινωθει σε κανενα μηνα στη Βαρκελωνη:p )

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ισως εκατσε καλυτερα που το περασες μονο του και οχι πανω απο το προηγουμενο:confused: Ουτως η αλλως στο τελος θα το χασουμε ολοι με το γαλαξια και οσοι επιβιωσουν θα αποτελειωθουν απο το SGS2 (το οποιο παιζει να ανακοινωθει σε κανενα μηνα στη Βαρκελωνη:p )

 

Χέχε! Ωραία χρήσιμο τιπ να αρχίσω να βάζω στην άκρη χρήματα δλδ, το θέμα είναι πως το εμφανίζεις στην γυναίκα μετά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιήσει το flash player γιατί όταν το έχω ανοιχτό με πιάνει η ψυχή μου με το stuttering και τα κολλήματα....ειδικά σε βαριές σελίδες δεν την παλεύει μία ρε!! Ακόμα και με κλειστό το flash πάντως πάλι είναι αργό και κολλάει αρκετά! Το καλύτερο browsing γινόταν με την 2.1 μακράν..

 

Είμαι σε διλήματα..να θυσιάσω τη μή ύπαρξη lag στην 2.2.1 για το ομαλό browsing στην 2.1?? Γιατί παρόλο που είναι πιο γρήγορο γενικά με την 2.2.1 το ιντερνετ είναι για πέταμα.

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιήσει το flash player γιατί όταν το έχω ανοιχτό με πιάνει η ψυχή μου με το stuttering και τα κολλήματα....ειδικά σε βαριές σελίδες δεν την παλεύει μία ρε!! Ακόμα και με κλειστό το flash πάντως πάλι είναι αργό και κολλάει αρκετά! Το καλύτερο browsing γινόταν με την 2.1 μακράν..

 

Είμαι σε διλήματα..να θυσιάσω τη μή ύπαρξη lag στην 2.2.1 για το ομαλό browsing στην 2.1?? Γιατί παρόλο που είναι πιο γρήγορο γενικά με την 2.2.1 το ιντερνετ είναι για πέταμα.

 

Εχεις δοκιμασει τον Dolphin Browser HD?Εμενα μου παει πιο γρηγορα απο τον default.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιήσει το flash player γιατί όταν το έχω ανοιχτό με πιάνει η ψυχή μου με το stuttering και τα κολλήματα....ειδικά σε βαριές σελίδες δεν την παλεύει μία ρε!! Ακόμα και με κλειστό το flash πάντως πάλι είναι αργό και κολλάει αρκετά! Το καλύτερο browsing γινόταν με την 2.1 μακράν..

 

Είμαι σε διλήματα..να θυσιάσω τη μή ύπαρξη lag στην 2.2.1 για το ομαλό browsing στην 2.1?? Γιατί παρόλο που είναι πιο γρήγορο γενικά με την 2.2.1 το ιντερνετ είναι για πέταμα.

 

+1000 ,συμφωνώ απόλυτα.Απλά η 2.2.1 είναι σε όλα τα άλλα καλύτερη οπότε τι να κάνουμε ας έχουμε λίγα κολλήματα στο browsing.

 

Edit: Ευχαριστώ και δημόσια τον Αlex που με έχει ξοδέψει τόσο χρόνο σε αυτό το φόρουμ και έχει βοηθήσει εμένα προσωπικά αλλά πιστεύω και όλους απίστευτα.

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πως το browsing ήταν καλύτερο στην 2.1. Βασικά 2.1 είχα μόνο στο desire και ήταν για λίγο καιρό. Αν θες δες και με τους dolphin HD ή Miren Browser.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει τον Dolphin Browser HD?Εμενα μου παει πιο γρηγορα απο τον default.

 

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει...Ο default που έχει το galaxy μου αρέσει αρκετά αλλά κολλάει πλέον.. μόνο με την 2.1 πήγαινε άψογα.

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Χέχε! Ωραία χρήσιμο τιπ να αρχίσω να βάζω στην άκρη χρήματα δλδ, το θέμα είναι πως το εμφανίζεις στην γυναίκα μετά! :lol:

 

Εγω παντως σκοπευω να της χαρισω το γαλαξια, οταν ειναι να τσιμπησω το επομενο μου (galaxy 2??). Ετσι μαλλον θα τα καταφερω να ξεχαστει και να περασει το καινουργιο καπως πιο απαρατηρητο.:p

 

Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιήσει το flash player γιατί όταν το έχω ανοιχτό με πιάνει η ψυχή μου με το stuttering και τα κολλήματα....ειδικά σε βαριές σελίδες δεν την παλεύει μία ρε!! Ακόμα και με κλειστό το flash πάντως πάλι είναι αργό και κολλάει αρκετά! Το καλύτερο browsing γινόταν με την 2.1 μακράν..

 

Είμαι σε διλήματα..να θυσιάσω τη μή ύπαρξη lag στην 2.2.1 για το ομαλό browsing στην 2.1?? Γιατί παρόλο που είναι πιο γρήγορο γενικά με την 2.2.1 το ιντερνετ είναι για πέταμα.

 

Η αληθεια ειναι οτι την εμπειρια της 2.1 δεν την πετυχαινει ακομα το froyo, ουτε και στην 2.2.1. Παντως δεν αξιζει πιστευω η μεταβαση πισω στην απλη 2.2 για κανενα λογο. Το browsing εξαλλου δεν ειναι και αθλιο, μια χαρα τα παει αν απενεργοποιησεις το java και βαλεις τα προσθετα στην επιλογη on demand. Εναλλακτικα υπαρχει και ο πολυ καλος dolphin.

 

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει...Ο default που έχει το galaxy μου αρέσει αρκετά αλλά κολλάει πλέον.. μόνο με την 2.1 πήγαινε άψογα.

 

Δοκιμασε αυτο που εγραψα με το java και τα προσθετα. Δωσε και μια ευκαιρια στον dolphin, ειναι καλος.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μια γρηγορη ερωτηση για την κινηταρα:

 

Εχω βαλει το appbrain application το οποιο ειναι πολυ καλο αλλα εχω 1 θεματακι. Μολις παω να συγχρονισω τα προγραμματα του κινητου μου βγαζει μια λιστα με αυτα που μπορουν να γινουν update. Η λιστα αυτη περιεχει παμπολα παιχνιδακια που δεν μπορω να τα αναβαθμισω αυτοματα καθως ειναι εφαρμογες επι πληρωμη που δεν τις βλεπουμε στο ελληνικο μαρκτετ και που μου τις εχει στειλει ο θειος. Ολα καλα μεχρι εδω δεν εχω παραπονο. Ελα ομως που μεσα σε ολα αυτα ειναι 3 ακομη εφαρμογες που αρνουνται πεισματικα να αναβαθμιστουν και οταν παταω την εν λογω επιλογη μου βγαζουν πως δεν βρεθηκαν. Αυτες ειναι: Gmail, voice search,Maps and Youtube.

 

Και ρωταω τωρα:ειναι φυσιολογικο αυτο?αυτες αποτελουν generic applications του κινητου, γιατι δεν τις αναβαθμιζει. Το κακο ειναι πως αν τις ψαξω απο το "ανανεωμενο" μαρκετ ουτε εκει τις βλεπω. Καμια ιδεα??

 

Τελος το skype που στο καλο ειναι ??αφου και αυτο δωρεαν ειναι..

 

Οι εν λόγω εφαρμογές είναι εφαρμογές συστήματος στο Galaxy S, οπότε δεν είναι το ίδιο με τις υπόλοιπες. Παρόλα αυτά εμένα έχουν αναβαθμιστεί όλες από το market. Γιατί χρησιμοποιείς άλλο app για τις free εφαρμογές, ποιός ο λόγος;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χέχε! Ωραία χρήσιμο τιπ να αρχίσω να βάζω στην άκρη χρήματα δλδ, το θέμα είναι πως το εμφανίζεις στην γυναίκα μετά!

Σήμερα 00:49

 

Πανευκολο, εξαφανιζεις το πρωτο και εμφανιζεις το καινουριο. Δεν θα το καταλαβει, γιατι μαλλον θα ειναι το ιδιο σχεδιο. Εξαλλου οι γυναικες μπορουν να ξεχωρισουν χρωματα και ρουχα. Στην τεχνολογια οι περισσοτερες χανονται

 

Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιήσει το flash player γιατί όταν το έχω ανοιχτό με πιάνει η ψυχή μου με το stuttering και τα κολλήματα....ειδικά σε βαριές σελίδες δεν την παλεύει μία ρε!! Ακόμα και με κλειστό το flash πάντως πάλι είναι αργό και κολλάει αρκετά! Το καλύτερο browsing γινόταν με την 2.1 μακράν..

 

Είμαι σε διλήματα..να θυσιάσω τη μή ύπαρξη lag στην 2.2.1 για το ομαλό browsing στην 2.1?? Γιατί παρόλο που είναι πιο γρήγορο γενικά με την 2.2.1 το ιντερνετ είναι για πέταμα.

Σήμερα 01:06

 

δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα

 

Δεν θυμάμαι πως το browsing ήταν καλύτερο στην 2.1. Βασικά 2.1 είχα μόνο στο desire και ήταν για λίγο καιρό. Αν θες δες και με τους dolphin HD ή Miren Browser.

και ο δελφινης μου τρωει σκαλωματα

Edited by mihalakis22
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...