Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι λες για την JM5? Δηλαδη λες οτι η mls δεν θα βγαλει ποτε αναβαθμιση ??

 

Δεν ξέρω αν θα βγάλει, αλλά βασικά δεν το βλέπω... το Froyo έχει βγει από τον Ιούλιο σε άλλα κινητά...το destinator δεν είναι μόνο για το Galaxy, υποτίθεται ότι είναι 'for Android'.

Λέω για την JM5 επειδή αυτοί αν κάνουν αναβάθμιση μέσω Kies patcher θα χάσουν την εγγύησή τους, γιατί έχουν product code EUR, όχι COS που έχει η JG1. Aν αναβαθμιστεί η JG1 δε χάνει κάτι...είναι σα να είχανε JM2, δε θα καταλάβει κανένας τη διαφορά, η εγγύηση συνεχίζει να ισχύει.

 

Τυπικά είναι όλα αυτά, δεν ξέρω κατά πόσο το ψάχνουν τόσο πολύ στη Samsung έτσι κι αλλιώς, αλλά λέω γι'αυτούς που ανησυχούν για την εγγύηση και δεν έχουν αρκετές γνώσεις να φλασάρουν με odin κτλ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να είναι και το εξής απλό.

 

Δεν βγαίνει αναβάθμιση για JG2 γιατί δεν δουλεύει σε froyo το destinator.

 

Αν κάποιος πήγαινε πίσω το κινητό γιατί δεν δουλεύει το πρόγραμμα που αγόρασε;;;

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Αφού ευχαριστήσω το φίλο που μου απάντησε σε μια σειρά ερωτήσεων πριν 2-3 μέρες

θα ήθελα μια μικρή ακόμα βοήθεια ή καλύτερα συμβουλή.

Άυριο είναι η μέρα που θα έχω στην κατοχή μου για πρώτη φορά το Galaxy και θα μπω επιτέλους (καθυστερημένα είναι η αλήθεια) στην οικογένεια του Android ύστερα από 2 χρόνια συμβίωσης με win mo (Omnia 2).

Διαβάζοντας όσα μπορώ περισσότερα στο φόρουμ για να ρχίσω να μαθαίνω διάφορα σχετικά με το νέο μου τηλέφωνο κατέληξα στις εξείς παρατηρήσεις-σκέψεις και θα ήθελα αυτές ακριβώς να κρίνετε και να μου πείτε αν τις βλέπετε σωστές.

1.Υποθέτω οτι το κινητό αν και είναι εντελώς καινούρια παραγγελία (το κατάστημα από όπου το παρήγγειλα δεν το είχε και περίμενε καινούριο στοκ να έρθει) θα έχει μέσα κάποια 2.1 eclair έκδοση. Αν και για κάποιον καινούριο και αρχάριο χρήστη σαν εμένα η έκδοση αυτή αρκεί, εντούτοις διάβασα στο φόρουμ για τις αναβαθμίσεις στο froyo, τις 2.2.1 εκδόσεις κτλ. Κατέληξα( ύστερα από αρκετό διάβασμα) οτι οι rom του darky είναι οι πιο καλές και γρήγορες. Η σκέψη μου λοιπόν είναι να περιμένω να βγάλει κάποια σταθερή γιατί ως τώρα κάθε 2-3 μέρες τις ανανεώνει και να βάλω αυτή. Σκέφτομαι σωστά;:blink:

2. Αν υποθέσουμε οτι το σκεπτικό μου είναι σωστό, η rom του darky θα μπορεί να περαστεί κατευθείαν πάνω στην eclair μου ή χρειάζεται κάποια άλλη "προεργασία" πχ root ή κάτι σχετικό;

3. Για όσο καιρό θα παραμείνω στην eclair έκδοση χρειάζομαι τελικά κάποιον autokiller?

4. Αξίζει (για όσο καιρό παραμείνω) στην eclair να κάνω root και lagfix ή θα είναι περισσότερο μπελάς με αυτά για να πάω μετά σε κάποια darky?:worry:

5. Τελικά η εφαρμογή που υπάρχει για υποστήριξη office (think free αν δεν κάνω λάθος) είναι και για επεξεργασία-δημιουργία εγγράφων office; Είναι δωρεάν;

6. Για την "απλή χρήση" που πρόκειται να κάνω στο κινητό ( ανάγνωση-δημιουργία εγγράφων office,λίγο gps, καμιά εφαρμογή για πυξίδα, για τον καιρό και ένα δυο άλλα) μήπως δεν χρειάζομαι lagfix ή αναβαθμίσεις και τα σχετικά?

Αυτά τα λίγα:D για την ώρα. Ευχαριστώ όποιον μπορέσει να με βοηθήσει. Α, και επειδή διάβασα από κάποιον οτι πολλά πάιδιά στο φόρουμ έχουν τρέλα και με τα αυτοκίνητα σας λέω οτι από βδομάδα θα παραγγείλω το νέο Polo gti dsg 180ps!!

 

Αφού δεν έχεις τίποτα περασμένο, με το που το πάρεις, περνά απευθείας την 2.2.1 με το κιες πατσερ. Μετά δεν θες ούτε λαγκφιξ και πιθανότατα ούτε νταρκυ για να το ευχαριστηθεις. Το πολυ να το κανείς ροοτ για να περάσεις καμία εφαρμογή που το απαιτεί.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις τίποτα περασμένο, με το που το πάρεις, περνά απευθείας την 2.2.1 με το κιες πατσερ. Μετά δεν θες ούτε λαγκφιξ και πιθανότατα ούτε νταρκυ για να το ευχαριστηθεις. Το πολυ να το κανείς ροοτ για να περάσεις καμία εφαρμογή που το απαιτεί.

συμφωνω. επισης θα χρειαστει να περασει ελληνικο keyboard και ελληνικο swype εφοσον το επιθυμει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω. επισης θα χρειαστει να περασει ελληνικο keyboard και ελληνικο swype εφοσον το επιθυμει.

 

ή το htc ime που μπαινει πανευκολα και κανει μια χαρα τη δουλεια του

Link to comment
Share on other sites

ή το htc ime που μπαινει πανευκολα και κανει μια χαρα τη δουλεια του

θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου, αλλα μονο στο πρωτο σκελος, δηλαδη οτι μπαινει ευκολα.

συμφωνω οτι κανει καλα την δουλεια του, ομως δεν υπαρχει καμια συγκριση με το swype. και για καποιον οπως εμενα που εχω μαθει με το swype δεν μπορω να δουλεψω με κανενα αλλο. στην πραγματικοτητα μπορω με οποιοδηποτε πληκτρολογιο να γραψω.

αλλα τοσο γρηγορα και ευκολα που γραφω με το swype, δεν γινεται να γραψει καποιος με το htc ime η με οποιοδηποτε αυτου του τυπου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους!

 

ότι καταφερα να φτιαξω το κινητο να πετάει, το εχασα.Ή καπου μου έπεσε ή καπου εγω το "πέταξα" και δε θυμαμαι.:cry:

Υπαρχει καποια υπηρεσια εντοπισμου του κινητου?όπως η mobile me στο μηλο?Δυστυχως ειναι κλειστο και δεν μπορω να το καλεσω για να το βρώ...Εχω ψαξει παντου και τζίφος...ειμαι για καινουργιο μαλλον, αλλα έτσι ρωτησα μηπως γινεται τιποτα.Αν ξερει καποιος μου λέει.

Χρονια πολλα και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους!

 

ότι καταφερα να φτιαξω το κινητο να πετάει, το εχασα.Ή καπου μου έπεσε ή καπου εγω το "πέταξα" και δε θυμαμαι.:cry:

Υπαρχει καποια υπηρεσια εντοπισμου του κινητου?όπως η mobile me στο μηλο?Δυστυχως ειναι κλειστο και δεν μπορω να το καλεσω για να το βρώ...Εχω ψαξει παντου και τζίφος...ειμαι για καινουργιο μαλλον, αλλα έτσι ρωτησα μηπως γινεται τιποτα.Αν ξερει καποιος μου λέει.

Χρονια πολλα και παλι!

 

Η υπηρεσία tracker υπάρχει, αλλά δε θα βοηθήσει, πρώτον γιατί δουλεύει μόνο για Αγγλικά και γερμανικά νούμερα ακόμα, και 2ον γιατί θα έπρεπε να την είχες ενεργοποιήσει απ'το τηλέφωνο... γιατί είναι κλειστό; Κρίμα πάντως, γκαντεμιά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παει και η τελεταια μου ελπίδα....ειναι κλειστο γιατι εχω το ειχα κλεισει το βραδυ για υπνο , την αλλη μερα δεν θυμάμαι να το ανοιξα, εφυγα για διακοπες, στις διακοπες νομιζα οτι το ειχα σπιτι, γυρισα σπιτι και δεν το βρισκω πουθενα.Γκαντεμια μεγαλη...

Γενικα προσεχω, δεν καταλαβα πως το εχασα.

Εχω μια αλλη ελπιδα, να χτυπησει το ξυπνητηρι αυριο και να το ακουσω, αν ειναι κομα εδω και εχει μπαταρια ακομη ...

Και η πλακα ειναι οτι θα παρω καινουργιο και μετα απο καμια εβδομαδα ή μηνα θα το βρω σε κανενα παραξενο μερος που δεν παει το μυαλο μου να ψαξει.

Δεν πειραζει...να ειμαστε καλα και να περνουμε κινητα και να τα πειραζουμε!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παει και η τελεταια μου ελπίδα....ειναι κλειστο γιατι εχω το ειχα κλεισει το βραδυ για υπνο , την αλλη μερα δεν θυμάμαι να το ανοιξα, εφυγα για διακοπες, στις διακοπες νομιζα οτι το ειχα σπιτι, γυρισα σπιτι και δεν το βρισκω πουθενα.Γκαντεμια μεγαλη...

Γενικα προσεχω, δεν καταλαβα πως το εχασα.

Εχω μια αλλη ελπιδα, να χτυπησει το ξυπνητηρι αυριο και να το ακουσω, αν ειναι κομα εδω και εχει μπαταρια ακομη ...

Και η πλακα ειναι οτι θα παρω καινουργιο και μετα απο καμια εβδομαδα ή μηνα θα το βρω σε κανενα παραξενο μερος που δεν παει το μυαλο μου να ψαξει.

Δεν πειραζει...να ειμαστε καλα και να περνουμε κινητα και να τα πειραζουμε!!:D

 

Αν είναι κλειστό δε χτυπάει το ξυπνητήρι, δεν είναι Nokia. Όπως είπες, να είμαστε καλά. Καλές γιορτές :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το oclf ryanza και δε μπορω με τιποτα να το απεγκαταστήσω απο το κινητό.Μπαίνω στο μενού της εφαρμογής αλλά δε βρίσκω τίποτα...Αν είναι όλα κόκκινα,πάει να πει ότι το απεγκατέστησα ?Έγινα unroot,βγήκε από μόνο του το lagfix?

S.O.S :!::!:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειστό δε χτυπάει το ξυπνητήρι, δεν είναι Nokia. Όπως είπες, να είμαστε καλά. Καλές γιορτές :)

Λειτουργεια πτησης το βαζω παντα.Δεν το απενεργοποιώ ποτέ.Δεν ηξερα παντως οτι οταν το κλεισεις τελειως δεν χτυπαει το ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το oclf ryanza και δε μπορω με τιποτα να το απεγκαταστήσω απο το κινητό.Μπαίνω στο μενού της εφαρμογής αλλά δε βρίσκω τίποτα...Αν είναι όλα κόκκινα,πάει να πει ότι το απεγκατέστησα ?Έγινα unroot,βγήκε από μόνο του το lagfix?

S.O.S :!::!:

 

Αν έγινες unroot δε βγαίνει. Ξαναγίνε root και βγάλτο. Αν δεν το βγάλεις πας για κινητό-τούβλο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Θα ψαχτώ αρκετά να δω τι παίζει με το kies patcher και τα πληκτρολόγια τα ελληνικά (ε, ένα swype θα το βάλω ρε ****το) για να μην ρωτάω συνέχεια τι είναι το ένα τι το άλλο κτλ. Ελπίζω πάντως να είναι σχετικά εύκολο να περάσω την 2.2.1 με το kies patcher και κατόπιν τα ελληνικά πληκτρολόγια και να μη δυσκολευτώ ή κάνω καμιά μα......κία με καινούριο κινητό.

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Αν έγινες unroot δε βγαίνει. Ξαναγίνε root και βγάλτο. Αν δεν το βγάλεις πας για κινητό-τούβλο.

 

όλα τα εικονιδια ήταν κόκκινα στο oclf,οπότε βγήκε έτσι δεν είναι?

 

όλα τα εικονιδια ήταν κόκκινα στο oclf,οπότε βγήκε έτσι δεν είναι?

 

κάποιος ρε παιδιά να βοηθήσει!

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων.

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

κάποιος ρε παιδιά να βοηθήσει!

Φίλε μου μήπως η μπαταρία σου είναι κάτω από 50%? Αν ναι, τότε σου το βγάζει κόκκινο εκεί. Φόρτισε το και θα γίνει πράσινη η επιλογή :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα,

πηγα να κανω αναβαθμιση μεσω Kies, κατεβασε τις πληροφοριες και οταν πηγε να κανει εγκατασταση στο κινητο δεν ειχα προσεξει οτι δεν ειχε συνδεθει , ενταξει το Kies εκλεισε αλλα το κινητο γραφει : downloading... do not turn off target . Τι κανω,πως αποσυνδεω το κινητο? για να τα κανω παλι απο την αρχη?

 

 

Παιδια μια βοηθεια καποιος? , σορρυ που ξανα απαντω τοσο γρηγορα αλλα ειμαι σε ξενο σπιτι και το εκανα αυτο και πρεπει να παρω το κινητο μαζι μου και δεν ξερω τι να κανω. Ευχαριστω

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων.
theodoros
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθω , εχω εκδοση jm1

k αριθμο κατασκευης jm5 k μου έιχαν περασει αυτη την εκδοση απο το επισημο σερβις

κ στο κιες μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης?θα τρελαθουμε?το froyo δε βγηκε για ολες τις εκδοσεις?

τι να κανω?φοβαμαι λιγο για να φλασαρω κ ηθελα το επισημο

εχει καποιος παρεμφερες προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια καποιος? , σορρυ που ξανα απαντω τοσο γρηγορα αλλα ειμαι σε ξενο σπιτι και το εκανα αυτο και πρεπει να παρω το κινητο μαζι μου και δεν ξερω τι να κανω. Ευχαριστω

 

βγαλε την μπαταρια και ξανα ανοιξε το...

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως η μπαταρία σου είναι κάτω από 50%? Αν ναι, τότε σου το βγάζει κόκκινο εκεί. Φόρτισε το και θα γίνει πράσινη η επιλογή :).

Θέλω να κάνω απεγκατάσταση το oclf και δεν ξέρω αν το έκανα .Έχω του ryanza μήπως ξέρει κάποιος τι θα πατήσω στο μενού του για να το απεγκαταστήσω γιατί δεν μπορώ να βρω πως γίνεται αυτό?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω απεγκατάσταση το oclf και δεν ξέρω αν το έκανα .Έχω του ryanza μήπως ξέρει κάποιος τι θα πατήσω στο μενού του για να το απεγκαταστήσω γιατί δεν μπορώ να βρω πως γίνεται αυτό?

 

κανε undo lagfix την εκδοση που ειχες κανει install..πχ undolagfix v2+ ...μετα πατα remove ext2tools... η μπαταρια πρεπει να ειναι πανω απο 40%

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

βγαλε την μπαταρια και ξανα ανοιξε το...

 

Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα , πρωτη φορα πηγα να κανω αναβαθμιση και δεν ηξερα τι να κανω :) , ολα οκ

theodoros
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, με το root τι γίνεται;

 

δοκίμασα να εγκαταστήσω το z4root και το κινητό άρχισε τα τρελά του, έχασε λειτουργίες από τα κουμπιά αφής, δεν έβγαζε φωτογραφίες κλπ

έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα είναι εντάξει τώρα, αλλά χωρίς root δε μπορώ να επαναφέρω τα backup από το titanium

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, με το root τι γίνεται;

 

δοκίμασα να εγκαταστήσω το z4root και το κινητό άρχισε τα τρελά του, έχασε λειτουργίες από τα κουμπιά αφής, δεν έβγαζε φωτογραφίες κλπ

έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα είναι εντάξει τώρα, αλλά χωρίς root δε μπορώ να επαναφέρω τα backup από το titanium

 

με το superoneclick:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...