Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα παιδια!

Εχω κι εγω ενα προβλημα! Δε μπορω να στειλω μηνυμα.

Το συντασσω κανονικα,

βαζω και τον παραληπτη, παταω αποστολη και τελικα δε παει πουθενα!

Μαλλον κατι εχω πειραξει αλλα τι?

υποψιν χρησιμοποιω το πληκτρολογιο της HTC και η λειτουργια εισαγωγης ειναι στο ΑΥΤΟΜΑΤΟ. αν το αλλαξω σε αλφαβητο GSM πανε μια χαρα

αλλα βγαινουν συμβολα στη συσκευη του παραληπτη!

 

edit: Τελικα Αλλαξα σε Unicode και το προβλημα διορθωθηκε!

 

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά απ'όσα έχουμε δει, έχεις την έκδοση XWJG1 (κάνε *#1234# να δεις)... έχει πρόβλημα η έκδοση αυτή, δεν υπάρχει αυτό στις άλλες... αλλά για την ώρα βρήκες μόνος σου τη λύση.

 

 

Edit: ο Τυχερακιας και ο θεος εννοουσα φυσικα, για να βαζουμε τα πραματα στη σωστη σειρα

 

Έτσι έτσι... μόνο που ο Steve ξέρει παραπάνω από μένα για την apple, και μιας και δεν αφήνει το υπόλοιπο πάνθεον να κοιτάξει μέσα, δεν έχω ασχοληθεί οπότε πάω πάσο. Είμαι και αλλεργικός όπως πολύ καλά ξέρεις, οπότε ούτε πρόκειται να ασχοληθώ... sorry :)

To media scanner πάντως μπορείς να το σταματήσεις κάνοντας su (enter) pm disable com.android.providers.media/com.android.providers.media.MediaScannerReceiver (enter) από ένα terminal emulator ή το adb.

To πρόβλημα μετά όμως είναι ότι μετά δε θα κάνει αυτόματο scan το music player και το gallery και δε θα δουλεύουν σωστά... αλλά αν θες δοκίμασέ το (με enable προφανώς ξαναρχίζει).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τί έχεις βάλει μέσα; Εμένα με καμιά 100η full ανάλυση φωτογραφίες και 20 hd video (το ένα μεγέθους 1Gb) μου τα ανοίγει σε κανένα δευτερόλεπτο. Είμαι χωρίς κανένα tweak και με JM1 μαμίσια...

 

30-40 φωτο και 5-6 video. JG1 αν θυμαμαι καλα εχω και μονο autokiller και root που δε νομιζω να εχουν σχεση με το προβλημα. Δεν το κανει συνεχεια συνηθως την πρωτη φορα που το ανοιγω μονο.

 

Ασχετο τα links στις υπογραφες πως τα βαζετε; το BBcode δε δουλευει. Η μηπως χρειαζομαι ειδικη αδεiα απο δεσποτη η moderator;:confused:

Edited by koseft

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

autokiller με strict ρυθμισεις και χωρις lagfix εχω κι εγω και το τηλεφωνο τα παει αρκετα καλα και ειναι πιο σταθερο απο οταν ειχα το lagfix.

 

Να ρωτησω και κατι, οταν ανοιγουμε τη "συλλογη" με τις φωτο και τα βιντεο για πρωτη φορα κανει αρκετο χρονο μεχρι να φορτωσουν τα thumbnails πολλες φορες 10 δευτερολεπτα η και παραπανω (και με lagfix και χωρις). Εχω και το ipad το οποιο ανοιγει πολυ μεγαλυτερη συλλογη φωτογραφιων αστραπιαια και χωρις κολλημα (πραγματικα πρεπει να το δει αυτο καποιος με τα ματια του για να καταλαβει τι εννοω) και λεω εγω τωρα να ειναι θεμα του android γενικα η αργοπορια να ειναι θεμα του software της εφαρμογης της samsung, να ειναι θεμα του filesystem (αλλα τοτε δε θα βελτιωνοταν με το lagfix?) η μηπως που ειναι και το χειροτερο ο internal αποθηκευτικος χωρος της συσκευης ειναι λιγο μαπα απο αποψη hardware και σ αυτο ισως οφειλεται σε καποιο βαθμο και το lag?(περα απο το filesystem της samsung βεβαια).

Αυτα μονο ο θεος και ο τυχερακιας μπορουν να τα ξερουν αντε και κανα δυο μηχανικοι στη samsung.

 

Edit: ο Τυχερακιας και ο θεος εννοουσα φυσικα, για να βαζουμε τα πραματα στη σωστη σειρα

 

 

Όσες μετρήσεις έχω τρέξει στην εσωτερική μνήμη βγάζουν πάντα αρκετά καλές τιμές. Όχι όσο η Ultra εξωτερική SD, αλλά και πάλι καλές. Λεπτομέρειες αν θέλετε αύριο που δεν θα είμαι με 2 ώρες ύπνο (ελπίζω!)

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά απ'όσα έχουμε δει, έχεις την έκδοση XWJG1 (κάνε *#1234# να δεις)... έχει πρόβλημα η έκδοση αυτή, δεν υπάρχει αυτό στις άλλες... αλλά για την ώρα βρήκες μόνος σου τη λύση.

 

 

 

Έτσι έτσι... μόνο που ο Steve ξέρει παραπάνω από μένα για την apple, και μιας και δεν αφήνει το υπόλοιπο πάνθεον να κοιτάξει μέσα, δεν έχω ασχοληθεί οπότε πάω πάσο. Είμαι και αλλεργικός όπως πολύ καλά ξέρεις, οπότε ούτε πρόκειται να ασχοληθώ... sorry :)

To media scanner πάντως μπορείς να το σταματήσεις κάνοντας su (enter) pm disable com.android.providers.media/com.android.providers.media.MediaScannerReceiver (enter) από ένα terminal emulator ή το adb.

To πρόβλημα μετά όμως είναι ότι μετά δε θα κάνει αυτόματο scan το music player και το gallery και δε θα δουλεύουν σωστά... αλλά αν θες δοκίμασέ το (με enable προφανώς ξαναρχίζει).

Δεν το ειπα για να ασχοληθεις με την .... ξερεις... αλλωστε δε χρειαζεται εκει ολα δουλευουν μια χαρα απλα ελεγα μηπως εχει ψαξει κανεις το θεμα παραπανω και ξερει πχ οτι χρησιμοποιουν διαφορετικου τυπου μνημη η κατι τετοιο. Το scan δε θελω να το σταματησω χρειαζεται.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

30-40 φωτο και 5-6 video. JG1 αν θυμαμαι καλα εχω και μονο autokiller και root που δε νομιζω να εχουν σχεση με το προβλημα. Δεν το κανει συνεχεια συνηθως την πρωτη φορα που το ανοιγω μονο.

 

Ασχετο τα links στις υπογραφες πως τα βαζετε; το BBcode δε δουλευει. Η μηπως χρειαζομαι ειδικη αδεiα απο δεσποτη η moderator;:confused:

Αν εννοείς την πρώτη φορά που ανοίγεις το Android, ναι, κι εμένα για λίγα secs μου φορτώνει κάρτες, media files και σουπαμούπες. Εκεί επενέβη ο τυχεράκιας με το προηγούμενο ποστ, αλλά μάλλον δε θα θελήσεις να το απενεργοποιήσεις το σκανάρισμα. Μετά, η συλλογή μου όμως ανοίγει όπως σου είπα προηγουμένως.

 

ΥΓ-Ούτε κι εγώ έχω επιλογή για Link σε υπογραφή, μάλλον θέλει το δεσπότη όπως είπες :lol:

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα για να ασχοληθεις με την .... ξερεις... αλλωστε δε χρειαζεται εκει ολα δουλευουν μια χαρα απλα ελεγα μηπως εχει ψαξει κανεις το θεμα παραπανω και ξερει πχ οτι χρησιμοποιουν διαφορετικου τυπου μνημη η κατι τετοιο. Το scan δε θελω να το σταματησω χρειαζεται.

 

ΜΗΝΤΟΠΕΙΣ! :) Αλήθεια πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα είσαι με το Galaxy :)

Τουλάχιστον μπορείς να μοιράζεσαι τις εφαρμογές σου μαζί μας, thank you :)

 

ΥΓ-Ούτε κι εγώ έχω επιλογή για Link σε υπογραφή, μάλλον θέλει το δεσπότη όπως είπες :lol:

 

Παιδιά νομίζω είναι θέμα αριθμού ποστ... δεν είχα ιδέα ότι δεν επιτρέπεται σε όλους. Εγώ δεν ενεργοποίησα τίποτα, απλά έβαλα τα links και βγήκανε. Όταν το έκανα είχα παραπάνω από ένα τετραγωνάκι, οπότε μάλλον αυτό είναι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την πρώτη φορά που ανοίγεις το Android, ναι, κι εμένα για λίγα secs μου φορτώνει κάρτες, media files και σουπαμούπες. Εκεί επενέβη ο τυχεράκιας με το προηγούμενο ποστ, αλλά μάλλον δε θα θελήσεις να το απενεργοποιήσεις το σκανάρισμα. Μετά, η συλλογή μου όμως ανοίγει όπως σου είπα προηγουμένως.

 

ΥΓ-Ούτε κι εγώ έχω επιλογή για Link σε υπογραφή, μάλλον θέλει το δεσπότη όπως είπες :lol:

 

Οχι οταν ανοιγει το android αλλα οταν ανοιγω για πρωτη φορα την εφαρμογη. Μετα αν την κλεισω και να την ξανανοιξω φορτωνουν γρηγορα τα thumbnails.

 

@τυχερακιας τωρα προσεξα το πανθεον, καλο, η μετριοφροσυνη ειναι προσον θεων και ανθρωπων:lol:

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Οχι οταν ανοιγει το android αλλα οταν ανοιγω για πρωτη φορα την εφαρμογη. Μετα αν την κλεισω και να την ξανανοιξω φορτωνουν γρηγορα τα thumbnails.

 

@τυχερακιας τωρα προσεξα το πανθεον, καλο, η μετριοφροσυνη ειναι προσον θεων και ανθρωπων:lol:

 

:) Ε να πούμε και καμιά *** να περάσει η ώρα...

 

Σοβαρά όμως, αυτό το lag που λες εγώ δεν το έχω ... μήπως είναι θέμα firmware? απ'την άλλη δεν έχω και πάρα πολλές εικόνες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝΤΟΠΕΙΣ! :) Αλήθεια πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα είσαι με το Galaxy :)

Τουλάχιστον μπορείς να μοιράζεσαι τις εφαρμογές σου μαζί μας, thank you :)

 

Ε μμμμ ναι δηλαδη....ξερεις δε δουλευουν και ολα... πχ το development ειδικα χωρις mac και χωρις ευρω. Με το galaxy ειμαι ακομη γιατι ειναι πολυ καλο κινητο ισως και στο τοπ 3 (αν και δυσκολα) και φυσικα γιατι μου στοιχισε 9.5 ευρω η αγορα του. Βεβαια μου πιασανε λιγο τον κ:X στη θηκη (10 ευρω) αλλα δε βαριεσαι.

 

Λες το lag να ειναι θεμα της JG1? μπορει.

Edited by koseft

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Ε μμμμ ναι δηλαδη....ξερεις δε δουλευουν και ολα... πχ το development ειδικα χωρις mac και χωρις ευρω. Με το galaxy ειμαι ακομη γιατι ειναι πολυ καλο κινητο ισως και στο τοπ 3 (αν και δυσκολα) και φυσικα γιατι μου στοιχισε 9.5 ευρω η αγορα του. Βεβαια μου πιασανε λιγο τον κ:X στη θηκη (10 ευρω) αλλα δε βαριεσαι.

 

Το ότι είναι στο τοπ 3 είναι σίγουρα, και χωρία δυσκολία. Πώς τα κατάφερες τα 10 ευρώ; Με συμβόλαιο; Πού; Πόσα εκατομμύρια το μήνα; :)

 

Ασχετο, σήμερα γιορτάζω και μου έκανε δώρο η γυναίκα μου το bluetooth SBH650... και μέχρι στιγμής δουλεύει τέλεια, για όποιον ενδιαφέρεται για bluetooth headset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά λίγο περίεργα μας τα λες. Από την μια δεν σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις και το (πιθανό) γεγονός ότι το Desire HD δεν θα θέλει κόλπα για να πετάει, αλλά από την άλλη έχεις περάσει ένα σεβαστό χρονικό διάστημα με το να ψάχνεσαι για το πώς θα κάνεις την συσκευή σου γρηγορότερη...

 

Και μετά πετάς το θέμα της κάμερας και του βίντεο στο τραπέζι των smartphones. Πράγμα αρκετά άκαιρο για εμένα, μιας και που υπάρχουν αρκετά κινητά που τραβάνε πολύ καλύτερες φωτογραφίες από το galaxy. Μάλιστα έχεις προκαταβάλει και την αποτυχία του Desire HD στον τομέα αυτό (δεν αμφιβάλω ότι η HTC δεν έχει και την καλύτερη ιστορία), αλλά λόγω της καινούργιας κάμερας εγώ θα περίμενα λίγο πριν καταλήξω σε συμπέρασμα...

 

Αν θέλεις να σου πω την γνώμη μου, πιστεύω ότι προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για την υπεροχή του galaxy και να αντισταθεί στις σειρήνες (είτε i4, είτε Desire HD)...

 

 

Φιλικά... :)

 

Δεν προσπαθώ να πείσω καθόλου το εαυτό μου φιλαρακι.

Αν ήθελα HTC θα το είχα.

Ήδη αυτη την στιγμή έχει αγορασθει για λογαριασμό μου και με περιμένει στην Αθηνα όταν επιστρέψω σε λίγες μέρες, το iPhone 4 .

Το αγορασα μόνο και μόνο γιατί θέλω να το δοκιμάσω ώστε να έχω προσωπικη άποψη μεταξύ των δυο κορυφαίων συσκευών αυτή την στιγμή, ποια κάνει την δουλειά μου καλύτερα.

 

Ούτε μια στιγμή δεν πέρασε από το μυαλό μου το Desire HD. Με κούρασε η HTC.

Σε κάθε νέα συσεκυη ακούμε για νέα κάμερα αλλά μια ζωή τα ίδια αποτελέσματα.

Κάπου βαρεθηκα τα ίδια χρώματα τα ίδια σχήματα το ιδιο sense με μικρό διάφορες από τα HD1 των WM μέχρι τώρα.

 

Με το galaxy είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στα περισσότερα.

Η HTC γιατί μόλις είδε ότι δεν μπορεί να εξασφαλίσει amoled ξαναθυμηθηκε ξεπερασμενες οθόνες και απλά πρόσθεσε ένα S μπροστά για να κάνει την διάφορα.

Με εξαίρεση το 3GS και το galaxy, όσο είχα HTC , όταν βρισκόμουν σε εξωτερικούς χώρους έψαχνα για ίσκιο για να δω την οθόνη.

Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά.

Εγώ εξεφρασα την προσωπική μου άποψη και το τι αρέσει σε μένα και σε πολλούς άλλους εδώ μέσα, οι οποίοι επέλεξαν το galaxy για τους ίδιους λόγους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι στο τοπ 3 είναι σίγουρα, και χωρία δυσκολία. Πώς τα κατάφερες τα 10 ευρώ; Με συμβόλαιο; Πού; Πόσα εκατομμύρια το μήνα; :)

 

Ασχετο, σήμερα γιορτάζω και μου έκανε δώρο η γυναίκα μου το bluetooth SBH650... και μέχρι στιγμής δουλεύει τέλεια, για όποιον ενδιαφέρεται για bluetooth headset.

 

9.5 οχι 10 με 10 δεν το επαιρνα, εταιρικη προσφορα απο cosmote με μηδενικο παγιο παρακαλω.

 

χρονια καλα λοιπον πολυχρωμος κι εντοιχισμενος

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

εταιρικη προσφορα απο cosmote με μηδενικο παγιο παρακαλω.

 

χρονια καλα λοιπον πολυχρωμος κι εντοιχισμενος

 

Μάλλον πρέπει να ανταλλάξουμε ψευδώνυμα... :)

 

Thank you, να 'σαι καλά :D

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με κανένα firmware δεν είχα πρόβλημα με το άνοιγμα της συλλογής.

Βγάζω καθημερινά λόγο δουλειάς 15 -20 φωτογραφίες οι οποίες αποθηκεύονται μια φορά σε πολύ υψηλή ανάλυση και μια φορά στο piksay όπου τους κάνω κάποιες τροποποιήσεις.

Έχω πολλά άλμπουμ φωτογραφιων και βιντεο στην εξωτερική κάρτα επίσης.

Παρ όλα αυτά όταν τρέχει στο background ανοίγει αστραπιαία. Αλλά και όταν είναι νεκρή η εφαρμογή δεν καθυστερεί.

 

Κώστα σε λίγες μέρες θα δω τι ψάρια πιάνει το iPhone. Να είσαι σίγουρος ότι θα πω ότι δω.

Βλέπεις ότι δεν δισταζω να λέω που υπερτερεί το galaxy και που το iPad.

Δεν είμαι fun boy κανενός.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με κανένα firmware δεν είχα πρόβλημα με το άνοιγμα της συλλογής.

Βγάζω καθημερινά λόγο δουλειάς 15 -20 φωτογραφίες οι οποίες αποθηκεύονται μια φορά σε πολύ υψηλή ανάλυση και μια φορά στο piksay όπου τους κάνω κάποιες τροποποιήσεις.

Έχω πολλά άλμπουμ φωτογραφιων και βιντεο στην εξωτερική κάρτα επίσης.

Παρ όλα αυτά όταν τρέχει στο background ανοίγει αστραπιαία. Αλλά και όταν είναι νεκρή η εφαρμογή δεν καθυστερεί.

 

Κώστα σε λίγες μέρες θα δω τι ψάρια πιάνει το iPhone. Να είσαι σίγουρος ότι θα πω ότι δω.

Βλέπεις ότι δεν δισταζω να λέω που υπερτερεί το galaxy και που το iPad.

Δεν είμαι fun boy κανενός.

 

Αντε να κανεις κ κανενα συγκριτικο αν και εχω παιξει λιγακι.

Εμενα οταν ειναι νεκρη καθυστερει. Επισης εχω παρατηρησει οτι αν ανοιξω μια εφαρμογη και πριν καλα καλα ανοιξει πατησω το back, πολλες φορες τρωει κατι κολληματα η συσκευη και αργει μερικα δευτερολεπτα να επανελθει.

Edited by koseft

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κανεις κ κανενα συγκριτικο αν και εχω παιξει λιγακι.

Εμενα οταν ειναι νεκρη καθυστερει. Επισης εχω παρατηρησει οτι αν ανοιξω μια εφαρμογη και πριν καλα κακα ανοιξει πατησω το back, πολλες φορες τρωει κατι κολληματα η συσκευη και αργει μερικα δευτερολεπτα να επανελθει.

 

Τίποτα από όλα αυτά δεν έχω στο δικό μου:confused:

 

Θα κάνω συγκριτικό οπωσδήποτε γιατί δεν θα πουλησω το galaxy.

 

@@@Δείτε κι αυτό όσοι έχετε βαρεθεί το samsung UI και θέλετε κάτι πραγματικά διαφορετικό.

SPB shell ότι καλύτερο σε extra sense.

http://m.youtube.com/#/watch?xl=xl_blazer&v=CNO7lL7g6pc

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η HTC γιατί μόλις είδε ότι δεν μπορεί να εξασφαλίσει amoled ξαναθυμηθηκε ξεπερασμενες οθόνες και απλά πρόσθεσε ένα S μπροστά για να κάνει την διάφορα.

Με εξαίρεση το 3GS και το galaxy, όσο είχα HTC , όταν βρισκόμουν σε εξωτερικούς χώρους έψαχνα για ίσκιο για να δω την οθόνη.

Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά.

Εγώ εξεφρασα την προσωπική μου άποψη και το τι αρέσει σε μένα και σε πολλούς άλλους εδώ μέσα, οι οποίοι επέλεξαν το galaxy για τους ίδιους λόγους.

 

Μάλλον παρερμήνευσες το μήνυμα μου. Δεν προσπάθησα να σε πείσω για κάτι, πολύ περισσότερο για το HD, απλά παρακολουθώ το thread και έχω δει τους προβληματισμούς σου για το galaxy και το i4. Το νόημα ήταν ότι θα τα σκάσεις εν τέλει (όπως και έκανες) και για κάτι άλλο, γιατί σου αρέσουν τα gadgets. Anyway μάλλον δεν το κατάλαβες...

 

 

Τώρα για τα τεχνικά η S-LCD δεν είναι απλά μια lcd με S. Αλλά μια ΑΛΛΗ lcd.

Όσο για την samsung και τις amoled, μάθε ότι ο αντικαταστάτης το Wave, το Wave S5830 δεν θα έχει ΚΑΙ αυτό S-Amoled (θα έχει μια Super Clear LCD) μιας και που η samsung δεν μπορεί να καλύψει ούτε τα δικά της μοντέλα, γι αυτό και το wave έχει έλλειψη. Προσωπικά αν και μου αρέσουν πολυ βλέπω τις amoled να είναι μια καλή ανάμνηση...

Link to comment
Share on other sites

Σορυ δεν το διατυπωσα σωστά. Τον κωδικό που βλέπουμε την χώρα για την οποία προορίζεται η συσκευή.

Ευχαριστώ πάντως[/quote

 

χμμ οκ,

 

*#272*HHMM#

 

Παρακαλώ, και εγω ευχαριστω γιατι έχω ήδη μάθει πάρα πολλά διαβάζοντας τα ποστς σας :)

 

 

Πώς το βλέπεις αυτο;

Το στέλνεις σε μηνυμα;

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την εντύπωση ότι ο κωδικός 272*ΗΗΜΜ δεν δουλεύει στην JPK

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου κάνει το εξής:

 

Πάω να διαλέξω φόντο και μετά κινούμενες ταπετσαρίες. Τις ανοίγει κ μολις πάω να διαλέξω και κατεβαίνω προς τα κάτω πετάει το εξής μήνυμα: ''Λυπούμαστε! Η εφαρμογή Επιλογέας ταπετσαρίας Live (σε εξέλιξη android.process.acore) τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά'' και έχει και την επιλογή Αναγκαστικό Κλείσιμο.

Το κάνει κάθε φορά που πάω να διαλέξω ταπετσαρία.

Έχει κανείς καμιά ιδέα????

(το κινητό δε το έχω ''πειράξει'' καθόλου πέρα από εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει από το android market)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, σήμερα γιορτάζω και μου έκανε δώρο η γυναίκα μου το bluetooth SBH650... και μέχρι στιγμής δουλεύει τέλεια, για όποιον ενδιαφέρεται για bluetooth headset.

Χρονια πολλα Αλεξ,να σε χαιρομαστε οι gadgetακηδες και οι δικοι σου ανθρωποι!:D

 

Ερωτηξης: Το bluetooth SBH650 ειναι το samsung που εχει ακουστικο σαν απο sony ericcson handsfree (ξερεις αυτες τις ψειρες που μπαινουν καλα στο αυτι :p) το κοιταζα εχθες σε ενα γερμανο και μου αρεσε γιατι θα με βολεψει πολυ με το κρανος.

 

Ολα τα αλλα που δεν εχουν τοσο μικρο ακουστικο δεν μπορω να τα φοραω στην μηχανη γιατι με το που βαζω το κρανος το στελνει εκτος αυτΙου (sic :O ) και δεν κανω δουλεια ετσι.:(

Αν οντως ειναι αυτο ακουγεται καλα?Το βρισκει αμεσως οταν ανοιγεις κινητο η κανει πολλη ωρα για να συνδεθει?

 

ps:Ειχα καταληξει στα Itech που εχουν και εγγυηση εφ ορου ζωης αλλα μολις το ειδα μΕ αρεσε.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Αλεξ και με γεια το headset. Εμένα πάντως μου έχουν ξεμείνει αυτά τα WM600Q:

http://www.elitezoom.com/sony-ericsson-mw600-wireless-headset.html

που δουλεύουν τέλεια συνδέονται και αποσυνδέονται τέλεια και γρήγορα ακόμα και κατά τη διάρκεια της κλήσης και κυρίως έχουν και ραδιόφωνο (γι' αυτό τα είχα πάρει αφού το Xperia από FM ουκ!) και δε χρησιμοποιώ καθόλου το ραδιόφωνο του κινητού που είναι μπαταριοφονιάς.

@gkas1973 & sinagrida Τους κωδικούς τους πληκτρολογούμε στον default dialer του κινητού (όχι π.χ. στον dialer one).

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Αλεξ και με γεια το headset. Εμένα πάντως μου έχουν ξεμείνει αυτά τα WM600Q:

http://www.elitezoom.com/sony-ericsson-mw600-wireless-headset.html

που δουλεύουν τέλεια συνδέονται και αποσυνδέονται τέλεια και γρήγορα ακόμα και κατά τη διάρκεια της κλήσης και κυρίως έχουν και ραδιόφωνο (γι' αυτό τα είχα πάρει αφού το Xperia από FM ουκ!) και δε χρησιμοποιώ καθόλου το ραδιόφωνο του κινητού που είναι μπαταριοφονιάς.

@gkas1973 & sinagrida Τους κωδικούς τους πληκτρολογούμε στον default dialer του κινητού (όχι π.χ. στον dialer one).

Εννοείτε οτι χρησιμοποιούμε το default dialer αλλά μάλλον δεν δουλεύει στην JPK, εκτός αν

γράφω λάθος κωδικό (*#272*ΗΗΜΜ#).

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...