Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλες τις από πάνω κατηγορίες, πού κατατάσσεται το LauncherPro και ένα κινούμενο wallpaper; Για να δω αν αυτά είναι που μου πίνουν όλη τη μπαταρία

Oντως "πινει" πολυ ο LP στο κινητο μας.Το καταλαβα πριν μια εβδομαδα που το ειχα κατεβασει μεν (επειδη μου ειχε κανει εντυπωση σε ενα βιντεακι..θυμαται ο Αλεξ :p ) αλλα δεν το ειχα σεταρει και δουλευα την αρχικη οθονη του Γαλαξια.

 

Που λετε ενα βραδυ στο χωριο εκει που καθομουν χωρις συνδεση και χωρις κατι αλλο να μπορω να κανω στο κινητο (ακομα δεν εχω βαλει νετ στην συνδεση) ξεκινησα να σεταρω τον LP στα μετρα μου.Ε ψοφησα την μπαταρια απο 40% μεσα σε κανα 40λεπτο για να τον σεταρω οπως θελω.:XΣτην αρχη ειπα επειδη το ειχα και το παιδευα συνεχεια να εγινε αυτο,τοση γρηγορη καταλαλωση.

 

Το βραδυ του σαββατου το εβαλα να φορτισει κανονικοτατα και το πρωι το ανοιξα με LP να πουλαω και μουρη.:D αυτο που εγινε παντως δεν το περιμενα γιατι μεχρι το βραδυ ενω επαιζα (ελαχιστα) με το κινητο [ασχετες πληροφοριες] λογω ταξιδιου και αποχαιρετισμων οικογενειας [ασχετες πληροφοριες] ειχα μπαταρια 100%:blink:Το επομενο πρωι (δευτερα θυμιζω) ξανα ειδα καταναλώση ενω το ειχα ολο το βραδυ ανοικτο ξαναμανα 100% εκει ψιλοχαρηκα :lol: λεω "Αμαν ο LauncherPro δεν τραβαει καθολου ρευμα η το τριφασικο του χωριου γ@μ@ει και δερνει!":p

 

Ε εκει μου ηρθε η θεια επιφωτηση να το κλεισω και να το ανοιξω....ε μετα εκλαιγα γιατι ειχα μολις 6% μπαταρια και το $%#%^μενο μετρητηρι εδειχνε οτι ναναι.:mad:

 

Ε αποτελεσμα.... εχω τον LP μεσα στο κινητο αλλα τον "ανεβαζω" μονο οταν θελω να πουλησω μουρη σε Αιφονακηδες γιατι τραβαει πολυυυ ρευμα και χωρις πολλα πολλα.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση οτι εχει θεμα το τηλεφωνο με την αυτονομια του.Το βγαζω το πρωι που φευγω για την δουλεια απο τον φορτιστη και η χρηση που του κανω ειναι bluetooth handsfree ολη μερα κ νορμαλ χρηση γενικα και καθε βραδυ θελει φορτιση.Ειναι νορμαλ αυτο?Θυμαμαι οταν ειχα το omnia1 που ειχε κ εκεινο τετοιο θεμα οτι του αλλαξα software κ εφτιαξε κ το σημα του κ η μπαταρια του κραταγε 3 μερες (απο μια που κραταγε πριν).Υπαρχει κατι αναλογο που μπορω να κανω στο galaxy?Μηπως ξερετε καποια εκδοση που μπορει να 'φτιαξει' την αυτονομια της μπαταριας?Μηπως ειναι ευκολο να μου δωσετε καποιο link να δω πως γινονται ολες αυτες οι αναβαθμισεις που συζητατε(αν γινετε αναλυτικα βημα-βημα)?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

 

με δεδομενο οτι ειμαι ασχετος πανω στο θεμα

 

στο κινητο μου γραφει:

 

εκδοση firmware 2.1-update1

εκδοση βασικου φασματος I9000XXJF5

εκδοση kernel 2.6.29 root@SE-S602#2

αριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJG1

 

ερωτηση 1η: ειναι root το κινητο? (το πηρα απο oteshop)

ερωτηση 2η:αξιζει τον κοπο να βαλω το 2.2 froyo που ακουω παντου?

ερωτηση 3η:αν ΝΑΙ τοτε μπορω να το κανω μονος μου ή θα βλαστημισω τοσο πολυ που καλυτερα να το παω να μου το κανουν?

ερωτηση 4η:υπαρχει κανενας συντομος οδηγος για το ΠΩΣ να κανω το upgrade σε froyo?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι γραφεις για την αυτονομια του αλλα θα δεις οτι μετα απο 5-6 φορτισματα θα κραταει περισσοτερο.Αλλα γενικα δεν με ικανοποιησε η μπαταρια του!

 

 

μια ερωτηση,δεν μου παιζει τα βιντεο(οταν μπαινω σε καποιο φορουμ)και λεει οτι δεν μπορει να το κανει αναπαραγωγη!

ξερετε τι μπορει να φταιει?

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω τον launcher pro απο τοτε που πηρα το τηλεφωνο και με νορμαλ χρηση(10-15 κλησεις, παρα πολλα μυνηματα και καμια φορα βλεπω και καμια ταινια που εχω φορτωσει ,συν ιντερνετ και wifi ) η μπαταρια αντεχει σχεδον 2 μερες (7 το πρωι της μιας μερας εως 11 το βραδυ της επομενης). Εδω και 2 μερες εχω φορτωσει ενα live wallpaper και η μπαταρια κραταει ,με την ιδια χρηση , σχεδον μια μερα (7 το πρωι μεχρι 11 το βραδυ)

Φανταστικη διαρκεια(αν συγκριθει με το ν900 που ειχα που με την ιδια χρηση μεχρι το μεσημερι εψαχνα φορτιστη......)

Link to comment
Share on other sites

με αλλα λογια tyxerakia να παρω ενα μεταχ. galaxy s ξενο ?

θα βγαλω ακρη για να βαλω ευκολα ελληνικα ?

εστω ελληνικο πληκτρολογιο μονο να μπορω να διαβαζω ελληνικα και να στελνω sms! ?

 

μπορω να βρω οδηγους καπου για ολα αυτα ? η μηπως να παω για desire ??

εγω ειχα το magic και παντου ειχε απαντησεις για ολα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εχει θεμα το τηλεφωνο με την αυτονομια του.Το βγαζω το πρωι που φευγω για την δουλεια απο τον φορτιστη και η χρηση που του κανω ειναι bluetooth handsfree ολη μερα κ νορμαλ χρηση γενικα και καθε βραδυ θελει φορτιση.Ειναι νορμαλ αυτο?Θυμαμαι οταν ειχα το omnia1 που ειχε κ εκεινο τετοιο θεμα οτι του αλλαξα software κ εφτιαξε κ το σημα του κ η μπαταρια του κραταγε 3 μερες (απο μια που κραταγε πριν).Υπαρχει κατι αναλογο που μπορω να κανω στο galaxy?Μηπως ξερετε καποια εκδοση που μπορει να 'φτιαξει' την αυτονομια της μπαταριας?Μηπως ειναι ευκολο να μου δωσετε καποιο link να δω πως γινονται ολες αυτες οι αναβαθμισεις που συζητατε(αν γινετε αναλυτικα βημα-βημα)?

Αν και συζητάμε ένα χιλιοειπωμένο θέμα, θα σου πω ότι όπως είσαι (με όποιο firmware και να έχεις) θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην αυτονομία του κινητού κάνοντας 4-5 βασικά πράγματα, χωρίς να βάλεις κανένα πρόγραμμα (που με τις συμβουλές των άλλων παιδιών εδώ περιορίζουν την άσκοπη χρήση CPU και βελτιώνουν περαιτέρω τα πράγματα):

 

1. Κλείνεις live wallpaper, βάζεις εικόνα κατά προτίμηση σκοτεινή-σκοτεινή.

2. Απενεργοποιείς το "Συνεχή Συχρονισμό".

3. Εννοείται περιορίζεις μόνιμη ασύρματη χρήση, bt, wifi, GPS(!).

4. Επιλογή GSM ή 3G μόνο (όχι διπλή λειτουργία δικτύου)

5. Βάλε φωτεινότητα στο minimum.

6. Βάλε αρχική σελίδα το http://www.blackle.com στο browser αντί του google

7. Ελαχιστοποίησε τη χρήση widgets, ή δυνατόν κατάργησέ τα όλα, να το χρησιμοποιείς με shortcuts εφαρμογών, όπως στα δαγκωμένα μήλα (μπλιάξ!).

 

Αν θυμηθώ και άλλα θα κάνω edit. Με αυτά και μόνο πάω στοίχημα ότι θα έχεις εξοικονόμηση πάνω από 50%.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

 

με δεδομενο οτι ειμαι ασχετος πανω στο θεμα

 

στο κινητο μου γραφει:

 

εκδοση firmware 2.1-update1

εκδοση βασικου φασματος I9000XXJF5

εκδοση kernel 2.6.29 root@SE-S602#2

αριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJG1

 

ερωτηση 1η: ειναι root το κινητο? (το πηρα απο oteshop)

ερωτηση 2η:αξιζει τον κοπο να βαλω το 2.2 froyo που ακουω παντου?

ερωτηση 3η:αν ΝΑΙ τοτε μπορω να το κανω μονος μου ή τοσο πολυ που καλυτερα να το παω να μου το κανουν?

ερωτηση 4η:υπαρχει κανενας συντομος οδηγος για το ΠΩΣ να κανω το upgrade σε froyo?

 

ευχαριστω πολυ

1. Όχι, δεν έχει γίνει root στο κινητό σου.

2. Δεν έχει κυκλοφορήσει το Foryo 2.2 αλλά μόνο κάποιες ανεπίσημες ψευτοfroyo εκδόσεις...

3. Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου για οποιαδήποτε επισημη ή όχι έκδοση.

 

4. Δες εδώ για να λυθούν διάφοροι προβληματισμοί σου :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=734919

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

http://android.modaco.com/content/samsung-galaxy-s-s-modaco-com/311349/flash-now-your-samsung-galaxy-s/

 

JF5 είναι η έκδοση του firmware σου.

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Είμαι καινούργιος στο φορουμ.

Προχθες πήρα το Galaxy S από ένα κατάστημα της Vodafone. Έβαλα την κάρτα SIM μέσα (μέχρι τώρα είχα το HTC Magic Cyanogen Mod) και έπαιζε κανονικά.

Το τηλέφωνο άνοιξε αλλά την κάρτα δεν κατάφερε να τη δει.

Πήγα πάλι στο κατάστημα χτες και μου κάνανε αλλαγή της συσκευής η οποία είχε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Δοκίμασα και κάρτες φίλων καθώς και κάποια κάρτα της Cosmote μήπως και το πρόβλημα ήταν με τις SIM της Vodafone. Καμμία αλλαγή. Δεν μπορεί να δει καμμία κάρτα.

Μου κάνει εξαιρετική εντύπωση να είναι δύο συσκευές συνοχόμενα χαλασμένες. Μίλησα και με την τεχνική υποστήριξη της Samsung και ισχυρίζονται ότι δεν έχουν ούτε αυτοί ιδέα. Μάλιστα μου πρότειναν να το πάω για σέρβις. Βέβαια είναι τρελό να πάω για σερβις ένα τηλέφωνο που αγόρασα μόλις εχθές!

Άκουσα και από υπάλληλο της Vodafone ο οποίος είπε ότι θέλει κάποια ρύθμιση το οποίο κι αυτό μου φαίνεται παράλογο. Δηλαδή μια συσκευή που είναι κατά βάση τηλέφωνο να θέλει ειδική ρύθμιση για να λειτουργήσει ως τηλέφωνο.

Θα μπορούσα να δοκιμάσω να το κάνω root, πράγμα το οποίο θα κάνω ούτως ή άλλως, αφού πρώτα όμως βεβαιωθώ ότι δουλεύει σε "κανονικές" συνθήκες.

Έχει ή είχε κανείς εδώ κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα; Έχω φάει το Google από προχθες ψάχνοντας κάποιο σχετικό πόστ αλλά δεν έχω βρει κάτι.

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων,

 

Νίκος

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως στο baseband version γράφει Unknown!!! Σημαίνει κάτι αυτό;

Edited by ntzanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Είμαι καινούργιος στο φορουμ.

Προχθες πήρα το Galaxy S από ένα κατάστημα της Vodafone. Έβαλα την κάρτα SIM μέσα (μέχρι τώρα είχα το HTC Magic Cyanogen Mod) και έπαιζε κανονικά.

Το τηλέφωνο άνοιξε αλλά την κάρτα δεν κατάφερε να τη δει.

Πήγα πάλι στο κατάστημα χτες και μου κάνανε αλλαγή της συσκευής η οποία είχε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Δοκίμασα και κάρτες φίλων καθώς και κάποια κάρτα της Cosmote μήπως και το πρόβλημα ήταν με τις SIM της Vodafone. Καμμία αλλαγή. Δεν μπορεί να δει καμμία κάρτα.

Μου κάνει εξαιρετική εντύπωση να είναι δύο συσκευές συνοχόμενα χαλασμένες. Μίλησα και με την τεχνική υποστήριξη της Samsung και ισχυρίζονται ότι δεν έχουν ούτε αυτοί ιδέα. Μάλιστα μου πρότειναν να το πάω για σέρβις. Βέβαια είναι τρελό να πάω για σερβις ένα τηλέφωνο που αγόρασα μόλις εχθές!

Άκουσα και από υπάλληλο της Vodafone ο οποίος είπε ότι θέλει κάποια ρύθμιση το οποίο κι αυτό μου φαίνεται παράλογο. Δηλαδή μια συσκευή που είναι κατά βάση τηλέφωνο να θέλει ειδική ρύθμιση για να λειτουργήσει ως τηλέφωνο.

Θα μπορούσα να δοκιμάσω να το κάνω root, πράγμα το οποίο θα κάνω ούτως ή άλλως, αφού πρώτα όμως βεβαιωθώ ότι δουλεύει σε "κανονικές" συνθήκες.

Έχει ή είχε κανείς εδώ κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα; Έχω φάει το Google από προχθες ψάχνοντας κάποιο σχετικό πόστ αλλά δεν έχω βρει κάτι.

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων,

 

Νίκος

 

Ρε συ Νίκο, τη βάζεις σωστά τη sim;

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

 

με δεδομενο οτι ειμαι ασχετος πανω στο θεμα

 

στο κινητο μου γραφει:

 

εκδοση firmware 2.1-update1

εκδοση βασικου φασματος I9000XXJF5

εκδοση kernel 2.6.29 root@SE-S602#2

αριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJG1

 

ερωτηση 1η: ειναι root το κινητο? (το πηρα απο oteshop)

ερωτηση 2η:αξιζει τον κοπο να βαλω το 2.2 froyo που ακουω παντου?

ερωτηση 3η:αν ΝΑΙ τοτε μπορω να το κανω μονος μου ή θα βλαστημισω τοσο πολυ που καλυτερα να το παω να μου το κανουν?

ερωτηση 4η:υπαρχει κανενας συντομος οδηγος για το ΠΩΣ να κανω το upgrade σε froyo?

 

ευχαριστω πολυ

 

Αφου οπως λες ο ιδιος εισαι ασχετος πανω στο θεμα καλυτερα να περιμενεις το official froyo.Ενα κινητο των 500Ε δεν νομιζω ειναι η καταληλλη συσκευη για πειραματισμους...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νίκο, τη βάζεις σωστά τη sim;

 

100%.

Το έκανα παρουσία άλλων και επιπλέον έχει και εικόνα που σου δείχνει πώς να τη βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω backup την συσκευη μου αν ου μη γενειτο παθει κατι?

με το kies ή με κατι αλλο?

μπορω να κανω backup και τις εφαρμογες που εχω περασει?

σημειωση οτι το εχω root.

Link to comment
Share on other sites

100%.

Το έκανα παρουσία άλλων και επιπλέον έχει και εικόνα που σου δείχνει πώς να τη βάλεις.

 

Λες ότι στο άλλαξαν. Είδες ξεκάθαρα ότι σου έδωσαν άλλο?

Ποιων εταιρειών είναι οι κάρτες που δοκίμασες?

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Λες ότι στο άλλαξαν. Είδες ξεκάθαρα ότι σου έδωσαν άλλο?

Ποιων εταιρειών είναι οι κάρτες που δοκίμασες?

 

Ναι είδα ξεκάθαρα ότι είναι καινούργιο. Το άνοιξαν μπροστά μου και ήταν σφραγισμένο.

Δοκίμασα Vodafone και Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το δοκίμασες μπροστά τους?

Να πράξεις το ίδιο και να το δοκιμάσεις μπροστά τους.

Σίγουρα βάζεις σωστά την κάρτα?...:whistle:...το 100% δεν λέει κάτι...αν ήσουν 1000% σίγουρος τότε ναι...

Άγχος δεν χρειάζεται. Δεν δουλεύει, στο αλλάζουν. Απλά τα πράγματα.

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

7. Ελαχιστοποίησε τη χρήση widgets, ή δυνατόν κατάργησέ τα όλα, να το χρησιμοποιείς με shortcuts εφαρμογών, όπως στα δαγκωμένα μήλα (μπλιάξ!).

Μπορείς να το κανεις λιγο πιο σαφες αυτο?Πως γινεται?

Μηπως εννοεις τα widgets που κανουν αυτοματη ανανεωση?

Φανταζομαι οτι το widget του ελεγχου ενεργειας δεν κανει ζημια στην μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το δοκίμασες μπροστά τους?

Να πράξεις το ίδιο και να το δοκιμάσεις μπροστά τους.

Σίγουρα βάζεις σωστά την κάρτα?...:whistle:...το 100% δεν λέει κάτι...αν ήσουν 1000% σίγουρος τότε ναι...

Άγχος δεν χρειάζεται. Δεν δουλεύει, στο αλλάζουν. Απλά τα πράγματα.

 

Το θέμα είναι ότι το δοκιμάσαμε μπροστά τους και είδαν ότι δεν δουλεύει. Πήραν και κάποιο τηλέφωνο και τους είπαν ότι δεν χρειαζόταν να κάνουν καν την αλλαγή και ότι χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση. Κοινώς τρίχες. Μου είπαν να ξαναπάω σήμερα που θα είναι ο υπάλληλος γκουρού να μου κάνει τη σούπερ σπέσιαλ ρύθμιση. Με τη Samsung που μίλησαν δεν είχαν ιδέα ούτε αυτοί. Και επιπλέον είδα και ότι το Baseband version στο About phone λέει Unknown! και δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει και αυτό. Κάπως παράξενο μου ακούγεται για εργοστασιακές ρυθμίσεις να είναι Unknown.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κανεις λιγο πιο σαφες αυτο?Πως γινεται?

Μηπως εννοεις τα widgets που κανουν αυτοματη ανανεωση?

Φανταζομαι οτι το widget του ελεγχου ενεργειας δεν κανει ζημια στην μπαταρια...

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget και το πετάς στο καλάθι.

Εννοώ ότι όλα τα widget "καίνε ρεύμα". Φαντάσου ότι πρόκειται για μικρά προγράματα που "τρέχουν" πάνω στο touchwiz, και όχι απλές συντομεύσεις προγραμμάτων. Ημερολόγια, ιστορίες της ημέρας, νεα, καιρός, μετοχές, βιορυθμοί, και ό,τι άλλο φανταστείς. Προτίμησε τη συντόμευση του προγράμματος εκεί που θέλεις, και όταν το θελήσεις, κάνεις κλικ και το τρέχεις ΤΟΤΕ. Χάνεις σε αμεσότητα πληροφορίας, κερδίζεις σε μπαταρία. Η αυτόματη ανανέωση είναι ακόμα περισσότερο ενεργοβόρα γιατί τρέχει και σύνδεση δεδομένων, είτε 3g είτε wifi. Αν κρατήσεις τέτοιο widget, μείωσε τουλάχιστον τη συχνότητα συγχρονισμού.

Το θέμα είναι ότι το δοκιμάσαμε μπροστά τους και είδαν ότι δεν δουλεύει. Πήραν και κάποιο τηλέφωνο και τους είπαν ότι δεν χρειαζόταν να κάνουν καν την αλλαγή και ότι χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση. Κοινώς τρίχες. Μου είπαν να ξαναπάω σήμερα που θα είναι ο υπάλληλος γκουρού να μου κάνει τη σούπερ σπέσιαλ ρύθμιση. Με τη Samsung που μίλησαν δεν είχαν ιδέα ούτε αυτοί. Και επιπλέον είδα και ότι το Baseband version στο About phone λέει Unknown! και δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει και αυτό. Κάπως παράξενο μου ακούγεται για εργοστασιακές ρυθμίσεις να είναι Unknown.

Θα μας τρελλάνεις! Από τί κατάστημα το πήρες; Ρε μπας και σου δίνουν κανένα CDMA Captivate και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι :lol::lol: ; Το άλλο που παίζει να είναι η παρτίδα τους προβληματική, τί άλλο να πούμε;;;

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελλάνεις! Από τί κατάστημα το πήρες; Ρε μπας και σου δίνουν κανένα CDMA Captivate και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι :lol::lol: ; Το άλλο που παίζει να είναι η παρτίδα τους προβληματική, τί άλλο να πούμε;;;

 

Παίδες κι εγώ τρελαμένος είμαι. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει...

Τώρα ξαναμιλάω με τη Samsung

 

Μόλις μίλησα... Για όνομα του θεού!!! Είναι άχρηστοι οι τύποι... Μου λένε να πάω πάλι στη Vodafone και ότι αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι και ότι δεν έχουν ξανακούσει κάτι τέτοιο. Κι όταν τη ρώτησα γιατί στο About Phone μου δείχνει Baseband version unknown δεν καταλάβαινε τι της έλεγα!! Μα είναι δυνατόν; Αυτοί οι άνθρωποι είναι τεχνικοί τώρα;

Edited by ntzanos
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω backup την συσκευη μου αν ου μη γενειτο παθει κατι?

με το kies ή με κατι αλλο?

μπορω να κανω backup και τις εφαρμογες που εχω περασει?

σημειωση οτι το εχω root.

 

Για πληρες backup θα κατεβασεις την εφαρμογη Rom Manager. Ειναι επιβεβαιωμενο απο δυο τουλαχιστον ατομα εδω (me included) πως δουλευει αψογα.

Θα παρεις το backup σου και αν συμβει οτιδηποτε, θα του κανεις restore και η συσκευη θα ειναι οπως ακριβως ηταν την στιγμη του backup. Ρυθμισεις, επαφες, εφαρμογες συμπεριλαμβανομενων. Βackup μεσω kies ειναι απλως ανεκδοτο :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για πληρες backup θα κατεβασεις την εφαρμογη Rom Manager. Ειναι επιβεβαιωμενο απο δυο τουλαχιστον ατομα εδω (me included) πως δουλευει αψογα.

Θα παρεις το backup σου και αν συμβει οτιδηποτε, θα του κανεις restore και η συσκευη θα ειναι οπως ακριβως ηταν την στιγμη του backup. Ρυθμισεις, επαφες, εφαρμογες συμπεριλαμβανομενων. Βackup μεσω kies ειναι απλως ανεκδοτο :lol:

 

Το πιο ωραίο θα ήταν αυτό που παραλίγο να πετύχει ο Te_Salat, δηλαδή να μπορούσες να βάλεις ΟΛΗ την ρομ που έχεις κάνει backup ΠΑΝΩ σε άλλη ρομ και να ήταν όπως πριν...να πειραματίζεσαι δηλαδή με όποια ρομ θέλεις και αν δεν σου αρέσει να ξαναγυρνας σε αυτήν που έχεις backup εξ ολοκλήρου..:!:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραίο θα ήταν αυτό που παραλίγο να πετύχει ο Te_Salat, δηλαδή να μπορούσες να βάλεις ΟΛΗ την ρομ που έχεις κάνει backup ΠΑΝΩ σε άλλη ρομ και να ήταν όπως πριν...να πειραματίζεσαι δηλαδή με όποια ρομ θέλεις και αν δεν σου αρέσει να ξαναγυρνας σε αυτήν που έχεις backup εξ ολοκλήρου..:!:

 

Ναι δεν γίνεται γιατί αν περάσεις το backup πάνω σε νεότερη ρομ θα είναι σαν να ξαναγυρνας πίσω σ αυτή που είχες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα τον Rom Manager και γω αλλα....κατι που δεν εχει ειπωθει ειναι οτι πρεπει να εισαι Root/Superuser για να μπορεσεις να κανεις back up.

 

Οποτε για εμενα στον Καιάδα παλι,για τωρα τουλαχιστον....:ninja:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

για οποιον χρησιμοποιει το dropbox, δειτε το παρακατω βιντεο το οποιο δειχνει πραγματακια που μπορουμε να κανουμε και να μας κανουν πολυ ευκολη την ζωη μας.

δειτε προσεκτικα και πιο πολυ απο το 3:28 και μετα, που εξηγει πως μπορουμε να χρησιμοποιουμε τον dropbox σαν...usb stick !!!!

δειτε εκει που εξηγει πως μπορουμε να εχουμε τον firefox εγκατεστημενο μεσα στο dropbox και να το εχουμε παντου με ολα μας τα Bookmarks !!!! φοβερο !!!!

 

μου αρεσε παρα πολυ αυτο το βιντεακι που το ανεβασα και στο Blog μου !!!!

εδω ειναι :

 

*edit : και μη μου πειτε οτι ειμαι offtopic εεεεεε :lol: :lol: :lol: :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...