Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την πεποίθηση ότι δεν είναι θέμα μπαταρίας, ότι και καινούρια να πάρεις το ίδιο θα βαστάει, ότι το πρόβλημα είναι στην "καταναλωση" ή του λειτουργικού (custom rom όπως doc ή darly) ή κάποιων εφαρμογών (skype, facebook, gallery, ...) ή κάποιων ρυθμίσεων (αυτόματος συγχρονισμός, GPS, WiFi, ...) ή του συστήματος αρχείων (αν έχεις κάνει lagfix ίσως το ext4 να είναι πιο ενεργοβόρο) ή του laucnher ή ... γενικά δοκιμάζεις, βλέπεις πως πάει η μέρα, και την επόμενη δοκιμάζεις κάτι άλλο κοκ. Και εγώ θα ήθελα έναν οδηγό ή μια αναλυτική απάντηση για όλα αυτά, αλλά προς το παρόν έχω απορίες και όχι λύσεις. Πάντως το bump charge που ανέφερα παραπάνω με βοήθησε περίπου +30-50% να ανέβω από τις 15 ώρες (ανεπαρκέστατο) σε 20-24 ώρες (βγάζει με ασφάλεια 1 μέρα και φόρτιση το βράδυ)

εχω αρχίσει και πιστεύω και γω τα ίδια ακριβώς !! για παράδειγμα χρησιμοποιώ launcher pro τιγκαρισμενο στα widgets, 7 οθόνες καμμια φορά κανα κινητό wallpaper ! επίσης τρέχω συνέχεια το Tweetdeck που έχει όλα τα twitter,facebook,4square μέσα για να μην ανοίγω ξεχωριστές εφαρμογές, αλλά μάλλον τρώει πολύ μπαταρία.. γενικά η περισσότερη μπαταρία μου καταναλώνεται στην προβολή !! by the way o mp3 player μου κάνει ασταμάτητα κολλήματα τελευταία...τι λέτε να φταίει ?

εχω οντως ext4

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα παιδια υπαρχει τροπος ωστε οταν χτυπαει το κινητο η αρχη της κλησης να μην ακουγεται σιγα και να δυναμωνει μετα?Δηλαδη απ την αρχη να χτυπαει δυνατα?

Επισης αλλη μια απορια.Οταν βαζω το κινητο στο αθορυβο απ το πλαγιο κουμπακι μπαινει αθορυβο αλλα χωρις δονηση.Για να το βαλω αθορυβο και να εχει και δονηση πρεπει να το κανω απ το μενου.Υπαρχει τροπος να γινεται αμεσα απ το κουμπακι πλαγιως?

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=31687 ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην δουλεψει το @@kies αλλα εκανα ενα καλο φιλο!τον Αλεχ!!

παλευουμε(αυτος δλδ χαχαχα) απο το μεσημερι και δεν λεει με τιποτα να συνδεθει!

να πω ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω(και λιγο ειναι) στον Αλεχ για τον χρονο του και τον κοπο του!

κριμα ειναι μακρια και δεν μπορω να τον κερασω ενα καφε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμένα στην καταπληκτικη παρέα σας...

Παιδια ειλικρινα προχτες πηρα τον...ΓΑΛΑΞΙΑ ΜΟΥ και εχω διαβασει εδω γύρω στις 700 σελιδες περι αυτού.

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων για οτι εχετε γραψει ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ που προσφερεται σε ολους απλοχερα..

ΤΕΛΟΣ ΤΟ....γλυψιμο αλλα επρεπε να τονισω τα παραπανω..

Λοιπον..ειμαι ΠΟΛΥ νεος χρήστης ΟΛΩΝ των εφαρμογων που περιγραφετε...διαβασα και το thread Περι νέων...γυρω απο το galaxy και εχω μερικες ερωτησεις αφου η ασχετοσύνη μου δεν κρύβεται.

1....Το froyo ειναι νεο..προγραμμα το οποιο βάση αυτού θα δουλευει το κινητο μου ΚΑΠΟΙΑ στιγμη που θα γίνει η αναννεωση απο το ΚΙΕΣ?(αλήθεια...ποτε θα γίνει αυτό?και υπαρχει καποιο post που εξηγει την λειτουργια του ΚΙΕS?)

 

2....Για τα θέματα της μπαταριας τα διαβασα ολα και συμφωνω οτι κραταει 15 ωρες ΤΟΡ και προσπαθω να την..ανεβασω λιγο χαρη στην βοηθεια που μου δωσατε απο τα γραφομενα σας.

 

3....ως νεος χρήστης ..τι μου προτεινεται να κανω ωστε να...συγκινηθω για ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ που αγορασα αυτο το τελειο κινητο?

 

4....αν κατεβασω οτιδηποτε για τον γαλαξια μου...και ειναι πχ για την ...βρετανικη εκδωση του samsung..θα εχω καποιο προβλημα με το κινητο μου?γιατι βλέπω να προτεινετε να κατεβασουμε την νεα εκδωση kies πχ απο site του εξωτερικου

 

5...PDA JM5 (και ας ειμαι cosmote)

PHONE ...XXJM1

CSC...XXJM1

 

6...Στο πληκτρολογιο της Samsung πως αλλάζω την γλώσσα γρήγορα χωρίς να κραταω σταθερο το κουμπι να μου βγαζει επιλογη γραφης κλπ...

διαβασα για το swype αλλα θέλω για το απλο πληκτρολογιο

σορρυ που σας κουρασα...

Edited by DIAS_7

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

παντως με αυτην την εκδοση froyo επεσα πολυ...στο quadrant apo 2000+ τωρα ειμαι 923...

 

Λογικο αφου εισαι χωρις lagfix. Τα νουμερα δεν λενε τιποτα φιλε, κανε καλυτερα μια εβδομαδα δοκιμη οπως σου ειπα και απο μονο του θα σου δειξει το τηλεφωνο. Δεν υπαρχει καλυτερος τροπος να καταλαβουμε την αποδοση μιας ROM:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμένα στην καταπληκτικη παρέα σας...

Παιδια ειλικρινα προχτες πηρα τον...ΓΑΛΑΞΙΑ ΜΟΥ και εχω διαβασει εδω γύρω στις 700 σελιδες περι αυτού.

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων για οτι εχετε γραψει ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ που προσφερεται σε ολους απλοχερα..

ΤΕΛΟΣ ΤΟ....γλυψιμο αλλα επρεπε να τονισω τα παραπανω..

Λοιπον..ειμαι ΠΟΛΥ νεος χρήστης ΟΛΩΝ των εφαρμογων που περιγραφετε...διαβασα και το thread Περι νέων...γυρω απο το galaxy και εχω μερικες ερωτησεις αφου η ασχετοσύνη μου δεν κρύβεται.

1....Το froyo ειναι νεο..προγραμμα το οποιο βάση αυτού θα δουλευει το κινητο μου ΚΑΠΟΙΑ στιγμη που θα γίνει η αναννεωση απο το ΚΙΕΣ?(αλήθεια...ποτε θα γίνει αυτό?και υπαρχει καποιο post που εξηγει την λειτουργια του ΚΙΕS?)

 

2....Για τα θέματα της μπαταριας τα διαβασα ολα και συμφωνω οτι κραταει 15 ωρες ΤΟΡ και προσπαθω να την..ανεβασω λιγο χαρη στην βοηθεια που μου δωσατε απο τα γραφομενα σας.

 

3....ως νεος χρήστης ..τι μου προτεινεται να κανω ωστε να...συγκινηθω για ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ που αγορασα αυτο το τελειο κινητο?

 

4....αν κατεβασω οτιδηποτε για τον γαλαξια μου...και ειναι πχ για την ...βρετανικη εκδωση του samsung..θα εχω καποιο προβλημα με το κινητο μου?γιατι βλέπω να προτεινετε να κατεβασουμε την νεα εκδωση kies πχ απο site του εξωτερικου

 

5...PDA JM5 (και ας ειμαι cosmote)

PHONE ...XXJM1

CSC...XXJM1

 

6...Στο πληκτρολογιο της Samsung πως αλλάζω την γλώσσα γρήγορα χωρίς να κραταω σταθερο το κουμπι να μου βγαζει επιλογη γραφης κλπ...

διαβασα για το swype αλλα θέλω για το απλο πληκτρολογιο

σορρυ που σας κουρασα...

 

1. To Froyo είναι η επόμενη έκδοση λειτουργικού για το κινητό απ'αυτό που έχεις τώρα, το Εclair. Σε ορολογία PC, είναι σαν να λες άλλαζεις π.χ. τα Windows XP με μία πιο καινούρια έκδοση, π.χ. τα Windows 7. Τα λειτουργικά Android έχουν κωδικές ονομασίες γλυκών, αλφαβητικά. Είχαμε το Cupcake, το Donut, το Eclair, τώρα το Froyo, το επόμενο θα το λένε Gingerbread, το μεθεπόμενο Honeycomb, Ice cream, κτλ. Και ναι, η ανανέωση θα γίνει σύντομα μέσω Κies. Για την Ελλάδα δεν έχει γίνει ακόμα, σε άλλες χώρες έχει γίνει.

 

3. Δες κανένα HD video :)

 

4. To Kies δεν έχει χώρα, είναι παντού το ίδιο. Η έκδοση του Froyo που θα περάσει εξαρτάται από τη χώρα προέλευσης του τηλεφώνου.

 

6. Με την ίδια κίνηση. Διάβασε τον Οδηγό για νέους χρήστες, είναι και στην υπογραφή μου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!εκεί που έκανα ρεστορ τον τηλ. κατάλογο , εικόνες κτλ το κινητό έσβησε κ δεν ανοίγει!!!!!κ μόλις σήμερα το παρέλαβα από service! (2 μήνες κινητό....2 φορες για service ΙΣΩΣ πάει κ τρίτη......) Edited by NetDeviL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Παρατήρησα ότι όταν χρησιμοποιώ το gmail από το widget του τηλεφώνου για να στέλνω mail μου προσθέτει αυτόματα στις επαφές του gmail (αυτά που βλέπω από το τηλέφωνο) όλα τα νέα e-mail accounts που χρησιμοποιώ.

 

Γίνεται να το απενεργοποιήσω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω παρατηρησει αυτο...δυο πραγματα υποψιαζομαι...το πρωτο και πιο πιθανο ειναι οτι οταν ανοιγεις το κινητο, πατας αμεσως να μπεις σε οποιαδηποτε εφαρμογη...αστο λιγο να στανιαρει και να ανοιξει κανονικα και παρατηρησε αν αλλαζουν... το δευτερο εχει να κανει με το sim toolkit, μαλλον αυτο ειναι που προκαλει το ανακατεμα...

 

το δευτερο δεν ειναι η περίπτωσή μου γιατι δεν εχω sim toolkit. τώρα για το πρώτο θα το μελετήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Παρατήρησα ότι όταν χρησιμοποιώ το gmail από το widget του τηλεφώνου για να στέλνω mail μου προσθέτει αυτόματα στις επαφές του gmail (αυτά που βλέπω από το τηλέφωνο) όλα τα νέα e-mail accounts που χρησιμοποιώ.

 

Γίνεται να το απενεργοποιήσω αυτό?

 

δε το χω ψαξει γιατι μου εχει φανει βολικο οταν μετα απο νεο ρομ δεν εχω τις επαφες που εχω στειλει μειλ και μου ζηταν να τους στειλω νεο με βολευει που το συμπληρωνει μονο του ενω δε τις εχω αποθηκευμενες στις επαφες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα λίγο το thread και δεν βρήκα κάτι άμεσα , ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αναφερθεί το πρόβλημα (και πιθανή λύση) για bluetooth autoconnect σε froyo. Έχω ένα Samsung wep200 που συνδέεται κανονικά αλλά κάθε φορά πρέπει να πηγαίνω στις ρυθμίσεις και να πατάω σύνδεση. Δηλαδή δεν συνδέεται αυτόματα. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

διαπιστωσα κατι που μου φανηκε χρησιμο και το μοιραζομαι...δεν ξερω αν το εχει δει κανεις αλλος

 

γραφοντας με το swype στα ελληνικα φυσικο ειναι να γινονται διαφορα λαθη ειδικα αν γραφεις γρηγορα και δεν τσεκαρεις συνεχεια την λιστα των λεξεων που εμφανιζεται απο πανω.

 

οταν λοιπον γινει καποιο λαθος,κοιταζοντας στο τελος το μηνυμα κανω double tap πανω στην λαθος λεξη και μου βγαζει και παλι την λιστα απο πανω της με τις υπολοιπες εναλλακτικες επιλογες οποτε την διορθωνω αμεσα.

 

ειναι χρησιμο και βολικο γιατι κανω μια διορθωση στο τελος αντι να κοιταζω συνεχεια την λιστα και να διαλεγω λεξεις που στο 90% ειναι σωστες απο την αρχη

 

κατα τα αλλα εχω να παρατηρησω τα εξης:

 

1)η μπαταρια μου με βγαζει δυο μερες με κανα διωρο τηλεφωνα την ημερα...κανα μισαωρο internet...καμια δεκαρια μηνυματα...

το μονο που κανω ειναι να κλεινω το 3g απο το switcherPRO widget (πολυ ευχρηστο). Ετσι κι αλλιως για τις κλησεις δεν χρειαζεται.Οταν θελω να μπω στο ιντερνετ απλα το ανοιγω και ολα οκ

 

2)το froyo δεν εχει νοημα να το περιμενουμε πλεον....ειναι αστειο το θεμα...αλαλ το κινητο ειναι φανταστικο και χωρις αυτο

 

3)το κουλο συστημα που δεν περνιονται τα γεννεθλια απο μονα τους στο ημερολογιο ειναι εντελως ηλιθιο και απορω που δεν το εφτιαξαν στο froyo

 

4)εχω την εντυπωση οτι το lagfix οσο περναει ο καιρος ειναι σαν να μην λειτουργει.Δηλαδη ενω στην αρχη εβλεπα μεγαλυτερη ταχυτητα πρακτικα στο κινητο και καλυτερες αντιδρασεις, τωρα πλεον ειτε εγω το συνηθησα πολυ ειτε εκεινο επανηλθε οντως στα παλια του.Συμφωνει κανεις? Και περα απο αυτο απο τοτε που εκανα το root και το lagfix κατα διαστηματα κανει κατι παλαβα...κλεινει μονο του ξαφνικα....ή με ρωταει το pin ξαφνικα κλπ. Βεβαια αυτο μια φορα στο τοσο...αλλα οπως και να χει δεν ειναι και οτι πιο ευχαριστο

 

5)οταν εχω μια φωτογραφια στο αλμπουμ στην sd και θελω να την στειλω mms εχω το εξης προβλημα. Η φωτο ως γνωστον ειναι αρκετα μεγαλη.Απ'οσο ξερω δεν περνανε μεγαλα τα mms.Το ερωτημα ειναι αν το κινητο απο μονο του της αλλαζει διαστασεις για να την στειλει η πρεπει εγω να το κανω.Κι αν πρεπει να το κανω εγω τοτε τι διαστασεις πρεπει να την κανω???

Σε καθε περιπτωση συνεχιζω να εχω το κουφο προβλημα οτι παιρνω κανονικα mms αλα δεν μπορω να στειλω!!!! και δεν ειναι θεμα διαστασεων γιατι προσπαθω να στειλω πισω το ιδιο μηνυμα που ελαβα αρα ειναι σε σωστες διαστασεις

 

6)Οοοοταν με το καλο ερθει το froyo θα πρεπει να βγαλω το lagfix και το root για να το περασω η οχι? Παρεπιπτοντως εμενα το kies με συνδεει αμεσως και λειτουργει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

2)το froyo δεν εχει νοημα να το περιμενουμε πλεον....ειναι αστειο το θεμα...αλαλ το κινητο ειναι φανταστικο και χωρις αυτο

 

Προσωπικά συμφωνώ στο 1ο, διαφωνώ στο 2ο.

Έχει καταντήσει αστείο το περίμενε-σήμερα-αύριο-Μα-τον-Τουτατή-στο-υπόσχομαι-μεθαύριο θα έρθει το Froyo.

Εγώ έβαλα το "επίσημο" Ελληνικό με τις οδηγίες του Τυχεράκια και το κινητό μπορώ να πω ότι είναι ένα σκαλί ανώτερο από πριν. Πολλές βελτιώσεις στα σημεία που κάνουν εξαιρετικά καλύτερη τη συμβίωση μαζί του και αρκετές έξτρα λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!εκεί που έκανα ρεστορ τον τηλ. κατάλογο , εικόνες κτλ το κινητό έσβησε κ δεν ανοίγει!!!!!κ μόλις σήμερα το παρέλαβα από service! (2 μήνες κινητό....2 φορες για service ΙΣΩΣ πάει κ τρίτη......)

μήπως δεν έχεις μπαταρία? :!:

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα εχω να παρατηρησω τα εξης:

 

5)οταν εχω μια φωτογραφια στο αλμπουμ στην sd και θελω να την στειλω mms εχω το εξης προβλημα. Η φωτο ως γνωστον ειναι αρκετα μεγαλη.Απ'οσο ξερω δεν περνανε μεγαλα τα mms.Το ερωτημα ειναι αν το κινητο απο μονο του της αλλαζει διαστασεις για να την στειλει η πρεπει εγω να το κανω.Κι αν πρεπει να το κανω εγω τοτε τι διαστασεις πρεπει να την κανω???

Σε καθε περιπτωση συνεχιζω να εχω το κουφο προβλημα οτι παιρνω κανονικα mms αλα δεν μπορω να στειλω!!!! και δεν ειναι θεμα διαστασεων γιατι προσπαθω να στειλω πισω το ιδιο μηνυμα που ελαβα αρα ειναι σε σωστες διαστασεις

 

6)Οοοοταν με το καλο ερθει το froyo θα πρεπει να βγαλω το lagfix και το root για να το περασω η οχι? Παρεπιπτοντως εμενα το kies με συνδεει αμεσως και λειτουργει σφαιρα

Για το 5) δεν χρειαζεται να κανεις κατι εσυ,θα κανει resize την φωτο απο μονο του (θα σου βγαλει μυνημα πρωτα για αυτην την ενεργεια που προκειται να κανει).

Για το 6) ναι,θα πρεπει να βγαλεις το lagfix ,για το root απ οτι ειπαν τα παιδια που εκαναν το update δεν χρειαζεται να βγει.

Προσωπικά συμφωνώ στο 1ο, διαφωνώ στο 2ο.

Έχει καταντήσει αστείο το περίμενε-σήμερα-αύριο-Μα-τον-Τουτατή-στο-υπόσχομαι-μεθαύριο θα έρθει το Froyo.

+1000 δεν μπορω να μην το πω,καταντησε αηδια αυτο το περιμενε,ειναι αχρηστοι οι ανθρωποι και παιζουν με τα νευρα μας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ σας!παιδια επειδη το θεμα με την σαμσουνγκ εχει καταντησει γελοιο θα σας πω οτι πηρα τηλ στην εταιρια και ακομη και την περασμενη εβδομαδα δεν ηξεραν ποτε ΘΑ ερθει το φρογιο ελλαδα.εγω τους ειπα οτι ολοι στο φορουμ το περιμενουμε και μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα ποτε!ακομη και επιστολη εστειλα παραπονων αλλα καμια απαντηση...μετα απο αυτο αν μου πει κανεισ οτι θα παρει σαμσουνγκ εγω θα του πω καλο τηλεφωνακι αλλα μην περιμενεισ υποστηριξη.τελικα θα ακυρωσω και το γαλαχυ ταβ που ηθελα να παρω μην εχς τα ιδια...
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ σας!παιδια επειδη το θεμα με την σαμσουνγκ εχει καταντησει γελοιο θα σας πω οτι πηρα τηλ στην εταιρια και ακομη και την περασμενη εβδομαδα δεν ηξεραν ποτε ΘΑ ερθει το φρογιο ελλαδα.εγω τους ειπα οτι ολοι στο φορουμ το περιμενουμε και μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα ποτε!ακομη και επιστολη εστειλα παραπονων αλλα καμια απαντηση...μετα απο αυτο αν μου πει κανεισ οτι θα παρει σαμσουνγκ εγω θα του πω καλο τηλεφωνακι αλλα μην περιμενεισ υποστηριξη.τελικα θα ακυρωσω και το γαλαχυ ταβ που ηθελα να παρω μην εχς τα ιδια...

Δε νομίζω ότι είναι θέμα της ελληνικής Samsung. ΑΝ αυτοί έχουν κάποια υποχρέωση αυτή θα είναι το localization (και ΑΝ) το οποίο από ότι βλέπω στο δικό μου είναι έτοιμο και μια χαρά. Όπως και πληκτρολόγιο/swype κλπ. Οπότε το θέμα είναι της Global/Europe που πολύ απλά δεν τον ανεβάζει στον Update server.

Link to comment
Share on other sites

Η οπτική μου είναι διαφορετική. Πλέον έχουμε υπολογιστή και όχι τηλέφωνο. Όπως στο laptop μου βάζω ότι λειτουργικό θέλω (σ.σ. linux από το 2007 και είμαι κατ' ευχαριστημένος) έτσι και στο galaxy s βάζω όποια rom θέλω και επίσης είμαι κατ' ευχαριστημένος. Είναι ιδεασμός καταναγκασμού (σ.σ. καλά το είπα; ) να περιμένουμε την samsung να κυκλοφορήσει το ελληνικό froyo, όταν το αγγλικό υπάρχει και με δύο κλικ βάζουμε μια χαρά ελληνικά ;)

Ας ασχοληθούμε με το πως μπορούμε να έχουμε μια ανεκτή διάρκεια μπαταρίας, πως μπορούμε να έχουμε κινητό που δεν λαγκάρει, τι εφαρμογές είναι πιο χρήσιμες, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι δεν ειναι θεμα της ελληνικης samsung. Οσο για τα email και τις επιστολες, προσωπικα δεν εχω στειλει ποτε email σε τετοια μεγαλη εταιρια που να εχει απαντηθει. Η τα διαβαζουν και απαντουν σποραδικα σε 2-3 απο 1000+ ατομα, η το πιθανοτερο με εναν μαγικο τροπο καταληγουν στον καλαθο των αχρηστων. Τελευταια περιπτωση, με το galaxy s μου, το οποιο τωρα βρισκεται στο service. Αν θελεις πληροφοριες τηλεφωνακι και υπομονη...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η οπτική μου είναι διαφορετική. Πλέον έχουμε υπολογιστή και όχι τηλέφωνο. Όπως στο laptop μου βάζω ότι λειτουργικό θέλω (σ.σ. linux από το 2007 και είμαι κατ' ευχαριστημένος) έτσι και στο galaxy s βάζω όποια rom θέλω και επίσης είμαι κατ' ευχαριστημένος. Είναι ιδεασμός καταναγκασμού (σ.σ. καλά το είπα; ) να περιμένουμε την samsung να κυκλοφορήσει το ελληνικό froyo, όταν το αγγλικό υπάρχει και με δύο κλικ βάζουμε μια χαρά ελληνικά ;)

Ας ασχοληθούμε με το πως μπορούμε να έχουμε μια ανεκτή διάρκεια μπαταρίας, πως μπορούμε να έχουμε κινητό που δεν λαγκάρει, τι εφαρμογές είναι πιο χρήσιμες, κλπ

 

σωστα ολα αυτα,αλλα οχι για τον μεσο χρηστη,δηλαδη για το 80% των χρηστων

 

οπως και στον υπολογιστη ετσι και στα smartphones το 80% των χρηστων δεν ειναι γνωστες του αντικειμενου (ενας απο αυτους κι εγω) επομενως προτιμω να υπαρχει support και updates απο την μαμα εταιρια παρα να πρεπει να "σπουδασω" το τηλεφωνο για να του κανω μερικες αλλαγες...και να τρωω τα μουτρα μου ειτε λογω απειριας ειτε λογω κακης επιλογης software ειτε λογω ατυχιας βρε αδερφε

 

το ιδιο και στον υπολογιστη προτιμω να υπαρχει καλο support που λυνει τα προβληματα στο 80%των απλων χρηστων και το υπολοιπο 20% που θελει και μπορει να κανει και μοντες ας τις κανει...δεν το εμποδιζει κανεις...αλλα να υπαρχει το βασικο support της μαμας εταιριας για τις απλες αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι δεν ειναι θεμα της ελληνικης samsung. Οσο για τα email και τις επιστολες, προσωπικα δεν εχω στειλει ποτε email σε τετοια μεγαλη εταιρια που να εχει απαντηθει. Η τα διαβαζουν και απαντουν σποραδικα σε 2-3 απο 1000+ ατομα, η το πιθανοτερο με εναν μαγικο τροπο καταληγουν στον καλαθο των αχρηστων. Τελευταια περιπτωση, με το galaxy s μου, το οποιο τωρα βρισκεται στο service. Αν θελεις πληροφοριες τηλεφωνακι και υπομονη...

 

επειδη σε ολες τις εταιριες το service ειναι απο τραγικο εως απαραδεκτο η μονη λυση ειναι οταν παθει κατι το τηλεφωνο να θεωρησεις οτι στο κλεψανε,να πας να αγορασεις ενα αλλο και το χαλασμενο να το κανεις προσαναμα για το τζακι!!!

 

απο το να χανει κανεις απειρες ωρες στην αναμονη των εταιριων στο τηλεφωνο και μηνες ολοκληρους το κινητο στο service καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια παράξενη ερώτηση?

 

Αν σβήσω όλες τις επαφές απο το τηλέφωνο και μετα κάνω συγχρονισμό με GMAIL

τι θα συμβεί?

Θα σβηστούν και απο το GMAIL? η θα αντιγραφούν οι επαφές πάλι στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια παράξενη ερώτηση?

 

Αν σβήσω όλες τις επαφές απο το τηλέφωνο και μετα κάνω συγχρονισμό με GMAIL

τι θα συμβεί?

Θα σβηστούν και απο το GMAIL? η θα αντιγραφούν οι επαφές πάλι στο τηλέφωνο?

το δευτερο φιλε μου,ολες οι επαφες σου που υπαρχουν στο gmail θα επιστρεψουν στο τηλεφωνο σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο φιλε μου,ολες οι επαφες σου που υπαρχουν στο gmail θα επιστρεψουν στο τηλεφωνο σου. ;)

 

Μόλις εσβησα μια επαφή απο το τηλεφωνο και κάνοντας συγχρονισμό πάει η επαφή την έχασα και απο το GMAIL

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...