Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει καμια ρομ 2,2 χωρις το interface της samsung ?

 

Kαλη ερωτηση αυτη. Και εγω κατι τετοιο περιμενω και νομιζω πως θα σταματησω τα πολλα mods απο κει και περα. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να συνεχίσει αυτή η συζήτηση/αντιπαράθεση είτε με pm, ή στην ενότητα των διαξιφισμών. Θα αφήσω την πρώτη ανταλλαγή φωτογραφιών γιατί θεωρώ ότι δίνουν μια εικόνα των δυνατοτήτων του κινητού (αν και οι άλλοι mods μπορεί να διαφωνήσουν όποτε θα φύγουν όλα), τα σχόλια/συμπεράσματα και οι διαξιφισμοί που ακολουθούν έφυγαν ήδη off-topic... Ευχαριστώ, ας γυρίσουμε αποκλειστικά στο Galaxy S τώρα.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρή βοηθεια εχω αυτα τα χαρακτηριστικα:

 

I9000XXJM1

 

ECLAIR.XWJM2

 

Χρειαζομαι αναβαθμιση? Αν ναι δωστε κανα λινκ για πως και τον τροπο παρακαλω γιατι ειμαι νεος.στο galaxy.

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια ρομ 2,2 χωρις το interface της samsung ?

Kαλη ερωτηση αυτη. Και εγω κατι τετοιο περιμενω και νομιζω πως θα σταματησω τα πολλα mods απο κει και περα. :)

Γουγλάρετε "Cyanogen". Σύντομα κοντά μας :)

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Αρχικο μυνημα απο winer

Παιδια μια μικρή βοηθεια εχω αυτα τα χαρακτηριστικα:

 

I9000XXJM1

 

ECLAIR.XWJM2

 

Χρειαζομαι αναβαθμιση? Αν ναι δωστε κανα λινκ για πως και τον τροπο παρακαλω γιατι ειμαι νεος.στο galaxy.

 

 

Εχεις μια απο τις πιο προσφατες εκδοσεις λογισμικου και θα πρεπει να περιμενεις(οπως εμεις) μεσα στο μηνα οταν με το καλο μας ερθει η 2,2(froyo) για να αναβαθμισεις......

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι πριν γινει αναβαθμιση πρεπει να βγαλω το lagfix απο την 2.1 αν κανω format την εσωτερικη μνημη σβηνεται ?
Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι πριν γινει αναβαθμιση πρεπει να βγαλω το lagfix απο την 2.1 αν κανω format την εσωτερικη μνημη σβηνεται ?

 

Όχι. Θα πατήσεις την επιλογή undo lag fix από την εφαρμογή και είσαι οκ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδες εμενα με φρογιο η μπαταρια εξαντλειται απιστευτα γρηγορα , σε 45 λεπτα που το εβγαλα απο το φορτιστη εκαψε 5% μπαταρια με ενα μονο τηλ διαρκειας 10 δευτερολεπτων , μου λεει οτι το εχει καψει απο την οθονη κ λεει χρονος ενεργος 3 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Ένα προβληματάκι προέκυψε με το ξυπνητήρι και πιο συγκεκριμένα με τον ήχο:

Στις ρυθμίσεις λοιπόν της "Ενεργοποιήση ειδοποίησης" υπάρχει το "Ειδοποίηση". Εκει, στο "Έξυπνο ξυπνητήρι" υπάρχου κάποιοι ήχοι. Μέχρι πρότινως επέλεγα από εκει τον ήχο και τον έπαιζε κανονικά. Από σήμερα ό,τι και να κάνω παίζει τον ήχο που βρίσκεται στο υπομενού ακριβώς από κατω "Ήχος". Γιατί συμβαίνει αυτό; Τί ειναι το ένα και τι αλλο; Τι πρέπει να κανω για να παίζει ξανα τον καλό και απαλό ηχο από τις ειδοποιησεις (δυστυχως στο μενου "ηχος" ΔΕΝ μπορω να βρω τον ηχο από το μενου "Εξυπνο ξυπνητήρι".

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Ένα προβληματάκι προέκυψε με το ξυπνητήρι και πιο συγκεκριμένα με τον ήχο:

Στις ρυθμίσεις λοιπόν της "Ενεργοποιήση ειδοποίησης" υπάρχει το "Ειδοποίηση". Εκει, στο "Έξυπνο ξυπνητήρι" υπάρχου κάποιοι ήχοι. Μέχρι πρότινως επέλεγα από εκει τον ήχο και τον έπαιζε κανονικά. Από σήμερα ό,τι και να κάνω παίζει τον ήχο που βρίσκεται στο υπομενού ακριβώς από κατω "Ήχος". Γιατί συμβαίνει αυτό; Τί ειναι το ένα και τι αλλο; Τι πρέπει να κανω για να παίζει ξανα τον καλό και απαλό ηχο από τις ειδοποιησεις (δυστυχως στο μενου "ηχος" ΔΕΝ μπορω να βρω τον ηχο από το μενου "Εξυπνο ξυπνητήρι".

 

Το έξυπνο ξυπνητήρι είναι για να σου παίζει έναν από τους επιλεγμένους του ήχους και για χρονική διάρκεια που ορίζεις εσύ πριν τον ήχο από το κυρίως ξυπνητήρι που είναι ακριβώς από κάτω...σβήσε τελείως το ξυπνητήρι που έχεις και δοκίμασε να φτιάξεις ένα καινούριο στο οποίο θα τικάρεις το έξυπνο ξυπνητήρι και διάλεξε από κάτω για κυρίως ήχο έναν από αυτούς που έχει εκεί...ίσως λυθεί το πρόβλημα έτσι..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις ενα μικρο lag στην εφαρμογη mail της JPO? Σαν να μην ειναι τοσο γρηγορο οταν ανοιγει τα mail οπως θυμαμαι τις eclair...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

τι κωδικούς πρέπει να χρησιμοποιήσουμε sto registry του kies για να δούμε εάν έχει βγεί η ελληνική έκδοση του FROYO.

 

pda xwjm8

phone xxjm4

csc xxjm1

 

product code ???

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση και μαλλον θα με πειτε βλακα,αλλα θα την κανω

 

υπαρχει τροπος να κλεινουν ολα τα notifications μαζι απο το notification bar?

 

δηλαδη ας πουμε κανω δεκα updates απο το market

ειναι αναγκη να τα ανοιξω ενα ενα εγω?δεν μπορω να τα κλεισω ολα με τη μια?

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση και μαλλον θα με πειτε βλακα,αλλα θα την κανω

 

υπαρχει τροπος να κλεινουν ολα τα notifications μαζι απο το notification bar?

 

δηλαδη ας πουμε κανω δεκα updates απο το market

ειναι αναγκη να τα ανοιξω ενα ενα εγω?δεν μπορω να τα κλεισω ολα με τη μια?

 

To κουμπί "διαγραφή" (clear) κάνει αυτό ακριβώς... :confused:

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω γιατι δεν βλεπω κανενα clear???

ουτε καμι αεκκαθαριση???

που ειναι αυτο το κουμπι???εμενα δεν μου εμφανιζει κανενα τετοιο κουμπι οταν ειναι κατεβασμενο το notification bar

 

 

Ακυρο ακυρο

υπαρχει το "διαγραφη" αλλα αυτο ειναι διπλα ακριβως απο το σημα της cosmote καμια σχεση με τα notifications και δεν το ειχα πατησει τοσο καιρο μην γινει καμια στραβη

αυτο ειναι τελικα

ευχαριστω πολυ

Edited by alpapado
Link to comment
Share on other sites

Opera mobile for android available in market today!

 

http://www.appbrain.com/app/opera-mobile-web-browser/com.opera.browser#

 

EDIT. OMG !!!!!!!!!! Ultra fast and smooth ...... !!!!!!!!!11

 

καλά ε 70μβ ραμ έφτασε!! ^^

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Opera mobile for android available in market today!

 

http://www.appbrain.com/app/opera-mobile-web-browser/com.opera.browser#

 

EDIT. OMG !!!!!!!!!! Ultra fast and smooth ...... !!!!!!!!!11

Μολις δοκιμασα τον opera 10 στο κινητο μου.

Εκ'πρωτης οψεως παιζει πολυ σουπερ και ειναι πολυ γρηγορος, τοσο στο φορτωμα των σελιδων, οσο και στο pinch-to-zoom !!!!

 

Το βασικο πλεονεκτημα που εχει ο opera 10 σε σχεση με ΟΛΟΥΣ του αλλους browsers, ειναι η υπηρεσια Opera link. Για οποιον δεν γνωριζει, με το opera link, συγχρονιζεις αυτοματα και σε live χρονο, ολα τα bookmarks Που εχεις στο κινητο και σε οποιοδηποτε υπολογιστη εχεις εγκατεστημενο τον Opera και ενεργοποιημενο το opera link !!!!

με αυτο τον τροπο μπορειτε να εχετε παντα τα bookmarks σας συγχρονισμενα σε ολους τους υπολογιστες και στο κινητο σας !!!!

 

Εγω στο hd2 δεν χρησιμοποιουσα αλλο Browser. μαλιστα εχω γραψει εναν οδηγο βημα βημα πως θα ρυθμισετε το opera link στο hd2. ο ιδιος οδηγος κανει και για το galaxy.

Για οποιον ενδιαφερεται, ο οδηγος βρισκεται στο thread του hd2, δηλαδη εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3173662#post3173662

 

και φυσικα στο blog μου :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/11/bookmarks-opera-browser-opera-link.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

opera rules!!!!

ακουστε λιγο virercubic....ξερει τι λεει.

me loves opera!

 

Μολις τον δοκίμασα και δεν μου φαίνεται καλύτερος απο τον default. Ναι το pinch and zoom είναι πολυ γρήγορο αλλα χαλάει πολυ την εικόνα και περιμένεις να καθαρίσει. Επίσης οταν κανεις με τον ιδιο τρόπο zoom out υπάρχουν περιοχές που ξαναφορτώνονται. Αυτα τα πραγματακια δεν συμβαίνουν στον default browser , βέβαια πολλές φορές στον default browser το zoom είναι λιγο laggy. Γενικά απο οσους browsers εχω δοκιμάσει μένω με τον default.

Link to comment
Share on other sites

Opera mobile for android available in market today!

 

http://www.appbrain.com/app/opera-mobile-web-browser/com.opera.browser#

 

EDIT. OMG !!!!!!!!!! Ultra fast and smooth ...... !!!!!!!!!11

 

καλά ε 70μβ ραμ έφτασε!! ^^

 

ποια η διαφορα απο τον opera mini που ειχαμε μεχρι τωρα?

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Μολις τον δοκίμασα και δεν μου φαίνεται καλύτερος απο τον default. Ναι το pinch and zoom είναι πολυ γρήγορο αλλα χαλάει πολυ την εικόνα και περιμένεις να καθαρίσει. Επίσης οταν κανεις με τον ιδιο τρόπο zoom out υπάρχουν περιοχές που ξαναφορτώνονται. Αυτα τα πραγματακια δεν συμβαίνουν στον default browser , βέβαια πολλές φορές στον default browser το zoom είναι λιγο laggy. Γενικά απο οσους browsers εχω δοκιμάσει μένω με τον default.

Συμφωνω και εγω νομιζω οτι ο default ειναι καλυτερος

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε αυτό

single button root για froyo

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...