Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

v. 2.6.47.11856

 

Αυτή η έκδοση Swype είναι από τις τελευταίες, άρα δεν υπάρχει λόγος να περιμένει κάποιος την Ελληνική έκδοση. Βάζεις την Σουηδική, περνάς αυτό το swype και είσαι μια χαρά. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω ειδα εδω μεσα οτι το προβλημα μπορει να ειναι αν εβαλες το JP6 firmware απο το samsungfirmwares. 1,5-2 μετρα ειναι πολυ μεγαλη διαφορα

- Αν πρωτα ηταν λειτουργικο στα Χ μετρα ,... τωρα ειναι στα Χ-1,5 ...

- Ανοιξε το wifi και απομακρυνσου μεχρι να χασεις την ενδειξη ... σε τι αποσταση σημβαινει αυτο; ... αν σου ειναι ευκολο γραψτο εδω. :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ ρε παιδιά για root σε froyo; Δεν έχω κάνει κάτι ακόμα αλλά μαζεύω τα αρχεία για να είμαι έτοιμος, όταν θα έρθει το ελληνικό θα το κάνω μέσω registry..

Να δούμε και τι κωδικους για product code κλπ θα πρέπει να έχουμε για να γίνει η σωστή αναγνώριση στο kies

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ ρε παιδιά για root σε froyo; Δεν έχω κάνει κάτι ακόμα αλλά μαζεύω τα αρχεία για να είμαι έτοιμος, όταν θα έρθει το ελληνικό θα το κάνω μέσω registry..

Να δούμε και τι κωδικους για product code κλπ θα πρέπει να έχουμε για να γίνει η σωστή αναγνώριση στο kies

 

Sent from my Galaxy S

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

 

Εγώ έβαλα το δεύτερο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Πρίν από 2 μέρες έγινα κάτοχος του Galaxy S. Καταπληκτικό κινητό αλλα

έχω ένα μικρό θεματάκι με το Internet. Απλά θέλω να το απενεργοποιήσω εντελώς το GPRS και να μπαίνει ΜΟΝΟ με Wi-Fi.

Ένας φίλος έχει μεν το I-phone αλλά έχει βάλει ένα ψευτικο account και δεν συνδέεται με GRPS με τιποτα. Μήπως υπάρχει παρόμοιος τρόπος με το Galaxy ή κάτι αντίστοιχο ?

 

Ευχαριστώ

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια τι γινεται πως στελνω καποιο αρχειο μεσω bluetοοth? δεν μπορω να βρω ακρη

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει η παρακάτω εικόνα του KIES. Πως μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική τ κατάσταση για να έχω εγγύηση???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση, πως στέλνω το φάκελο EUR στο /SYSTEM/CSC? κάνω ότι λένε στο XDA αλλά δεν μου γράφει "Permission Denied"

 

Γιώργος

 

PDA: XPM

PHONE: JPM

CSC: JPM

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και εγώ αυτό μάλλον βλέπω...

Ευχαριστώ

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση, πως στέλνω το φάκελο EUR στο /SYSTEM/CSC? κάνω ότι λένε στο XDA αλλά δεν μου γράφει "Permission Denied"

 

Γιώργος

 

PDA: XPM

PHONE: JPM

CSC: JPM

 

Πρέπει να είσαι root. Κοίτα το post του Voyager13 πιο πάνω για το πώς να γίνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είμαι root

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό μάλλον βλέπω...

Ευχαριστώ

Sent from my Galaxy S

 

Το 2ο είναι πιο πλήρες (διάλεξε το busybox 1.17.1, είναι καλύτερο). Το πρώτο είναι μόνο το root και τίποτα παραπάνω, ούτε καν busybox, αν και είναι σαφώς πιο έυκολη η εγκατάσταση. Λογικά δουλεύουν και τα 2 στο Galaxy.

 

Είμαι root

Τότε δεν κάνεις μάλλον σωστά το remount. Δεν καταλαβαίνω γιατί θες να το κάνεις αυτό. Έχεις ξένο firmware ούτως ή αλλως, σου λείπουν τόσο τα APN της Cosmote? Τί θα καταφέρεις;

 

- Αν πρωτα ηταν λειτουργικο στα Χ μετρα ,... τωρα ειναι στα Χ-1,5 ...

- Ανοιξε το wifi και απομακρυνσου μεχρι να χασεις την ενδειξη ... σε τι αποσταση σημβαινει αυτο; ... αν σου ειναι ευκολο γραψτο εδω. :)

 

1.5 μέτρο;; Σιγά τα ωά... εγώ είμαι στον πάνω όροφο και πιάνει μια χαρά... βλέπω και των γειτόνων απ΄το διπλανό κτίριο... είναι θέμα router στην περίπτωσή σου, δεν είναι θέμα το 1.5 μέτρο, δε μιλάμε για infrared :P

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω KOR sales code, firmware JPM.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω μια ταινια στο κιν. πρεπει να προσθεσω κατι αλλο απο αυτα που ειχε οταν το πηρα για να την δω;

 

Όχι. Αν θες και υπότιτλους, βάλε το mvideoplayer απ'το market.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω KOR sales code, firmware JPM.

 

So?

Έβαλες Σουηδικό firmware. Βάλε τις ρυθμίσεις APN με το χέρι. Τί παραπάνω θα σου προσφέρει το EUR csc νομίζεις, χωρίς το αντίστοιχο PDA?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν θες και υπότιτλους, βάλε το mvideoplayer απ'το market.

 

Καλά αυτό το παιδί για όλα έχει μια λύση(φτου φτου φτου)

Κατεβάζω το mvideoplayer και μετα τι κάνω; Πως περνάω τους υπότιτλους;

όχι τιποτα αλλο αλλα τώρα θυμηθηκα πως η ταινια που κατεβαζω γιατί εχω ταξίδι σε 2-3 ωρες είναι στα γαλλικά!

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Αλεξ μία χαζή απορία...όσοι λέμε να περιμένουμε την ελληνική έκδοση γιοπλέ και να την βάλουμε μέσω registry δεν θα πρέπει να έχουμε κάποιους επίσημους κωδικούς product κλπ; Αν όμως πάνε όσοι έχουν επίσημη έκδοση ήδη, και κάνουν κανονικά το update μέσω kies, μετά δεν θα τους έχουν διαθέσιμους για να τους δώσουν στους υπόλοιπους που θέλουν να το περάσουν με registry..γιατί δεν θα βλέπουν ποια αυτούς αλλά τους καινούριους του γιοπλέ! Μήπως πρέπει να τους καταγράψουν κάπου ώστε να τους δώσουν μετά;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα έναν οδηγό που βρήκα κανα δεκαριά σελίδες πιο πριν και πλέον έχω:

BASEBAND:I9000XXJPM

KERNEK:2.6.32.9 ROOT@SE-S608 #1

BUILD: FROYO.XWJP6

 

Μπορεί να μου πει κάποιος πως αναβαθμίζω και το basebaand????

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν κάνεις μάλλον σωστά το remount. Δεν καταλαβαίνω γιατί θες να το κάνεις αυτό. Έχεις ξένο firmware ούτως ή αλλως, σου λείπουν τόσο τα APN της Cosmote? Τί θα καταφέρεις;

 

Απλά μετά απο ψάξιμο να πω οτι για να πιασουν οι εντολές οταν είσαι ροοτ πρεπει να γραψεις στο dos στην αρχη su.

 

Αυτό σου δίνει access σε όλες τις εντολές όπως το remount. Μόλις γράψεις su πρέπει να τσεκάρεις τη συσκευη και να δώσεις δικαιώματα στο notification που σου βγάζει.

 

Τουλάχιστον εμένα έτσι έπιασε μετά απο ώρα ασχολίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το παιδί για όλα έχει μια λύση(φτου φτου φτου)

Κατεβάζω το mvideoplayer και μετα τι κάνω; Πως περνάω τους υπότιτλους;

όχι τιποτα αλλο αλλα τώρα θυμηθηκα πως η ταινια που κατεβαζω γιατί εχω ταξίδι σε 2-3 ωρες είναι στα γαλλικά!

 

Απλά βάλε το αρχείο .srt με τους υπότιτλους στο ίδιο μέρος με την ταινία, και να έχουν το ιδιο όνομα. (tainia.avi η ταινία, tainia.srt οι υπότιτλοι)

 

Ρε συ Αλεξ μία χαζή απορία...όσοι λέμε να περιμένουμε την ελληνική έκδοση γιοπλέ και να την βάλουμε μέσω registry δεν θα πρέπει να έχουμε κάποιους επίσημους κωδικούς product κλπ; Αν όμως πάνε όσοι έχουν επίσημη έκδοση ήδη, και κάνουν κανονικά το update μέσω kies, μετά δεν θα τους έχουν διαθέσιμους για να τους δώσουν στους υπόλοιπους που θέλουν να το περάσουν με registry..γιατί δεν θα βλέπουν ποια αυτούς αλλά τους καινούριους του γιοπλέ! Μήπως πρέπει να τους καταγράψουν κάπου ώστε να τους δώσουν μετά;

 

Sent from my Galaxy S

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς... δεν αλλάζουν οι κωδικοί.. EUR/COS/VGR κτλ είναι της Ελλάδας...δεν αλλάζουν στο froyo.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απλά βάλε το αρχείο .srt με τους υπότιτλους στο ίδιο μέρος με την ταινία, και να έχουν το ιδιο όνομα. (tainia.avi η ταινία, tainia.srt οι υπότιτλοι)

Αν δεν εχουν το ιδιο ονομα και τα ονομασω εγω με καποιο ονομα και τα δυο,φανταζομαι θα δουλεψει ετσι;

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Απλά βάλε το αρχείο .srt με τους υπότιτλους στο ίδιο μέρος με την ταινία, και να έχουν το ιδιο όνομα. (tainia.avi η ταινία, tainia.srt οι υπότιτλοι)

 

 

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς... δεν αλλάζουν οι κωδικοί.. EUR/COS/VGR κτλ είναι της Ελλάδας...δεν αλλάζουν στο froyo.

 

 

Εννοώ τους κωδικούς που βάζουμε αρχικά στο registry για να ξεγελάσουμε το kies...κωδικό του firmware, product code κλπ

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!

Μετά την πρώτη δοκιμή σε ρεαλιστικές συνθήκες της βιντεοκάμερας του Galaxy S και με επιλεγμένη την HD ποιότητα εγγραφής διαπίστωσα οτι "κολλάει" στιγμιαία ανά τακτά χρονικά διαστήματα κατά τη διάρκεια της λήψης, γεγονός που φαίνεται και στον ήχο και στην εικόνα με την προβολή του βίντεο σε οποιοδήποτε player.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η ποιότητα λήψης του βιντεο?

Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο λογισμικό που μπορεί να "επισκευάσει" τις ατέλειες αυτές?

 

Τα "κολληματακια" τα έκανε σε απλή καθημερινή λήψη μιας street band στο κέντρο της πόλης και το επισημαίνω αυτό για να τονίσω οτι δεν επιχείρησα ας πούμε να βιντεοσκοπήσω αγώνες ταχύτητας οπότε ισως να ήταν δικαιολογημένο το πρόβλημα. Τέλος να πω οτι δεν έχω πειράξει τίποτα απο το λογισμικό του τηλεφώνου: Kernel version 2.6.29 Build Number ECLAIR.XWJG1 Firmware Version 2.1 update1 .

 

Ευχαριστω πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τους κωδικούς που βάζουμε αρχικά στο registry για να ξεγελάσουμε το kies...κωδικό του firmware, product code κλπ

Sent from my Galaxy S

 

Εκεί βάζεις τον προηγούμενο ελληνικό κωδικο που ξέρεις ήδη... δηλαδή τώρα βάζουν τον παλιό JF3 της Σουηδίας.... OTAN βγει το ελληνικό, αν δεν έχεις Ελληνικό, αρκεί να βάλεις στο Kies κάτι σε στύλ

"HIDSWVER" = I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5

"ProductCode" = GT-I9000HKDEUR ,

 

και θα σου δώσει το επόμενο ελληνικό που θα κυκλοφορεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...