Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια μικρη βοηθεια..οταν ανοιγω το mp3 player μου εμφανιζει ενα κατεβατο ηχους απο το gps προγραμμα που εχω στην καρτα μνημης πως γινετε να τους απενεργοποιησω να μη φενονται μεσα στο mp3 player? χωρις να τους χασω μιας και τους χρειαζεται το gps??

 

Κατέβασε από το market την εφαρμογή Studio kuma .nomedia manager. Αυτό το πρόγραμμα θα δημιουργήσει ένα αρχείο .nomedia στον φάκελο που θα επιλέξεις (σε σένα συγκεκριμένα στον φάκελο του gps) έτσι ώστε οι ήχοι να μην φαίνονται στον player αλλά και οι εικόνες στην gallery.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα!

 

Μόλις διαπύστωσα μια υποδοχή-τρύπα!

Βρίσκεται πάνω και αριστερα ακριβώς πάνω απο το Hard-Key της έντασης. Τί είναι αυτό; για ποιο λογο βρίσκεται εκεί αυτή η τρύπα-υποδοχή;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

 

Μόλις διαπύστωσα μια υποδοχή-τρύπα!

Βρίσκεται πάνω και αριστερα ακριβώς πάνω απο το Hard-Key της έντασης. Τί είναι αυτό; για ποιο λογο βρίσκεται εκεί αυτή η τρύπα-υποδοχή;

 

Νομίζω ότι είναι για να τοποθετήσεις λουράκι που μπαίνει γύρω από τον καρπό ή κάτι τέτοιο.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για λουράκι!

Έτσι όπως είναι δεν γίνεται να περαστεί λουράκι, για κάτι άλλο είναι, αλλά γιατί; είναι το θέμα...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το γιοπλέ είναι μία παλιά μάρκα γιαουρτιού...:lol::p:lol:

 

Καλά μας πήγες πολύ πίσω.. :lol: Στραγγάτο και τέτοια :D...

 

Tip : Όσοι έχουν PS3 ανοίγουν απ το Galaxy την εφαρμογή all share και το PS3 βλέπει το Galaxy σαν media Server και διαβάζει την μουσική και τις φώτο που έχεις στο τηλέφωνο :) οπότε βλέπεις και τις φώτο σου στην τηλεόραση

Αντίστροφα αν έχετε στο PC σας την εφαρμογή PS3 Media Server ανοιχτή το τηλέφωνο "βλέπει" και το PC ! σκληρούς, μουσικές φώτο τα πάντα.. κατεβάζεις αρχεία στο τηλέφωνο χωρίς να συνδέεσαι κλπ.. :)

 

Γίνεται και με FTP client βέβαια αλλά παίζει και έτσι και στο PS3 δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από ρυθμίσεις.. απλά ανοίγεις το all share και παίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλά μας πήγες πολύ πίσω.. :lol: Στραγγάτο και τέτοια :D...

 

Tip : Όσοι έχουν PS3 ανοίγουν απ το Galaxy την εφαρμογή all share και το PS3 βλέπει το Galaxy σαν media Server και διαβάζει την μουσική και τις φώτο που έχεις στο τηλέφωνο :) οπότε βλέπεις και τις φώτο σου στην τηλεόραση

Αντίστροφα αν έχετε στο PC σας την εφαρμογή PS3 Media Server ανοιχτή το τηλέφωνο "βλέπει" και το PC ! σκληρούς, μουσικές φώτο τα πάντα.. κατεβάζεις αρχεία στο τηλέφωνο χωρίς να συνδέεσαι κλπ.. :)

 

Γίνεται και με FTP client βέβαια αλλά παίζει και έτσι και στο PS3 δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από ρυθμίσεις.. απλά ανοίγεις το all share και παίζει

 

Έτσι έχω περάσει εγώ τα mp3 μου στο ps3...αν είναι όμως πολλά θέλει λίγο υπομονή μέχρι να φανούν όλα στο ps3..

 

Edit

Πρέπει να είναι για το λουράκι δείτε εδώ..http://www.scribd.com/doc/33189065/Samsung-Galaxy-S-GT-I9000-User-Manual

σελ.15

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το market την εφαρμογή Studio kuma .nomedia manager. Αυτό το πρόγραμμα θα δημιουργήσει ένα αρχείο .nomedia στον φάκελο που θα επιλέξεις (σε σένα συγκεκριμένα στον φάκελο του gps) έτσι ώστε οι ήχοι να μην φαίνονται στον player αλλά και οι εικόνες στην gallery.

 

 

την κατεβασα την εφαρμογη την ανοιγω κανω disble πχ σε εναν φακελο οπως ειπες αλλα παλι μου φαινονται στον mp3 player.βοηθησε με λιγο ακομα αν θελεις!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα την εφαρμογη την ανοιγω κανω disble πχ σε εναν φακελο οπως ειπες αλλα παλι μου φαινονται στον mp3 player.βοηθησε με λιγο ακομα αν θελεις!!

 

Πρέπει να γίνει πρώτα νέο media scaning από το κινητό για να αναγνωρίσει το .nomedia αρχείο. Κλείσε το κινητό και ξανανοιξέ το και είσαι οκ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε κάπου την τελευταία έκδοση του kies για download? Το άτιμο δεν κάνει αναβάθμιση με τίποτα...

 

Δες σελίδα 72.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα πήρα το ρίσκο. Έβαλα το fix του Richthofen για το combo των 3 κουμπιών. Όλα πήγαν καλά.

ΟΥΦ!!!

Τώρα θα περιμένω το froyo στην Ελλάδα.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..διαβαζω δεκα σελιδες που εχουν γραφτει σε 3 μερες...κ κανετε ακριβως τις ιδιες ερωτησεις ξανα κ ξανα κ ξανα..εχει καταντησει πολυ βαρετο..δηλαδη ημαρτον..μονο απο ποιο κουμπι ανοιγει το τηλεφωνο δεν εχουμε δει...ΔΙΑΒΑΣΤΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ....λυπηθειτε αυτους που θα θελουν πραγματικα βοηθεια κ δεν θα την βρισκουν στον κυκεωνα των αχρηστων κ επανειλλημενων δημοσιευματων.....σαν τον χοτζα που απο την τεμπελια του δεν ετρωγε κ οταν του εδωσαν φαι ρωτησε αν ειναι μασημενο....
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..διαβαζω δεκα σελιδες που εχουν γραφτει σε 3 μερες...κ κανετε ακριβως τις ιδιες ερωτησεις ξανα κ ξανα κ ξανα..εχει καταντησει πολυ βαρετο..δηλαδη ημαρτον..μονο απο ποιο κουμπι ανοιγει το τηλεφωνο δεν εχουμε δει...ΔΙΑΒΑΣΤΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ....λυπηθειτε αυτους που θα θελουν πραγματικα βοηθεια κ δεν θα την βρισκουν στον κυκεωνα των αχρηστων κ επανειλλημενων δημοσιευματων.....σαν τον χοτζα που απο την τεμπελια του δεν ετρωγε κ οταν του εδωσαν φαι ρωτησε αν ειναι μασημενο....

 

Παιδιά ο φίλος έχει δίκιο, καλό θα ήταν πριν ρωτήσετε οτιδήποτε να διαβάσετε πρώτα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

Επίσης στην υπογραφή του TonyK υπάρχει το blog του το οποίο περιέχει και εκεί faqs...αν δεν σας καλύπτουν στις απορίες σας (πράγμα δύσκολο) τότε ρωτήστε εδώ..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Με τη rom που έχω τώρα δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση απο το kies. Ποια rom πρέπει να βάλω για να μπορώ?

 

Γείτονα νομίζω πως δεν χρειάζεται να βάλεις καινούρια ρομ, εγώ όταν έρθει το ελληνικό froyo θα πάω με αυτόν τον τρόπο...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=766589

Αν διαβάσεις εκεί και μετά πας στο registry και βάλεις αυτό..

"SoftwareRevision"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

 

"ProductCode"="GT-I9000HKDEUR"

 

"HIDSWVER"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

το kies όταν είναι διαθέσιμο το ελληνικό froyo θα ξεγελαστεί και θα στο δώσει..

Εγώ έχω την JG5 και δεν την αναγνώριζε το kies για αναβάθμιση και μόλις πριν έκανα ένα πείραμα και έβαλα αυτά και μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω την τελευταία έκδοση, πράγμα καλό γιατί όταν έρθει το ελληνικό froyo θα μου το δώσει...τώρα αν θες το σκανδιναβικό froyo δες μερικές σελίδες πίσω για τους αντίστοιχους κωδικούς( τους έβαλα και αυτους χτες και πάλι το kies ξεγελάστηκε και ήταν έτοιμο να μου δώσει froyo):p

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γείτονα νομίζω πως δεν χρειάζεται να βάλεις καινούρια ρομ, εγώ όταν έρθει το ελληνικό froyo θα πάω ήδη με αυτόν τον τρόπο...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=766589

Αν διαβάσεις εκεί και μετά πας στο registry και βάλεις αυτό..

"SoftwareRevision"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

 

"ProductCode"="GT-I9000HKDEUR"

 

"HIDSWVER"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

το kies όταν είναι διαθέσιμο το ελληνικό froyo θα ξεγελαστεί και θα στο δώσει..

Εγώ έχω την JG5 και δεν την αναγνώριζε το kies για αναβάθμιση και μόλις πριν έκανα ένα πείραμα και έβαλα αυτά και μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω την τελευταία έκδοση, πράγμα καλό γιατί όταν έρθει το ελληνικό froyo θα μου το δώσει...τώρα αν θες το σκανδιναβικό froyo δες μερικές σελίδες πίσω για τους αντίστοιχους κωδικούς( τους έβαλα και αυτους χτες και πάλι το kies ξεγελάστηκε και ήταν έτοιμο να μου δώσει froyo):p

 

Ευχαριστώ. Δουλεύει.

 

Άμα βάλω το σκανδιναβικό μετά θα μπορώ να βάλω το ελληνικό αλλάζοντας πάλι τους κωδικούς?

 

Και επίσης τι χάνεται από τι κινητό άμα κάνεις αναβάθμιση μέσω kies σε froyo? Εννοώ από δεδομένα, εφαρμογές κτλ? Αν έχω καταλάβει καλά δε χάνεται τπτ ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω, εγώ πατώντας *#1234# βλέπω τους κωδικούς της JG5 που δεν υπάρχει περίπτωση να μου δώσει ελληνικό γιοπλέ...παραπάνω που έγραψες του κωδικούς της JM1 που είναι και official, αυτους γύρευα για να μπορέσω και εγώ να αναβαθμίσω μέσω kies

 

 

 

Για πες τώρα που πέρασες σε 2.2 τρέχουν όλες οι εφαρμογές σου και τι γίνεται αν υπάρχουν κάποιες που δεν τρέχουν;

Το γιοπλέ είναι μία παλιά μάρκα γιαουρτιού...:lol::p:lol:

Γιοπλε :lol::lol:

 

Θα κανω σε λιγακι root και θα σου απαντησω για τις εφαρμογες διοτι προς το παρον δεν μπορω να το ελεγξω αφου οι περισσοτερες θελουν root. Παντως δεν νομιζω να υπαρξει θεμα καθως οι περισσοτερες που εχω ειναι updated για froyo.

Α μια σημειωση. Οσοι εχετε το htc mod βγαλτε το πριν την αναβαθμιση γιατι δεν τρεχει στην 2.2 και οταν ερθει καποιο μηνυμα και πεταχτει pop up το πληκτρολογιο θα σας κολλησει το κινητο και θα πρεπει να κανετε επανεκινηση για να το βγαλετε γρηγορα. Οχι τιποτα σημαντικο, απλα αν το βγαλετε πριν θα γλιτωσετε χρονο.

Θα επανελθω με περισσοτερες πληροφοριες.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δουλεύει.

 

Άμα βάλω το σκανδιναβικό μετά θα μπορώ να βάλω το ελληνικό αλλάζοντας πάλι τους κωδικούς?

 

Και επίσης τι χάνεται από τι κινητό άμα κάνεις αναβάθμιση μέσω kies σε froyo? Εννοώ από δεδομένα, εφαρμογές κτλ? Αν έχω καταλάβει καλά δε χάνεται τπτ ή κάνω λάθος?

 

 

Λογικά ναι βάζοντας τους παραπάνω κωδικούς θα είσαι μία χαρά..όχι από ότι λένε όσα παιδιά το έβαλαν δεν χάνεται τίποτα (για αυτό μου αρέσει αυτός ο τρόπος αναβάθμισης) απλά νομίζω ότι κάποιες εφαρμογές που δεν είναι για froyo δεν θα λειτουργούν..επίσης πριν την αναβάθμιση αν έχεις lag fix ΜΗΝ ξεχάσεις να το βγάλεις

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γείτονα νομίζω πως δεν χρειάζεται να βάλεις καινούρια ρομ, εγώ όταν έρθει το ελληνικό froyo θα πάω με αυτόν τον τρόπο...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=766589

Αν διαβάσεις εκεί και μετά πας στο registry και βάλεις αυτό..

"SoftwareRevision"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

 

"ProductCode"="GT-I9000HKDEUR"

 

"HIDSWVER"="I9000XWJM5/I9000OXXJM1/I9000XXJM1/I9000XWJM5"

το kies όταν είναι διαθέσιμο το ελληνικό froyo θα ξεγελαστεί και θα στο δώσει..

Εγώ έχω την JG5 και δεν την αναγνώριζε το kies για αναβάθμιση και μόλις πριν έκανα ένα πείραμα και έβαλα αυτά και μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω την τελευταία έκδοση, πράγμα καλό γιατί όταν έρθει το ελληνικό froyo θα μου το δώσει...τώρα αν θες το σκανδιναβικό froyo δες μερικές σελίδες πίσω για τους αντίστοιχους κωδικούς( τους έβαλα και αυτους χτες και πάλι το kies ξεγελάστηκε και ήταν έτοιμο να μου δώσει froyo):p

 

Αυτή η ROM περιλαμβάνει και ελληνικό swype?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ROM περιλαμβάνει και ελληνικό swype?

 

Αν αναφέρεσαι σε αυτή που δίνω παραπάνω δεν γνωρίζω γιατί δεν την έχω, λογικά ναι αφού είναι επίσημη ελληνική, το ελληνικό γιοπλέ που περιμένουμε όμως ναι θα έχει αλλιώς τι σόι ελληνικό θα είναι...ελληνικό swype όμως μπορούμε να βάλουμε σε οποιαδήποτε ρομ, κάποιος φίλος μία δύο σελίδες πίσω δίνει τον τρόπο

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω να βαλω την ποσοστιαια ενδειξη μπαταριας και διαβαζοντας τις οδηγιες βλεπω αυτο: If you have 2e Recovery on froyo, you can just rename the zip to update.zip and flash via 2e recovery or clockworkmod.

Πως ξερω αν το εχω αυτο?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που μετα την σύσταση του doctor-gio, ακολουθούν και πάλι ερωτήσεις που οι απαντήσεις τους βρίσκονται σε όλες τις προηγούμενες σελίδες.

 

Παιδιά αν θέλετε να κρατήστε το φόρουμ λειτουργικο μην απαντάτε σε επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις.

Γράψετε απλα ένα "έχει απαντηθεί σε προηγούμενη σελίδα" και τελείωσε.

 

Το να μην διαβάζει κάποιος 2-3 σελίδες πριν ρωτήσει κάτι, το θεωρώ απαξίωση της προσπάθειας που κάνουν ορισμένα παιδιά εδώ μέσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα αναφερεσαι Κωστα? Δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο το 2e εννοει γενικα αν λειτουργει το recovery mode ή κατι πιο συγκεκριμενο και με αναζητηση για 2e δεν μου εβγαλε κατι στα ποστ. :O

 

@ laz37283 και σε eclair λειτουργει, απλως κανεις update.zip το αρχειο που θα κατεβασεις και το τρεχεις απο recovery. Απλως κοιτα να κατεβασεις το σσωστο αρχειακι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...