Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέρες τώρα τρώγομαι να περάσω τη 2.2.1. Έλεγα να μείνω πιστός στην επίσημη, αλλά τα θέματα με τις καθυστερήσεις είναι τραγικά.... Ανοίγω dolphin και όταν θέλω να βγω, το κινητό σταματάει να αποκρίνεται για ώρα. Πάω να γράψω κάτι μέσα στον browser και πολλές φορές γράφω και τα γράμματα εμφανίζονται με αρκετή καθυστέρηση, ή πιέζω χαρακτήρες και απο την καθυστέρηση τους μισούς δεν τους δέχεται. Χθες σε προσπαθεια να συνδεθώ σε wifi μου πηρε πανω απο ενα λεπτο για να γραψω κωδικο απο το 1 εως το 9 μεχρι να αρχισει να ανταποκρινεται σωστα το κινητο. Φυσικα αυτα συνοδέυονται απο μαυρες οθόνες οταν κλεινω κάποιες εφαρμογες.....Το θεμα ειναι της εγγύησης και μόνο...

Οι εωτησεις μου ειναι οι εξης: Το lagfix σε 2.2 θα τα λύσει αυτα τα προβλήματα ή ειναι μονοδρομος η 2.2.1; Σε περιπτωση που χρειαστω εγγυηση, πάλι δεν θα εχω πρόβλημα αν εχω lagfix? Αφου ειναι επισημη η 2.2.1 γιατι δεν εχει ακουστει κατι για αλλες χωρες, υπαρχει δλδ πιθανοτητα να κατηφορισει προς τα εδω;

 

Ειχα κι εγω για καποιο διαστημα την ελληνικη JPH αλλα δεν αντιμετωπισα τετοια προβληματα. Ακουγονται περισσοτερο προβληματα που χρειαζονται hard reset και οχι lagfix. Με το το lagfix δεν θα δεις καμια τραγικη διαφορα. Τη διαφορα καλως η κακως θα την δεις μονο με την 2.2.1. Το Lagfix οπως και καθε mod ακυρωνει αυτοματα την εγγυηση σου. Τελος αφου η 2.2.1 δωθηκε επισημα στην Αγγλια θα δωθει σιγουρα καποια στιγμη και εδω. Το ποτε ειναι ενα ερωτημα που δεν μπορει να απαντηθει, αλλα σιγουρα θα το παρουμε τελευταιοι των τελευταιων οπως παντα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Αυριο θα αγορασω καινουργια συσκευη και το galaxy ειναιτο ενα απο τα δυο υποψηφια (το αλλο ειναι το Ν8). Δεν θελω να ανοιξω θεμα διαξιφισμου απλα να να ρωτησω 2-3 πραγματακια:

1. Με τι εκδοση πωλειται τωρα? Την 2.1? Αν ναι υπαρχει πλεον κανονικη Ελληνικη αναβαθμιση της 2.2? Διαβαζω διαφορα στα forum εδω. Ειναι καλη η Ελληνικη 2.2 ή εχει θεματακια?

 

2. Το ραδιο ειναι αληθεια οτι ειναι μονοφωνικο (αυτο λεει το gsmarena στο review του)? Επισης πως παει απο ληψη και ποιοτητα ενταση απο ακουστικα/εξ.ηχειο?

 

3. Απο αναμονη πως τα παει (ενδεικτικα παντα)?

 

4. Υπαρχει λειτουργια backup μεσα απο την συεκυη για επαφες-ρυθμισεις κτλ οπως στα Xperia?

 

5. Στις οθονες αναμονης μπορεις να προσθεσεις κατευθειαν καποια επαφη για αμεση κληση/μηνυμα? Φαινεται με την φωτογραφια της επαφης (εφοσον αυτη εχει)?

 

Αυτα αρχικα. Το ψαχνω σημερα γι ανα δω τι θα παρω αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυριο θα αγορασω καινουργια συσκευη και το galaxy ειναιτο ενα απο τα δυο υποψηφια (το αλλο ειναι το Ν8). Δεν θελω να ανοιξω θεμα διαξιφισμου απλα να να ρωτησω 2-3 πραγματακια:

1. Με τι εκδοση πωλειται τωρα? Την 2.1? Αν ναι υπαρχει πλεον κανονικη Ελληνικη αναβαθμιση της 2.2? Διαβαζω διαφορα στα forum εδω. Ειναι καλη η Ελληνικη 2.2 ή εχει θεματακια?

 

2. Το ραδιο ειναι αληθεια οτι ειναι μονοφωνικο (αυτο λεει το gsmarena στο review του)? Επισης πως παει απο ληψη και ποιοτητα ενταση απο ακουστικα/εξ.ηχειο?

 

3. Απο αναμονη πως τα παει (ενδεικτικα παντα)?

 

4. Υπαρχει λειτουργια backup μεσα απο την συεκυη για επαφες-ρυθμισεις κτλ οπως στα Xperia?

 

5. Στις οθονες αναμονης μπορεις να προσθεσεις κατευθειαν καποια επαφη για αμεση κληση/μηνυμα? Φαινεται με την φωτογραφια της επαφης (εφοσον αυτη εχει)?

 

Αυτα αρχικα. Το ψαχνω σημερα γι ανα δω τι θα παρω αυριο..

 

1)κατα 99% πωλειται ακομη με την 2.1

η επισημη ελληνικη 2.2 απο τα παιδια εδω περα δεν εχω ακουσει οτι ειναι και η καλυτερη, βεβαια αν θες απολυτες επιδοσεις βαζεις τη 2.2.1 και καθαρισες

2)το ραδιοφωνο στη 2.1 και στη 2.2 ειναι μονοφωνικο, στη 2.2.1 νομιζω ειναι στερεοφωνικο, η ληψη του δεν με εχει απασχολησει, οποτε θεωρω οτι ειναι νορμαλ

το ηχειο εχει ικανοποιητικη ενταση

3)αναμονη τωρα ειναι αναλογως τη χρηση...

με μετρια χρηση μου βγαζει ακριβως 2 μερες

4)υπαρχουν πολλες τετοιες εφαρμογες στο market

5)δεν το εχω ψαξει αλλα ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει καποια αντιστοιχη εφαρμογουλα...

αυτα:)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόση ταλαιπωρία - καθώς είμαι άσχετος - δική μου και άλλων παιδιών εδώ μέσα κατάφερα πριν από λίγο καιρό να περάσω την 2.2 και να γίνω και root. Το κυνήγι άλλων εκδόσεων κατά τη γνώμη μου είναι ανούσιο, καθώς οι εκδόσεις μεταξύ τους δεν έχουν και τόσες διαφορές ώστε να αξίζει τον κόπο να ξοδέψεις τόση φαιά ουσία σ' αυτό το πράγμα. Ο καλύτερός μου φίλος έχει περάσει την 2.2.1. Την επεξεργάστηκα πολύ. Πέραν κάποιων αισθητικών κυρίως διαφορών δεν πρόσεξα κάτι ουσιαστικά καλύτερο. Δεν ξέρω για άλλα παιδιά εδώ μέσα αλλά το δικό μου τηλέφωνο ούτε κολλήματα μου έχει παρουσιάσει, ούτε μαύρες οθόνες ούτε τίποτα από τότε που πέρασα την 2.2. Τώρα τι διαφορές θα έχει η 2.3 δεν ξέρω, διαβάζοντας πάντως ότι θα έχει απαιτήσεις επεξεργαστή τουλάχιστον ενός γιγαχέρτζ μου φαίνεται ότι το τηλέφωνο θα δυσκολεύεται σε πολλές περιπτώσεις. Από τη στιγμή που και η 2.2 προσφέρει τα πάντα όπως χιλιάδες εφαρμογές, πλοήγηση, ίντερνετ τι άλλο ζητάμε; Ακόμη και η 2.1 τα προσφέρει όλα αυτά. Εν κατακλείδι οι διαφορές μεταξύ των εκδόσεων είναι απειροελάχιστες, ίσως περισσότερο στη διαχείριση μνήμης πράγμα που τελικά δεν αφορά στην πράξη και τόσο πολύ κόσμο. Εκτός κι αν είναι ζήτημα πρεστίζ... τότε το πράγμα αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω για καποιο διαστημα την ελληνικη JPH αλλα δεν αντιμετωπισα τετοια προβληματα. Ακουγονται περισσοτερο προβληματα που χρειαζονται hard reset και οχι lagfix. Με το το lagfix δεν θα δεις καμια τραγικη διαφορα. Τη διαφορα καλως η κακως θα την δεις μονο με την 2.2.1. Το Lagfix οπως και καθε mod ακυρωνει αυτοματα την εγγυηση σου. Τελος αφου η 2.2.1 δωθηκε επισημα στην Αγγλια θα δωθει σιγουρα καποια στιγμη και εδω. Το ποτε ειναι ενα ερωτημα που δεν μπορει να απαντηθει, αλλα σιγουρα θα το παρουμε τελευταιοι των τελευταιων οπως παντα.

 

hard reset έκανα μόλις αναβαθμίστηκα σε 2.2 και αυτη τη στιγμή δεν έχω πολλές εφαρμογές, για την ακρίβεια μόνο μια σελίδα μου πιάνουν και ειναι ολες φρεσκοπερασμένες μετα την αναβάθμιση....θα κανω λιγο υπομονη και θα μελετησω παραπανω τη συμπεριφορα του κινητου και θα πραξω αναλογως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυριο θα αγορασω καινουργια συσκευη και το galaxy ειναιτο ενα απο τα δυο υποψηφια (το αλλο ειναι το Ν8). Δεν θελω να ανοιξω θεμα διαξιφισμου απλα να να ρωτησω 2-3 πραγματακια:

1. Με τι εκδοση πωλειται τωρα? Την 2.1? Αν ναι υπαρχει πλεον κανονικη Ελληνικη αναβαθμιση της 2.2? Διαβαζω διαφορα στα forum εδω. Ειναι καλη η Ελληνικη 2.2 ή εχει θεματακια?

 

2. Το ραδιο ειναι αληθεια οτι ειναι μονοφωνικο (αυτο λεει το gsmarena στο review του)? Επισης πως παει απο ληψη και ποιοτητα ενταση απο ακουστικα/εξ.ηχειο?

 

3. Απο αναμονη πως τα παει (ενδεικτικα παντα)?

 

4. Υπαρχει λειτουργια backup μεσα απο την συεκυη για επαφες-ρυθμισεις κτλ οπως στα Xperia?

 

5. Στις οθονες αναμονης μπορεις να προσθεσεις κατευθειαν καποια επαφη για αμεση κληση/μηνυμα? Φαινεται με την φωτογραφια της επαφης (εφοσον αυτη εχει)?

 

Αυτα αρχικα. Το ψαχνω σημερα γι ανα δω τι θα παρω αυριο..

 

Γιατι δεν το κοιτας το πραγμα λιγο περισσοτερο?Απο μια μερα ψαξιμο θα αποφασισεις που θα δωσεις μια μικρη περιουσια για την επομενη συσκευη σου? Το καθε ενα εχει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του (τρανταχτο παραδειγμα η καλυτερη καμερα του Nokia και η απουσια φλας στο galaxy). Ειναι αναλογα με τις αναγκες και τα γουστα σου. Θα σου προτεινα να μιλησεις με το φιλο Δημητρη (aka jimacid) ο οποιος εχει και τα 2 κινητα και σιγουρα θα σου δωσει μια καλυτερη εικονα/αποψη και θα λυσει τις αποριες σου.

 

Επισης επειδη βλεπω οτι προερεχεσαι απο μηλο, μην περιμενεις στο γαλαξια να βρεις ομοιοτητες. Το galaxy, αν θελεις να το φερεις στα μετρα σου και να το πειραξεις, θελει παρα μα παρα πολυ διαβασμα (πλεον υπαρχουν ατελειωτοι οδηγοι και customιες) και πολυ περισσοτερη ενασχοληση απο την αντιστοιχη για να μαθεις το μηλο. Η αποφαση ειναι δικη σου...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση μέσω KIES registry patcher από JG σε JPH και ξαναπέρασα τις εφαρμογές μου μετά από hard reset. Πλέον στο ebuddy όποτε γράφω ελληνικά με swype οι φίλοι μου βλέπουν μόνο ερωτηματικά (?????). Πριν την αναβάθμιση οι ελληνικοί χαρακτήρες πήγαιναν σωστά. Καμιά ιδέα για πιθανή ρύθμιση;

 

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν κάνω chat στα ελληνικά απο το ebuddy σε msn. Οταν κανω chat από το ebuddy στο fb οι χαρακτηρες βγαίνουν κανονικά.

Αυτή η ρύθμιση που λες δεν υπάρχει στο ebuddy, ουτε στο swype.. μόνο στα μηνύματα. Το άλλαξα αλλά δεν κάνει κάτι στο ebuddy..

 

Ευχαριστώ!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους...

τι διαφορετικο εχει η συσκευη εαν ειναι εισαγωγης...δηλαδη να μην ειναι ελληνικης εκδοσης...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Μία ερώτηση.

Όταν επιλέγω την εφαρμογή "πλοήγηση" στο Samsung Galaxy S, μετά απο λίγη ώρα που με έχει σε αναμονή για τοποθεσία, μου βγάζει το μήνυμα "έλεγχος διαθεσιμότητας πλοήγησης" και μένει εκεί να ψάχνει.

 

Δεν κατάφερα καμία φορά να δουλέψω το GPS. Μήπως πρέπει να κάνω upgrade το firmware;

 

Καμία λύση;

 

Λίγες πληροφορίες για το Galaxy μου:

Έκδοση firmware: 2.1update1

Έκδοση βασικού φάσματος: I9000XXJM1

 

Με τα στοιχεία πιο πάνω μπορώ να το αναβαθμίσω στο version 2.2 ;

 

 

Επειδή είμαι καινούριος στο forum αυτό αν η ερώτηση έχει ξαναγίνει απολογούμαι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους...

τι διαφορετικο εχει η συσκευη εαν ειναι εισαγωγης...δηλαδη να μην ειναι ελληνικης εκδοσης...;

 

Διαφορετικό, sales code, ίσως να μην έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο/swype. Αλλά δεν σε απασχολεί γιατί μπορείς να περάσεις όποια έκδοση εσύ θέλεις μετά...το δικό μου ήταν vodafone εισαγωγή από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό, sales code, ίσως να μην έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο/swype. Αλλά δεν σε απασχολεί γιατί μπορείς να περάσεις όποια έκδοση εσύ θέλεις μετά...το δικό μου ήταν vodafone εισαγωγή από Γερμανία.

τι σημαινει οτι εχει διαφορετικο sales code;

υπαρχει περιπτωση να μην εχει εγγυηση απο την htc hellas;

επισης, οταν του βαλω μεσα την sim τοτε θα περαστουν αυτοματα τα ελληνικα ή θα πρεπει να τα βαλω με το more locale...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει οτι εχει διαφορετικο sales code;

υπαρχει περιπτωση να μην εχει εγγυηση απο την htc hellas;

επισης, οταν του βαλω μεσα την sim τοτε θα περαστουν αυτοματα τα ελληνικα ή θα πρεπει να τα βαλω με το more locale...;

 

Εγγύηση από την HTC Hellas αποκλείεται να έχει, μιας και είναι Samsung :p Παρ'όλα αυτά οι ερωτήσεις αυτές έχουν απαντηθεί στο θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες, κοίτα εκεί πρώτα.

 

Γεια σας παιδιά,

 

Μία ερώτηση.

Όταν επιλέγω την εφαρμογή "πλοήγηση" στο Samsung Galaxy S, μετά απο λίγη ώρα που με έχει σε αναμονή για τοποθεσία, μου βγάζει το μήνυμα "έλεγχος διαθεσιμότητας πλοήγησης" και μένει εκεί να ψάχνει.

 

Δε λειτουργεί η πλοήγηση του Google maps στην Eλλάδα (ούτε στην Κύπρο). Αν θέλεις GPS, πλοήγηση με GPS, πρέπει να εγκαταστήσεις ξεχωριστό πρόγραμμα, π.χ. Sygic, Navigon.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Μία ερώτηση.

Όταν επιλέγω την εφαρμογή "πλοήγηση" στο Samsung Galaxy S, μετά απο λίγη ώρα που με έχει σε αναμονή για τοποθεσία, μου βγάζει το μήνυμα "έλεγχος διαθεσιμότητας πλοήγησης" και μένει εκεί να ψάχνει.

 

Δεν κατάφερα καμία φορά να δουλέψω το GPS. Μήπως πρέπει να κάνω upgrade το firmware;

 

Καμία λύση;

 

Λίγες πληροφορίες για το Galaxy μου:

Έκδοση firmware: 2.1update1

Έκδοση βασικού φάσματος: I9000XXJM1

 

Με τα στοιχεία πιο πάνω μπορώ να το αναβαθμίσω στο version 2.2 ;

 

 

Επειδή είμαι καινούριος στο forum αυτό αν η ερώτηση έχει ξαναγίνει απολογούμαι.

 

Υποθέτω οτι είσαι και εσύ απο Κύπρο,

Το τηλέφωνο σου φοράει ECLAIR XWJM2 η οποία στην Ελλαδα (product code COS) πήρε αναβάθμιση σε FROYO XWJPH.

Το δικό σου τηλέφωνο υποθέτω έχει product code CYO και το ΚΙΕΣ δεν βλέπει αναβάθμιση.

Επιλογές:

1) περνας 2.2 η 2.2.1 με kies patcher. χάνεις εγγυηση και για τα δύο.

2) το πάς στην αντιπροσωπεία γιατι όπως μου ειπανε έχουν την αναβάθμιση. υποθέτω οτι και αυτοί με patcher θα κάνουν τη δουλεια.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση από την HTC Hellas αποκλείεται να έχει, μιας και είναι Samsung :p Παρ'όλα αυτά οι ερωτήσεις αυτές έχουν απαντηθεί στο θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες, κοίτα εκεί πρώτα.

ναι εχεις δικιο μπερδευτηκα...samsung hellas ηθελα να γραψω..ελπιζω να εχει εγγυηση...σε ευχαριστω:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φένεται ποιο βόλικο και ποιο απλό, αλλά εξακολουθεί να μην έχει βασικά πράγματα

backup apps/ρυθμίσεις -.-

πάντως για να μη διαμαρτυρόμαστε συνέχεια είναι όντως καλύτερο και αρκετά ποιο ελαφρύ απο το προηγούμενο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν είναι το κατάλληλο νήμα για το κάτωθι,αλλά θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι ή έχει φορέσει κανείς την εν λόγο μπαταρία:

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=16167761#/assortmentProductId/42252157/shopGroupId/46205854

Link to comment
Share on other sites

φένεται ποιο βόλικο και ποιο απλό, αλλά εξακολουθεί να μην έχει βασικά πράγματα

backup apps/ρυθμίσεις -.-

πάντως για να μη διαμαρτυρόμαστε συνέχεια είναι όντως καλύτερο και αρκετά ποιο ελαφρύ απο το προηγούμενο

 

Και επισης απο οτι ποσταραν καποια παιδια νωριτερα δεν λειτουργει το Kies patcher στο Kies 2 για οσους ενδιαφερονται. (δεν δοκιμασα ο ιδιος παντως)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα τετοιο στο γαλαξια του http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=892498 ? Χαζευα στο xda και επεσε το ματι μου εκει και μου εκανε εντυπωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν είναι το κατάλληλο νήμα για το κάτωθι,αλλά θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι ή έχει φορέσει κανείς την εν λόγο μπαταρία:

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=16167761#/assortmentProductId/42252157/shopGroupId/46205854

 

Εγώ τη γνωρίζω (απο έρευνα που έκανα στο νετ πριν καμπόσο καιρό- όχι απο κοντά)... Απο ότι διάβασα λοιπόν απο τύπους που την πήραν όντως αντέχει σχεδόν 2πλάσιο χρόνο αλλά όπως και να το κάνουμε κάνει το τηλέφωνο διπλάσιο (και πολύ πιο άσχημο). Εγώ προτίμησα τη λύση να πάρω δεύτερη μπαταρία (ίδια με του τηλεφώνου - την αναμένω απο μέρα σε μέρα) για να έχω αν τυχόν ξεμείνω.

Επίσης λίγο "τσιμπημένη" η τιμή απο το λινκ που έβαλες... για κοίτα στο ebay (μισή τιμή και... βγάλε)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το galaxy μου.

δυο φορες το εκανε,χωρις να κανω κατι

εξαφανιζοντε τα εικονιδια απο την επιφανεια εργασιας,και οταν παω να δω τα προγραμματα απο την συντομευση,προσπαθει να τα ανοιξει χωρις να μπορει ,βγαζει μαυρη οθονη και το συμβολο της αναμονης,οι ρυθμισεις ανοιγουν κανονικα,οι επαφες και κανει και δεχεται κλησεις κανονικα.την πρωτη φορα χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια για να τα επαναφερει,την δευτερη απλα ρεσταρτ.Υποψιαζομε οτι κατι γινετε με τις φλαση μνημες ,για οταν δεχομε κληση σε αυτην την κατασταση δεν παιζει το ρινκτονε που ειναι στην καρτα μνημης αλλα το default.

καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη γνωρίζω (απο έρευνα που έκανα στο νετ πριν καμπόσο καιρό- όχι απο κοντά)... Απο ότι διάβασα λοιπόν απο τύπους που την πήραν όντως αντέχει σχεδόν 2πλάσιο χρόνο αλλά όπως και να το κάνουμε κάνει το τηλέφωνο διπλάσιο (και πολύ πιο άσχημο). Εγώ προτίμησα τη λύση να πάρω δεύτερη μπαταρία (ίδια με του τηλεφώνου - την αναμένω απο μέρα σε μέρα) για να έχω αν τυχόν ξεμείνω.

Επίσης λίγο "τσιμπημένη" η τιμή απο το λινκ που έβαλες... για κοίτα στο ebay (μισή τιμή και... βγάλε)!

 

Καλημέρα,

είναι τόσο ογκώδης που χρειάζεται άλλο καπάκι δηλαδή;

Και μιας και το έχεις ψάξει,υπάρχει καμιά άλλη μπαταρία,που να μην χρειάζεται αλλαγή το καπάκι αλλά να παίζει στα 2000mAh;

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είναι τόσο ογκώδης που χρειάζεται άλλο καπάκι δηλαδή;

Και μιας και το έχεις ψάξει,υπάρχει καμιά άλλη μπαταρία,που να μην χρειάζεται αλλαγή το καπάκι αλλά να παίζει στα 2000mAh;

 

Ευχαριστώ:)

 

Ναι, αυτή που λες (3000 mah) είναι διπλάσια και χρειάζεται διαφορετικό καπάκι (συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία πάντα)- κοίτα προσεκτικά και το λινκ που μου έστειλες, φαίνεται και εκεί...

Για 2000 mah δεν γνωρίζω να υπάρχει ΑΛΛΑ γνωρίζω οτι υπάρχει στα 1800 mah μπαταρία ίδιου μεγέθους με την κανονική (πχ http://cgi.ebay.com/1800mAh-Samsung-i9000-T959-Galaxy-S-G7-Battery-/150532499575?pt=PDA_Accessories&hash=item230c6fa877), δηλαδή χωρίς να χρειάζεται άλλο καπάκι κλπ!

 

ΥΓ: παρακαλώ :), χαρά να βοηθάω άλλους όπως με έχουν βοηθήσει και εμένα πολλοί εδώ:w00t:...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη γνωρίζω (απο έρευνα που έκανα στο νετ πριν καμπόσο καιρό- όχι απο κοντά)... Απο ότι διάβασα λοιπόν απο τύπους που την πήραν όντως αντέχει σχεδόν 2πλάσιο χρόνο αλλά όπως και να το κάνουμε κάνει το τηλέφωνο διπλάσιο (και πολύ πιο άσχημο). Εγώ προτίμησα τη λύση να πάρω δεύτερη μπαταρία (ίδια με του τηλεφώνου - την αναμένω απο μέρα σε μέρα) για να έχω αν τυχόν ξεμείνω.

Επίσης λίγο "τσιμπημένη" η τιμή απο το λινκ που έβαλες... για κοίτα στο ebay (μισή τιμή και... βγάλε)!

 

Καλημέρα,

είναι τόσο ογκώδης που χρειάζεται άλλο καπάκι δηλαδή;

Και μιας και το έχεις ψάξει,υπάρχει καμιά άλλη μπαταρία,που να μην χρειάζεται αλλαγή το καπάκι αλλά να παίζει στα 2000mAh;

 

Ευχαριστώ:)

 

Πόση μπαταρία χρειάζεστε ποια ρε παιδιά? :)

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/SC20110107-111158.png

 

Διαβάστε τον οδηγό..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...