Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A ok, δε γίνεται αυτό που θες να κάνεις με το PC, θες τηλεόραση με DLNA γι'αυτό.

οκ η TV μου δεν το υποστιρίζει το DLNA. για καλή ποιότητα απεικόνισης με καλώδιο παίζει κάτι σε HDMI ή να καταφύγω στο καλώδιο composite της ΝΟΚΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ η TV μου δεν το υποστιρίζει το DLNA. για καλή ποιότητα απεικόνισης με καλώδιο παίζει κάτι σε HDMI ή να καταφύγω στο καλώδιο composite της ΝΟΚΙΑ?

 

Είχανε πει ότι θα βγάλουν ένα hdmi καλώδιο αλλά δεν το χουν κάνει ακόμα, οπότε για την ώρα πάρε αυτό της nokia.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν πληρωνω κατι και μαλιστα τοσα λεφτα αυτα που "λενε" οτι εχει πρεπει τουλαχιστον να δουλευουν.

εινα σαν να μου λες οτι παρε αυτο το αυτοκινητο το οποιο εχει 100 αλογα και μετα καταλαβενω οτι εχει 50 .

 

παντα φιλικα.

Μάλλον είναι σα να παίρνεις Ferrari με 450 άλογα και ανακαλύπτεις ότι έχει 400 :lol:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, το Bt module του SGS είναι με πρωτόκολλο 3.0, άρα συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία που αγόρασες, και ευελπιστούμε ότι όταν διαδοθεί, ωριμάσει, αναπτυχθεί και κάποιο patch από xda μεριά για froyo, ή ακόμα και στην παλαιολιθική (για εμάς, όχι για το Χ10) eclair, ... Αλλιώς, θα βάλουμε μέσα στο '11 custom( ; ) ggbread και θα λήξει εκεί.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι σα να παίρνεις Ferrari με 450 άλογα και ανακαλύπτεις ότι έχει 400 :lol:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, το Bt module του SGS είναι με πρωτόκολλο 3.0, άρα συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία που αγόρασες, και ευελπιστούμε ότι όταν διαδοθεί, ωριμάσει, αναπτυχθεί και κάποιο patch από xda μεριά για froyo, ή ακόμα και στην παλαιολιθική (για εμάς, όχι για το Χ10) eclair, ... Αλλιώς, θα βάλουμε μέσα στο '11 custom( ; ) ggbread και θα λήξει εκεί.

 

 

φιλε μου οπως τα λες θα επρεπε να ειχα περιπου στα 2,5mbps ενω τωρα πανω απο τα 0.5 δεν παει με τπτ .

το θεμα ειναι οτι πληροσαμε κατι για να μην δουλευει τελικα. μπορει να εχει το πρωτοκολλο οπως ειπες αλλα δεν φροντησε η samsung να βαλει το αναλογο λειτουργικο που να το υποστιριζει κιολας και οχι να λες οτι το εχεις μονο.

και το αποτελεσμα ειναι παλι οτι θα πρεπει να ψαξουν οι xda για να μας βρουν αποτελεσμα :p

 

παντα φιλικα .

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βλέπω τισ φωτογραφίες μου απο το κινητό στο pc και όλα να τα κάνω απο το τηλέφωνο. οταν πάω στο allshare επιλέγω play file from my phone on another player και δεν βλέπει κανέναν player. μάλλον φταίει που εχω win xp

 

Δες κι αυτο δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν δουλευει αλλα..

http://androidforums.com/samsung-captivate/150700-guide-little-guide-galaxy-s-latop-via-dlna.html

 

Παντως ακομη κι αυτο να μη δουλευει λογικα θα υπαρχει καποιος τροπος να λειτουργησει DLNA στο pc, ψαξε google.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα απο οταν πηγα στην vodafone εδω και 2 βδομαδες δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το market.μου βγαζει ανεπιτυχης ληψη.

πηρα στην εξυπηρετηση της samsung και μου ειπαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και οτι εγινε επειδη αλλαξα εταιρια(απο wind σε vodafone).

μηπως υπαρχει καποια αλλη λυση για να αποφυγω την επαναφορα;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά από αναβάθμιση KIES αντί να μου βγάζει " Η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί" το 'άλλαξε σε " Η συσκευή έχει το τελευταίο software"

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την δουλειά που έχετε ρίξει εδώ. Μόλις έγινα ο κάτοχος ενός Samsung Galaxy Vibrant από εξωτερικό. Είναι η πρώτη μου φορά με android λογισμικό και θα ήθελα τα φώτα σας.

Πρώτον υπάρχει τρόπος να περάσω την ελληνική γλώσσα στο λειτουργικό; Γιατί βλέπω ότι τα Galaxy S που πωλούνται εδώ την έχουν, αλλά δεν έχω βρει κάτι για το Vibrant.

Δεύτερον προκειμένου να έχω ελληνική γραφή χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα το greek input method από το android market. Αλλά θα μου άρεσε να δουλεύει το swype, και βλέπω ότι στην 1.60 έκδοση υποστηρίζει ελληνικά. Μπορώ να την περάσω όπως λένε οι οδηγίες εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103#post3335181

Ακόμη τι κερδίζω άμα βάλω ένα custom Rom, σε σχέση με το stock; Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Τέλος, μπορεί να δουλέψει ένα πρόγραμμα όπως το Root Explorer Μέσω Wifi χωρίς καλώδιο;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα απο οταν πηγα στην vodafone εδω και 2 βδομαδες δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το market.μου βγαζει ανεπιτυχης ληψη.

πηρα στην εξυπηρετηση της samsung και μου ειπαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και οτι εγινε επειδη αλλαξα εταιρια(απο wind σε vodafone).

μηπως υπαρχει καποια αλλη λυση για να αποφυγω την επαναφορα;

ευχαριστω!

 

το μάρκετ δεν έχει σχέση με τον provider σου (μπορείς να κατεβάσεις και χωρίς sim, μέσω wifi) απλά αυτές τις μέρες έχει τα προβλήματα του

 

Καλησπέρα,

 

Μετά από αναβάθμιση KIES αντί να μου βγάζει " Η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί" το 'άλλαξε σε " Η συσκευή έχει το τελευταίο software"

 

αφού το έχει ψέμματα να πει; :) , μήπως απλά έγινε update το kies και άλλαξαν τα μηνύματα ; (δεν έχει κυκλοφορήσει νεα έκδοση επίσημα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα απο οταν πηγα στην vodafone εδω και 2 βδομαδες δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το market.μου βγαζει ανεπιτυχης ληψη.

πηρα στην εξυπηρετηση της samsung και μου ειπαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και οτι εγινε επειδη αλλαξα εταιρια(απο wind σε vodafone).

μηπως υπαρχει καποια αλλη λυση για να αποφυγω την επαναφορα;

ευχαριστω!

 

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών, κουμπί menu - φίλτρο, όλα. Μετά βρες τα Google apps (εφαρμογές google) και γενικά ό,τι έχει με ρυθμίσεις google (π.χ. google talk), καθώς και στο market, και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache.

Mετά ξαναδοκίμασε να μπεις στο market... ίσως έτσι να αποφύγεις το factory reset.

Ο κοντορεβυθούλης πάντως έχει δίκαιο, δεν έχει σχέση η sim, απλά κάτι στράβωσε στο τηλέφωνό σου μάλλον.

 

Δες κι αυτο δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν δουλευει αλλα..

http://androidforums.com/samsung-captivate/150700-guide-little-guide-galaxy-s-latop-via-dlna.html

 

Παντως ακομη κι αυτο να μη δουλευει λογικα θα υπαρχει καποιος τροπος να λειτουργησει DLNA στο pc, ψαξε google.

Αυτό που θέλει να κάνει ακριβώς δε γίνεται.

 

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την δουλειά που έχετε ρίξει εδώ. Μόλις έγινα ο κάτοχος ενός Samsung Galaxy Vibrant από εξωτερικό. Είναι η πρώτη μου φορά με android λογισμικό και θα ήθελα τα φώτα σας.

Πρώτον υπάρχει τρόπος να περάσω την ελληνική γλώσσα στο λειτουργικό; Γιατί βλέπω ότι τα Galaxy S που πωλούνται εδώ την έχουν, αλλά δεν έχω βρει κάτι για το Vibrant.

Δεύτερον προκειμένου να έχω ελληνική γραφή χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα το greek input method από το android market. Αλλά θα μου άρεσε να δουλεύει το swype, και βλέπω ότι στην 1.60 έκδοση υποστηρίζει ελληνικά. Μπορώ να την περάσω όπως λένε οι οδηγίες εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103#post3335181

Ακόμη τι κερδίζω άμα βάλω ένα custom Rom, σε σχέση με το stock; Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Τέλος, μπορεί να δουλέψει ένα πρόγραμμα όπως το Root Explorer Μέσω Wifi χωρίς καλώδιο;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Για το Swype, ναι, μπορείς.

Τί εννοείς root explorer χωρίς καλώδιο; Υπάρχει wireless adb αν εννοείς αυτό... επίσης δοκίμασε και τα File Expert/Swiftp που περιγράφονται στον οδηγό.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το φορουμ για να βρω, αν υπαρχει αναλυτικη, βημα προς βημα ενημερωση για το froyo update και πως πρεπει να γινει.

 

η συσκευη μου ειναι πλεον rooted & lagfixed.

 

οποιος εχει την ευγενη καλοσυνη, ας με πληροφορησει.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το φορουμ για να βρω, αν υπαρχει αναλυτικη, βημα προς βημα ενημερωση για το froyo update και πως πρεπει να γινει.

 

η συσκευη μου ειναι πλεον rooted & lagfixed.

 

οποιος εχει την ευγενη καλοσυνη, ας με πληροφορησει.

 

Δεν υπάρχει βήμα-βήμα ενημέρωση σ'αυτό το forum ακόμα. Η διαδικασία πάντως είναι ίδια μ'αυτή για την ενημέρωση στις επίσημες ελληνικές Eclair, αν έχεις ήδη τα αρχεία από την beta froyo που θέλεις να περάσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τα αρχεια. Υποθετω οτι επισημη εκδοση δεν εχει βγει ακομα, σωστα ; πρεπει πρωτα να γινει unroot η/και να γινει ξε-lagfix? :)
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τα αρχεια. Υποθετω οτι επισημη εκδοση δεν εχει βγει ακομα, σωστα ; πρεπει πρωτα να γινει unroot η/και να γινει ξε-lagfix? :)

 

Ξεlagfix ναι, unroot δε χρειάζεται. Όχι επίσημα δεν έχει βγει ακόμα, το περιμένουμε στις επόμενες 2 βδομάδες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

γεια σας , έχω ένα πρόβλημα με την εσωτερική κάρτα sd κάθε λίγο και λιγάκι το τηλέφωνο δεν την βρίσκει και κάνω επανεκίννηση.
note1+nexus7
Link to comment
Share on other sites

γεια σας , έχω ένα πρόβλημα με την εσωτερική κάρτα sd κάθε λίγο και λιγάκι το τηλέφωνο δεν την βρίσκει και κάνω επανεκίνιση.

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα unmount / mount ... αν συνεχίσει, ίσως να χρειαστείς format. Aν συνεχίσει και μετά το format, κάτι δεν πάει καλά και μάλλον πρέπει να πας το τηλέφωνο να το κοιτάξουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τυχεράκια αν μπορείς σε παρακαλώ μου λύνεις την εξής απορία: Πως γίνεται να μην έχω χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο για καμία άλλη δουλειά εκτός απο το να παίρνω και να λαμβάνω τηλεφωνήματα και sms να μου δείχνει απο την εφαρμογή Battery boost οτι έχει μόνο 45 Mb μνήμης διαθέσιμα και γενικά να σέρνεται μέχρι να ανοίξει τις επαφές μου ΚΑΙ μόλις το κλείσω και το ξανανοίξω να δείχνει πάλι απο το Battery Boost οτι έχει 180 Mb διαθέσιμα;;; Δεν καταλαβαίνω πως στην ευχή δεσμεύεονται Mb μνήμης.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τι κερδίζω άμα βάλω ένα custom Rom, σε σχέση με το stock; Έχετε να προτείνετε κάποιο;

 

Απλως να σου πω πως οι Roms που αναφερονται εδω δεν ειναι σιγουρο πως θα δουλευουν στην Vibrant εκδοση. Οποτε πριν επιχειρησεις οτιδηποτε ψαξτο καλα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τυχεράκια αν μπορείς σε παρακαλώ μου λύνεις την εξής απορία: Πως γίνεται να μην έχω χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο για καμία άλλη δουλειά εκτός απο το να παίρνω και να λαμβάνω τηλεφωνήματα και sms να μου δείχνει απο την εφαρμογή Battery boost οτι έχει μόνο 45 Mb μνήμης διαθέσιμα και γενικά να σέρνεται μέχρι να ανοίξει τις επαφές μου ΚΑΙ μόλις το κλείσω και το ξανανοίξω να δείχνει πάλι απο το Battery Boost οτι έχει 180 Mb διαθέσιμα;;; Δεν καταλαβαίνω πως στην ευχή δεσμεύεονται Mb μνήμης.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Nαι, κάποιες εφαρμογές ανοίγουν και παίρνουν μέρος της μνήμης. Μπορείς με έναν task manager να δεις ποιές τρέχουν. Επίσης μπορείς να διαβάσεις το κομμάτι για τη διαχείριση μνήμης εδώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ ευχαριστώ πολύ για μία ακόμα φορά η συνδρομή σου ήταν καταλυτική και εξόχως διαφωτιστική.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά εκεί που γράφει την ημερομηνία πριν ξεκλειδωσουμε το τηλ. Δεν μου γράφει την ημερομηνία. Δηλαδή γράφει Νοεμβρίου 2010 και στην ημέρα μου έχει τρεις τελείες... γιατί έγινε αυτό; δεν μπορώ να βρω τη λύση!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

ακριβως το ιδιο παρατηρησα και στο δικο μου σημερα,δεν ξερω μηπως εχει να κανει με την αλλαγη ωρας(μπορει να ειχε γινει ετσι κ απο προχθες),θα το ψαξω. :worry:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο παρατηρησα και στο δικο μου σημερα,δεν ξερω μηπως εχει να κανει με την αλλαγη ωρας(μπορει να ειχε γινει ετσι κ απο προχθες),θα το ψαξω. :worry:

 

xaaxaxax,και σε εμενα το ιδιο.το παρατηρησα χαρις σε εσας

Link to comment
Share on other sites

xaaxaxax,και σε εμενα το ιδιο.το παρατηρησα χαρις σε εσας

 

Και σε 'μένα το ίδιο, το είχα παρατηρήσει από προχτές που άλλαξε ο μήνας, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα:O

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Και σε 'μένα το ίδιο, το είχα παρατηρήσει από προχτές που άλλαξε ο μήνας, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα:O

 

Εγω παλι αναρωτιομουν αν ηταν παντα ετσι ή οχι.Δεν ημουν σιγουρος.

 

LOL

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...