Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλεον το μπλοκαρε αυτο η samsung. Παντως αν θελεις να δοκιμασεις εχω ποσταρει τον τροπο σε απλα βηματα καποιες σελιδες πιο πισω. 3 ή 4 αν θυμαμαι καλα.

 

Δεν νομιζω πως ειναι διφορουμενες οι αποψεις για το galaxy, την samsung κραζουμε ολοι οχι το galaxy per se :)

 

Δεν γινεται πλεον φιλε. Μπορουσες να το κανεις τις πρωτες μερες αλλα μετα με καποιο τροπο η Samsung πηρε πρεφα και το μπλοκαρε, οπως επισης απεσυρε και την επισημη ROM για να βγαλει νεα βελτιωμενη, συμφωνα παντα με τις ανακοινωσεις της. Υπομονη λοιπον για το επισημο...

 

δεν νομιζω οτι μπλοκαρε τιποτα η samsung παιδια.

απλα απεσυρε την froyo οποτε και το registry hack να κανετε froyo δεν δειτε...

αυτο ειναι ολο απο οτι εχω καταλαβει.

οποτε οταν ξανα σηκωσει froyo θα μπορεσουμ να την παρουμε με το γνωστο κολπακι

Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι ρε παιδια αυτη η εταιρια απο software.

Δε νομιζω οτι θα ξαναπαρω παντως samsung παρα τις πολυ ομορφες amoled τους.

HTC FTW

 

Δυστυχως φιλε αυτα τα ξεραμε πριν ακομη αγορασουμε το κινητο, απλα ειχαμε μια πολυ μικρη ελπιδα να αλλαξουν τα πραγματα γιατι μιλαμε για μια συσκευη δυναμιτη απο αποψη hardware.

 

Τελικα η εταιρεια συνεχιζει στην ιδια στρατηγικη του μηδαμηνου after sales support. Κακο στον εαυτο τους κανουν αφου δεν κοιταν λιγο απεναντι να δουν πως κολλαει ο καταναλωτης και πως δημιουργουνται τα fanboys. Ειναι τουλαχιστον τραγικο αυτο που συμβαινει με το γιαουρτι ολο αυτον τον καιρο, για να μην μιλησω για τη σουιτα-ονειδο που ακουει στο ονομα kies.

 

Anyway, χιλιωειπωμενα πραγματα, η κατασταση δεν θα αλλαξει. Να ναι καλα οι developres που ασχολουνται και να μαστε καλα κι εμεις για να συνεχισουμε να φλασαρουμε. Ευτυχως για το καταναλωτη εταιρειες υπαρχουν πολλες...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ρωτησω κατι δεν ξερω αμα το απαντησατε πιο πριν αλλα εκανα πολυ φιλοτημη προσπαθεια να διαβασω ολες τις σελιδες αλλα ..ειναι πολλες και δεν τις διαβασα ολες :(, πηρα πριν λιγο καιρο το galaxy :) το προβλημα μου ειναι το swype οταν γραφω ελληνικα μου στελνει 60 χαρακτηρες γτ? και με το πληκτρολόγιο της samsung κανονικα 160 χαρακτηρες στελνει με κωδικοποιηση αλαφαβητο gsm.. Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ρωτησω κατι δεν ξερω αμα το απαντησατε πιο πριν αλλα εκανα πολυ φιλοτημη προσπαθεια να διαβασω ολες τις σελιδες αλλα 500...ειναι πολλες και δεν τις διαβασα ολες :(, πηρα πριν λιγο καιρο το galaxy :) το προβλημα μου ειναι το swype οταν γραφω ελληνικα μου στελνει 60 χαρακτηρες γτ? και με το πληκτρολόγιο της samsung κανονικα 160 χαρακτηρες στελνει με κωδικοποιηση αλαφαβητο gsm..

 

απο οτι εχουμε καταλαβει με την παρεα μου, μαλλον επειδη βαζεις τονους το swype και ο τονος ειναι "περιεργος" χαρακτηρας.

μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη handcent sms για να στελνεις με swype 160 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχουμε καταλαβει με την παρεα μου, μαλλον επειδη βαζεις τονους το swype και ο τονος ειναι "περιεργος" χαρακτηρας.

μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη handcent sms για να στελνεις με swype 160 χαρακτηρες

 

φιλε μου σε ευχαριστω εφτιαξε!και κατι τελευταιο την εικονα του backround ενω εχω μια οθονη τις εχω απενεργοποιησει της αλλες το wallpaper μου τo ανοιγει με ζουμ δλδ δεν την δειχνει ολη..

Edited by Tas6s
τα κουμπια οκ τα βρηκα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τη βοηθεια σας για car charger θελω

τελικα καλα ειναι τι 1Α σε εξοδο?

επεισης κανα καλο lockscreen που θα βρω?

 

και κατι αλλο

 

εχω 2 θηκες απο pdair

 

τη μια την αγορασα κανονικα αλλα ειδα οτι οταν εκανα αριστερα-δεξια στην οθονη σηκωνοταν η θηκη

τους εστειλα μηνυμα με βιντεο και αμεσως μου στειλαν αλλη

 

το προβλημα ειναι οτι και παλι το ιδιο γινεται

 

αν θελει κανεις συλικονατη να μου το πει

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30950

 

αυτη εχω παρει

 

απλα περιμενω ακομα τη σκληρη απο την sgp που πιστευω οτι θα ειναι γαντι για το γαλαξια μου/μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να κανω καποιες ερωτησεις.1ον)στα μηνυματα πως μπαινει το "ς" το τελικο? 2ον)γινεται να αντιγραψουμε τους χαρτες του mls σε μια αλλη καρτα sd?γιατι ειναι σπαστικο το βαλε βγαλε 3ον)γινεται να συνδεθουμε με το gps χωρις ιντερνετ και με το 3g κλειστο?γιατι οταν προσπαθουσα με αυτα κλειστα δε γινοταν η συνδεση.4ον)υπαρχει καποια εφαρμογη για να κανω back up καποιες εφαρμογες (η συσκευη μου δεν ειναι rooted)? 5ον)η αποθηκευση εφαρμογων στην sd καρτα συνεπαγεται τη μη ομαλη λειτουργια για αρκετες απο αυτες.θα λυθει αυτο το προβλημα με την froyo 2.2? 6ον)τι ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιω το gps η τα ασυρματα δικτυα προκειμενου να προσδιορισω τη θεση μου σε καποιες εφαρμογες που το ζητανε? 7ον)στην επιλογη απορρητο-θεση το χρηση της τοποθεσιας μου το εχετε τικαρισμενο?
Link to comment
Share on other sites

επεισης κανα καλο lockscreen που θα βρω?

 

 

η μοναδικη lockscreen που εχω βρει εγω να παιζει χωρις κανενα bug και προβληματα,

ειναι αυτη :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3353535#post3353535

 

αν δεν θες να μπλεξεις με τα αρχεια του λειτουργικου υπαρχουν καποια προγραμματα που αλλαζουν lockscreens ομως εμενα ολα μου βγαζανε bugs και επρεπε να ξεκλειδωνω το κινητο 2 φορες καθε φορα.

 

αν σε ενδιαφερει η συγκεκριμενη πες μου να σου στειλω pm με την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να κανω καποιες ερωτησεις.1ον)στα μηνυματα πως μπαινει το "ς" το τελικο? 2ον)γινεται να αντιγραψουμε τους χαρτες του mls σε μια αλλη καρτα sd?γιατι ειναι σπαστικο το βαλε βγαλε 3ον)γινεται να συνδεθουμε με το gps χωρις ιντερνετ και με το 3g κλειστο?γιατι οταν προσπαθουσα με αυτα κλειστα δε γινοταν η συνδεση.4ον)υπαρχει καποια εφαρμογη για να κανω back up καποιες εφαρμογες (η συσκευη μου δεν ειναι rooted)? 5ον)η αποθηκευση εφαρμογων στην sd καρτα συνεπαγεται τη μη ομαλη λειτουργια για αρκετες απο αυτες.θα λυθει αυτο το προβλημα με την froyo 2.2? 6ον)τι ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιω το gps η τα ασυρματα δικτυα προκειμενου να προσδιορισω τη θεση μου σε καποιες εφαρμογες που το ζητανε? 7ον)στην επιλογη απορρητο-θεση το χρηση της τοποθεσιας μου το εχετε τικαρισμενο?

 

1--στο πληκτρολογειο θα το βρεις σιγουρα

2--δε μπορεις να αντιγραψεις το mls σε αλλη καρτα και να λειτουργει,αν το κανεις δε θα λειτουργει και δε μπορεις να το επαναφερεις μετα

3--γινεται να συνδεσεις το gps χωρις δεδομενα απλα με δεδομενα(wifi η 3g)συνδεεται πιο γρηγορα και κλειδωνει πιο γρηγορα

4--back up χωρις να εισαι rooted δε γινεται το μονο που μπορεις να κανεις ειναι με το appinstaller να φυλαξεις μονο τα apk των εφαρμογων ωστε αν χρειαστει να τα ξαναβαλεις πληρες back up δε γινεται χωρις root

5--υποτιθεται τα παντα θα λυθουν με το φρογιο

6--ποιες εφαρμογες ζητανε να προσδιορισεις τη θεση σου εκτος απο το gps?

7--οχι

 

η μοναδικη lockscreen που εχω βρει εγω να παιζει χωρις κανενα bug και προβληματα,

ειναι αυτη :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3353535#post3353535

 

αν δεν θες να μπλεξεις με τα αρχεια του λειτουργικου υπαρχουν καποια προγραμματα που αλλαζουν lockscreens ομως εμενα ολα μου βγαζανε bugs και επρεπε να ξεκλειδωνω το κινητο 2 φορες καθε φορα.

 

αν σε ενδιαφερει η συγκεκριμενη πες μου να σου στειλω pm με την διαδικασια

 

στειλε στειλε αυτη θελω

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να κανω καποιες ερωτησεις.1ον)στα μηνυματα πως μπαινει το "ς" το τελικο? 2ον)γινεται να αντιγραψουμε τους χαρτες του mls σε μια αλλη καρτα sd?γιατι ειναι σπαστικο το βαλε βγαλε 3ον)γινεται να συνδεθουμε με το gps χωρις ιντερνετ και με το 3g κλειστο?γιατι οταν προσπαθουσα με αυτα κλειστα δε γινοταν η συνδεση.4ον)υπαρχει καποια εφαρμογη για να κανω back up καποιες εφαρμογες (η συσκευη μου δεν ειναι rooted)? 5ον)η αποθηκευση εφαρμογων στην sd καρτα συνεπαγεται τη μη ομαλη λειτουργια για αρκετες απο αυτες.θα λυθει αυτο το προβλημα με την froyo 2.2? 6ον)τι ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιω το gps η τα ασυρματα δικτυα προκειμενου να προσδιορισω τη θεση μου σε καποιες εφαρμογες που το ζητανε? 7ον)στην επιλογη απορρητο-θεση το χρηση της τοποθεσιας μου το εχετε τικαρισμενο?

 

Καλησπέρα :)

1) Τί εννοείς; Πατώντας το ς.

2) Όχι. Μπορείς να στείλεις την κάρτα στην mls να σου περάσουν το πρόγραμμα σε άλλη κάρτα και να το κλειδώσουν

3)Ναι, αλλά πρέπει να βλέπεις ουρανό και να περιμένεις λίγη ώρα. Στα τελευταία firmwares έχει βελτιωθεί η κατάσταση του GPS, οπότε με το Froyo θα είναι καλύτερο γενικά το GPS.

4) To mybackup pro, αλλά μόνο τις εφαρμογές, όχι τις ρυθμίσεις σου. Για ολικό backup πρέπει να είσαι root.

5) ΔΕΝ γίνεται να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην κάρτα SD στο éclair. Τί εννοείς μη ομαλή λειτουργία; Ποιών εφαρμογών;

6) Mπορείς και τα 2. Αν δε βλέπεις ουρανό όμως το GPS δε θα πιάσει.

7) Εγώ όχι.

 

EDIT: Mε πρόλαβε ο mantzaros :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε επίσημη ελληνική αναβάθμιση για το galaxy s μπορώ να το αναβαθμισω μέσω wifi ή μόνο μέσω kies?

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Σε επίσημη ελληνική αναβάθμιση για το galaxy s μπορώ να το αναβαθμισω μέσω wifi ή μόνο μέσω kies?

 

Μονο μεσω Kies.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σε επίσημη ελληνική αναβάθμιση για το galaxy s μπορώ να το αναβαθμισω μέσω wifi ή μόνο μέσω kies?

 

δεν υπάρχει ακόμη επίσημη ελληνική αναβάθμιση αλλά είναι σίγουρο με τα τωρινά δεδομένα ότι όταν βγει θα μπορεις μόνο μέσω κιες

Link to comment
Share on other sites

Σε επίσημη ελληνική αναβάθμιση για το galaxy s μπορώ να το αναβαθμισω μέσω wifi ή μόνο μέσω kies?

Μέσω wifi θα το θέλαμε και εμείς, μάλλον μέσω kies (επίσημα) ή με τους γνωστούς τρόπους (odin).

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις αγόρασα στη γυναίκα μου το Galaxy και κλαίω γιατί έχω ένα iPhone 3Gs για 'μένα.

Δε σκοπεύω να το 'πειράξω' ακόμα, αλλά θα ήθελα να μάθω εάν στην τωρινή κατάσταση (εργοστασιακή) το πληκτρολόγιο υποστηρίζει πολλαπλές γλώσσες, και πως.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις αγόρασα στη γυναίκα μου το Galaxy και κλαίω γιατί έχω ένα iPhone 3Gs για 'μένα.

Δε σκοπεύω να το 'πειράξω' ακόμα, αλλά θα ήθελα να μάθω εάν στην τωρινή κατάσταση (εργοστασιακή) το πληκτρολόγιο υποστηρίζει πολλαπλές γλώσσες, και πως.

 

Ευχαριστώ

 

Αν εννοείς την εναλλαγή στο πληκτρολόγιο μεταξύ των δύο τελευταίων γλωσσών που χρησιμοποίησες, κοίτα παραπάνω το faq στην υπογραφή του Tyxerakia. Για όλες της γλώσσες που υποστηρίζει το κινητό κοίτα στις ρυθμίσεις - τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο - ρυθμίσεις κειμένου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ! Εκανα εγκατασταση καποια προγραμματακια απο το Μαρκετ : το Instant Heart Rate, Hungry Shark Free και Vlingo Voice απο Samsung Apps.

Επειτα εκανα updates στο Soundhog, Battery Boost και Google's Googles .

Εκλεισα το κινητο σε καποια φαση και οταν το ανοιξα μου εβγαλε μηνυμα οτι η εξωτερικη καρτα μνημης ειναι κενη! Αυτο σημαινει οτι χαθηκε (?) , σβηστηκε τελειως το MLS Destinator που ειχε εκει ! Πως γινεται αυτο? Μπορω να παω την καρτα μου στην MLS να κανουν κανενα undelete? Πως θα τους αποδειξω οτι οντως ηταν εκει το προγραμματακι τους??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ! Εκανα εγκατασταση καποια προγραμματακια απο το Μαρκετ : το Instant Heart Rate, Hungry Shark Free και Vlingo Voice απο Samsung Apps.

Επειτα εκανα updates στο Soundhog, Battery Boost και Google's Googles .

Εκλεισα το κινητο σε καποια φαση και οταν το ανοιξα μου εβγαλε μηνυμα οτι η εξωτερικη καρτα μνημης ειναι κενη! Αυτο σημαινει οτι χαθηκε (?) , σβηστηκε τελειως το MLS Destinator που ειχε εκει ! Πως γινεται αυτο? Μπορω να παω την καρτα μου στην MLS να κανουν κανενα undelete? Πως θα τους αποδειξω οτι οντως ηταν εκει το προγραμματακι τους??

 

Πολύ περίεργο... αν πάντως πας με την απόδειξη στην mls λογικά θα σου περάσουν καινούριο destinator στην κάρτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μπορει καποιος χριστιανος να με βοηθησει να τερεξω το android sdk.exe στο pc?

μου βγαζει μνμ οτι πρεπει να αλλαξω την τοποθεσια του java.exe, το αλλαζω αλλα δεν μου τρεχει παλι

ευχαριστω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση για ένα πείραμα σε όσους έχουν SGS.

Αν βγάλετε μια ανοιχτόχρωμη/λευκή επιφάνεια φωτογραφία, έχετε στη μέση μια ροζ/μοβ απόχρωση; Όχι έντονη αλλα υπαρκτή;

 

Edit: Τελικά υπάρχει και αλλού. http://forum.vodafone.co.uk/topic/74952-samsung-galaxy-s-pink-tint-on-camera/page__p__481180entry481180

Νόμιζα ότι άρχισα να βλέπω φαντάσματα...

Όποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει...

Edited by pavlosx68
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολοκληρη την παρεα, ειμαι κι εγω ενας κατοχος sgs εδω και 20 μερες περιπου. Αυτο που εχω παρατηρησει, με μια μικρη ερευνα διαπιστωσα οτι ειναι κοινο "προβλημα", ειναι μια καθετη πρασινη γραμμη τερμα αριστερα στην οθονη απο πανω μεχρι κατω. Την εχει παρατηρησει καποιος αλλος; ειναι δυσκολο να φανει αλλα αν κατεβασετε την μπαρα των notification και πατε αρκετα κοντα στην οθονη θα την δειτε. Δεν ξερω τι ειδους προβλημα ειναι αλλα δε φαινεται να φταιει το hardware της συσκευης.
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

ισχυει στο δικο μου αλλα δεν θα το ελεγα προβλημα εγω.

να σου πω και την αληθεια αν το θεωρεις προβλημα μαλλον εισαι αρκετα ψειρας.

ισως να ειναι λιγο ποιο μικρο το ui απο οτι θα επρεπε και μενει στην ακρι μια γραμμη πλατους 1 pixel

η ισος να ειναι θεμα της οθονης, να μην ειναι φτιαγμενη τοσο καλα και να ξεφευγει φως απο τα πλαγια

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εχω παρατηρησει τη γραμμη αυτη, αφου ομως το διαβασα στο forum οταν καποιος το παρατηρησε πρωτος:p Μονο οταν κατεβαζω τη μπαρα των notifications την εχω παρατηρησει.

 

Δεν νομιζω να επηρρεαζει καποια εργασια σου, εξαλλου ουτε που φαινεται.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα.. Επειδη δεν το θεωρω προβλημα το εβαλα μεσα σε εισαγωγικα. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν ευθυνεται το software της συσκευης οποτε ισως καποιοι με αλλο firmware να εχουν απαλλαγει απο αυτο. Προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου. :p
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...