Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων

 

Τιποτα με την καμερα, το παω να το κοιταξουν αυριο:mad:

 

Εχει μηνει στο κινητο το : δικαιωματα superuser πως το σβηνω και αυτο για να μην υπαρχει μεσα τωρα που θα το παω για servise? To uninstaller δεν το βρισκει

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς μπορώ να βρώ τη δική μου άραγε??

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηνει στο κινητο το : δικαιωματα superuser πως το σβηνω και αυτο για να μην υπαρχει μεσα τωρα που θα το παω για servise? To uninstaller δεν το βρισκει

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για το recovery mode:

παιδια θα το τραβηξω βιντεο... Δεν υπαρχει!

Παταω UP+HOME+POWER ξεκιναει βγαινει το σταθερο λογοτυπο και μολις σβησει τα αφηνω και παταω DOWN+HOME+POWER και μπαινω σε Recovery... αλλιως δεν μπαινει με τιποτα απλα αναβοσηνει το σταθερο λογοτυπο του Galaxy.. τι φαση??:lol:

 

Επισης μπαινω απο το restart button του extended controls (widget)

(ειμαι με JM5 stock eclair rooted OCLFed... κ ποτε δεν εχω δοκιμασει να φλασαρω ROM στο τηλεφωνο..)

 

για recovery mode κανονικα κρατας πατημενο το volume+ home και power

και μολις αναψει η οθονη αφηνεις το power και συνεχιζεις να εχεις πατημενα τα αλλα 2

αν τα κρατας ολα μαζι μαλλον ανοιγο κλεινει η συσκευη :p

 

το volume- home και power τα πατας για να μπεις στο download mode ομως και παλι αφηνεις το power μολις αναψει η οθονη για να μην ανοιγοκλεινει :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρώ τη δική μου άραγε??

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει η δική σου. Αν λοιπόν φλασάρεις άλλη rom, ξέχνα την εγγύηση από vodafone.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα επαναφορά στο galaxy. Ηθελα να ρωτήσω επειδή είχα πριν το oclf αν το partition σβήστηκε ή υπάρχει ακόμα?

 

Επίσης λέω να περάσω την JPM/JP6 και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

για recovery mode κανονικα κρατας πατημενο το volume+ home και power

και μολις αναψει η οθονη αφηνεις το power και συνεχιζεις να εχεις πατημενα τα αλλα 2

αν τα κρατας ολα μαζι μαλλον ανοιγο κλεινει η συσκευη :p

 

το volume- home και power τα πατας για να μπεις στο download mode ομως και παλι αφηνεις το power μολις αναψει η οθονη για να μην ανοιγοκλεινει :happy:

 

Μα φυσικα. το γνωριζω αυτο κατι που δεν μπορει να γινει στη συσκευη μου. αν ομως κανω UP+HOME+POWER >το αφησω να αναβοσβησει > DOWN+HOME+POWER μπαινει σε recovery... Σε download δεν εχω καταφερει να κανω κατι..

Edited by antilonely
JESUS?! Τωρα γινεται με τον κλασσικο τροπο.. θα τρελαθω..! Δεν γ@@@@@@@ παω να πιω τα ποτα μου να ξελαμπικαρω..!
Link to comment
Share on other sites

 

Μάλιστα...καινούριο kies και ο...τυχεράκιας θα το πάρει πρώτος lol lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...καινούριο kies και ο...τυχεράκιας θα το πάρει πρώτος lol lol

 

Sent from my Galaxy S

βρε τονυ που το ειδες το kies?για froyo λεει

 

εγω για αυτο το γραψα οχι για το νεο kies χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την I9000XWJM9 αλλα το zip αρχειο περιεχει CODE και Modem. To CSC που στο καλο ειναι???

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

βρε τονυ που το ειδες το kies?για froyo λεει

 

εγω για αυτο το γραψα οχι για το νεο kies χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Σιγά για το froyo...αυτό το λένε από...πρόπερσι...το καινούριο "smooth “ version του kies είναι η είδηση...lol

Πάντως φοβάμαι για τα χειρότερα...μακάρι το επίσημο (;) froyo να μην είναι σαν το σκανδιναβικό γιατί αλλιώς την κάτσαμε...δεν είναι τυχαίο που βγήκαν τόσες καινούριες rom με 2.2 με voodoo και τοτέμ, και με μαγείρεμα...ούτε ότι βλέπω διάφορους στο xda να επιστρέφουν στην 2.1...το πρώτο καρπούζι ήταν μάπα...και όσο για το kies μην ανησυχείτε...νομίζω ότι με odin και update zips θα παίξουμε πάλι βάζοντας voodoo και τοτέμ γιατί δεν τους εμπιστεύομαι εκεί στην samsung εδώ και καιρό..

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την I9000XWJM9 αλλα το zip αρχειο περιεχει CODE και Modem. To CSC που στο καλο ειναι???

 

το csc κατευασε το απο εδω http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=802909

Link to comment
Share on other sites

 

οκ ευχαριστω.αλλα το pcode στο δικο μου ειναι VGR. αυτο δεν υπαρχει στα csc που εχει η σελιδα.αν κατεβασω το csc xxjm4 που ειναι και για cosmote και wind θα ειμαι οκ?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τυχερακια τι αποψη εχεις για την ρομ στην οποια γινεται αναφορα στις τελευταιες σελιδες;αξιζει να τη βαλουμε;
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.αλλα το pcode στο δικο μου ειναι VGR. αυτο δεν υπαρχει στα csc που εχει η σελιδα.αν κατεβασω το csc xxjm4 που ειναι και για cosmote και wind θα ειμαι οκ?

 

 

Θα λείπουν τα apn της vodafone. Αν θες βάλε το EUR που νομίζω ότι έχει τα apn της vodafone. Αν δεν θες να δοκιμάσεις περίμενε μέχρι να μας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι Σκανδιναβοί είναι ιδιαίτερα εξοικειωμένοι με linux distributions, και εξαιρετικά ικανοί προγραμματιστές ( και hackers επίσης),

"όλως τυχαίως" ( ;;;;;; ) λοιπόν η Samsung αποφάσισε να "δώσει" πρώτα το froyo (που τελικά απέσειρε αργότερα) στις Σκανδιναβικές χώρες ...

Το γιαουρτάκι φαινόταν από την αρχή λοιπόν ότι ήταν ξινισμένο απλά μέσα στη πείνα του κανείς τρώει τα πάντα ...

Link to comment
Share on other sites

τυχερακια τι αποψη εχεις για την ρομ στην οποια γινεται αναφορα στις τελευταιες σελιδες;αξιζει να τη βαλουμε;

 

Εγώ μόλις την έβαλα πάντως. Φαίνεται να πετάει αλλά είναι πολύ νωρίς για να πω.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.αλλα το pcode στο δικο μου ειναι VGR. αυτο δεν υπαρχει στα csc που εχει η σελιδα.αν κατεβασω το csc xxjm4 που ειναι και για cosmote και wind θα ειμαι οκ?

 

http://www.multiupload.com/2FCZ0WK6M0

 

Nαι, αυτό θες. Είσαι VGR επειδή είσαι branded... είχα φτιάξει έναν οδηγό παλιότερα για την JM9, ψάξε να το βρεις γράφω αναλυτικά τί να κάνεις..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχει μηνει στο κινητο το : δικαιωματα superuser πως το σβηνω και αυτο για να μην υπαρχει μεσα τωρα που θα το παω για servise? To uninstaller δεν το βρισκει

 

 

Δεν εβγαλα ακρη βρε παιδια παλευω 2 ωρες εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις σβηστηκαν ολα και αυτο το δικαιωματα superuser δεν μπορω να το σβησω με τιποτα για να το παω να το κοιταξουν. Διαβασα και το post απο πανω δεν καταλαβα τι να κανω.Μπορει να με βοηθησει καποιος ?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

με ποια διαδικασια εκανες αρχικα root?

με το oneclick root που εχει στην υπογραφη του ο τυχερακιας?

Link to comment
Share on other sites

με ποια διαδικασια εκανες αρχικα root?

με το oneclick root που εχει στην υπογραφη του ο τυχερακιας?

 

ναι αυτο εκανα

theodoros
Link to comment
Share on other sites

τρεχεις το ιδιο προγραμμα και εχει επιλογη για να κανεις unroot (και να σβηστουν τα αρχεια που ειχαν εγκατασταθει)

κανει δηλαδη το προγραμμα την αντιστροφη διαδικασια πατωντας το ''unroot''

Link to comment
Share on other sites

τρεχεις το ιδιο προγραμμα και εχει επιλογη για να κανεις unroot (και να σβηστουν τα αρχεια που ειχαν εγκατασταθει)

κανει δηλαδη το προγραμμα την αντιστροφη διαδικασια πατωντας το ''unroot''

 

οκ , ευχαριστω σβηστηκε , τωρα μπορω να το παω για servise ετσι?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...