Jump to content

Samsung E2152 Dual Sim


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας!επειδη σκεφτομαι την αγορα του εν λογω κινητου θα ηθελα να με ενημερωσετε εαν

εχει δυνατο μεγαφωνο και ακουστικο και ποσο περιπου αντεχει η μπαταρια του!ευχαριστω!

Μια χαρά είναι το ηχείο του, η μπαταρία θα κρατάει προφανώς πολύ γιατί εγώ ακόμα με την αρχική φόρτιση είμαι σχεδόν 1 μέρα με κλειστό όμως το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...παιδια μπορεις να διαλεξεις απο ποια sim να κανεις κληση? ετσι απλα?

δλδ διαλεγεις μια επαφη και μετα διαλεγεις ποια sim να παρεις?

 

(σημερα .εβγαλα άχρηστο το LG gx500 dual sim που ειχα μολις ενα μηνα....:(:(:(

και χριαζομαι κατι οικονομικο ..και dual dim)

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πατας ενα κουμπακι που εχει στα αριστερα κ απλα αλλαζεις δικτυο! (με αυτον το τροπο λειτουργουν ολα τα dual sim της samsung)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το ηχείο του, η μπαταρία θα κρατάει προφανώς πολύ γιατί εγώ ακόμα με την αρχική φόρτιση είμαι σχεδόν 1 μέρα με κλειστό όμως το βράδυ.

 

εννοεις οτι εχει περασει μια μερα που το εχεις?να μας πεις γενικα πως θα παει..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμπληρώνω 24 ώρες που το έχω στα χέρια μου...μια χαρά πάει και από θέμα μπαταρίας αν και όπως είπα είναι 2ο κινητό αλλά λόγο των 2 sim ίσως γίνει και πρώτο αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

όταν στέλνω επαφές με bluetooth τα ελληνικά τα βγάζει κινέζικα...ξέρετε γιατί γίνεται αυτό και πως διορθώνεται ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Σημερα το πηρα και εγω αλλα εχω ενα προβλημα: στο δικο μου δεν αλλαζεις καρτα ετσι απλα με το δεξι πληκτρο. Μολις το πατησω μου ανοιγει ενα μενου που εχει τις καρτες και σε καιε μια τιος επιλογες "προεπιλογη" και "ενεργη". Οτι και αν πατησω κανει παντα τις κλησεις απο την καρτα προεπιλογης(π.χ. στην καρτα 1), χωρις να αλλαζει καρτα. Για να αλλαξω καρτα πρεπει να κανω προεπιλογη την καρτα 2 αλλα τοτε το τηλεφωνο κανει επανεκινηση. Δηλαδη για να αλλαξω καρτα πρεπει να γινεται επανεκινηση.

Διευκρινιζω οτι κλησεις παιρνω και απο τις 2 καρτες. >ΤΟ προβλημα υπαρχει οταν θελω να καλεσω

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Σημερα το πηρα και εγω αλλα εχω ενα προβλημα: στο δικο μου δεν αλλαζεις καρτα ετσι απλα με το δεξι πληκτρο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Νομίζω από ότι θυμάμε λέει ότι αλλάζεις κάρτα με το πλήκτρο αριστερά πατημένο ?;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Σημερα το πηρα και εγω αλλα εχω ενα προβλημα: στο δικο μου δεν αλλαζεις καρτα ετσι απλα με το δεξι πληκτρο. Μολις το πατησω μου ανοιγει ενα μενου που εχει τις καρτες και σε καιε μια τιος επιλογες "προεπιλογη" και "ενεργη". Οτι και αν πατησω κανει παντα τις κλησεις απο την καρτα προεπιλογης(π.χ. στην καρτα 1), χωρις να αλλαζει καρτα. Για να αλλαξω καρτα πρεπει να κανω προεπιλογη την καρτα 2 αλλα τοτε το τηλεφωνο κανει επανεκινηση. Δηλαδη για να αλλαξω καρτα πρεπει να γινεται επανεκινηση.

Διευκρινιζω οτι κλησεις παιρνω και απο τις 2 καρτες. >ΤΟ προβλημα υπαρχει οταν θελω να καλεσω

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Όταν βρίσκεσαι στα ΜΗΝΥΜΑΤΑ ή στον ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ (και ΜΟΝΟΝ στα δύο αυτά μενού) , πατάς το πλαϊνό πλήκτρο και αλλάζεις SIM. Κατευθείαν ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ.

 

Επίσης όταν πληκτρολογείς έναν αριθμό, πατάς το πλαϊνό πλήκτρο και πάλι αλλάζεις sim.

 

Σε οποιοδήποτε άλλο σημείο του μενού (εκτός των παραπάνω) εάν πατήσεις το πλαινό πλήκτρο βγαίνει το μενού με την προεπιλογή.

 

Έτσι δουλεύει το C3212 που έχω και κατα 99% έτσι δουλεύει και το δικό σου ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πήρα και εγώ

 

πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του!

τα μόνα αρνητικά που βλέπω είναι

1τον δεν βλέπω πουθενά τα 262.000 χρωμ της οθόνης..έχει χαμηλή ανάλυση

2τον δεν χει ξυπνητήρι (τουλάχιστον δεν το έχω βρει ακόμα)

 

στο θέμα των sim ....στην κατάσταση αναμονής απλά πατάω το κουμπάκι στο πλάι δεξιά...και αλλάζει sim ...τόσο απλά....και μετά αφού έχεις επιλέξει την sim που θέλεις

κάνεις τηλεφώνημα η στέλνεις sms

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πήρα και εγώ

 

πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του!

τα μόνα αρνητικά που βλέπω είναι

1τον δεν βλέπω πουθενά τα 262.000 χρωμ της οθόνης..έχει χαμηλή ανάλυση

2τον δεν χει ξυπνητήρι (τουλάχιστον δεν το έχω βρει ακόμα)

 

στο θέμα των sim ....στην κατάσταση αναμονής απλά πατάω το κουμπάκι στο πλάι δεξιά...και αλλάζει sim ...τόσο απλά....και μετά αφού έχεις επιλέξει την sim που θέλεις

κάνεις τηλεφώνημα η στέλνεις sms

 

Όταν μιλάς με την μια γραμμή και σε καλέσουν στην άλλη ,φαίνεται ενεργή και μπορείς να απαντήσεις?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς με την μια γραμμή και σε καλέσουν στην άλλη ,φαίνεται ενεργή και μπορείς να απαντήσεις?

Οχι, δεν μπορείς να απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Υπάρχει κινητό που να μπορεί να κάνει το παραπάνω ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ....

θα μπορούσες να μας πεις και ποσο SAR γράφει το βιβλιαράκι ότι έχει ?

 

ευχαριστω

 

ασε το βρήκα

 

"During testing, the maximum SAR recorded for this model

was 0.727 W/kg."

Edited by teo14
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση ουσιαστικά σήμερα. Πόσες γραμμές πρέπει να φαίνονται στην ένδειξη της μπαταρίας ?
Link to comment
Share on other sites

έχει χαμηλό sar! σήμερα μίλησα για 20 λεπτά συνεχόμενα

και ούτε που ένιωσα αυτήν την "ζέστη" που βγάζουν τα άλλα κινητά

μια χαρά!

 

στο θέμα της μπαταρίας δεν το έχω φορτίσει ακόμα...χτες το πήρα έως τώρα έχει ακόμα μπαταρία....λογικά αύριο θα χρειαστεί να το φορτίσω για 1τη φορά

Link to comment
Share on other sites

έχει χαμηλό sar! σήμερα μίλησα για 20 λεπτά συνεχόμενα

και ούτε που ένιωσα αυτήν την "ζέστη" που βγάζουν τα άλλα κινητά

μια χαρά!

 

στο θέμα της μπαταρίας δεν το έχω φορτίσει ακόμα...χτες το πήρα έως τώρα έχει ακόμα μπαταρία....λογικά αύριο θα χρειαστεί να το φορτίσω για 1τη φορά

Αν μιλήσεις θα τελειώσει σχετικά γρήγορα και αυτό που έχει τώρα. Εγώ το φόρτισα ήδη πρώτη φορά αν και δεν γέμισε εντελώς το κουτάκι/μπαταρία...Στα 4/5 σταμάτησε την φόρτιση.;) Ελπίζω στην επόμενη να γεμίσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

χτες φόρτισα για 1τη φορά.....γέμισε όλη κανονικά η μπαταριά ...μάλιστα έκανε και ένα μπιπ με δόνηση όταν φόρτισε πλήρως ..βγάζοντας μνα στην οθόνη ...πλήρης φόρτιση αφαιρέστε τον φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

χτες φόρτισα για 1τη φορά.....γέμισε όλη κανονικά η μπαταριά ...μάλιστα έκανε και ένα μπιπ με δόνηση όταν φόρτισε πλήρως ..βγάζοντας μνα στην οθόνη ...πλήρης φόρτιση αφαιρέστε τον φορτιστή

 

;):O Μάλλον αυτό δεν έκανε εμένα και το έβγαλα πριν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

# EU SAR

# Head

 

* 0.79

 

Παιδιά να ρωτήσω λίγο, το SAR αυτό είναι ίδιο και όταν έχεις δύο κάρτες sim μέσα στο κινητό ή αυξάνεται? πήγα στην COSMOTE να ρωτήσω αν υπάρχει αυτό ή κάποιο άλλο SAMSUNG DUAL SIM και μου είπαν ότι δεν τα προμηθεύει καθόλου λόγω υψηλού SAR επειδή δουλεύουν ταυτόχρονα 2 sim.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Samsung C6112 Dual SIM το οποίο έχει SAR EU 0.45 W/kg (head) .Τι μου προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ήθελα όποιος ξέρει να με διαφωτίσει.με το samsung Ε2152 υπάρχει δυνατότητα να είναι η μια sim απενεργοποιημένη όταν υπάρχουν δυο μέσα στο κινητό;αν για παράδειγμα για το βράδυ θέλω να απενεργοποιώ τη μια γίνεται,θα ήμουν ευγνωμων για άμεση ανταπόκριση γιατί το παρήγγειλα στο πλαίσιο και ο ένας μου έλεγε λογικά θα γίνεται και ο άλλος ότι είναι πάντα ενεργές και οι δυο και δεν έβγαλα άκρη.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E2152 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...