Jump to content

Samsung E2152 Dual Sim


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχω αγορασει την συγκεκριμένη συσκευή εδώ και ενα μήνα και έχω παρατηρήσει οτι η φόρτιση με ανοιχτό ή κλειστό το κινητό εχει τεράστια διαφορά ( κλειστό κρατάει 3-4 μερες και φορτιση με ανοιχτό 1,5 μερα το πολύ) θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνώρίζει αν αυτό συμβαίνει λογω προβλήματος της συσκευης ή ετσι είναι.(με κλειστο μου βγάζει μήνυμα ΄΄η φορτιση ολοκληρώθηκε.αφαιρεστε τον φορτιστη ΄΄ , ενω με ανοιχτο δειχνει μονο οτι γεμισε η μπαταρια αλλα δεν βγάζει κανενα μηνυμα.???

Επισης μου εκανε εντυπωση οτι οταν είναι απενεργοποιημένη η συσκευή ή η μια sim εκτος λειτουργιας οταν με καλουνε λεει οτι ''ο αριθμος δεν χρησιμοποιητε απο συνδρομητη'' και οταν το ανοιξω δεν στελνει μηνυμα με τις χαμενες κλήσεις.

Υπάρχει λύση σε αυτό???

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

 

παιδια καμια βοήθεια κάποιος????

Link to comment
Share on other sites

Eχω αγορασει την συγκεκριμένη συσκευή εδώ και ενα μήνα και έχω παρατηρήσει οτι η φόρτιση με ανοιχτό ή κλειστό το κινητό εχει τεράστια διαφορά ( κλειστό κρατάει 3-4 μερες και φορτιση με ανοιχτό 1,5 μερα το πολύ) θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνώρίζει αν αυτό συμβαίνει λογω προβλήματος της συσκευης ή ετσι είναι.(με κλειστο μου βγάζει μήνυμα ΄΄η φορτιση ολοκληρώθηκε.αφαιρεστε τον φορτιστη ΄΄ , ενω με ανοιχτο δειχνει μονο οτι γεμισε η μπαταρια αλλα δεν βγάζει κανενα μηνυμα.???

Επισης μου εκανε εντυπωση οτι οταν είναι απενεργοποιημένη η συσκευή ή η μια sim εκτος λειτουργιας οταν με καλουνε λεει οτι ''ο αριθμος δεν χρησιμοποιητε απο συνδρομητη'' και οταν το ανοιξω δεν στελνει μηνυμα με τις χαμενες κλήσεις.

Υπάρχει λύση σε αυτό???

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

 

παιδια καμια βοήθεια κάποιος????

 

Το έχεις ρωτήσει σε κανένα κατάστημα Γερμανός; Ίσως έχουν να σου προτείνουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα παιδιά...χθες πήρα στα χέρια αυτό το κινητό. Πολύ βολικό είναι!..μόνο μία ερώτηση: έχει βρει κανείς αν κλείνει ο ήχος από τα πλήκτρα;;...πραγματικά μου έχουν σπάσει να νεύρα και δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιούνται!..μόνο στο αθόρυβο κλείνουν αλλά...κλείνουν και όλοι οι άλλοι ήχοι!

 

ευχαριστώ και καλή Ανάσταση!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...χθες πήρα στα χέρια αυτό το κινητό. Πολύ βολικό είναι!..μόνο μία ερώτηση: έχει βρει κανείς αν κλείνει ο ήχος από τα πλήκτρα;;...πραγματικά μου έχουν σπάσει να νεύρα και δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιούνται!..μόνο στο αθόρυβο κλείνουν αλλά...κλείνουν και όλοι οι άλλοι ήχοι!

 

ευχαριστώ και καλή Ανάσταση!

 

από την διαμόρφωση του προφίλ θα το αλλάξεις αυτό...;)

Link to comment
Share on other sites

από την διαμόρφωση του προφίλ θα το αλλάξεις αυτό...;)

ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι το βρήκα τελικά!..στην αρχή νόμιζα ότι τα προφίλ ήταν "fixed" και δεν αλλάζουν αλλά μετά είδα ότι έχει και επιλογή διαμόρφωση...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι το βρήκα τελικά!..στην αρχή νόμιζα ότι τα προφίλ ήταν "fixed" και δεν αλλάζουν αλλά μετά είδα ότι έχει και επιλογή διαμόρφωση...

 

σε γενικές γραμμές είναι καλό κινητό για τα λεφτά του...καλή συνέχεια... :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λοιπον πλεον κατοχος του κινητου...μου το εδωσε ενας φιλος..εχει φαει πολυ κακοποιηση αλλα παρα τις φθορες των πλαστικων δουλευει ωραιοτατα..

πρωτη φορα με dual sim και εχω ενθουσιαστει...βολικοτατο..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

η μπαταρια του 2152 μας αφησε χρονους...εφαγα ολο το ebay και βρηκα μονο απομημισεις και μαλιστα λιγοτερα mah απο την κανονικη και κοστος 11 και 12 ευρω..

 

οποτε λοιπον παρειγγειλα το e1182 στα 17.80 ευρω το οποιο εχει ακριβως την ιδια μπαταρια...

κοινως με 7 ευρω παραπανω θα παρω κινητο handfree και φορτιστη εξτρα..

λιγο παραδοξο δεν ειναι?:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
είναι κάπου στις ρυθμίσεις, στις επιλογές των sim καρτών...το έκανα εγώ προχθές αλλά δεν το έχω μπροστά μου το κινητό γιατί δεν είναι δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4277340#post4277340

Για το Ε2152 κατάφερα μόνο με bluetooth.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΙΧΑ.ΓΙΑΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ,ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΙΧΑ.ΓΙΑΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ,ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

αν εννοείς/μιλάς για το κινητό του θέματος, όχι..δεν γίνεται αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα . Είμαι κάτοχος του samsung gt-e2152 εδώ και 2 χρόνια . Σήμερα μου έπεσαι άπω το γραφείο και έσπασε λίγο στο πλάι το καπάκι του με συνέπεια να μην κουμπώνει . Ξέρει κανείς αν πουλάνε πουθενά πρόσοψη για αυτό το τηλέφωνο ?

 

Edit : τελικα βρεικα με 0.50 ευρω στην samsung :thanks:

Edited by _rasputin_
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

μετά απο καιρό ξανά καλησπέρα. Το κινητό ξαφνικά δεν ανοίγει, ενώ είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή...έβγαλα/έβαλα μπαταρία/κάρτες sim αλλά τίποτα.

 

κάποια πρόταση στο τι μπορεί να φταίει; το μόνο θέμα ήταν/είναι ότι όταν κλείνει απο μπαταρία, μετά κάνει ώρες να ανοίξει παρότι το συνδέω σχετικά αμέσως στο ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά έγινε δοκιμή και με άλλες μπαταρίες, μάλλον βγήκε off το κινητό. Πουλάει κανείς το ίδιο απο θεσ/νίκη; σε ΠΟΛΥ λογική τιμή όμως γιατί με 30 ευρώ παίρνω καινούργιο (άλλο dual sim) !
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αντικατάσταση με το GT-E2252. Καλή συνέχεια σε όλους στο topic.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E2152 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...