Jump to content

Samsung E2152 Dual Sim


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγείλει και περιμένω το Samsung E2152 Dual Sim

 

http://2.bp.blogspot.com/_u8H1VuXpFmY/THij88EQmBI/AAAAAAAABzI/pp7h-7mThv8/s400/Samsung+E2152+Dual+Sim+Mobile+Phone.jpg

 

Το έχει κανείς άλλος ? Ευχαριστώ.

 

υ.γ Μειονέκτημα ότι ενώ υποστηρίζει λένε edge, πιθανόν και να μην είναι αλήθεια.

edit: υ.γ2 δεν έχει 2η κάμερα όπως λένε στο ίντερνετ.

 

Δείκτης SAR:

0.727 W/kg

Edited by gianpithio
Update
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος τι τυπο φορτιστη εχει? αν εχει δλδ τον κλασικο της samsung ή micro usb....και αντιστοιχα τι handsfree παιρνει?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι τυπο φορτιστη εχει? αν εχει δλδ τον κλασικο της samsung ή micro usb....και αντιστοιχα τι handsfree παιρνει?

έχει τον κλασικό samsung. Μόλις το παρέλαβα στα χέρια μου και το άνοιξα ΜΟΛΙΣ.;)

Link to comment
Share on other sites

πες εντυπωσεις (ποιοτητα κατασκευης, μικροφωνο, ηχειο, μενου και ολα τα σχετικα!) γτ σκεφτομαι αν αξιζει να το παρω σημερα το απογευμα...σκεφτομουν για το c3212 ή για το nokia c2 αλλα αυτο μου φαινεται καλυτερο και πιο καινουριο...για βοηθα αφου το εχεις κ στα χερια σου κιολας!!! (παντως ******* που δε βαζουν ενα microusb φορτιστη και ενα κλασικο handfree με καρφακι)

thank u!

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

ανάμεινε...στο πληκτρολόγιο σου...θα επανέλθω σε λίγες ώρες με νεότερα.

 

Προς το παρών λέει και το manual ότι δεν δέχεται κλήσεις όταν μιλάς με την μία γραμμή δηλαδή δεν χτυπάει όταν έχεις εισερχόμενη κλήση στην άλλη sim.

 

εdit: είναι πολύ λεπτό, έχω συνηθίσει στο omnia pro και αυτό νομίζω αν το πατήσω παραπάνω θα πάθει κάτι.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Egw eixa to b5722 alla to poulisa gt pira to galaxy k thelw kati gia pio euxristo me pliktra k normal timi gi auto skeftomai gia auto...

k auto pou eixa itan dual sim opote upothetw pws stirizontai stin idia logiki...

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένος από το omnia pro, μπορώ να σου πω ότι είχα ξεχάσει πως είναι να γράφεις sms με το ένα χέρι. Λίγο το τ9 να συνηθίσω και θα είμαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι θεμα συνηθειας. το βασικο ειναι το κινητο να εχει καλη ποιοτητα κατασκευης, ευχρηστο μενου, καλο ηχειο κ μικροφωνο...μιλώντας παντα βεβαια για κινητα αυτης της κατηγοριας κ τιμης! εγω απο το Β5722 ημουν πολυ ικανοποιημενος απο την ευχρηστεια του κ γι αυτο κοιταω τωρα για αυτο που θα ειναι ακομα πιο ευχρηστο λογω πληκτρων...το θελω αλλωστε για 2ο....

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

έχει τον κλασικό samsung. Μόλις το παρέλαβα στα χέρια μου και το άνοιξα ΜΟΛΙΣ.;)

 

Hands free είχε η συσκευασία?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

πες εντυπωσεις (ποιοτητα κατασκευης, μικροφωνο, ηχειο, μενου και ολα τα σχετικα!) γτ σκεφτομαι αν αξιζει να το παρω σημερα το απογευμα...σκεφτομουν για το c3212 ή για το nokia c2 αλλα αυτο μου φαινεται καλυτερο και πιο καινουριο...για βοηθα αφου το εχεις κ στα χερια σου κιολας!!! (παντως ******* που δε βαζουν ενα microusb φορτιστη και ενα κλασικο handfree με καρφακι)

thank u!

Πλαστικό είναι, λαστιχένια πλήκτρα (αν ξεχαστείς και έχεις λίγο μεγάλα νύχια δυσκολεύεσαι είναι η αλήθεια). Ένα απλό κινητό, με φακό (αν σου χρειάζεται) και στο πίσω μέρος ευτυχώς έχει και λίγο ανάγλυφο μια λωρίδα για να μην "τσουλάει" σε λείες επιφάνειες. Κατά τα άλλα προς το παρών ανταποκρίνεται άψογα. Θα δω πόσο θα πάει και η μπαταρία, προς το παρών του έχω 1 sim μέσα. Θετική η ύπαρξη bluetooth, wifi δεν έχει φυσικά αλλά τι να το κάνεις σε 2 (αν θυμάμε καλά) ίντσες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι θεμα συνηθειας. το βασικο ειναι το κινητο να εχει καλη ποιοτητα κατασκευης, ευχρηστο μενου, καλο ηχειο κ μικροφωνο...μιλώντας παντα βεβαια για κινητα αυτης της κατηγοριας κ τιμης! εγω απο το Β5722 ημουν πολυ ικανοποιημενος απο την ευχρηστεια του κ γι αυτο κοιταω τωρα για αυτο που θα ειναι ακομα πιο ευχρηστο λογω πληκτρων...το θελω αλλωστε για 2ο....

Καλό ακούγεται το ηχείο σε κλήση, δεν απάντησε όμως ο συνομιλητής μου. Εύχρηστο μενού είναι, αν έχεις δουλέψει samsung ειδικά. Για την κατηγορία του και για τα λεφτά του και εγώ για 2ο το αγόρασα, πιστέυω ότι θα τα βγάλει τα λεφτά του. Ειδικά αν η μπαταρία (με 1 sim) κρατάει αρκετά.

 

edit: δεν μπορώ να σβύσω το μήνυμα και να κάνω πολλαπλή παράθεση.

 

Hands free είχε η συσκευασία?

όχι, δεν έχει. Μόνο τον φορτιστή.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πως τα παει? (χρωματα κ αναλυση)

Ελεγα να παρω το C3212 αλλα κατα τυχη ειδα αυτο κ παρατηρησα πως στα χαρακτηριστηκά του λεει για 256,000χρ ενω το αλλο 65,000

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Τόσα κινητά με dual SIM υπάρχουν, γιατί δεν κοιτάτε πχ το B5722; 160€ έχει μόλις.

 

Το είχα...καλο κινητακι (λιγο αργο ομως)! αλλα θελω κατι για δευτερο γτ εχω ως βασικο το galaxy. οποτε δε με βολευουν 2 αφης!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πως τα παει? (χρωματα κ αναλυση)

Ελεγα να παρω το C3212 αλλα κατα τυχη ειδα αυτο κ παρατηρησα πως στα χαρακτηριστηκά του λεει για 256,000χρ ενω το αλλο 65,000

 

Battery Standard battery, Li-Ion 1000 mAh

Stand-by Up to 660 h :blink:

Talk time Up to 11 h

 

Τόσα κινητά με dual SIM υπάρχουν' date=' γιατί δεν κοιτάτε πχ το B5722; 160€ έχει μόλις.[/quote']

Για τον ίδιο λόγο προτίμησα και εγώ ένα τέτοιο, γιατί είχα και έχω 2 αφής με hardware πληκτρολόγιο και ήθελα ένα πιο βολικό και κυρίως, ΕΛΑΦΡΥ.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα.μπορει να μου πει καποιος που το εχει αγορασει,ποσο sar λεει το βιβλιαρακι του οτι εχει? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Για sar δεν είδα πουθενά να λέει κάτι. Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

εγώ το αγόρασα από e-shop/internet λίγο παραπάνω από ότι το έχει το πλαίσιο. Για sar δεν είδα πουθενά να λέει κάτι.

 

στο βιβλιαρακι με τις οδηγιες χρησης

Link to comment
Share on other sites

ανάμεινε...στο πληκτρολόγιο σου...θα επανέλθω σε λίγες ώρες με νεότερα.

 

Προς το παρών λέει και το manual ότι δεν δέχεται κλήσεις όταν μιλάς με την μία γραμμή δηλαδή δεν χτυπάει όταν έχεις εισερχόμενη κλήση στην άλλη sim.

 

εdit: είναι πολύ λεπτό, έχω συνηθίσει στο omnia pro και αυτό νομίζω αν το πατήσω παραπάνω θα πάθει κάτι.

 

Τσεκαρισμένο οτι δεν δέχεται κλήσεις όταν μιλάς με την μία απο τις δυο ενεργες γραμμές?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμένο οτι δεν δέχεται κλήσεις όταν μιλάς με την μία απο τις δυο ενεργες γραμμές?

Από το βιβλίο:

 

"Εφόσον το τηλέφωνο σας διαθέτει μόνο μία μονάδα ραδιοσυχνότητας (RF) η οποία χρησιμοποιείται από κοινού από τις δύο κάρτες sim, κατά τη διάρκεια κλήσης με χρήση της μίας συνδρομής κάρτας sim, το τηλέφωνο σας δεν είναι σε θέση να λάβει κλήση από την άλλη συνδρομή της δεύτερης κάρτας sim.

Link to comment
Share on other sites

στο βιβλιαρακι με τις οδηγιες χρησης

Δεν παρέχει αυτή την πληροφορία. Λέει μόνο ότι συμμορφώνεται με τις κοινοτικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πηρα χτες....καλουλι ειναι για τα λεφτα του....

Με χαλανε 2 πραγματακια!

1. τα πληκτρα που ειναι μαλακά,

2. η αναλυση της οθονης (γτ πανε κ χαμενα κ τα 256,000 χρωματα)

 

Κατα τα αλλα για μια φτηνη σχετικα λυση για καποιον που θελει ενα τηλ με 2 καρτες ή για 2ο ειναι πολυ καλο!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Άντε με γειά !

 

1. Μαλακά τα πλήκτρα, αλλά είναι εύκολα στην χρήση ακόμα και με το ένα χέρι.

2. Τι να περιμένεις σε 2 ίντσες ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!

Καλα εννοειται πως δν περιμενα να παρω κ τπτ φοβερο με αυτα τα λεφτα!

Θα προτιμουσα τα πληκτα πχ του C3212!

Το μεγεθος της οθονης μια χαρα εναι (γτ οπως εξηγησα το θελω για 2ο κ χρησιμοποιωντας τις απλες βασικες λειτουργιες του)....η αναλυση ειναι μικρη κ ετσι πανε χαμενα κ τα 256,000 χρωματα!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!επειδη σκεφτομαι την αγορα του εν λογω κινητου θα ηθελα να με ενημερωσετε εαν

εχει δυνατο μεγαφωνο και ακουστικο και ποσο περιπου αντεχει η μπαταρια του!ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E2152 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...