Jump to content

Samsung E2152 Dual Sim


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Samsung C6112 Dual SIM το οποίο έχει SAR EU 0.45 W/kg (head) .Τι μου προτείνεται?

Δεν ξέρω για SAR, το δούλεψα όμως το 6112 λίγο στο πλαίσιο σήμερα...και δεν μου άρεσε καθόλου. Ούτε τα navigation πλήκτρα του μου άρεσαν, ούτε τα μενού του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, θα ήθελα όποιος ξέρει να με διαφωτίσει.με το samsung Ε2152 υπάρχει δυνατότητα να είναι η μια sim απενεργοποιημένη όταν υπάρχουν δυο μέσα στο κινητό;αν για παράδειγμα για το βράδυ θέλω να απενεργοποιώ τη μια γίνεται,θα ήμουν ευγνωμων για άμεση ανταπόκριση γιατί το παρήγγειλα στο πλαίσιο και ο ένας μου έλεγε λογικά θα γίνεται και ο άλλος ότι είναι πάντα ενεργές και οι δυο και δεν έβγαλα άκρη.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

δεν δίνεις pin στην μία και λογικά δεν θα την χρησιμοποιήσει. Με μία το δουλεύω μέχρι τώρα, για δοκιμή έβαλα 2η για μια μέρα και αυτό που λες δεν το έκανα.;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ήθελα όποιος ξέρει να με διαφωτίσει.με το samsung Ε2152 υπάρχει δυνατότητα να είναι η μια sim απενεργοποιημένη όταν υπάρχουν δυο μέσα στο κινητό;αν για παράδειγμα για το βράδυ θέλω να απενεργοποιώ τη μια γίνεται,θα ήμουν ευγνωμων για άμεση ανταπόκριση γιατί το παρήγγειλα στο πλαίσιο και ο ένας μου έλεγε λογικά θα γίνεται και ο άλλος ότι είναι πάντα ενεργές και οι δυο και δεν έβγαλα άκρη.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

 

μπορεις μεσα απο το μενου

 

μενου->ρυθμισεις->Διαχειριση καρτων->Δικυο και διαλεγεις ποια sim θελεις να ειναι ενεργη και ποια οχι

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ενδιαφέρομαι και εγώ να το πάρω μήπως γνωρίζει κανείς εάν γίνετε συγχρωνισμός με Outlook ¨η εάν περνάνε όλες οι επαφές απο άλλο κινητό samsung με bluetooth ????.

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

προφανώς θα γίνεται, αλλά και με bluetooth μπορείς επίσης σίγουρα. Απλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα ελληνικά, σε ονόματα που μετάφερα εγώ από το omnia pro τα έβγαλε κινέζικα και τα άλλαζα ένα-ένα. Πιο καλά με το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

μερικές ερωτήσεις:

1. τα πλήκτρα του κατά τη χρήση τρίζουν?

2. το ακουστικο του ειναι καλό στις συνομιλίες από άποψη έντασης και καθαρότητας ήχου?

Link to comment
Share on other sites

μερικές ερωτήσεις:

1. τα πλήκτρα του κατά τη χρήση τρίζουν?

2. το ακουστικο του ειναι καλό στις συνομιλίες από άποψη έντασης και καθαρότητας ήχου?

Τι εννοείςι αν τρίζουν ? Κάνουν ένα σχετικό θόρυβο όταν τα πατάς.

Το ακουστικό είναι μια χαρά, εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείςι αν τρίζουν ? Κάνουν ένα σχετικό θόρυβο όταν τα πατάς.

Το ακουστικό είναι μια χαρά, εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

την έχω πατήσει με πληκτρα που κάνουν "τσακ τσουκ" αμα τα πατάς, πολυ ενοχλητικά, γι αυτό ρωτώ

 

και μου κάνει εντύπωση που δε βρίσκω τπτ στο utube για το κινητό αυτό...

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

έναν θόρυβο τον κάνουν, αλλά για να το δεις και μόνο σου πάνε σε ένα κατάστημα και δούλεψε το. Εμένα δεν με ενοχλεί, όπως και να τον χαρακτηρίσω τον ήχο.
Link to comment
Share on other sites

πάντα είχα μια απορία για τα δείγματα των κινητών στα καταστήματα, είναι αληθινά ή είναι απλά επίδειξης? μάλιστα σε κάποια αλυσίδα είχα ρωτήσει και τον υπάλληλο αλλά μου λέει, "να σου πω την αλήθεια δε ξέρω, δε το είχα αναρωτηθεί ποτέ!" ε τότε του λέω σου έδωσα τροφή για σκέψη!!
Link to comment
Share on other sites

Πάνε σε πλαίσιο λογικά θα το έχουν και αληθινό.
Link to comment
Share on other sites

δεν τριζουν οπως σε καποια φτυνα κινητα με πλαστικα κουμπια dont worry

 

οταν με καλουν και δεν θελω να απαντησω ...πως στο καλο το βαζουμε στο αθορυβο

κατα την διαρκεια που μας καλουν ετσι ωστε να μην ''κουδουνιζει" ?? ? ?

Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο που το είδα στα σχόλια: τελικά ενώ μιλάς στη μια σιμ, δε μπορείς να να απαντήσεις αν σε καλέσουν στην άλλη? ή δεν ειδοποιεί καν ότι κάποιος σε καλεί? γιατί αυτό είναι βασικό
Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο που το είδα στα σχόλια: τελικά ενώ μιλάς στη μια σιμ, δε μπορείς να να απαντήσεις αν σε καλέσουν στην άλλη? ή δεν ειδοποιεί καν ότι κάποιος σε καλεί? γιατί αυτό είναι βασικό

 

Δες εδώ τι γράφει το βιβλίο.

 

Το αν θα λάβεις ειδοποίηση είναι θέμα κάρτας/υπηρεσίας λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι γράφει το βιβλίο.

 

Το αν θα λάβεις ειδοποίηση είναι θέμα κάρτας/υπηρεσίας λογικά.

 

κακό αυτό. έχει η σαμσουνκ κανένα άλλο στα ίδια λεφτά που να μην εχει αυτο το μειονεκτημα?

Link to comment
Share on other sites

κακό αυτό. έχει η σαμσουνκ κανένα άλλο στα ίδια λεφτά που να μην εχει αυτο το μειονεκτημα?

 

Ναι, αυτό και το μοντέλο στο επόμενο μήνυμα. Δεν είναι στα ίδια λεφτά όμως.

Link to comment
Share on other sites

το έπιασα στα χέρια μου στα multirama (το είχαν απενεργοποιημενο όμως) και τα πλήκτρα του αν κ λίγο καλύτερα σε αίσθηση από αρκετά της αγοράς, κάνουν τόσο θόρυβο (κατ εμέ) που με γεμάτο κόσμο το μαγαζί, το άκουγα :-S Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα τελικά! γενικά πολύ συμπαθητικό για τα λεφτά του. Ο ήχος του πληκτρολογίου ελεηνός απλά. κατα τα άλλα αρκετά πρακτικό και η εναλλαγή σιμ (που είναι κ η δουλειά του) παιχνιδάκι. η ποιότητα κατασκευής λίγο μάπα, πλαστικούρα, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις...

το καλό του πέρα από τον πρακτικό φακό, είναι ότι το ράδιο λειτουργεί χωρίς καλώδια για κεραία. για την αυτονομία του, άρχισα την 1η φόρτιση, αν κάποιος ενδιαφέρεται με ρωτά σε 27 μέρες :lol:

 

2 ερωτήσεις:

ξυπνητήρι δεν έχει ??

ο μόνος τρόπος για να κλειδώσει αυτόματα το πληκτρολόγιο, είναι να επιλέξεις πόσο να μένει αναμμένη η οθόνη? (μιας κ βλέπω το έχουν άμεσα συνδεδεμένο με τα κλειδ πλήκτρων)??

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα τελικά! γενικά πολύ συμπαθητικό για τα λεφτά του. Ο ήχος του πληκτρολογίου ελεηνός απλά. κατα τα άλλα αρκετά πρακτικό και η εναλλαγή σιμ (που είναι κ η δουλειά του) παιχνιδάκι. η ποιότητα κατασκευής λίγο μάπα, πλαστικούρα, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις...

το καλό του πέρα από τον πρακτικό φακό, είναι ότι το ράδιο λειτουργεί χωρίς καλώδια για κεραία. για την αυτονομία του, άρχισα την 1η φόρτιση, αν κάποιος ενδιαφέρεται με ρωτά σε 27 μέρες :lol:

 

2 ερωτήσεις:

ξυπνητήρι δεν έχει ??

ο μόνος τρόπος για να κλειδώσει αυτόματα το πληκτρολόγιο, είναι να επιλέξεις πόσο να μένει αναμμένη η οθόνη? (μιας κ βλέπω το έχουν άμεσα συνδεδεμένο με τα κλειδ πλήκτρων)??

Κλειδώνει και με το χέρι κρατώντας πατημένο το πλήκτρο *

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει και με το χέρι κρατώντας πατημένο το πλήκτρο *

ναι αυτό το ξέρω. εγώ μιλάω για το αυτόματο κλείδωμα μετά από κάποια δευτερόλεπττα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E2152 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...