Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-01 "Touch & Type"


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βλέπω τέτοιες ρυθμίσεις στα S40 Touch and Type.

 

ok Προφανως δεν ισχυουνε στο νεο σεριεσ 40 μενου που εχουνε τα touch and type για αυτο . σορρυ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα ! Ποια ειναι αυτη η πατεντα, στο ν αναβει το φλας στο βιντεο? Μηπως ''πιανει'' και στο 6700 π.χ...? :)

 

To 5700 έχει στρεφόμενο πληκτρολόγιο... Οπότε , αν θυμάμαι καλά , μπαίνεις στην κάμερα ψωρίς να στρίψεις το πληκτρολόγιο και πατάς να βγάλει φωτο με φλας. Την ώρα που ανάβει το φλας στρίβεις το πληκτρολόγιο και το φλας παραμένει συνεχώς αναμένο....

 

Σήμερα είδα ότι μπορείς να συνδέσεις στο κινητό usb στικάκι μέσω ενός καλωδίου. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Δουλεύει καλά; Μέχρι πόσα Gb στικάκι αναγνωρίζει;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :thanks:

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παίδες και εμένα μου έχει αρέσει το κινητάκι αλλά θέλω το χρώμα Golden khaki το οποίο δεν έρχεται στην ελλάδα (λογικά όμως το hardware είναι το ίδιο)

Αν το πάρω από το εξωτερικό και χρησιμοποιήσω έναν product code από τα άλλα δύο για να του βάλω ελληνικά θα δουλεύει;

η τζάμπα θα δώσω τα λεφτά μου;

Edited by GsM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω αγοράσει το κινητό σε χρώμα χρυσό από το εξωτερικό και το μενού του είναι στα αγγλικά. Υπάρχει η δυνατότητα να βάλω ελληνικά; Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω αγοράσει το κινητό σε χρώμα χρυσό από το εξωτερικό και το μενού του είναι στα αγγλικά. Υπάρχει η δυνατότητα να βάλω ελληνικά; Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

 

Γενικά τα περισσότερα νοκια για να αλλάξεις την γλώσσα πασ: Menu,settings,language settings,phone language και επέλεξε τα ελληνικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω αγοράσει το κινητό σε χρώμα χρυσό από το εξωτερικό και το μενού του είναι στα αγγλικά. Υπάρχει η δυνατότητα να βάλω ελληνικά; Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

Link to comment
Share on other sites

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω αν έγινε σωστά η αλλαγή.

Edited by salamandra7280
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να αλλάξω το product code της συσκευής αλλά δεν τα κατάφερα. Το πρόγραμμα μου έβγαζε όλο error. Έβαλα και άλλο κινητό και δεν το αναγνώρισε καν. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δεν το ανέφερα αυτό. Με τον πρώτο τρόπο δοκίμασα, αλλά μου έκανε εντύπωση ότι ακόμα και στο Software updater το κινητό έβγαζε ότι δεν υποστηρίζεται. Στο pc suite και στο ovi suite συνδέθηκε κανονικά. Και κάτι ακόμα, δεν απεγκατέστησα το pc suite όπως λένε οι οδηγίες. Είναι κάτι που έκανα λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην υποστηρίζεται η συσκευή από το Nemesis.Αν βρω κάτι επί αυτού θα επανέλθω.Να σημειώσω ότι δεν λένε πουθενά οι οδηγίες για απεγκατάσταση του pc suite,το αντίστροφο.

Δοκίμασε αν μπορείς και με τον δεύτερο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Με τον 2ο τρόπο όταν φτάνω στο 4ο βήμα και πατάω read μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα στην περιγραφή:

Detected P-KEY: 90009699

P-key nokia module version 01.02

 

Όμως στο παραθυράκι που μου ανοίγει είναι όλα κενά. Δηλαδή δεν μου βγάζει ούτε την επιλογή read ούτε write και απλά υπάρχουν τα κουτάκια. Όταν κάνω κλικ εκεί που υποτίθεται ότι είναι το read μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα. Και επομένως αφού όλα είναι κενά δεν μπορώ να γράψω εκεί το καινούριο product code. Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ποιά windows έχεις; Ρωτάω γιατί και εγώ όταν το είχα κάνει debrand, στα Vista δεν μου δούλευε σωστά κανένας απ΄τους δύο τρόπους! Δοκίμασα σε XP και όλα έγιναν όπως πρέπει...
Link to comment
Share on other sites

Τον 1ο τρόπο τον δοκίμασα σε windows 7 και αφού κατάλαβα ότι μπορεί να φταίνε τα windows τον δεύτερο τρόπο τον δοκίμασα σε XP. Αλλά και πάλι όπως είπα δεν κατάφερα κάτι. Τον 1ο τρόπο βέβαια δεν τον ξαναδοκίμασα σε windows XP για να σας πω. Ίσως το κάνω κι αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, σημερα αγορασα και εγω το C3-01... Με την πρωτη ματια καλο φαινεται αλλα εχω ενα προβλημα... δεν κανει αναβαθμηση ουτε απο wi-fi ουτε απο ovi suite ουτε απο software updater.. Ειναι στην εκδοση 5.65 και ειναι διαθεσημη η 6.00.. Αν μπωρει καποιος ας βοηθισει... Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα και με το C3-01 του ξαδέρφου μου αλλά και με το X3-02...Λύση δε βρήκαμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά κατάφερε κανείς να βάλει την 6?Δοκίμασα και με το νέο ovi suite αλλα πάλι "no updates available":angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

καταρχας μπραβο σε ολους για τις κατατοπιστηκες τους απαντησεις.

Θα 'θελα κι εγω σαν μελλοντικος χρηστης του κινητου να κανω μια ερωτηση, στις ρυθμισεις του κινητου εχει μια ρυθμιση που λεγεται lights, σε τι χρησιμευει και τι μπορεις να ρυθμισεις απο κει????

:confused::confused:

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

καταρχας μπραβο σε ολους για τις κατατοπιστηκες τους απαντησεις.

Θα 'θελα κι εγω σαν μελλοντικος χρηστης του κινητου να κανω μια ερωτηση, στις ρυθμισεις του κινητου εχει μια ρυθμιση που λεγεται lights, σε τι χρησιμευει και τι μπορεις να ρυθμισεις απο κει????

:confused::confused:

 

ενεργοποιεις και απενεργοποιεις το φωτακι που αναβοσβηνει οταν εχεις ειδοποιηση(μηνυμα,αναπαντητη). εδω και μια βδομαδα περιπου ειμαι και γω κατοχος παιδια ενος μεταχειρισμενου με ....λιγες ωρες ομιλιας c3-01!η μπαταρια μου κρα ταει περιπου μιαμιση μερα....αλλα μιλαω αρκετα :shifty: .ειναι φυσιολογικο?να αρχισω να ψαχνομαι για καινουρια?

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου κρα ταει περιπου μιαμιση μερα....αλλα μιλαω αρκετα :shifty: .ειναι φυσιολογικο?να αρχισω να ψαχνομαι για καινουρια?

 

εχεις κλεισει το 3g?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιεις και απενεργοποιεις το φωτακι που αναβοσβηνει οταν εχεις ειδοποιηση(μηνυμα,αναπαντητη). εδω και μια βδομαδα περιπου ειμαι και γω κατοχος παιδια ενος μεταχειρισμενου με ....λιγες ωρες ομιλιας c3-01!η μπαταρια μου κρα ταει περιπου μιαμιση μερα....αλλα μιλαω αρκετα :shifty: .ειναι φυσιολογικο?να αρχισω να ψαχνομαι για καινουρια?

 

πόσο το πήρες μεταχειρισμένο ; γενικά σε έχει βόλεψεί. Εμένα μου άρεσε παρά πολύ σαν συσκευή από άποψη εμφάνισης και μεταλλικής κατασκευής αλλά το touch δεν το βόλευα. Επίσης το μίνι όπερα που είχα χρησιμοποιήσει αργούσε παρά πολύ

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εχεις κλεισει το 3g?

Ναι .σημερα ειπα να το δοκιμασω και αυτο ,το χω κλειστο απο το πρωι και δεν εχει πεσει γραμμη...θα δειξει :wacko:

πόσο το πήρες μεταχειρισμένο ; γενικά σε έχει βόλεψεί. Εμένα μου άρεσε παρά πολύ σαν συσκευή από άποψη εμφάνισης και μεταλλικής κατασκευής αλλά το touch δεν το βόλευα. Επίσης το μίνι όπερα που είχα χρησιμοποιήσει αργούσε παρά πολύ

 

το πηρα με ανταλλαγη και δε ξερω να σου πω την τιμη του ,δε πληρωσα τιποτα.γενικα ειναι πολυ ομορφο και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και γενικα το θεωρω αρκετα ευχρηστο στη καθημερινη χρηση,και η οθονη με βολεψε αρκετα.μια παρατηρηση ακομα ειναι οτι νομιζω οτι εχει ενα θεματακι με το σημα,ειναι χαμηλο,ειδικα αν το κρατας απο το κατω μερος ποθ βρισκεται και η κεραια :)

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Ναι .σημερα ειπα να το δοκιμασω και αυτο ,το χω κλειστο απο το πρωι και δεν εχει πεσει γραμμη...θα δειξει :wacko:

 

στο αδελφακι που χει η αδελφη μου(Χ3-02) 2πλασιαστηκε η μπαταρια ετσι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι .σημερα ειπα να το δοκιμασω και αυτο ,το χω κλειστο απο το πρωι και δεν εχει πεσει γραμμη...θα δειξει :wacko:

 

 

το πηρα με ανταλλαγη και δε ξερω να σου πω την τιμη του ,δε πληρωσα τιποτα.γενικα ειναι πολυ ομορφο και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και γενικα το θεωρω αρκετα ευχρηστο στη καθημερινη χρηση,και η οθονη με βολεψε αρκετα.μια παρατηρηση ακομα ειναι οτι νομιζω οτι εχει ενα θεματακι με το σημα,ειναι χαμηλο,ειδικα αν το κρατας απο το κατω μερος ποθ βρισκεται και η κεραια :)

 

οκ. Το έψαχνα και εγώ μεταχειρισμένο αλλά δεν το βρήκα. Όσο για την κεραία είναι λογικό αφού την κρατάς όταν χρησιμοποιείς το κινητό. Το ίδιο πρόβλημα με το σήμα εχω και εγώ με γρήγορες αλλαγές στο σήμα όταν το κρατάω στο νοκια 6500 slide που εχω!. Και εχω παρατηρήσει ότι όσα κινητά έχουνε την κεραία κάτω και όχι πάνω δεν έχουνε ευαίσθητη κεραία ενώ αλλά είναι πολύ καλύτερα από θέμα κεραίας .Τι να πω προφανώς είναι θέμα συνήθειας για το touch αλλά έχει μεγάλο πληκτρολόγιο και είναι φανταστικό εμφάνισιακα. Από είχα δει επίσης έχει την λειτουργία που μπορείς να συνδέσεις usb stick με έναν άνταπτορα στην ίδια την συσκευή , ξέρω ότι δεν μπορεί να τα διαβάσει όλα αλλά αυτό είναι ένα συν για την συγκεκριμένη συσκευή. Επίσης εσυ που το πήρες είχε μέσα τον ανταπτορα; και αν ναι το έχει δοκιμάσει να δεις εάν διαβάζει αρχεία microsoft office και pdf ξέρω ότι η συσκευή δεν symbian 60 για να παίρνει τέτοιες εφαρμογές αλλά απλά ρωτάω;

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...