Jump to content

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως λεγεται αυτη η βαση? γιατι στο eshop λεει εξαντλημενο και δε μπορω να δω ουτε το μοντελο της.

 

Αριστοτελη ειναι η Nokia Βαση αυτοκινητου CR-122 :)

Υπαρχει και στο πλαισιο απ οτι ειδα...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως λεγεται αυτη η βαση? γιατι στο eshop λεει εξαντλημενο και δε μπορω να δω ουτε το μοντελο της.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006639

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πάρει ένα Cellular Line Koala Universal Car Holder, γύρω στα 10€ αν θυμαμαι καλά, το έχω δυο χρόνια, ταιρίαζει με όλα τα κινητά και το ρυθμίζεις όπως θες εσύ. Αυτά της nokia μου φαίνονται πολύ περιοριστικά και πολύ κοντά, με το κοάλα έχω φέρει το κινητό σχεδόν δίπλα στο κασσετόφωνο, ούτε ο ήλιος το βλέπει, ούτε μη το αρπάξει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την παρακάτω θήκη από το ebay και ενώ στη φωτογραφία δεν φαίνεται, έχει και μια επιπλέον "γλώσσα" στο πάνω μέρος, που κλείνει μπροστά με μαγνητάκι.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν οι μαγνήτες (ένας στην "γλώσσα" και ένας στην μπροστινή πάνω πλευρά της θήκης) επηρεάζουν το τηλέφωνο, την οθόνη, την μπαταρία,... μην πάθουμε καμιά ζημιά... :confused:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

 

ανοιγει καθολου σε περιπτωση που το εχουμε με θηκη ή θα πρεπει να βγαινει η θηκη πρωτα? μιλαω για κολλητη θηκη

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ανοιγει καθολου σε περιπτωση που το εχουμε με θηκη ή θα πρεπει να βγαινει η θηκη πρωτα? μιλαω για κολλητη θηκη

 

Φαίνεται να χωράει με τη θήκη, αν είναι κολητή όπως λες. Στα Nokia care την πουλάνε 22.90 (Π.Φαλήρου).

Link to comment
Share on other sites

ανοιγει καθολου σε περιπτωση που το εχουμε με θηκη ή θα πρεπει να βγαινει η θηκη πρωτα? μιλαω για κολλητη θηκη

 

Την έχω στο αυτοκίνητο, χωράει εύκολα με τη θήκ γιατί έχει ελατήριο και το οποίο ανοίγει δίνοντας μέχρι και +5 πόντους από το πλάτος της συσκευής, Επίσης έχει ασφάλεια για να κλειώσει μόλις βάλεις το κινητό αν και δεν υπάρχει περίπτωση να ξεφύγει το κινητό. Τέλος εκτός από την βεντούζα για το τζάμι προσφέρεται και αυτοκόλητο σε περίπτωση που θέλεις να το βάλεις στο ταμπλό. Δεν θυμάμαι και πολύ καλά αλλά νομίζω ότι την πήρα 19 ευρώ από Nokia Care Κατεχάκη τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Στα Nokia care την πουλάνε 22.90 (Π.Φαλήρου).

 

Θα την παραλαβω σημερα και στο πλαισιο 22.90...

 

Εdit... την πηρα πολυ καλη και χωραει ανετα το τηλ μαζι με τη σιλικονατη θηκη.

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να χωράει με τη θήκη, αν είναι κολητή όπως λες. Στα Nokia care την πουλάνε 22.90 (Π.Φαλήρου).

Στο 1.31 φαινεται πως ανοιγει

Καλη φαινεται αλλα κοντη.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι για αγορά καινούργιου ΒΤ handsfree και είδα το Nokia BH-217. Το έχει δοκιμάσει κανείς σας;

 

Με ενδιαφέρει βασικά η ποιότητα συνομιλίας και η σταθερή σύνδεση. Θενξ! :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο 1.31 φαινεται πως ανοιγει

Καλη φαινεται αλλα κοντη.

 

Ανοίγει ναι, νόμιζα στο πάχος εννοούσες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα εδώ και περίπου 10 ημέρες την προστατευτική ζελατίνη οθόνης από e-shop.

Όλα καλά μέχρι προχθές που άρχισε να βγαίνει λίγο ο Ήλιος.

Η ζελατίνη πλέον στους εξωτερικούς χώρους λειτουργεί ως καθρέπτης στην κατάσταση αναμονής

και κατεβάζει αισθητά την ευαναγνωστία της οθόνης εν χρήση.

Τελικά αν και ήθελα να το αποφύγω, θα αγοράσω την Nokia CP-500 για ολοκληρωμένη προστασία.

Μήπως το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για να μας ενημερώσει για την ευχρηστία της;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Την έχω αγοράσει εγώ. Γενικά είναι καλή και προσφέρει προστασία. Εάν θέλει κάποιος να βρει τρία αρνητικά είναι τα εξής με σειρά σημασίας:

 

1. Ότι το άνοιγμα της είναι ανάποδα με συνέπεια να μπερδεύεσαι και να κρατάς ανάποδα το κινητό..

2. Όταν την ανοίγεις δεν έχει μαγνητικό κλιπάκι έτσι ώστε το φύλλο που ανοίγει να μην κρέμεται ...

3. Δεν έχει ειδική θήκη έτσι ώστε να έχεις ένα μαντιλάκι να καθαρίζεις την οθόνη

 

Στα θετικά της είναι πολλά περισσότερα.

1. Λεπτή θήκη και όχι χοντρή σαν την krussel.

2. Easy to use.

3. Προσφέρει πολύ καλή προστασία. Το κινητό μου έχει πέσει τουλάχιστον 6 φορές και δεν έχει πάθει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι για αγορά καινούργιου ΒΤ handsfree και είδα το Nokia BH-217. Το έχει δοκιμάσει κανείς σας;

 

Με ενδιαφέρει βασικά η ποιότητα συνομιλίας και η σταθερή σύνδεση. Θενξ! :)

 

Πολύ δυνατό!!!

Μειώνει αρκετά τους εξωτερικούς ήχους... Καλή ποιότητα κλήσης!

 

Απίστευτη αυτονομία αν βρίσκεται πάνω στη βάση του!

Αν θυμάμαι καλά τελευταία φορά που το είχα φορτίσει ήταν τα Χριστούγεννα!

Βέβαια το χρησιμοποιώ μόνο στο αμάξι...

 

Απόλυτα ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος απ αυτην τη βαση στηριξης http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.00663 παιζει κατι αλλο? καμια αποψη...http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.006639.jpg

 

CR-122

 

Την χρησιμοποιω εδω και ~1+ μηνα!

Παρα πολυ σταθερη, βγαινει πολυ ευκολα η βαση και καλη ποιοτικα!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχω ενα καλωδιο των 8€ στη δουλεια και οποτε εχω χρονο βλεπουμε ταινια.

Τους επεσε ολους το στομα. LG 50 Led.

Στο σπιτι εχω sony κια με το καλωδιο των 28€ το οποιο ακομα κλαιω εχω την ιδια ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα hdmi καλώδιο που πήρα από τα Jumbo 4,99 και δουλεύει άψογα όπου και αν το έχω δοκιμάσει. Στην 42άρα led φαίνονται όλα κρύσταλλο. Δε νομίζω πως αξίζει η αγορά ενός πολύ ακριβού καλωδίου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα hdmi καλώδιο που πήρα από τα Jumbo 4,99 και δουλεύει άψογα όπου και αν το έχω δοκιμάσει. Στην 42άρα led φαίνονται όλα κρύσταλλο. Δε νομίζω πως αξίζει η αγορά ενός πολύ ακριβού καλωδίου.

 

ετσι κι εγω ενα φτηνο 10 ευρω απο saturn εδω και 3 χρονια εχω και παιζει τελεια. δεν χρειαζεται να χαλαμε τζαμπα λεφτα.οσο για αυτη τη δυνατοτητα του ν8 οντως εχω τρελανει πολυ κοσμο οταν το δειχνω οπως επισης και με το οτι διαβαζει στικακια usb:)

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι εγω ενα φτηνο 10 ευρω απο saturn εδω και 3 χρονια εχω και παιζει τελεια. δεν χρειαζεται να χαλαμε τζαμπα λεφτα.οσο για αυτη τη δυνατοτητα του ν8 οντως εχω τρελανει πολυ κοσμο οταν το δειχνω οπως επισης και με το οτι διαβαζει στικακια usb:)

 

ασε... ακομα κλαιω τα 30 ευρουλακια μου ! για αυθεντικο της σονυ τρομαρα μου :mad::( παντως οντως τρομερη λειτουργια ! και μετα σε λεει η νοκια δεν κανει καινοτομιες :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι εγω ενα φτηνο 10 ευρω απο saturn εδω και 3 χρονια εχω και παιζει τελεια. δεν χρειαζεται να χαλαμε τζαμπα λεφτα.οσο για αυτη τη δυνατοτητα του ν8 οντως εχω τρελανει πολυ κοσμο οταν το δειχνω οπως επισης και με το οτι διαβαζει στικακια usb:)

 

ασε... ακομα κλαιω τα 30 ευρουλακια μου ! για αυθεντικο της σονυ τρομαρα μου :mad::( παντως οντως τρομερη λειτουργια ! και μετα σε λεει η νοκια δεν κανει καινοτομιες :p

 

Τώρα ξέρω οτι βγαίνω εκτός θέματος αλλά μιας και το φερε η κουβέντα στην ελλάδα τα πληρώνουμε όλα τα καλώδια διασύνδεσης (για κινητά, TV κτλ), φορτιστές, ακουστικά πολλές φορές πάνω από την πραγματική τους τιμή. Ρίξτε μια ματιά στο ebay. Μην χαλάτε τζάμπα χρήματα, κρίμα είναι. Και συγνώμη για το off topic.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξέρω οτι βγαίνω εκτός θέματος αλλά μιας και το φερε η κουβέντα στην ελλάδα τα πληρώνουμε όλα τα καλώδια διασύνδεσης (για κινητά, TV κτλ), φορτιστές, ακουστικά πολλές φορές πάνω από την πραγματική τους τιμή. Ρίξτε μια ματιά στο ebay. Μην χαλάτε τζάμπα χρήματα, κρίμα είναι. Και συγνώμη για το off topic.

 

sorry που συνεχιζω το οφ τοπικ, απλα να πω οτι ειχα βρει και με 5 ευρω στον γερμανο καλωδιο... αλλα ο ηλιθιος πηγα και πηρα 1 μετρο καλωδια 30 ευρω ! (το 5ευρω ηταν 2.5)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα hdmi καλώδιο που πήρα από τα Jumbo 4,99 και δουλεύει άψογα όπου και αν το έχω δοκιμάσει. Στην 42άρα led φαίνονται όλα κρύσταλλο. Δε νομίζω πως αξίζει η αγορά ενός πολύ ακριβού καλωδίου.

 

Τώρα ξέρω οτι βγαίνω εκτός θέματος αλλά μιας και το φερε η κουβέντα στην ελλάδα τα πληρώνουμε όλα τα καλώδια διασύνδεσης (για κινητά, TV κτλ), φορτιστές, ακουστικά πολλές φορές πάνω από την πραγματική τους τιμή. Ρίξτε μια ματιά στο ebay. Μην χαλάτε τζάμπα χρήματα, κρίμα είναι. Και συγνώμη για το off topic.

 

και εμενα 5.5euro απο saturn :p .. Ειχε και με 17 ενα HQ,High speed κατι τετοιο αλλα καλυτερα που δεν το πηρα. Τσαμπα λεφτα. Και 1080 παιζω με το λαπτοπ με το καλωδιο αυτο. Kατι ακομα, ενα παιδι πιο πριν ρωτησε αν μπορουμε να φτιαχνουμε Playlists μεσω pc . Εχω την ιδια απορια . :)

 

καλα φυσικα, μεσω ebay εχω παρει θηκες και λοιπα για το Ν8 , απιστευτες τιμες. 7-10φορες κατω απο τις τιμες εδω!!!!!!!

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κάποιος ταινία απ το κινητό στην οθόνη της τηλεόρασης; Εκείνο που ουσιαστικά με ενδιαφέρει είναι αν είναι καλή η ποιότητα και αν αυτή έχει να κάνει με την τιμή του καλωδίου HDMI.

 

το εχω δοκιμασει με 2 καλωδια ενα καλο με επιχρυσες ακρες 24Ε ειχα δωσει, και ενα απο ebay με 5Ε. αψογα παιζει και με τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει με 2 καλωδια ενα καλο με επιχρυσες ακρες 24Ε ειχα δωσει, και ενα απο ebay με 5Ε. αψογα παιζει και με τα δυο.

 

Εγω εχω παρει ενα 10 μετρο καλωδιο απο το σταυριανο στο περιστερι με 15 ευρω και δουλευει μια χαρα

ξαπλωνω στον καναπε και βλεπω τα παιχνιδια του κινητου και ειναι φινα!!!Οσοι το εχουνε δει εχουν παθει την πλακα τους!!!:D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...