Jump to content

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχω και εγω ενα "θεμα" με τις πτωσεις, οχι οτι μασαει το N8, αλλα ειναι καθαρα ψυχολογικο (ο ηχος του κινητου οταν πεφτει κατω με "ποναει":p) πηρα μια θηκη σιλικονης και το δουλευω απροβληματιστα χωρις να με νοιαζει! Ασε που ετσι γλυστραει και πιο δυσκολα απ΄το χερι!;) Μονο τη ζελατινα του εβγαλα γιατι ειχε χαραξει αρκετα και το αφησα ετσι. Φαινεται οντως ανθεκτικη η οθονη, θα το δουμε και στην πραξη...:p Edited by mirrorofsorrow
Split
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπλε θηκη σιλικονης,ολα τα λεφτα ! Δεν γλιστραει οντως και δε το φοβασαι για το που θα το αφησεις. Κι απ'οτι μου ειπαν πολλες φιλες που τους αρεσε πολυ, ειναι φετος στη μοδα το μπλε :p Edited by mirrorofsorrow
Split
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό γλιστράει(ένας απ τους λόγους που το έδωσα σε παιδί εδώ στο forum) και μάλιστα αν σκεφτείς μαι τη τιμή του σε πιάνει κρύος ιδρώτας..

Και η θήκη σιλικόνης είναι πολύ καλή λύση,και εγώ έτσι το είχα αλλά δυστυχώς θες τσαντακι μετά καθώς δε μπαίνει εύκολα σε τσέπη γιατί σκαλώνει οπότε..

 

Πάντως αύριο κατεβαίνω Αθήνα mall και είμαι μάλλον να το ξαναπάρω γιατί μου αρέσει που η Nokia το παλεύει και το υποστηρίζει foul ενώ με το έρμο το C7 (για αυτό πήγαινα) δε βλέπω τον αντίστοιχο ζήλο...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την θηκη παιδια, αγορασα rubber gel κοκκινη να κανει τελεια αντιθεση με το μαυρο μου απλα δεν ηρθε ακομα.. Απο μερα σε μερα ερχεται (αγγλια ebay). Και μια δερματινη για τις πιο επισημες περιστασεις :p Edited by mirrorofsorrow
Split

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω τσιμπησα τη CP-500. "Ειναι σαν δευτερο κινητο , μοιαζει με πορτοφολακι κομψο." ^_^ Δε ξερω αλλα τη φοβομουνα τη θηκη σιλικονης. Αυτη τουλαχιστον το προστατευει μπρος πισω. Μεγαλη μαλ*$%5 βεβαια η τιμη... 21 ευρααααααα??? ελεος? Πανω μας πρεπει να βγαλει η nokia ολο το θυμο που δεν πουλησε αρκετα ?...ας εβαζε android ή maemo..:X
I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

Εγω τσιμπησα τη CP-500. "Ειναι σαν δευτερο κινητο , μοιαζει με πορτοφολακι κομψο." ^_^ Δε ξερω αλλα τη φοβομουνα τη θηκη σιλικονης. Αυτη τουλαχιστον το προστατευει μπρος πισω. Μεγαλη μαλ*$%5 βεβαια η τιμη... 21 ευρααααααα??? ελεος? Πανω μας πρεπει να βγαλει η nokia ολο το θυμο που δεν πουλησε αρκετα ?...ας εβαζε android ή maemo..:X

 

21???????? εγω λεω να παρω την cp 5002 την εχουν 5Ε.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες πως δεν πουλησε αρκετα?

 

"Considering that Nokia’s CEO previously touted the N8 as the company’s savior, you can bet that the company is hoping that the phone will sell well. Now word is going around that the company may have shipped as many as 4 million units around the world since its launch. A Finland-based research company claims that the number of N8 units sold is between 3.5 million and 4 million units. Those figures aren’t too bad, though it’s worth noting that it’s nowhere near the number of iPhones or Galaxy S phones sold, the former which sold about 14 million units in the third quarter of this year. Still, hopefully the phone will do a good job of helping Nokia get back on track and competing strongly in the mobile scene."

 

Εχει μεινει λιγο πισω στον τομεα των κινητων η nokia ειδικα σε σχεση με μερικα χρονια πριν που κυριαρχουσε στον τομεα των κινητων..εποχες 3210 και ετσι .Ελπιζω παντως να κερδισει λιγο εδαφος ,ειδικα μετα το λανσαρισμα του επιτυχιμενου Ν8..οχι τιποτα αλλο αλλα ναχουμε και καλο support ^_^

I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

εχω πολλες φιλε μου. τπτ δε καλυπτει το γυαλι της καμερας φυσικα και αυτο ειναι λογικο γιατι αν την καλυπτε θα επρεπε να τη βγαζουμε καθε φορα για να βγαλουμε φωτογραφια

 

υπαρχει η θηκη που μπαινει ολο το κινητο. και απο τη στιγμα που δεν εχει καλλυμα η καμερα η γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να ειναι καλυμενο. γυαλι ειναι παιδια σιγουρα θα εχει αδυμανιες. συμφωνω οτι επρεπε να ηταν με καλλυμα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η θηκη που μπαινει ολο το κινητο. και απο τη στιγμα που δεν εχει καλλυμα η καμερα η γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να ειναι καλυμενο. γυαλι ειναι παιδια σιγουρα θα εχει αδυμανιες. συμφωνω οτι επρεπε να ηταν με καλλυμα

 

ποια θηκη ειναι αυτη δωσε ενα Link

 

Δυστυχώς έτσι είναι. Γι'αυτό θέλει ιδιαίτερη προσοχή. Και στην δική μου, άσχετο αν ξέρω ότι η οθόνη έχει gorilla glass, το προσέχω σαν τα μάτια μου (όταν δεν είναι μέσα στην θήκη, ακουμπάει πάνω της, ποτέ πάνω σε σκληρή επιφάνεια) όπως και όλες τις συσκευές μου. .

 

μερικες φορες εκει που το προσεχεις σαν τα ματια σου βλεπεις γρατζουνια απο το πουθενα και μετα προσπαθεις να σκεφτεις απο που μπορει να εγινε. Το να το προσεχεις απλα μειωνει τις πιθανοτητες. Και εγω το προσεχω. Να φανταστεις οτι οταν το αφηνω στο γραφειο μου το εχω μεσα στο πλαστικο καλυμμα που ειχε μεσα την θηκη σιλικονης της Nokia (ναι την εκοψα απο εκει), και αυτο για να καλυπτει το γυαλι της καμερας και απο σκονη αν και ξερω οτι δεν κανει επαφη με την επιφανεια καθως πεταει . Λιγο με νοιαζει αν ειναι anti-scratch ή οχι. Για οσους δε καταλαβαν εννοω αυτο

 

http://postimage.org/image/2ebcyivus/

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο post #11.

 

αυτη εχω κι εγω πολυ καλη αλλα ειχα πει οτι παραμορφωνει τον ηχο του ηχειου. πρεπει να βαλεις την πισω πλευρα του ν8 στην μπροστινη της θηκης για να μην εχιες προβλημα. εχει αν θυμαμαι καλα 8 ε

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο post #11.

 

οκ και το βαλε βγαλε ειναι επικινδυνο. ενα πετραδακι (στο μεγεθος μυτη καρφιτσας) κατι να μπει μεσα καταλαθως. με τη τριβη ξερετε τι μπορει να γινει. Οκ αμα ειναι ετσι και εγω εχω soft pouch case. φαινεται στην προηγουμενη φωτο απο κατω απο το πλαστικο

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εχω πολλες φιλε μου. τπτ δε καλυπτει το γυαλι της καμερας φυσικα και αυτο ειναι λογικο γιατι αν την καλυπτε θα επρεπε να τη βγαζουμε καθε φορα για να βγαλουμε φωτογραφια

 

Το είχα ψάξει εδώ και ένα μήνα.

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/carrying-and-styling/carrying-cases/nokia-carrying-case-cp-503-for-nokia-n8

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0527385&catid=100501

 

CP-503. Αυτή έχω από τότε που πήρα το κινητό (ένα μήνα πριν). Το μόνο μειονέκτημα είναι επιδή η κάμερα ειναι εκεί που είναι και το μεγάφωνο όταν είναι στην θήκη μειώνεται η δυνατότητα να ακούσεις μία κλήση. Οπότε όταν το έχεις στην θήκη, δόνηση η hands free κτλ είναι καλύτερα.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλες φιλε μου. τπτ δε καλυπτει το γυαλι της καμερας φυσικα και αυτο ειναι λογικο γιατι αν την καλυπτε θα επρεπε να τη βγαζουμε καθε φορα για να βγαλουμε φωτογραφια

 

εγω αγορασα 3(διαφορετικεσ και σε χρωμα και σε ειδος) και απο τις 3 οι 2 το καλυπτουν. Η μια ειναι βεβαια πολυ αντιαισθητικη , αλλα η αλλη κανει σιγουρα την δουλεια της.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα 3(διαφορετικεσ και σε χρωμα και σε ειδος) και απο τις 3 οι 2 το καλυπτουν. Η μια ειναι βεβαια πολυ αντιαισθητικη , αλλα η αλλη κανει σιγουρα την δουλεια της.

 

εγω ρε παιδια μολις το πηρα απο βονταφον πηγα κατευθειαν μετα σε νοκια care και πηρα θηκη γιατι ειπα 500 κανει ασε μην γινουν πολλα περισσοτερα. δεν ξερω αλλα νομιζω οτι τοσο ακριβα μηχανηματα θελουν και την προστασια τους. σε δυσκολες εποχες ζουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας αγορασει και χρησιμοποιησει καρτα micro sd 32 gb class 4 ή παραπανω στο Ν8? Αν ναι απο που?

 

Την εχει χρησιμοποιησει κανεις για βιντεο εγγραφη?

 

Επισης αν εχει κανεις παρει απο Νοκια care την 32αρα της Νοκια η οποια ειναι class 2 την εχει χρησιμοποιησι για εγγραφη βιντεο? Αξιζει ή ειναι πολυ αργη σα μνημη για αυτη τη δουλεια?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ έβαλα ένα μικρό στικ από σιλικόνη που βγαίνει χωρίς να αφήνει σημάδι δίπλα στον φακό και πρακτικά είναι αδυνατο να έρθει σε επαφή με κάποια επιφάνεια ο φακός γιατί ακουμπάει πάνω στο στικ.

 

πάντως εγώ έβαλα ένα μικρό στικ από σιλικόνη που βγαίνει χωρίς να αφήνει σημάδι δίπλα στον φακό και πρακτικά είναι αδυνατο να έρθει σε επαφή με κάποια επιφάνεια ο φακός γιατί ακουμπάει πάνω στο στικ. Πατέντα δηλαδή
Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ έβαλα ένα μικρό στικ από σιλικόνη που βγαίνει χωρίς να αφήνει σημάδι δίπλα στον φακό και πρακτικά είναι αδυνατο να έρθει σε επαφή με κάποια επιφάνεια ο φακός γιατί ακουμπάει πάνω στο στικ.

 

Τι εννοεις ακριβως??? Μηπως μπορεις να μας στειλεις μια φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο καρτα μνημης τι προτεινεται?

Μεταξυ 4-8 gb.

Εχει διαφορα η micro sd με την micro sdhc?

 

ολες οσες ειναι πανω απο 4 ειναι sdhc. αναλογα με τα οικονομικα σου-καλυτερα 8

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που μπορουμε να βρουμε αυτες τις σιλικονατες χρωματιστες θηκες εκτος απο τo public στο συνταγμα!οποτε παω ολο την αλλη βδομαδα μου λενε!!και θελω σε χρωμα οχι μαυρη!αν ξερει κανεις ας στειλει pm!
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που μπορουμε να βρουμε αυτες τις σιλικονατες χρωματιστες θηκες εκτος απο τo public στο συνταγμα!οποτε παω ολο την αλλη βδομαδα μου λενε!!και θελω σε χρωμα οχι μαυρη!αν ξερει κανεις ας στειλει pm!

 

αν λες αυτές ......

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/New-Hard-Rubber-Back-Case-Cover-for-Nokia-N8/220709675676/item

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και αυτες δεν θα με χαλαγανε!μια ασπρη και μια μπλε!! :-P

δεν μπορουμε ομως να τις βρουμε αυτες στην αγορα! ή υπαρχουνε πουθενα εκτος ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

και αυτες δεν θα με χαλαγανε!μια ασπρη και μια μπλε!! :-P

δεν μπορουμε ομως να τις βρουμε αυτες στην αγορα! ή υπαρχουνε πουθενα εκτος ιντερνετ?

 

με 1,18 την μια κάνε τώρα παραγγελία και σε 10 μερούλες θα τις έχεις, εγώ παρήγγειλα μία κίτρινη και μία μαύρη την Δευτέρα που μας πέρασε ....λόγω ομάδας :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...