Jump to content

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κάποιος απ' τα καινούργια στικάκια που έχουν σύνδεση USB απ' τη μια και USB on-the-go απ' την άλλη;

Π.χ. αυτό: http://www.katerelos.gr/product/29798/sandisk-ultra-dual-drive-32gb.html

Έχει δοκιμάσει κάποιος το παραπάνω ή κάποιο της Sony ή της Corsair που βρήκα σε ελληνικά e-shops;

Το SanDisk αναφέρει στη λίστα συμβατότητας το 808, αλλά ενδιαφέρομαι για Ν8. :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κάποιος απ' τα καινούργια στικάκια που έχουν σύνδεση USB απ' τη μια και USB on-the-go απ' την άλλη;

Π.χ. αυτό: http://www.katerelos.gr/product/29798/sandisk-ultra-dual-drive-32gb.html

Έχει δοκιμάσει κάποιος το παραπάνω ή κάποιο της Sony ή της Corsair που βρήκα σε ελληνικά e-shops;

Το SanDisk αναφέρει στη λίστα συμβατότητας το 808, αλλά ενδιαφέρομαι για Ν8. :worry:

και γιατί δεν χρησιμοποιείς το καλώδιο που έχει η συσκευασία του Ν8 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν χρησιμοποιείς το καλώδιο που έχει η συσκευασία του Ν8 ?

Γιατί δεν είναι τόσο βολικό όσο το να έχεις κουμπωμένο ένα μικροσκοπικό στικάκι στη USB της συσκευής. Το καλώδιο προεξέχει και δε βολεύει τόσο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι τόσο βολικό όσο το να έχεις κουμπωμένο ένα μικροσκοπικό στικάκι στη USB της συσκευής. Το καλώδιο προεξέχει και δε βολεύει τόσο.

 

επετρεψέ μου να πω ότι από την στιγμή που το έχεις ήδη, αυτό γκατζετάκι κατά την γνώμη μου πάντα είναι πεταμένα λεφτά ! Βέβαια η τσέπη σου είναι, εσύ ξέρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει πουθενά το μάτι σας στην Αθήνα αυτή τη θήκη για το Νοκια 808:

 

http://www.amazon.it/Nokia-CC-3046-Cover-Black-Custodie/dp/B007P5DNHK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1394626970&sr=8-2&keywords=nokia+808&tag=chrome07-21

 

http://s2.hubimg.com/u/6962067_f520.jpg

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

καποιος κατοχος ξερει να μου πει..; για να μην διαβαζω τοσες σελιδες..

εχω απο χτες το 808 και δεν μπορω να βρω καπου θηκη (ελπιζω να βρω συντομα )

 

Ωσπου να βρω θηκη λοιπον.. ξερετε να μου πειτε αν ο φακος του ειναι ευπαθης σε γρατζουνιες; ή ειναι απο καποιο ''υλικο αντοχης''..;

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, είναι ανθεκτικός ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στοιχεία στον λαό. :)

 

Αν και βρήκα στο γαλλικό ιμπέι την 3046 της Νοκια.

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στοιχεία στον λαό. :)

 

Αν και βρήκα στο γαλλικό ιμπέι την 3046 της Νοκια.

 

Όποια θήκη και να έχω αγοράσει, το camera button είναι πολύ σκληρό λόγω του εξτρά στρώματος της θήκης. Έτσι τις έχω κόψει όλες στο camera button και είναι άσχημες μεν, αλλα κάνουν την δουλειά τους

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω και εγώ. Προς το παρόν όμως απλά εστιάζω από την οθόνη και παίρνω από εκεί την φωτό.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στοιχεία στον λαό. :)

 

Αν και βρήκα στο γαλλικό ιμπέι την 3046 της Νοκια.

 

Εγω πηρα αυτη και παρολο που στη φωτο δε λεει και πολλα απο κοντα τα σπαει.

http://www.ebay.co.uk/itm/181003332256?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Ειναι μαλακη μαυρη ματ σαν το κινητο, αλλα το bezel ειναι glossy black και δενει πολυ με την οθονη.

Πραγματικα εξεπλαγην θετικα.

Οσο για την 3046 την βρηκα και γω στο Ιταλικο, αλλα hard case δε πολυ γουσταρω γιατι μπορει να σου κανουν και ζημια.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάτι σαν αυτή.

 

Είναι διάφανη (με λίγο γκρι να είμαι ακριβής) και ταιριάζει τόσο σε άσπρο όσο και σε μαυρο 808 καθώς διακρίνεται το χρώμα του από κάτω. Είναι ευκαμπτη αλλά όχι και καουτσούκ. Αγκαλιάζει όλο το κινητό ΚΑΙ την περιοχή του φακού κάνοντάς της να προεξέχει από το έδαφος (δεν ακουμπά όπως σε άλλες).

Το κουμπί είναι λίγο σκληρό, αλλά έτσι και αλλιώς το χρησιμοποιώ μόνο για να ξεκλειδώσω την κάμερα. Την λήψη την κάνω πατόντας την ίριδα (touch) στην οθόνη. Έτσι το κινητό κουνιέται πολύ λιγότερο (ακούνητες φωτογραφίες). :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάτι σαν αυτή.

 

Είναι διάφανη (με λίγο γκρι να είμαι ακριβής) και ταιριάζει τόσο σε άσπρο όσο και σε μαυρο 808 καθώς διακρίνεται το χρώμα του από κάτω. Είναι ευκαμπτη αλλά όχι και καουτσούκ. Αγκαλιάζει όλο το κινητό ΚΑΙ την περιοχή του φακού κάνοντάς της να προεξέχει από το έδαφος (δεν ακουμπά όπως σε άλλες).

Το κουμπί είναι λίγο σκληρό, αλλά έτσι και αλλιώς το χρησιμοποιώ μόνο για να ξεκλειδώσω την κάμερα. Την λήψη την κάνω πατόντας την ίριδα (touch) στην οθόνη. Έτσι το κινητό κουνιέται πολύ λιγότερο (ακούνητες φωτογραφίες). :cool:

 

Ίδια θήκη έχουμε. Έχω και μία σε μαύρη. Εξαιρετική για προστασία. Αλλά ναι, εκνευριστικό αυτό με το κουμπί... ορίστε η λύση μου

https://www.dropbox.com/s/bl3wbqhbgbkghih/IMG_20140315_090939.jpg

https://www.dropbox.com/s/hzeyo1newc46rya/IMG_20140315_091000.jpg

έτσι και η θήκη δεν βγαίνει και το κουμπί το πατάω εύκολα. Την ίδια που έχω σε λευκο προς διαφανές όπως εσύ, δεν την έχω κόψει ακόμα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

έτσι και η θήκη δεν βγαίνει και το κουμπί το πατάω εύκολα. Την ίδια που έχω σε λευκο προς διαφανές όπως εσύ, δεν την έχω κόψει ακόμα

 

Σου ξαναλέω δεν χρειάζεται κόψημο (την κάνει πολύ άσχημη κατά τη γνώμη μου). Αρκεί να αλλάξεις το τρόπο που τραβάς φωτογραφία. Η λήψη μπορεί να γίνει με πλήκτρο αφής (ίριδα) που έχει το κινητό. Θα σου βγαίνουν και πιο ακούνητες σε σχέση με το κουμπί. Χάνεις το "μισό" κλικ (εστίαση πρώτα) αλλά και αυτό μπορεί να γίνει με prefocus lock (αγγιγμα στο σημείο που θέλεις να εστιάσεις και μετά κλικ στη ίριδα).

 

Τέλος να επιμένεις να το κόψει ξεκίνα με μια απλή τομή στην μία πλευρά του πλήκτρου (χωρίς να το αφαιρέσεις). Απλά μία "τομή" κατά μήκος τη άκρης του λαστιχένιου κουμπιού. Θα ελαττώσει πολύ την πίεση που θα απαιτείται. Εναλλακτικά κάνε δύο τομές και άσε το πλήκτρο να "στηρίζεται από τις δυο άκρες του (πάνω και κάτω). Ελπίζω να εξήγησα τι εννοώ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλέω δεν χρειάζεται κόψημο (την κάνει πολύ άσχημη κατά τη γνώμη μου). Αρκεί να αλλάξεις το τρόπο που τραβάς φωτογραφία. Η λήψη μπορεί να γίνει με πλήκτρο αφής (ίριδα) που έχει το κινητό. Θα σου βγαίνουν και πιο ακούνητες σε σχέση με το κουμπί. Χάνεις το "μισό" κλικ (εστίαση πρώτα) αλλά και αυτό μπορεί να γίνει με prefocus lock (αγγιγμα στο σημείο που θέλεις να εστιάσεις και μετά κλικ στη ίριδα).

 

Τέλος να επιμένεις να το κόψει ξεκίνα με μια απλή τομή στην μία πλευρά του πλήκτρου (χωρίς να το αφαιρέσεις). Απλά μία "τομή" κατά μήκος τη άκρης του λαστιχένιου κουμπιού. Θα ελαττώσει πολύ την πίεση που θα απαιτείται. Εναλλακτικά κάνε δύο τομές και άσε το πλήκτρο να "στηρίζεται από τις δυο άκρες του (πάνω και κάτω). Ελπίζω να εξήγησα τι εννοώ.

 

Με παρεξήγησες. Δεν διαφωνώ σε τίποτα απο οσα εχεις γράψει. Απλά 2/10 δεν βολεύει το on screen button και τότε θέλω το φυσικό. Επίσης αυτό με τις 2 τομές τα χω δοκιμάσει όλα... Έφτασα στο σημείο που είδες μετά από πολλά "beta testing" . Μεχρι να φτάσω εδώ, δεν πατιόταν το άτιμο. Δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση, να λειτουργεί άψογα θέλω όταν το χρειάζομαι. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλέω δεν χρειάζεται κόψημο (την κάνει πολύ άσχημη κατά τη γνώμη μου). Αρκεί να αλλάξεις το τρόπο που τραβάς φωτογραφία. Η λήψη μπορεί να γίνει με πλήκτρο αφής (ίριδα) που έχει το κινητό. Θα σου βγαίνουν και πιο ακούνητες σε σχέση με το κουμπί. Χάνεις το "μισό" κλικ (εστίαση πρώτα) αλλά και αυτό μπορεί να γίνει με prefocus lock (αγγιγμα στο σημείο που θέλεις να εστιάσεις και μετά κλικ στη ίριδα).

 

Τέλος να επιμένεις να το κόψει ξεκίνα με μια απλή τομή στην μία πλευρά του πλήκτρου (χωρίς να το αφαιρέσεις). Απλά μία "τομή" κατά μήκος τη άκρης του λαστιχένιου κουμπιού. Θα ελαττώσει πολύ την πίεση που θα απαιτείται. Εναλλακτικά κάνε δύο τομές και άσε το πλήκτρο να "στηρίζεται από τις δυο άκρες του (πάνω και κάτω). Ελπίζω να εξήγησα τι εννοώ.

Συμφωνώ σε όλα.

 

Τον τρόπο με την τομή χωρίς αφαίρεση θα το δοκιμάσω το συντομότερο.

 

Edit: τελικά το δοκίμασα άμεσα. Πραγματικά τεράστια αλλαγή στην αίσθηση του πλήκτρου. Πλέον μπορείς να αισθάνεσαι το πρώτο κλικ για την εστίαση.

 

Πολύ καλή ιδέα, ευχαριστώ.

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...