Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχω την 6 του Σκωτεινούλη (Darky) και σήμερα με το που με παίρνουν τηλέφωνο κόβεται το σήμα εντελώς και φαίνεται σαν να το έχω κλείσει εσκεμμένα....σας λέει κάτι;

 

Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda οτι η 6 έχει θέματα.Από ότι ειχα διαβάσει η 5.6 έιναι πολυ καλύτερη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda οτι η 6 έχει θέματα.Από ότι ειχα διαβάσει η 5.6 έιναι πολυ καλύτερη

 

από πολλούς έχω ακούσει το αντίθετο :S

τώρα κάνω recovery να έρθει στην χθεσινή του κατάσταση που δεν είχα περασμένες πολλές εφαρμογές....

Edited by cjvirus
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε 1 ώρα που φλάσαρα την JPY και δεν μπορώ να το κάνω rooted...

Το recovery mode είναι 3e άρα δεν μπορώ να περάσω update.zip και το z4root δεν δουλεύει(τερματίζεται η εφαρμογή)

 

Επειδή χάθηκα λίγο και όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να πετύχω κάτι,μπορεί να βοηθείσει κάποιος,έστω και με pm για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

απότι βλέπω, η έκδοση I9000XXJP2 είναι απαρχαιομένη!!! τον αύγουστο βγήκε. λογικό να κολάει. κατέβασε την I9000XXJPY και θα δεις το κινητό σου να πετάει!!!

(κατέβασε την εδώ: http://www.multiupload.com/MU_UHJNT0K1F2)

 

Φιλε κατεβασα την jpy απο το παραπανω λινκ. Κανω αποσυμπιεση το αρχειο rar και μου δινει ενα νεο αρχειο rar το JPY_JPY_JPY.tar.rar το οποιο αν το αποσυμπιεσω μου δινει αγνωστα αρχεία. Μηπως να μετονομασω το αρχειο σε md5?

Και κατι αλλο. αν φλασαρω μεσω κιες διαγραφονται τα δεδομενα απο την sdcard?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε 1 ώρα που φλάσαρα την JPY και δεν μπορώ να το κάνω rooted...

Το recovery mode είναι 3e άρα δεν μπορώ να περάσω update.zip και το z4root δεν δουλεύει(τερματίζεται η εφαρμογή)

 

Επειδή χάθηκα λίγο και όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να πετύχω κάτι,μπορεί να βοηθείσει κάποιος,έστω και με pm για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια;

 

το κανεις root ειτε με cf-root απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

ειτε με superoneclick απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

μη δοκιμασεις τιποτα αλλο γιατι απλα δεν δουλευει κατι αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε 1 ώρα που φλάσαρα την JPY και δεν μπορώ να το κάνω rooted...

Το recovery mode είναι 3e άρα δεν μπορώ να περάσω update.zip και το z4root δεν δουλεύει(τερματίζεται η εφαρμογή)

 

Επειδή χάθηκα λίγο και όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να πετύχω κάτι,μπορεί να βοηθείσει κάποιος,έστω και με pm για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια;

 

Κανεις root η με το cf-root η με το superoneclick root. Kοιτα στο xda

 

edit - Πολυ ωραια με προλαβε ο truckman και με link μαλιστα

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κανεις root η με το cf-root η με το superoneclick root. Kοιτα στο xda

 

edit - Πολυ ωραια με προλαβε ο truckman και με link μαλιστα

Παναγιωτη,εχω απορια,πως κρατιεσαι,εσυ,απ τους πρωταθλητες στο φλασαρισμα,να εισαι με jm2 την ωρα που πεφτει βροχη με ρομ!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κανεις root η με το cf-root η με το superoneclick root. Kοιτα στο xda

 

edit - Πολυ ωραια με προλαβε ο truckman και με link μαλιστα

 

χαχα εγώ σας πρόλαβα και τους 2 με pm πιο πριν.. :)

****το άντε να βγει καινούρια ρομ για το galaxy 3 μου :/ 2 βδομάδες τώρα με την ίδια είμαι και έχει κάτι bugs...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την 6 του Σκωτεινούλη (Darky) και σήμερα με το που με παίρνουν τηλέφωνο κόβεται το σήμα εντελώς και φαίνεται σαν να το έχω κλείσει εσκεμμένα....σας λέει κάτι;

 

Ναι, σταμάτα να παίρνεις τηλέφωνο μέσα από το ανσανσερ! :lol: j/k. Όχι η 6.0 δεν έχει κανένα πρόβλημα..

 

 

@afilopou που διάβασες ότι η 5.6 ήταν ΠΟΛΥ καλύτερη? Προσωπικά ίδιες τις βλέπω από άποψη ταχύτητας, σπιρτάδας (και οι 2 πετάνε) κτλ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις καποιος να ανεβασει εναν οδηγο για τη εισαγωγη darky's rom στα Ελληνικα; ανοιγω το κινητο με περασμενα τα αρχεια στο τηλεφωνο και οταν παταω apply sdcard δειχνει οτι προχωραει αλλα μετα σταματαει και λεει οτι δεν εχει υπογραφει η εφαρμογη!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει circle battery για την JPY (αυτην του KIES )

 

Και αν δεν υπάρχει το φτιάχνεις..Εδώ σου δίνω το δικό μου για JPY Version D

http://www.sendspace.com/file/5m56ca

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν υπάρχει το φτιάχνεις..Εδώ σου δίνω το δικό μου για JPY Version D

http://www.sendspace.com/file/5m56ca

 

 

Ωραιος τετοιο εψαχνα το D , για πες μου μονο πως το περναμε . Σ ευχαριστω .

 

OK Το εκανα copy paste στο φακελλο framework

Edited by potokis
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησημοποιησει ποτε odin.

Τρεχω αυτη τη στιγμη την JPY την οποια την περασα με registry hack στο kies. Αλλα επειδη μου κανει καποια καλληματακια, δεν βρισκει την τοποθεσια μου μεσω ασυρματων δικτυων στις εφαρμογες (πχ. google maps, fancy widget για τον καιρο κτλ), θελω να ξαναπερασω την ιδια με odin μηπως κατι δεν παει καλα με το kies μιας και δεν εχω δει να αναφερονται απο αλλους τα προβληματα αυτα.

Που υπαρχει ενας οδηγος για το πως να το κανω αυτο? για το πια αρχεια να κατεβασω κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σταμάτα να παίρνεις τηλέφωνο μέσα από το ανσανσερ! :lol: j/k. Όχι η 6.0 δεν έχει κανένα πρόβλημα..

 

 

@afilopou που διάβασες ότι η 5.6 ήταν ΠΟΛΥ καλύτερη? Προσωπικά ίδιες τις βλέπω από άποψη ταχύτητας, σπιρτάδας (και οι 2 πετάνε) κτλ

 

δεν είμαι σε κανένα ανσανσέρ φίλε μου...κρασάει με την μία οταν με παίρνουνε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη,εχω απορια,πως κρατιεσαι,εσυ,απ τους πρωταθλητες στο φλασαρισμα,να εισαι με jm2 την ωρα που πεφτει βροχη με ρομ!!:D

 

Παρη εχω αποφασισει και υποσχεθει στον εαυτο μου να κανω χαρουμενα Χριστουγεννα και ευτυχισμενο 2011 και οταν καταλαγιασει ο κουρνιαχτος και ο χαμος που γινεται τωρα να αποφασισω συνηδειτοποιημενα:p Εξαλλου τωρα καθε μερα βγαινει και αλλη, αν φλασαρω μια μετα θα θελησω να τις φλασαρω ολες, ηδη εχω ψηθει να δοκιμασω JPU, JPX, JPY, την καινουργια doc και την τελευταια του Darky (6.0). Γιαυτο σου λεω προς το παρον δεν ειναι αυτα για εμενα.:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος τετοιο εψαχνα το D , για πες μου μονο πως το περναμε . Σ ευχαριστω .

 

OK Το εκανα copy paste στο φακελλο framework

@potokis βαλε μια φωνη οταν εχεις <παιξει> λιγο με την jpy να μας πεις εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας εχω την jpa rom και θα ηθελα να ρωτησω εαν γινεται στοις επαφες μου στο πλαι οταν ψαχνω(ρολλαρω πανω-κατω) εχει αγγλικα γραμματα εαν γινεται να εχει ελληνικα.ευχαριστωωωωω:):):):):):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

JPY vs JPU/JPX

 

Μέχρι στιγμής η JPY φαίνεται να είναι η ΕΠΊΣΗΜΗ έκδοση 2.2.1 για UK. Καλύτερη μπαταρία και καλύτερο σήμα wifi (νέοι drivers). Επίσης το galerry φορτώνει σφαίρα. Αυτά στην επίσημη, δεν δοκίμασα την coocked του Doc και φυσικά αναμένουμε και από Darky :)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.υπαρχει τροπος να δοκιμαζουμε τις roms σε virtual περιβαλλον?πχ virtualbox?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παρη εχω αποφασισει και υποσχεθει στον εαυτο μου να κανω χαρουμενα Χριστουγεννα και ευτυχισμενο 2011 και οταν καταλαγιασει ο κουρνιαχτος και ο χαμος που γινεται τωρα να αποφασισω συνηδειτοποιημενα:p Εξαλλου τωρα καθε μερα βγαινει και αλλη, αν φλασαρω μια μετα θα θελησω να τις φλασαρω ολες, ηδη εχω ψηθει να δοκιμασω JPU, JPX, JPY, την καινουργια doc και την τελευταια του Darky (6.0). Γιαυτο σου λεω προς το παρον δεν ειναι αυτα για εμενα.:p
σε καταλαβαινω απολυτα και καλα κανεις.:rolleyes: κι εγω ειχα υποσχαθει στον εαυτο μου να μην κανω τον μαστορα και στο galaxy αλλα..ας οψεται η σαμυ που μου εσπασε τα νευρα :p

παντως με ολες αυτες τις ρομ που ερχονται βροχη και επισημα μαλιστα, κατι δεν μου κολλαει,δεν μας εχει μαθει η σαμυ σε τετοια κολπα (αλλο απο φτυσιμο δεν ειχαμε δει και κατι αλλο απο αυτους:nagger:),εχω την εντυπωση οτι εχει πεσει η google στη μεση:secret:

 

Παιδια γεια σας εχω την jpa rom και θα ηθελα να ρωτησω εαν γινεται στοις επαφες μου στο πλαι οταν ψαχνω(ρολλαρω πανω-κατω) εχει αγγλικα γραμματα εαν γινεται να εχει ελληνικα.
στην jpa αν θυμαμαι καλα δεν βγαινουν ελληνικα στα δεξια,στις jpu και jpx βγαινουν αμεσως μολις το γυρισεις σε ελληνικη γλωσσα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα την jpu και θελω να το κανω root.Δοκιμασα με το z4root αλλα δεν εγινε τπτ.Υπαρχει αλλος τροπος???
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα την jpu και θελω να το κανω root.Δοκιμασα με το z4root αλλα δεν εγινε τπτ.Υπαρχει αλλος τροπος???

 

παιδια,κανετε τον κοπο και διαβαστε λιγακι,στην προηγουμενη σελιδα μολις γραψαμε την απαντηση σε αυτο που ρωτας post#2180

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε truckman αλλα απο το πρωι δεν φανταζεσαι τι ψαξιμο εχω ριξει για να φτιαξω το galaxy.Το πηρα χτες κ οπως καταλαβαινεις δεν ηξερα απολυτως τπτ...:(
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε truckman αλλα απο το πρωι δεν φανταζεσαι τι ψαξιμο εχω ριξει για να φτιαξω το galaxy.Το πηρα χτες κ οπως καταλαβαινεις δεν ηξερα απολυτως τπτ...:(

no problem,απλα το λεω κι εγω και πολλα παιδια εδω μεσα γιατι γεμιζει

το thread και μετα,οπως εσυ το επαθες,ψαχνουμε και δεν βρισκουμε ακρη.

ολα αυτα φιλικα και καλοριζικο το galaxy,για οτι χρειαστεις κανε ενα search πρωτα κι αν δεν βρισκεις αυτο που θελεις βαλε φωνη και να εισαι σιγουρος οτι ολοι θα βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...