Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aλεκο,το καινουριο titanium το εχεις?με καποια εκδοση μου εκανε κι εμενα τσαλιμακια

Εγω με την εκδοση 3.8.3 δεν εχω κανενα προβλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αλλαξε σελιδα ο βλακας?

εμπαινα σε αυτη που ειχε παλια και μου εβγαζε σφαλμα

 

 

Ναι του ρίχνανε το σαιτ! Φουλ attack απο τους xda!:lol:!

 

 

Αλέκο (τυχερέ), υπάρχει τρόπος σε στοκ να έχουμε (με διάφορες ταρζανιες βεβαια) non increasing ringtone?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα και εγω στη jvp ολα ομορφα ολα ωραια αν και δεν νομιζω οτι θα ειναι αυτη η επισημη εκδοση για την Αγγλια

οντως φαινεται να ειναι ενα κλικ πιο γρηγορη απο την jvo

το θεμα με τους υποτιτλους και το tv out παραπαμενει οπως σε ολες τις gingerbread...

κριμα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα και εγω στη jvp ολα ομορφα ολα ωραια αν και δεν νομιζω οτι θα ειναι αυτη η επισημη εκδοση για την Αγγλια

οντως φαινεται να ειναι ενα κλικ πιο γρηγορη απο την jvo

το θεμα με τους υποτιτλους και το tv out παραπαμενει οπως σε ολες τις gingerbread...

κριμα

 

Που το στηριζεις Βασιλη αυτο...;

 

Μονο ο Παναγιωτης μενει ακομη να μας πει τις εντυπωσεις του :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Που το στηριζεις Βασιλη αυτο...;

 

Μονο ο Παναγιωτης μενει ακομη να μας πει τις εντυπωσεις του :p

 

Ηρακλη ειμαι παντα επιφυλακτικος. Και μαλιστα επειδη σημερα περασα τον καινουργιο speedmod θελω επιπλεον κανα 2 μερουλες για να δω πως τα παει η ρομ:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Που το στηριζεις Βασιλη αυτο...;

 

Μονο ο Παναγιωτης μενει ακομη να μας πει τις εντυπωσεις του :p

 

γιατι δεν εχει εμφανιστει μεσω kies...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει εμφανιστει μεσω kies...

Αα, διοτι νομισα οτι την θεωρουσες ελλιπη και bugged.

Ηρακλη ειμαι παντα επιφυλακτικος. Και μαλιστα επειδη σημερα περασα τον καινουργιο speedmod θελω επιπλεον κανα 2 μερουλες για να δω πως τα παει η ρομ:)

Καλα κανεις Παναγιωτη ετσι πρεπει, απλα μερικες φορες ειμαστε και ασυγκρατητοι...καποιες πρωτες αλλαγες ειναι ορατες εξαρχης, ακριβη συμπερασματα ομως, μονο κατοπιν συνεχης χρησης :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι του ρίχνανε το σαιτ! Φουλ attack απο τους xda!:lol:!

 

 

Αλέκο (τυχερέ), υπάρχει τρόπος σε στοκ να έχουμε (με διάφορες ταρζανιες βεβαια) non increasing ringtone?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Όχι για gingerbread ακόμα δεν το'χουν φτιάξει, αλλά πιστεύω έρχεται. Σε froyo γίνεται ήδη.

 

γιατι δεν εχει εμφανιστει μεσω kies...

 

Όντως, γι'αυτό και δεν είναι στο thread με τις επίσημες roms, το οποίο ανανέωσα πριν λίγο με τη γερμανική JVI 2.3.3.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αξιζει να αναφερω επειδη πρωτη φορα το βλεπω, οτι με την 2.3.4 παρατηρω οτι το σημα ειναι παντα φουλ...πολυ σπανια να πεσει εστω μια γραμμη...με τις προηγουμενες ρομ δεν παρατηρουσα κατι τετοιο...ειναι φυσιολογικο...; το εχετε παρατηρησει κι εσεις...; :blink::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχει μεσα gtalk video η 2.3.4 μηπωσ θα το βγαλουν στο market σαν update? θα επρεπε να το εχουν και οι παλαιοτερεσ rom
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχει μεσα gtalk video η 2.3.4 μηπωσ θα το βγαλουν στο market σαν update? θα επρεπε να το εχουν και οι παλαιοτερεσ rom

 

Οι παλιοτερες γιατι..; αφου ειναι χαρακτηριστικο των 2.3.4 εκδοσεων :p

anyway, απο την πρωτη στιγμη αναφερθηκε οτι δεν περιλαμβανεται στην jvp...νομιζω κυκλοφορουν καποια mods στους xda οπου λειτουργει αλλα δεν το εχω ψαξει αρκετα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοτερες γιατι..; αφου ειναι χαρακτηριστικο των 2.3.4 εκδοσεων :p

anyway, απο την πρωτη στιγμη αναφερθηκε οτι δεν περιλαμβανεται στην jvp...νομιζω κυκλοφορουν καποια mods στους xda οπου λειτουργει αλλα δεν το εχω ψαξει αρκετα :)

 

Μέχρι και app στο market υπάρχει, που αντικαθιστά το gtalk με τη σπασμένη έκδοση... μόλις χθες το πόσταρα. Και δουλεύει κανονικά στις 2.3.3.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και app στο market υπάρχει, που αντικαθιστά το gtalk με τη σπασμένη έκδοση... μόλις χθες το πόσταρα. Και δουλεύει κανονικά στις 2.3.3.

 

Δεν το προσεξα καν Αλεξ, μου διεφυγε :rolleyes:

Διαβαζοντας σχολια στους xda για την jvp χθες ελεγαν οτι κυκλοφορουν καποια mods...μεχρι εκει ομως, διοτι δεν με πολυαπασχολει κιολας.

I'm sorry λοιπον :sorry:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι φορατε jvp σας εχει ολες τις εφαρμογες στο market?

το quadrant και το google maps που εψαξα δεν τα βρησκει... :worry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι φορατε jvp σας εχει ολες τις εφαρμογες στο market?

το quadrant και το google maps που εψαξα δεν τα βρησκει... :worry:

 

Το ολες ειναι σχετικο...το quadrant τωρα που το κοιταξα δεν το εμφανιζει, ουτε και το g.maps αλλα το εμφανιζει στις ληψεις.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εβαλα σημερα την JVP ακολουθωντας τις οδηγιες στο forum και στη συνεχεια πηγα να βαλω το supercurio kernel, αλλα μου κανει fail, εχω δοκιμασει 10 φορες. Οριστε το μηνυμα που βγαζει το odin : http://i53.tinypic.com/3129qae.jpg

 

Ξερει κανεις τι λαθος κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι φορατε jvp σας εχει ολες τις εφαρμογες στο market?

το quadrant και το google maps που εψαξα δεν τα βρησκει... :worry:

 

Aυτο με το μαρκετ το πρόσεξα και εγω αλλα δεν ασχοληθηκα.οντως λοιπουν εφαρμογες.πχ το gps aids to free δεν υπαρχει.μονο το donate υπάρχει.Ομως μεσω υπολογιστη στο android market υπαρχουν ολα!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με το μαρκετ το πρόσεξα και εγω αλλα δεν ασχοληθηκα.οντως λοιπουν εφαρμογες.πχ το gps aids to free δεν υπαρχει.μονο το donate υπάρχει.Ομως μεσω υπολογιστη στο android market υπαρχουν ολα!

 

Για το gps aids free μπες στην εκδοση donate, και θα το δεις απο κατω στην σχετικη λιστα...εγω ετσι το βρηκα και το εβαλα. Αλλιως, δεν μου το εμφανιζε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το ολες ειναι σχετικο...το quadrant τωρα που το κοιταξα δεν το εμφανιζει, ουτε και το g.maps αλλα το εμφανιζει στις ληψεις.

ενταξει δεν δοκιμασα 500.000 εφαρμογες για να ξερω αν λειπει και καποια αλλη... :lol:

στις 4-5 που εψαξα αυτες οι 2 ελεπιαν οποτε φανταζομαι θα λειπουν και αλλες και δεν μπορω να καταλαβω γιατι...

αμα το ψαξω στο search δεν τις βρησκει, αλλα αμα πας σε απρομοια εφαρμογη πιθανοτατα στην βγαει και στη λιστα με τις παρομοιες εφαρμογες...

δεν ξερω τι γινεται... :blink:

Καλησπερα παιδια, εβαλα σημερα την JVP ακολουθωντας τις οδηγιες στο forum και στη συνεχεια πηγα να βαλω το supercurio kernel, αλλα μου κανει fail, εχω δοκιμασει 10 φορες. Οριστε το μηνυμα που βγαζει το odin : http://i53.tinypic.com/3129qae.jpg

 

Ξερει κανεις τι λαθος κανω?

δοκιμασες να κανεις ενα reboot στον υπολογιστη?

δες και σε αλλη θυρα usb

Aυτο με το μαρκετ το πρόσεξα και εγω αλλα δεν ασχοληθηκα.οντως λοιπουν εφαρμογες.πχ το gps aids to free δεν υπαρχει.μονο το donate υπάρχει.Ομως μεσω υπολογιστη στο android market υπαρχουν ολα!

 

το gps aids εμενα μου το εχει... :blink:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εβαλα σημερα την JVP ακολουθωντας τις οδηγιες στο forum και στη συνεχεια πηγα να βαλω το supercurio kernel, αλλα μου κανει fail, εχω δοκιμασει 10 φορες. Οριστε το μηνυμα που βγαζει το odin : http://i53.tinypic.com/3129qae.jpg

 

Ξερει κανεις τι λαθος κανω?

 

Eγω αυτο το παθα χτες δυο φορες.Και με flash kernel και με flash την ρομ.Το προβλημα σε μενα ηταν οτι τα Usb υπολογιστη μου τα εχουν παιξει,και ετσι τα Usb με προδιδουν

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν δοκιμασα 500.000 εφαρμογες για να ξερω αν λειπει και καποια αλλη... :lol:

στις 4-5 που εψαξα αυτες οι 2 ελεπιαν οποτε φανταζομαι θα λειπουν και αλλες και δεν μπορω να καταλαβω γιατι...

αμα το ψαξω στο search δεν τις βρησκει, αλλα αμα πας σε απρομοια εφαρμογη πιθανοτατα στην βγαει και στη λιστα με τις παρομοιες εφαρμογες...

Ειναι σχετικο διοτι ποτε δεν ειναι ολες οι εφαρμογες στο μαρκετ...παντα ολα και καποια θα λειπει..τα παλια γνωστα προβληματακια του μαρκετ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εβαλα σημερα την JVP ακολουθωντας τις οδηγιες στο forum και στη συνεχεια πηγα να βαλω το supercurio kernel, αλλα μου κανει fail, εχω δοκιμασει 10 φορες. Οριστε το μηνυμα που βγαζει το odin

Ξερει κανεις τι λαθος κανω?

Αφησε το κινητο σου να ανοιξει και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Κατεβασε αυτο το odin και δοκιμασε παλι Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι φορατε jvp σας εχει ολες τις εφαρμογες στο market?

το quadrant και το google maps που εψαξα δεν τα βρησκει... :worry:

Το ολες ειναι σχετικο...το quadrant τωρα που το κοιταξα δεν το εμφανιζει, ουτε και το g.maps αλλα το εμφανιζει στις ληψεις.

Το παρατηρησα κι εγω. Το quadrant μου το εβγαλε μονο στις related εφαρμογες μιας αλλης ενω το google maps το βγαζει στη λιστα αυτων που εχω ξανακατεβασει, αλλα μολις παω να το ενημερωσω δινει σφαλμα. Δοκιμασα και εκκαθαρισεις κλπ αλλα δεν λεει να ξεκολλησει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Απο Battery drain πως παμε.Δεν μπορω να πω οτι ειναι τοσο καλα τα πραματα.Το φορτισα δυο ωρες πριν και ειδου

[ATTACH]20856[/ATTACH]

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρησα κι εγω. Το quadrant μου το εβγαλε μονο στις related εφαρμογες μιας αλλης ενω το google maps το βγαζει στη λιστα αυτων που εχω ξανακατεβασει, αλλα μολις παω να το ενημερωσω δινει σφαλμα. Δοκιμασα και εκκαθαρισεις κλπ αλλα δεν λεει να ξεκολλησει.

αυτο ακριβως κανει και σε μενα...

Απο Battery drain πως παμε.Δεν μπορω να πω οτι ειναι τοσο καλα τα πραματα.Το φορτισα δυο ωρες πριν και ειδου

[ATTACH]20856[/ATTACH]

 

ποση ωρα σου γραφει στην προβολη?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...