Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΗ φλασάρεις με το lagfix μέσα.

 

Το ξερω οτι υπαρχει προβλημα αν φλασαρω με το Lagfix enable γι αυτο κ πηγα κ το εκανα disable.Το θεμα ειναι οτι δν ξερω τι να κανω τωρα.Το κινητο ειναι αδειο γιατι εκανα full wipe.Πως θα περασω την js8 ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΜΗ φλασάρεις με το lagfix μέσα.

 

Το ξερω οτι υπαρχει προβλημα αν φλασαρω με το Lagfix enable γι αυτο κ πηγα κ το εκανα disable.Το θεμα ειναι οτι δν ξερω τι να κανω τωρα.Το κινητο ειναι αδειο γιατι εκανα full wipe.Πως θα περασω την js8 ???

 

Αν έχεις βγάλει το lagfix ακολούθησε τον οδηγό της πρώτης σελίδας.. αν λειτουργεί το lagfix σταμάτα το οπωσδήποτε. Δεν κατάλαβα την ερώτηση...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Αν έχεις βγάλει το lagfix ακολούθησε τον οδηγό της πρώτης σελίδας.. αν λειτουργεί το lagfix σταμάτα το οπωσδήποτε. Δεν κατάλαβα την ερώτηση...

 

Για να σ δωσω να καταλαβεις τι εγινε γιατι οντως απο το ανχος μου τα λεω λιγο μπερδεμενα.Ειχα την jpy με voodoo lagfix disable.Σημερα το πρωι αποφασησα να βαλω την js8.Ειχα διαβασει οτι ειναι καλο πριν φλασαρεις αλλη εκδοση να κανεις ενα full wipe.Το εκανα λοιπον αλλα αυτο φαινεται πηγε και εσβησε το αρχειακι disable lagfix και ετσι ξαναενεργοποιηθηκε το lagfix.Μετα πηγα και το ξαναεβαλα το αρχειακι αυτο μεσα κ τωρα εχει απενεργοποιηθει το lagfix και εχω μεινει εκει.Εφοσον εχει απενεργοποιηθει να ακολουθησω κανονικα τον οδηγο απο το βημα 1 ή πρεπει να κανω κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την jpy και θελω να περασω την js8.Το προβλημα μ ειναι οτι εχω το Lagfix μεσα κ θελω να το βγαλω.Αν φλασαρω με Pit και repartition θα σβηστει το lagfix???Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μ πει γιατι περιμενω με το Odin ανοιχτο κ δεν ξερω τι να κανω... :(

 

Ποιον kernel εχει το κινητο πανω?Πρεπει οπωσδηποτε να βγει...Αφου λες οτι το lagfix ειναι disable δεν βλεπω λογο να για να μην φλασαρεις...

 

Υ.Γ. Χριστος ανεστη παιδια χρονια πολλα...Ελπιζω να χορτασατε ολοι;)

Edited by tailer35
Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ποιον kernel εχει το κινητο πανω?Πρεπει οπωσδηποτε να βγει...Αφου λες οτι το lagfix ειναι disable δεν βλεπω λογο να για να μην φλασαρεις...

 

Υ.Γ. Χριστος ανεστη παιδια χρονια πολλα...Ελπιζω να χορτασατε ολοι;)

 

Δν εχω πειραξει κανεναν kernel.Stock jpy εχω πανω.Απλα με προβληματισε το lagfix γι αυτο.Τωρα που το εχω κανει disable απο ποιο βημα να αρχισω το φλασαρισμα?Αν κανω repartition με pit θα σβησει τελειως το lagfix???Γιατι κατι τετοιο διαβασα...

Link to comment
Share on other sites

Δν εχω πειραξει κανεναν kernel.Stock jpy εχω πανω.Απλα με προβληματισε το lagfix γι αυτο.Τωρα που το εχω κανει disable απο ποιο βημα να αρχισω το φλασαρισμα?Αν κανω repartition με pit θα σβησει τελειως το lagfix???Γιατι κατι τετοιο διαβασα...

 

Με ποιον τροπο ειχες κανει lagfix?Απο το πρωτο βημα ξεκινας αν θελεις re-partition στο κινητο σου.To pit που εχεις παντως ειναι 512 αφου εχεις froyo που σημαινει οτι ειναι συμβατο.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο ειχες κανει lagfix?Απο το πρωτο βημα ξεκινας αν θελεις re-partition στο κινητο σου.To pit που εχεις παντως ειναι 512 αφου εχεις froyo που σημαινει οτι ειναι συμβατο.

 

Νομιζω οτι το ειχα βαλει με odin με cf-root που ειχε μεσα κ το voodoo lagfix...Το θεμα ειναι οτι ηθελα να το βγαλω τελειως το lagfix κ ελεγα μηπως αυτο γινοταν αν εκανα re-partition.Εσυ δηλ. μου προτεινεις να αρχισω απο το 2ο βημα???

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ειχα βαλει με odin με cf-root που ειχε μεσα κ το voodoo lagfix...Το θεμα ειναι οτι ηθελα να το βγαλω τελειως το lagfix κ ελεγα μηπως αυτο γινοταν αν εκανα re-partition.Εσυ δηλ. μου προτεινεις να αρχισω απο το 2ο βημα???
βαλε το φακελο για να κανεις disable

lagfix και κοιτα το πμ που σου εχω στειλει

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ειχα βαλει με odin με cf-root που ειχε μεσα κ το voodoo lagfix...Το θεμα ειναι οτι ηθελα να το βγαλω τελειως το lagfix κ ελεγα μηπως αυτο γινοταν αν εκανα re-partition.Εσυ δηλ. μου προτεινεις να αρχισω απο το 2ο βημα???

 

Αφου εισαι σε 2.2 και εχεις vodoo δημιουργούμε ένα φάκελο με το όνομα disable lagfix μέσα στον φάκελο voodoo και κάνουμε reboot.Λογικα θα απενεργοποιηθει.Δεν σου προτεινω κατι σου εξηγω τα δεδομενα.Αν θες να κανεις pit δεν υπαρχει καποιο προβλημα..

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι σε 2.2 και εχεις vodoo δημιουργούμε ένα φάκελο με το όνομα disable lagfix μέσα στον φάκελο voodoo και κάνουμε reboot.Λογικα θα απενεργοποιηθει.Δεν σου προτεινω κατι σου εξηγω τα δεδομενα.Αν θες να κανεις pit δεν υπαρχει καποιο προβλημα..

 

AA ok..Το εχω κανει disable ολα κομπλε..Θα κανω την διαδικασια και αν γινει τπτ εδω ειμαστε.Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση μπαταρίας βάση του κινητού λέει:

Λειτουργικό σύστημα android 52%

Φωνητικές κλήσεις 30%

Προβολή 6%

Σε αναμονή 4%

Σύστημα android 2%

Μονο αυτα χρειαζοταν να γραψεις!

Κανε επαναφορα εργοστασιακων και θα λυθει το θενα, επισης μαλλον χρειαζεσαι καλιμπραρισμα μπαταριας.

Και τα 2 φυσικα... μην διαλεξεις ενα :)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα καποια λαλακια μου γραφει συνεχεια λυπουμαστε η διεργασια com.sec.android.app.tw launcher τερματιστηκε απροσδοκητα δοκιμαστε ξανα.Εχω js8 kai root apo to superoneclick τι πρεπει να κανω?

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091 του Darky να μας πει γνώμη?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091 του Darky να μας πει γνώμη?

 

Η 9.5 ειναι πολυ καλη σταθερη, γρηγορη κλπ κλπ. To ιδιο περιμενουμε και απο την 10 οταν βγει final.

Link to comment
Share on other sites

Η 9.5 ειναι πολυ καλη σταθερη, γρηγορη κλπ κλπ. To ιδιο περιμενουμε και απο την 10 οταν βγει final.

 

Στην επιλογή κερνελ τι προτείνεις? Voodoo ή speedmod?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Η 9.5 ειναι πολυ καλη σταθερη, γρηγορη κλπ κλπ. To ιδιο περιμενουμε και απο την 10 οταν βγει final.

δεν νομίζω να βγει 10 final και ειδικά από τον ίδιο τον darky ~

Στην επιλογή κερνελ τι προτείνεις? Voodoo ή speedmod?

voodoo.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την Juwe's 3.1 και τώρα λέω να βάλω την 9.5 του Darky. Την περνάω με CWM από την sd έτσι απλά και είμαι ΟΚ ή κάνω τα βήματα ξανά? Εννοώ από την 2.2.1 στην 2.3.3 είχε κάποια διαδικασία... να αλλάξω πάλι σε recovery 2e, να περάσω πρώτα την original ginger και μετά την custom κλπ... ???

 

edit: Περνάω πρώτα rom και μετά kernel?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα καποια λαλακια μου γραφει συνεχεια λυπουμαστε η διεργασια com.sec.android.app.tw launcher τερματιστηκε απροσδοκητα δοκιμαστε ξανα.Εχω js8 kai root apo to superoneclick τι πρεπει να κανω?

 

Aπο οτι διαβασα το προβλημα μου θα λυθει αν κανω clear data kai cache apo recovery mode η στη χειροτερη ξαναφλασαρω τη ρομ σωστα?Υπαρχει καμια αλλη μεθοδος γιατι δεν ειχα παρει backup και δε θελω να χασω τη προοδο των παιχνιδιων μου

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι διαβασα το προβλημα μου θα λυθει αν κανω clear data kai cache apo recovery mode η στη χειροτερη ξαναφλασαρω τη ρομ σωστα?Υπαρχει καμια αλλη μεθοδος γιατι δεν ειχα παρει backup και δε θελω να χασω τη προοδο των παιχνιδιων μου
Nα σου πω τι επιλογες εχεις..

1.αν γινεται να βαλεις το titanium μπορεις να παρεις backup τα παντα.

2.αν δεν σε αφηνει να μπεις,οποτε και δεν μπορεις να βαλεις titanium και απ οτι λες σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια σου,τοτε κανεις wipe data απο recovery και ξαναφλασαρεις χωρις να εχεις κανει format sd,ανοιγει το λειτουργικο και παιρνεις αντιγραφα ειτε απο φακελους στην sd που εχουν κανει τα παιχνιδια σου,ειτε τους φακελους που εχουν κανει καποια απο αυτα στο android/data/

Aφου αντιγραψεις ολα αυτα,κανεις ενα ωραιοτατο φορματ στην sd,μπαινεις recovery και κανεις wipe data,wipe cache ,ξαναφλασαρεις πλεον κανονικα και εχεις ενα φρεσκοτατο λειτουργικο και τα αντιγραφα στην καβαντζα :D

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω τι επιλογες εχεις..

1.αν γινεται να βαλεις το titanium μπορεις να παρεις backup τα παντα.

2.αν δεν σε αφηνει να μπεις,οποτε και δεν μπορεις να βαλεις titanium και απ οτι λες σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια σου,τοτε κανεις wipe data απο recovery και ξαναφλασαρεις χωρις να εχεις κανει format sd,ανοιγει το λειτουργικο και παιρνεις αντιγραφα ειτε απο φακελους στην sd που εχουν κανει τα παιχνιδια σου,ειτε τους φακελους που εχουν κανει καποια απο αυτα στο android/data/

Aφου αντιγραψεις ολα αυτα,κανεις ενα ωραιοτατο φορματ στην sd,μπαινεις recovery και κανεις wipe data,wipe cache ,ξαναφλασαρεις πλεον κανονικα και εχεις ενα φρεσκοτατο λειτουργικο και τα αντιγραφα στην καβαντζα :D

 

Σε ευχαριστω πολυ Παρη εκανα το δευτερο και δουλεψε!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Help...

δεν μου δουλευει ο flash player στον οπερα11:worry::worry:

μολις παταω πανω σε ενα βιντεο μου βγαινει το μυνημα οτι λειπει το plug in...

σε μινι και στον μανισιο ολα δουλευουν ρολοι...

εχω την Criskelo Rom...εχει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα....?

 

edit διορθώθηκε τον εκανα απεγκατάσταση και τον ξανεβαλα και ολα δουλεύουν ρολοι τωρα...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

TouchWiz4 για το Galaxy S.

 

Άρχισαν τα όργανα. Κάποιος έκανε port στο galaxy s τον tw4 από το s2. Το thread εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1050666

Δεν το δοκίμασα. Ακόμα...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

TouchWiz4 για το Galaxy S.

 

Άρχισαν τα όργανα. Κάποιος έκανε port στο galaxy s τον tw4 από το s2. Το thread εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1050666

Δεν το δοκίμασα. Ακόμα...

 

εγώ με juwe 4.1 δεν ψήνομαι να το δοκιμάσω μιας και από τι είδα αλλάζει το framework οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει -.-

εσύ το έβαλες όλα κομπλέ;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εγώ με juwe 4.1 δεν ψήνομαι να το δοκιμάσω μιας και από τι είδα αλλάζει το framework οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει -.-

εσύ το έβαλες όλα κομπλέ;

 

Όχι δεν το 'βαλα γιατί έχω γυρίσει στην js8 και περιμένω την απελευθέρωση του ginger από την google για να περάσω σ' αυτό.

 

Αν και δεν νομίζω να αργήσει να το περιλάβει κάποιος είτε σε custom είτε σε theme.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...