Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dimk72:

Βασικά έχει βγει kies patcher 1.8 για την έκδοση 2 του kies. Αλλά η διαδικασία με odin είναι κατ τη γνώμη μου, αλλά και των περισσοτέρων πολύ ευκολότερη, γρηγορότερη, και ασφαλέστερη.

Με το odin χάνεις ότι περιέχει το κινητό. Αν και δεν βρίσκω λόγο να χρησιμοποιείς apps2sd, αν θέλεις πες μου γιατί χρησιμοποιείς, πάρε backup με το titanium. Αλλά μη παίρνεις backup τα δεδομένα συστήματος, μιας και θα αλλάξεις firmware. Μόνο apps+data.

 

Μπορείς να φλασάρεις την JVB καλύτερα που δίνεται απο το samfirmware.com, νομίζω η σελίδα που έδωσες έχει την JVK.

Ελληνικό μενού έχει, αλλά δεν έχει ελληνικά πληκτρολόγια. Παρακαλώ αν κάνω λάθος διορθώστε με. Με root μπορείς να περάσεις αρκετά εύκολα όμως τα πληκτρολόγια. Υπάρχει πακετάκι έτοιμο, το έχει δώσει και εδώ ο Tyxerakias.

 

Αν δεν έχεις 2.2.1 προτείνω πρώτα να πας σε JS8 που είναι η καλύτερη froyo, και να περιμένεις λίγο ακόμα την 2.3.3, αν πιστεύεις πως δεν θες να ασχοληθείς πάρα πολύ.

Μια λύση είναι να πας και σε custom 2.3.3 rom που έχουν ελληνικά. Juwe's ή simply honey.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dimk72:

Βασικά έχει βγει kies patcher 1.8 για την έκδοση 2 του kies. Αλλά η διαδικασία με odin είναι κατ τη γνώμη μου, αλλά και των περισσοτέρων πολύ ευκολότερη, γρηγορότερη, και ασφαλέστερη.

Με το odin χάνεις ότι περιέχει το κινητό. Αν και δεν βρίσκω λόγο να χρησιμοποιείς apps2sd, αν θέλεις πες μου γιατί χρησιμοποιείς, πάρε backup με το titanium. Αλλά μη παίρνεις backup τα δεδομένα συστήματος, μιας και θα αλλάξεις firmware. Μόνο apps+data.

 

Μπορείς να φλασάρεις την JVB καλύτερα που δίνεται απο το samfirmware.com, νομίζω η σελίδα που έδωσες έχει την JVK.

Ελληνικό μενού έχει, αλλά δεν έχει ελληνικά πληκτρολόγια. Παρακαλώ αν κάνω λάθος διορθώστε με. Με root μπορείς να περάσεις αρκετά εύκολα όμως τα πληκτρολόγια. Υπάρχει πακετάκι έτοιμο, το έχει δώσει και εδώ ο Tyxerakias.

 

Αν δεν έχεις 2.2.1 προτείνω πρώτα να πας σε JS8 που είναι η καλύτερη froyo, και να περιμένεις λίγο ακόμα την 2.3.3, αν πιστεύεις πως δεν θες να ασχοληθείς πάρα πολύ.

Μια λύση είναι να πας και σε custom 2.3.3 rom που έχουν ελληνικά. Juwe's ή simply honey.

Για φουλ ελληνικα πληκτρολογια περασμα jvb με csc jva,η διαδικασια για να γινει αυτο κι επειδη ειδα καποια στιγμη καποιες ασυμβατοτητες με το csc,ειναι να φλασαρουμε πρωτα την jvb οπως ειναι και μετα το πρωτο boot ξαναφλασαρουμε παλι την jvb αλλα αυτη τη φορα με το csc της jva,δουλευει αψογα και απροβληματιστα,επισης θα προτεινα το φλασαρισμα να γινει με odin 1.8 (προσωπικα το προτιμω)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, Χριστός ανέστη!

 

Έχω την εξής απορία: Φλάσαρα την Juwe 4.1. Όλα πήγαν καλά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο τη συγκεκριμένη ROM, όμως δεν μου δούλευε το Sygic Aura. Διάβασα στο φόρουμ για σχετικά προβλήματα με 3δ-γραφικά. Οπότε έκανα convert σε ext4, καταφέρνοντας να τρέξω με αυτόν τον τρόπο το Aura. Το θέμα τώρα όμως είναι ότι πολύ συχνά, και συνήθως όταν ψάχνω κάτι στον χάρτη, κολλάει σχεδόν το πρόγραμμα, τρώει τρελά σκαλώματα και το σύστηματα γενικα σέρνεται. Αυτά για κανα δίλεπτο, μετά δείχνει να δουλεύει κανονικά, για λίγο, και έπειτα πάλι τα ίδια... Έχει παρατηρήσει κανείς παρόμοιο φαινόμενο; Υπάρχει επίλυση του προβλήματος, καμιά βοήθεια; Για μένα είναι πολύ βασική η πλοήγηση, και αν δε βρώ λύση θα αναγκαστώ να βάλω πάλι froyo, θα ήταν όμως κρίμα γιατί είναι το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που βρήκα στη Juwe και κατα τ΄άλλα μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη ρομ!

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, Χριστός ανέστη!

 

Έχω την εξής απορία: Φλάσαρα την Juwe 4.1. Όλα πήγαν καλά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο τη συγκεκριμένη ROM, όμως δεν μου δούλευε το Sygic Aura. Διάβασα στο φόρουμ για σχετικά προβλήματα με 3δ-γραφικά. Οπότε έκανα convert σε ext4, καταφέρνοντας να τρέξω με αυτόν τον τρόπο το Aura. Το θέμα τώρα όμως είναι ότι πολύ συχνά, και συνήθως όταν ψάχνω κάτι στον χάρτη, κολλάει σχεδόν το πρόγραμμα, τρώει τρελά σκαλώματα και το σύστηματα γενικα σέρνεται. Αυτά για κανα δίλεπτο, μετά δείχνει να δουλεύει κανονικά, για λίγο, και έπειτα πάλι τα ίδια... Έχει παρατηρήσει κανείς παρόμοιο φαινόμενο; Υπάρχει επίλυση του προβλήματος, καμιά βοήθεια; Για μένα είναι πολύ βασική η πλοήγηση, και αν δε βρώ λύση θα αναγκαστώ να βάλω πάλι froyo, θα ήταν όμως κρίμα γιατί είναι το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που βρήκα στη Juwe και κατα τ΄άλλα μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη ρομ!

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

 

Δες στα τελευταία post στου juwe...το έχουν και άλλοι το πρόβλημα

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πως περναω το lagfix στην juwe 4.1?

 

Τρέχεις την εφαρμογή ext4 και πατάς στο Convert to ext4. Απο εκεί και πέρα γίνονται όλα αυτόματα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πως περναω το lagfix στην juwe 4.1?

 

Πανω απολα μην ξεχασεις οταν αλλαξεις ρομ (σιγουρα καποια στιγμη θα αλλαξεις) να ξαναγυρισεις σε rfs με τον ιδιο τροπο που πηγες σε ext4.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που βρισκω το csc σκετο της jva να το φλασαρω με την jvb? Η σωστη υποστηριξη ελληνικων του swype με ενδιαφερει μονο γιατι το ελληνικο swype που εδωσε ο τυχερακιας για την jvb δε δουλευει καλα. Οταν γραφεις λεξεις με τελικο "ς" σου βγαζει οτι να ναι... Θα διορθωθει αν βαλω το csc της jva η τζαμπα θα το κανω? Κατεβασα ολοκληρη την jva απο το samfirmwares.com αλλα δεν εχει ξεχωριστα το csc.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που βρισκω το csc σκετο της jva να το φλασαρω με την jvb? Η σωστη υποστηριξη ελληνικων του swype με ενδιαφερει μονο γιατι το ελληνικο swype που εδωσε ο τυχερακιας για την jvb δε δουλευει καλα. Οταν γραφεις λεξεις με τελικο "ς" σου βγαζει οτι να ναι... Θα διορθωθει αν βαλω το csc της jva η τζαμπα θα το κανω? Κατεβασα ολοκληρη την jva απο το samfirmwares.com αλλα δεν εχει ξεχωριστα το csc.

 

Να σου πω την αλήθεια το swype το θεωρώ τελείω άχρηστο και πραγματικά εκνευριστικό σε μεγάλο βαθμό μιας και αποθηκεύει όλες τις επαφές μου στο λεξιλόγιο του και κάθε φορά που προσπαθώ να γράψω με αυτό χάνω το χρόνο μου -.-

Παρόλαυτα γιατί δεν βάζεις άλλο swype με root explorer ; είναι πανεύκολο αν βρεις τα αρχεία μπορώ να σου πω εγώ που να τα βάλεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, Χριστός ανέστη!

 

Έχω την εξής απορία: Φλάσαρα την Juwe 4.1. Όλα πήγαν καλά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο τη συγκεκριμένη ROM, όμως δεν μου δούλευε το Sygic Aura. Διάβασα στο φόρουμ για σχετικά προβλήματα με 3δ-γραφικά. Οπότε έκανα convert σε ext4, καταφέρνοντας να τρέξω με αυτόν τον τρόπο το Aura. Το θέμα τώρα όμως είναι ότι πολύ συχνά, και συνήθως όταν ψάχνω κάτι στον χάρτη, κολλάει σχεδόν το πρόγραμμα, τρώει τρελά σκαλώματα και το σύστηματα γενικα σέρνεται. Αυτά για κανα δίλεπτο, μετά δείχνει να δουλεύει κανονικά, για λίγο, και έπειτα πάλι τα ίδια... Έχει παρατηρήσει κανείς παρόμοιο φαινόμενο; Υπάρχει επίλυση του προβλήματος, καμιά βοήθεια; Για μένα είναι πολύ βασική η πλοήγηση, και αν δε βρώ λύση θα αναγκαστώ να βάλω πάλι froyo, θα ήταν όμως κρίμα γιατί είναι το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που βρήκα στη Juwe και κατα τ΄άλλα μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη ρομ!

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Γιατι να γυρισεις σε froyo????Βαζεις μια stock 2.3.3 jvk η jva και δουλευει α ψ ο γ α!!!!!!!

 

Ρε παιδια που βρισκω το csc σκετο της jva να το φλασαρω με την jvb? Η σωστη υποστηριξη ελληνικων του swype με ενδιαφερει μονο γιατι το ελληνικο swype που εδωσε ο τυχερακιας για την jvb δε δουλευει καλα. Οταν γραφεις λεξεις με τελικο "ς" σου βγαζει οτι να ναι... Θα διορθωθει αν βαλω το csc της jva η τζαμπα θα το κανω? Κατεβασα ολοκληρη την jva απο το samfirmwares.com αλλα δεν εχει ξεχωριστα το csc.
Ελα εδω εισαι,στο ανεβασα σε mediafire http://www.mediafire.com/?cl6slsw6l6r6bcs
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους.

Θα ηθελα να μαθω αν κσποιος απο εδω εχει ανεβασει την ταχυτητα της cpu στο galaxy του, και αν ναι υπαρχει καποιο σχετικο app για να γινει αυτο;

 

2.2.1

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο πρόχειρο link απο odin 2.2.1 f/w που να περιέχει bootloaders? Θέλω MIUI αλλα έχω JVB bootloaders και δε θα δουλέψει..Έχω ψάξει παντού αλλα τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και απο εμένα...

Γύρισα απο τις διακοπές, πάλι δουλειά (:cry::cry:). Απλά να κάνω μια ερώτηση που με απασχολεί πάρα πολύ...

Έχω την juwe 4.1 και μου αρέσει ΑΛΛΑ το κινητό στην κυριολεξία έχει προβλημα με την μπαταρία... Φόρτιζα το βράδυ (ενα 7ωρο γεμάτο), το έβγαλα το πρωί (έδειχνε 97% η μπαταρία) και τωρα μετα 7 ωρών δείχνει μπαταρία 20% (:!:) κι αυτό με ελάχιστη χρήση (ομιλία περίπου 35 λεπτά & κανα 5λεπτο τσεκάρισμα, τίποτε άλλο). Μερικές φορές βρίσκω εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο (πχ market, titanium backup κλπ χωρίς να τις έχω τρέξει εγώ και ιδίως αυτοί οι "χαρτες" που τρέχουν συνέχεια χωρίς λόγο). Δεν βγάζω άκρη...

Η χρήση μπαταρίας βάση του κινητού λέει:

Λειτουργικό σύστημα android 52%

Φωνητικές κλήσεις 30%

Προβολή 6%

Σε αναμονή 4%

Σύστημα android 2%

 

Και αυτό το έχω παράπονο σε όλες τις roms του JUWE (3.1 μετά την 4.0 και τώρα την 4.1) και αυτό παρότι πάντα ξαναπερνάω τις rom καθαρές (format/ ξαναφλασάρισμα και με re-partition κλπ).

Έχει κανένας άλλος τέτοιο θέμα; Να υπάρχει γιατρειά; Ειδάλλως με βλέπω να γυρίζω σε 2.2.1, τι να το κάνω το GINGERBREAD αν δεν έχω κινητό να αντέχει ούτε 24 ώρες...

 

ΥΓ: σημειωτέον δεν πρέπει να είναι πρόβλημα μπαταρίας γιατί το ίδιο αντιμετωπίζω και με μια εφεδρική μπαταρία που έχω μαζί μου.

 

ΥΓ2: έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (ακόμα και το "ultrex") αλλά ακόμα δεν έχω βρει βελτίωση...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, Χριστός ανέστη!

 

Έχω την εξής απορία: Φλάσαρα την Juwe 4.1. Όλα πήγαν καλά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο τη συγκεκριμένη ROM, όμως δεν μου δούλευε το Sygic Aura. Διάβασα στο φόρουμ για σχετικά προβλήματα με 3δ-γραφικά. Οπότε έκανα convert σε ext4, καταφέρνοντας να τρέξω με αυτόν τον τρόπο το Aura. Το θέμα τώρα όμως είναι ότι πολύ συχνά, και συνήθως όταν ψάχνω κάτι στον χάρτη, κολλάει σχεδόν το πρόγραμμα, τρώει τρελά σκαλώματα και το σύστηματα γενικα σέρνεται. Αυτά για κανα δίλεπτο, μετά δείχνει να δουλεύει κανονικά, για λίγο, και έπειτα πάλι τα ίδια... Έχει παρατηρήσει κανείς παρόμοιο φαινόμενο; Υπάρχει επίλυση του προβλήματος, καμιά βοήθεια; Για μένα είναι πολύ βασική η πλοήγηση, και αν δε βρώ λύση θα αναγκαστώ να βάλω πάλι froyo, θα ήταν όμως κρίμα γιατί είναι το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που βρήκα στη Juwe και κατα τ΄άλλα μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη ρομ!

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

 

juve 4.1 wipe εχω βαλει και δεν εχω προβλημα εχω περασει καμια 10 rom αυτη ειναι κατα την γνωμη μου η γρηγοροτερη και σταθερη me to aura κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και απο εμένα...

Γύρισα απο τις διακοπές, πάλι δουλειά (:cry::cry:). Απλά να κάνω μια ερώτηση που με απασχολεί πάρα πολύ...

Έχω την juwe 4.1 και μου αρέσει ΑΛΛΑ το κινητό στην κυριολεξία έχει προβλημα με την μπαταρία... Φόρτιζα το βράδυ (ενα 7ωρο γεμάτο), το έβγαλα το πρωί (έδειχνε 97% η μπαταρία) και τωρα μετα 7 ωρών δείχνει μπαταρία 20% (:!:) κι αυτό με ελάχιστη χρήση (ομιλία περίπου 35 λεπτά & κανα 5λεπτο τσεκάρισμα, τίποτε άλλο). Μερικές φορές βρίσκω εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο (πχ market, titanium backup κλπ χωρίς να τις έχω τρέξει εγώ και ιδίως αυτοί οι "χαρτες" που τρέχουν συνέχεια χωρίς λόγο). Δεν βγάζω άκρη...

Και αυτό το έχω παράπονο σε όλες τις roms του JUWE (3.1 μετά την 4.0 και τώρα την 4.1) και αυτό παρότι πάντα ξαναπερνάω τις rom καθαρές (format/ ξαναφλασάρισμα και με re-partition κλπ).

Έχει κανένας άλλος τέτοιο θέμα; Αν υπάρχει λύση; Ειδάλλως με βλέπω να γυρίζω σε 2.2.1, τι να το κάνω το GINGERBREAD αν δεν έχω κινητό να αντέχει ούτε 24 ώρες...

 

ΥΓ: σημειωτέον δεν πρέπει να είναι πρόβλημα μπαταρίας γιατί το ίδιο αντιμετωπίζω και με μια εφεδρική μπαταρία που έχω μαζί μου.

 

Με την 4.1 δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία, με κανένα 20λεπτο μ.ο. ομιλία, τους συγχρονισμούς ενεργοποιημένους, σήμα 3G, όλο το απόγευμα ενεργοποιημένο το WiFi, browsing, market κλπ ποτέ δεν με έχει αφήσει μέσα στην ημέρα, μου μένει και ένα 20% το βράδι.

Κάνε καλού κακού ένα καλιμπράρισμα της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πριν απο λιγο εκανα full wipe με τον γνωστο κωδικο και τωρα εκανε reboot και βγηκε αυτη η φωνη της γυναικας και λεει τα δικα της.Μ θυμιζει οταν ειχα βαλει το voodoo lagfix.Το συγκεκριμενο το ειχα κανει disable και μετα εκανα το full wipe.Λετε να δημιουργηθηκε κανενα προβλημα???

 

 

Οταν τελειωσε ειπε Lagfix activated Κ τωρα που ανοιξε εχουν αδειασει ολα αλλα το superuser παραμενει.Γιατι ξαναενεργοποιηθηκε το lagfix???

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και απο εμένα...

Γύρισα απο τις διακοπές, πάλι δουλειά (:cry::cry:). Απλά να κάνω μια ερώτηση που με απασχολεί πάρα πολύ...

Έχω την juwe 4.1 και μου αρέσει ΑΛΛΑ το κινητό στην κυριολεξία έχει προβλημα με την μπαταρία... Φόρτιζα το βράδυ (ενα 7ωρο γεμάτο), το έβγαλα το πρωί (έδειχνε 97% η μπαταρία) και τωρα μετα 7 ωρών δείχνει μπαταρία 20% (:!:) κι αυτό με ελάχιστη χρήση (ομιλία περίπου 35 λεπτά & κανα 5λεπτο τσεκάρισμα, τίποτε άλλο). Μερικές φορές βρίσκω εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο (πχ market, titanium backup κλπ χωρίς να τις έχω τρέξει εγώ και ιδίως αυτοί οι "χαρτες" που τρέχουν συνέχεια χωρίς λόγο). Δεν βγάζω άκρη...

Η χρήση μπαταρίας βάση του κινητού λέει:

Λειτουργικό σύστημα android 52%

Φωνητικές κλήσεις 30%

Προβολή 6%

Σε αναμονή 4%

Σύστημα android 2%

 

Και αυτό το έχω παράπονο σε όλες τις roms του JUWE (3.1 μετά την 4.0 και τώρα την 4.1) και αυτό παρότι πάντα ξαναπερνάω τις rom καθαρές (format/ ξαναφλασάρισμα και με re-partition κλπ).

Έχει κανένας άλλος τέτοιο θέμα; Να υπάρχει γιατρειά; Ειδάλλως με βλέπω να γυρίζω σε 2.2.1, τι να το κάνω το GINGERBREAD αν δεν έχω κινητό να αντέχει ούτε 24 ώρες...

 

ΥΓ: σημειωτέον δεν πρέπει να είναι πρόβλημα μπαταρίας γιατί το ίδιο αντιμετωπίζω και με μια εφεδρική μπαταρία που έχω μαζί μου.

 

ΥΓ2: έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (ακόμα και το "ultrex") αλλά ακόμα δεν έχω βρει βελτίωση...

 

μαλλον κατι αλλο συμβαινει εγω εχω 4.1 με wifi on αλλα βαλε πολιτικη αδρανειας σε ποτε ,να ξετικαρεις λογαριασμοι και συχρονισμος ,σε stand by mode για 12 ωρες απο 98σε 92%

Link to comment
Share on other sites

Έχω την juwe 4.1 και μου αρέσει ΑΛΛΑ το κινητό στην κυριολεξία έχει προβλημα με την μπαταρία... Να υπάρχει γιατρειά; Ειδάλλως με βλέπω να γυρίζω σε 2.2.1, τι να το κάνω το GINGERBREAD αν δεν έχω κινητό να αντέχει ούτε 24 ώρες...

ΥΓ2: έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (ακόμα και το "ultrex") αλλά ακόμα δεν έχω βρει βελτίωση...

Φιλε μου να διαχωρησουμε κατι που το ακουω πολυ συχνα τελευταια..αλλο το GINGERBREAD και αλλο η juwe και η οποιαδηποτε custom rom που πατανε στην gingerbread.Eχουμε πει και εχει αποδειχθει πολλες φορες οτι ολες αυτες οι custom rom εχουν τα κουσουρια τους και δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να συγχεονται με την λειτουργια της stock 2.3.3 η οποια δεν εχει κανενα απο αυτα τα κουσουρια που αναφερονται και δουλευει μια χαρα!!!;)

Αν θελεις να δεις αυτονομια μπαταριας στο κινητο σου βαλε jvb με csc απο jva να ξεχασεις οτι ηξερες εως τωρα για την αυτονομια του galaxy (κατι γινεται με αυτον τον συνδιασμο,εχω παθει πλακα,δεν αδειαζει η μπαταρια με τιποτα,με το σταγονομετρο κατεβαινει).

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την jpy και θελω να περασω την js8.Το προβλημα μ ειναι οτι εχω το Lagfix μεσα κ θελω να το βγαλω.Αν φλασαρω με Pit και repartition θα σβηστει το lagfix???Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μ πει γιατι περιμενω με το Odin ανοιχτο κ δεν ξερω τι να κανω... :( Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να διαχωρησουμε κατι που το ακουω πολυ συχνα τελευταια..αλλο το GINGERBREAD και αλλο η juwe και η οποιαδηποτε custom rom που πατανε στην gingerbread.Eχουμε πει και εχει αποδειχθει πολλες φορες οτι ολες αυτες οι custom rom εχουν τα κουσουρια τους και δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να συγχεονται με την λειτουργια της stock 2.3.3 η οποια δεν εχει κανενα απο αυτα τα κουσουρια που αναφερονται και δουλευει μια χαρα!!!;)

Αν θελεις να δεις αυτονομια μπαταριας στο κινητο σου βαλε jvb με csc απο jva να ξεχασεις οτι ηξερες εως τωρα για την αυτονομια του galaxy (κατι γινεται με αυτον τον συνδιασμο,εχω παθει πλακα,δεν αδειαζει η μπαταρια με τιποτα,με το σταγονομετρο κατεβαινει).

 

Αλλού μπορεί να έχει κουσούρια η juwe, όχι όμως στην μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Αλλού μπορεί να έχει κουσούρια η juwe, όχι όμως στην μπαταρία
Μιλησα γενικα για κουσουρια τα οποια εχει και αυτη και ολες οι custom αναμφιβολα και δεν ειπα ειδικα για την μπαταρια αν και σε σχεση με stock το εχει κι αυτη το θεματακι της(μπορει να μην ειναι τοσο μεγαλο οσο του φιλου μας αλλα δεν συγκρινεται η αυτονομια της με την stock ;) ).Τωρα απο εκει και περα μπορει να μην την εβαλε σωστα,μπορει να μην εκατσε καλα κλπ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την jpy και θελω να περασω την js8.Το προβλημα μ ειναι οτι εχω το Lagfix μεσα κ θελω να το βγαλω.Αν φλασαρω με Pit και repartition θα σβηστει το lagfix???Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μ πει γιατι περιμενω με το Odin ανοιχτο κ δεν ξερω τι να κανω...

 

ΜΗ φλασάρεις με το lagfix μέσα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να γυρισεις σε froyo????Βαζεις μια stock 2.3.3 jvk η jva και δουλευει α ψ ο γ α!!!!!!!

 

Ελα εδω εισαι,στο ανεβασα σε mediafire http://www.mediafire.com/?cl6slsw6l6r6bcs

 

Εισαι πρωτος φιλε σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...