Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

facebook touch?

εγώ χρησιμοποιώ flow for facebook, πολύ καλύτερο σε πολλά πράγματα αλλά δεν έχει τσατ

αυτό φτιάχνεται με το ebuddy :P

 

βασικα το ftouch μου αρεσε γιατι δειχνει τα like κανονικα και με τον νομο+τα σχόλια σε ενα Post με ενα κλικ ..ασε που παει σφαιρα....

το flow το ειχα χρησιμοποιήσει αλλα μαλλον για τον παραπάνω λογο δεν το κρατησα ...(αν θυμαμαι καλα ...)..

θα το ξαναδοκιμασω και θα σου πω...:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και που θα τη βρουμε ; ;)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Και που θα τη βρουμε ; ;)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964672

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις φλασαρα την JVB, ολα δειχνουν ΟΚ. Σε μερικες ημερες θα ξερω καλυτερα αλλα προς το παρον ολα τρεχουν γρηγοροτερα !!!

 

Ως kernel version μου εμφανιζει το 2.6.35.7-I9000XWJVB-CL118186 root@DELL102 #2

Ελπιζω να ειναι σωστο και να μην κατεβασα καποιο λαθος zip. Αν μπορει καποιος ας μου αναφερει και την δικη του version

 

Ειχα το τηλεφωνο απο Γερμανια και ειχα περασει και την Αγγλικη με kies hack οποτε δεν ηξερα αν θα μου αναβαθμιζε ποτε.

 

Btw την φλασαρα με heimdal απο Linux, μου φανηκε ευκολοτερο απο το odin με τους kies drivers κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, θα πειραματιστω ;)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

μπορο να επαναφερο το 2e recovery μεσο odin αν ναι ποσ παρακαλο

 

Πρωτη σελιδα σε αυτο εδω το θεμα. Πριν ρωτησουμε κανουμε και μια μικρη προσπαθεια, δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο:)

 

Δεν γινεται με odin φυσικα, εκτος αν φλασαρεις αλλη παλια ρομ που δεν νομιζω να το θελεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ξαναφλασαρα εξαρχης την jvb αλλαζοντας το csc με αυτο της jva,εχω φουλ ελληνικα πλεον σε ολα τα πληκτρολογια.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με το κερνελ που χρησιμοποιει ο Juwe τον CF-Root v3.1 ειχα θεμα....

Αρνιοταν πεισματικα να συνδεθει με οποιοδηποτε Bluetooth προσπαθουσα να το συνδεσω.... απο το Parrot που εχω στο αυτοκινητο μεχρι κανα 2-3 sonyericsson και Νοκια που εχω.....

Ετσι πηγαινοντας σημερα απο Πατρα για Χαλκιδα και μετα παλι πισω σταματησα στο δρομο και περασα τον κερνελ του supercurio. και απο τοτε το κινητο πεταει κυριολεκτικα......

και δουλευει και το bluetooth αψογα γιατι μεσα στην σημερινη κινηση και α μιλας με το κινητο στο χερι οδηγωντας δεν ελεγε με τιποτα ομως.....

 

Αληθεια εχει αλλος προβληματα με το bluetooth με αυτο τον κερνελ;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά με ένα sony που έχω αλλά και με το car kit του αυτοκινήτου μου

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με το κερνελ που χρησιμοποιει ο Juwe τον CF-Root v3.1 ειχα θεμα....

Αληθεια εχει αλλος προβληματα με το bluetooth με αυτο τον κερνελ;

Οχι δεν υπαρχει τετοιο θεμα με αυτον τον κερνελ,δουλευει αψογα,καποιο θεμα που ειχα στην jvk με την αναγνωριση κλησεων στην ακροαση του αυτοκινητου,διορθωθηκε στην jvb και δεν υφισταται πλεον.Παντως δεν νομιζω να φταει ο κερνελ γι κατι τετοιο,κατι αλλο πρεπει να ειχε παει στραβα και με ολη αυτη τη διαδικασια που εκανες επανηρθε.
Link to comment
Share on other sites

@gnkgr

 

Όπου υπάρχει πρόβλημα, φλάσαρε το.

 

Τι είπα πάλι..

 

btw! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044637

τώρα αρχίζουν τα καλά!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

@gnkgr

 

Όπου υπάρχει πρόβλημα, φλάσαρε το.

 

Τι είπα πάλι..

 

btw! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044637

τώρα αρχίζουν τα καλά!

 

κανε μια μετάφραση και για μας που ήπιαμε λιγα σφινακια παραπανω σημερα....:p:p

με λιγα λογια ολο αυτο σημαινει ΤΙ....?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ξαναφλασαρα εξαρχης την jvb αλλαζοντας το csc με αυτο της jva,εχω φουλ ελληνικα πλεον σε ολα τα πληκτρολογια.

 

ωστε ετσι ε...θα το φλασαρω κι εγω αυριο ναδω:O

btw, με την 2.3 η αυτονομια εχει αυξηθει σημαντικα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

κανε μια μετάφραση και για μας που ήπιαμε λιγα σφινακια παραπανω σημερα....:p:p

με λιγα λογια ολο αυτο σημαινει ΤΙ....?

 

κοιμήσου και σου εξηγώ αύριο εσένα :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

κοιμήσου και σου εξηγώ αύριο εσένα :)

 

okkkkk δάσκαλε.....:p:lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Ρε παιδια τι στο καλο βρηκατε σε αυτην την juwe?Exθες αφου αποφασισα να ξαναφλασαρω για να δοκιμασω το csc,ειπα να δοκιμασω πριν την juwe να δω γιατι γινεται τοση πολυ φασαρια...μα καλα,τι σας αρεσει απο αυτο το πραγμα?μεσα στη μαυριλα και στην αχρωμια (πρεπει να ειναι τσακωμενος ο τυπος με τα χρωματα η εχει αχρωματοψια :lol::lol:) ανατριχιλα,ψυχoπλακωθηκα :wacko:

ασε που το ολο πακετο μου θυμιζε επιστροφη στην custom 1.6 που ειχε το galaxy 7500.Εφυγε απο το τηλεφωνακι μου με ελαφρα πηδηματακια (και κατι κλωτσιες μαζι):lol::lol:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Ρε παιδια τι στο καλο βρηκατε σε αυτην την juwe?Exθες αφου αποφασισα να ξαναφλασαρω για να δοκιμασω το csc,ειπα να δοκιμασω πριν την juwe να δω γιατι γινεται τοση πολυ φασαρια...μα καλα,τι σας αρεσει απο αυτο το πραγμα?μεσα στη μαυριλα και στην αχρωμια (πρεπει να ειναι τσακωμενος ο τυπος με τα χρωματα η εχει αχρωματοψια :lol::lol:) ανατριχιλα,ψυχoπλακωθηκα :wacko:

ασε που το ολο πακετο μου θυμιζε επιστροφη στην custom 1.6 που ειχε το galaxy 7500.Εφυγε απο το τηλεφωνακι μου με ελαφρα πηδηματακια (και κατι κλωτσιες μαζι):lol::lol:

 

Πάρη γούστα είναι αυτά. Και εμένα κάτι με πιάνει με την μαυρίλα. Είχα δοκιμάσει το black και το erebos και σε συνδυασμό με το μαύρο κινητό είχα την εντύπωση ότι πηγαίνω σε μνημόσυνο. Τώρα φοράω ένα πορτοκαλί θεματάκι και έχω βάλει λίγο χρώμα στη ζωή μου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Ρε παιδια τι στο καλο βρηκατε σε αυτην την juwe?Exθες αφου αποφασισα να ξαναφλασαρω για να δοκιμασω το csc,ειπα να δοκιμασω πριν την juwe να δω γιατι γινεται τοση πολυ φασαρια...μα καλα,τι σας αρεσει απο αυτο το πραγμα?μεσα στη μαυριλα και στην αχρωμια (πρεπει να ειναι τσακωμενος ο τυπος με τα χρωματα η εχει αχρωματοψια :lol::lol:) ανατριχιλα,ψυχoπλακωθηκα :wacko:

ασε που το ολο πακετο μου θυμιζε επιστροφη στην custom 1.6 που ειχε το galaxy 7500.Εφυγε απο το τηλεφωνακι μου με ελαφρα πηδηματακια (και κατι κλωτσιες μαζι):lol::lol:

 

συμφωνω απολυτα και εγω ημουν οπαδος του απλου αλλα απο τοτε που ξεκινησα με την criskello δεν την αλλαζω με τπτ γεμησε χρωμα το κντ μου ρε παιδια πανεμορφη και γρηγορη για οσους ενδιαφερονται οριστε το λινκ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978354

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την juwe είναι πολύ καλή και αυτή και η simply. Τώρα για το θέμα, συμφωνώ, είναι απίστευτα βαρετό, σε λίγους αρέσει όμως.

Εγώ βάζω το crysis sensation απο πάνω ή το honeycomb theme και είμαι οκ. Αλλιώς δεν την παλεύω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την juwe είναι πολύ καλή και αυτή και η simply. Τώρα για το θέμα, συμφωνώ, είναι απίστευτα βαρετό, σε λίγους αρέσει όμως.

Εγώ βάζω το crysis sensation απο πάνω ή το honeycomb theme και είμαι οκ. Αλλιώς δεν την παλεύω

 

να ρωτησω λιγο...?

θεμα πως μπορεις να αλλαξεις...?

υπαρχει καποιο λινκ με θεματα και οδηγιες....?

(εχω την juwe)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=666&order=desc&page=1

Βρίσκεις κάποιο για JVB και flashaρεις το zip μέσω CWM :D Βέβαια με τις Froyo είχα κάποια μικροπροβλήματα όταν flashαρα θέμα πάνω απο ήδη themed rom :/ Παρόλα αυτά η γενική οδηγία είναι flash zip απο CWM και wipe dalvik cache..Μέχρι στιγμής δεν είχα προβλήματα σε JVB :) Κάνεις και ένα backup και είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

μεσω cwr στο xda υπαρχει ολοκληρος τομεας για τα θεματα αλλα προσοχη να βαλεις θεμα που ειναι για τη ρομ σου οχι για αλλη

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=666

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...