Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλα ποσο απαραδεκτο ειναι αυτο!

Δηλαδη αγοραζει καποιος μια συσκευη για καινουρια και του δινουν μεταχειρισμενη? Ακομα και να ανοιχθηκε για να περαστουν τα Ελληνικα (οπως εικαζουμε) ειναι το ιδιο απαραδεκτο. Και ναι, το κατατασσω στην κατηγορια "μεταχειρισμενο".

Συγγνωμη για το οφφτοπικ, αλλα Αλεξ μηπως να γινοταν ενα θεμα με αυτο το περιεχομενο? Φυσικα οχι με δυσφημιστικο υφος. Θα το ανοιγα εγω αλλα δεν ξερω που να το κατηγοριοποιησω.

 

Ετσι ειναι Πετρο. Απο τη στιγμη που ανοιγεται η συσκευασια και γινεται ενα Power on εστω και για 5 λεπτα, για μενα η συσκευη ειναι απο δευτερο χερι. Τουλαχιστον μπαινουν μετα τα παιδια εδω και ανοιγουν τα ματια τους και ταυτοχρονα μας ανοιγουν και εμας τα ματια, αλλα και στους υποψηφιους αγοραστες που παρακολουθουν το φορουμ. Θεωρω οτι εχει παραγινει το κακο και ποιος ξερει ποσοι αλλοι τσιμπησαν το μεταχειρισμενο τους στην τιμη του καινουργιου και δεν το ξερουν. Και στο κατω κατω στα εν λογω καταστηματα αξιζει η αναλογη "διαφημηση". Παιδια μην το αφηνετε ετσι, πατε στην αναγκη απο το καταστημα (αν μπορειτε) και εξηγηστε τους πρωτα με το καλο (λαθος προσεγγιση) και στη συνεχεια με το ασχημο (σωστη προσεγγιση) οτι πλεον με τα internets ο κοσμος ξυπναει.

 

edit - Φιλε Freddaras χρειαζεσαι το busy box. Ανοιξε το titanium και κατεβασε το απο τα προβληματα.

ξε-edit - Με προλαβες:)

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μμμ, αρχιζει και πεφτει η ελευθερη ραμ...τρεχει σταθερα καπου στα 250-270mb κατηλλειμενα...στα επιπεδα δηλαδη της jvb...:mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Παναγιωτη για την πληροφορια.Οντως κι εγω κατι τετοια διαβασα για broken και λεω αστο καλυτερα μεχρι να βγει το cf-root για την jvh.

 

Βάλε Πάρη την criskelo v48!!! Mιά χαρά rom είναι...έχει damian kernel ,MNHMH 341MB και πάει σφαίρα...

 

Το κυριότερο με την criskelo είναι οτι ενώ η rom του είναι απ τις καλύτερες αυτή τη στιγμή, άν προκύψει κάτι,

 

βγάζει συνέχεια αναβαθμήσεις.Τα έχει όλα έτοιμα (για κάποιον που δεν έχει χρόνο να ασχολείται συνέχεια...)

 

Α...και το πληκτρολόγιο του τυχεράκια μου δουλεύει άψογα σε όλες τις εκδόσεις του jvb k τώρα JVH.

PDA:I9000XWJVH

PHONE:I9000XXJVO

CSC:I9000FOPJVH.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις φλασαρα και εγω...

οντως το κινητο πεταει θα το δω ομως και στην πορεια...:)

περασα και το ελληνικο swype (cwmswypegr_ginger.zip ) και δεν βλεπω να υπαρχει καποιο προβλημα..

λειτουργει κανονικα...οπως πριν..εκτος αν δεν καταλαβα εγω κατι...:)

 

πως να περασω και εγω ελληνικο swype στην jvh??

Link to comment
Share on other sites

πως να περασω και εγω ελληνικο swype στην jvh??

 

Διάβασε στο θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.

 

:D ετοιμο!:D οταν μπηκα σε recovery ειδα οτι ειχε μια επιλογη voodoo lagfix. δεν το πειραξα. λογικα αν δεν το πειραξω δεν εχω ενεργοποιημενο το lagfix ε?

επισης μιας και εχω recovery μπορω να περασω to old crt animation??(αν ναι ενα λινκ με το zipaki δε θα με χαλουσε!! :) )

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Πάρη την criskelo v48!!! Mιά χαρά rom είναι...έχει damian kernel ,MNHMH 341MB και πάει σφαίρα...

 

Το κυριότερο με την criskelo είναι οτι ενώ η rom του είναι απ τις καλύτερες αυτή τη στιγμή, άν προκύψει κάτι,

 

βγάζει συνέχεια αναβαθμήσεις.Τα έχει όλα έτοιμα (για κάποιον που δεν έχει χρόνο να ασχολείται συνέχεια...)

 

Α...και το πληκτρολόγιο του τυχεράκια μου δουλεύει άψογα σε όλες τις εκδόσεις του jvb k τώρα JVH.

PDA:I9000XWJVH

PHONE:I9000XXJVO

CSC:I9000FOPJVH.

 

την εχεις δοκιμασει φιλε....?

ολα δουλευουν ρολοι...?

τα γνωστα προβληματα με aura κτλ υπαρχουν εδω..?

αν ειναι να την βαλουμε να τελειωνουμε για σημερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

προς μεγαλη μου απογοητευση (παλι:() να ενημερωσω οτι σε κατασταση idle η ram λειτουργει στα 270-280mb...αρα, μια απο τα ιδια παλι :(:(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

προς μεγαλη μου απογοητευση (παλι:() να ενημερωσω οτι σε κατασταση idle η ram λειτουργει στα 270-280mb...αρα, μια απο τα ιδια παλι :(:(:(

 

εμενα idle ειναι στα 240. .

Link to comment
Share on other sites

εμενα idle ειναι στα 240. .

 

κατσε λιγο να δουλευτει και μετα ξαναπες μου...απο χθες την εχω και δουλευε συνεχεια στα 230-250...απο το μεσημερακι και μετα πηγε στα 270...οτι ακριβως μου εκανε κι η jvb...κριμα :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Πάρη την criskelo v48!!! Mιά χαρά rom είναι...έχει damian kernel ,MNHMH 341MB και πάει σφαίρα...

 

Το κυριότερο με την criskelo είναι οτι ενώ η rom του είναι απ τις καλύτερες αυτή τη στιγμή, άν προκύψει κάτι,

 

βγάζει συνέχεια αναβαθμήσεις.Τα έχει όλα έτοιμα (για κάποιον που δεν έχει χρόνο να ασχολείται συνέχεια...)

 

Α...και το πληκτρολόγιο του τυχεράκια μου δουλεύει άψογα σε όλες τις εκδόσεις του jvb k τώρα JVH.

PDA:I9000XWJVH

PHONE:I9000XXJVO

CSC:I9000FOPJVH.

Σε ευχαριστω Χρηστο αλλα δεν βαζω custom ρομς προς το παρον.Αυτο το csc που παραθετεις,τι ειναι???

 

 

Εdit @hraklhs57 Ηρακλη,σου κανει καποιο προβλημα?Και μενα μου ανεβαινει καποιες στιγμες αλλα μολις το πρεσαρω κλεινει αυτες που πρεπει και δουλευει μια χαρα (κατεβαινει κατω απο τα νουμερα που γραφεις),ετσι κι αλλιως καποια στιγμη θα πρεπει να κλεισει καποιες εφαρμογες υποχρεωτικα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εdit @hraklhs57 Ηρακλη,σου κανει καποιο προβλημα?Και μενα μου ανεβαινει καποιες στιγμες αλλα μολις το πρεσαρω κλεινει αυτες που πρεπει και δουλευει μια χαρα (κατεβαινει κατω απο τα νουμερα που γραφεις),ετσι κι αλλιως καποια στιγμη θα πρεπει να κλεισει καποιες εφαρμογες υποχρεωτικα.

τι να πω ρε Παρη, τωρα ας πουμε τρεχουν μονο το gmail,market,collins,χαρτες και ανταλλαγη μνμ και εχω 48mb free...ημαρτον:mad:

εχει βρει καποιος working navigator app που να δουλευει στο γαλαξια με ρομ 2.3?

 

το sygic aura που εχω δουλευει αψογα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω αν εχω lagfix ενεροποιημενο? δεν εχω πατησει τιποτα απλα το ειδα στο recovery. .

 

Αν δεν εκανες κατι εσυ το lagfix ειναι απενεργοποιημενο. Στο cwm υπαρχει σαν επιλογη για να το ενεργοποιησεις εσυ αν θελεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος working navigator app που να δουλευει στο γαλαξια με ρομ 2.3?
το navigon δουλευει αψογα,το aura δουλευει κι αυτο,αν και αναφερθηκαν καποια προβληματα απο καποιους και νομιζω και το ndrive δουλευει εδω.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εκανες κατι εσυ το lagfix ειναι απενεργοποιημενο. Στο cwm υπαρχει σαν επιλογη για να το ενεργοποιησεις εσυ αν θελεις.

 

ευχαριστω! ψαχνω xda για animations και ελεγε να ειναι απενεργοποιημενο το lagfix αλλα δεν ηξερα αν ειναι. . !:lol:

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε Παρη, τωρα ας πουμε τρεχουν μονο το gmail,market,collins,χαρτες και ανταλλαγη μνμ και εχω 48mb free...ημαρτον:mad:

.

Φορτωσε το να δεις τι θα κανει
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα!! εκανα ινσταλ ενα ζιπ για crt animation και το κινητο δεν ανοιγει!!

 

Οταν λες δεν ανοιγει? Για δωσε το link απο οπου το εγκατεστησες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φορτωσε το να δεις τι θα κανει

 

ανοιγω με την σειρα opera,browser,aura και μετα παω στον opera και ανοιγει απο την αρχη.:confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα!! εκανα ινσταλ ενα ζιπ για crt animation και το κινητο δεν ανοιγει!!
Αν δεν ειναι ειδικα για την jvh...θα μπρικαρει,επομενο ειναι ;)

ο somator εχει και αντιστοιχα restore,αν το ειχες βαλει στην sd θα το φλασαρες απο cwm και θα ησουν ενταξει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω αν εχω lagfix ενεροποιημενο? δεν εχω πατησει τιποτα απλα το ειδα στο recovery. .

 

Ο ποιο εύκολος τρόπος να δεις πάντως και αυτό που κάνω ο ίδιος για να εξακριβώσω αν έχει μπει πετυχημένα το lagfix η όχι

Μπακαλίστικος τρόπς μεν, αλλά πανεύκολος και πρακτικός δε.

Κατεβάζω το Quadrant Standard από το μαρκετ και κάνω run full benchmark, ενδεικτικά...

μία 2.2.1 βγάζει περίπου 1400 ++ , μια 2.3.3. βγάζει 1400 + // Με lagfix!

χωρίς η 2.2.1 είναι περίπου στα 1100 +/- και η 2.3.3 στα 1000 +/-

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι ειδικα για την jvh...θα μπρικαρει,επομενο ειναι ;)

ο somator εχει και αντιστοιχα restore,αν το ειχες βαλει στην sd θα το φλασαρες απο cwm και θα ησουν ενταξει.

 

δεν το σωζω ε?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...