Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπραβο Νικολαε thanks...

Εχεις υποψη σου εαν υπαρχει και κατι για restore..;

 

edit: εκτος απο nandroid restore φυσικα...

 

Sent from my GT-I9000

 

Ναι φίλε μου. Στο θρεντ απο το theme αν ψάξεις λίγο, σε κάποια σελίδα του είχα ζητησει να κάνει restore files γιατί νόμιζα οτι έφταιγαν τα μοντακια (τότε που ανακάλυψα το bug στον sema με το wipe data) και το έφτιαξε και το ποσταρε. Είναι και ολο το /system/app στο restore αν θυμάμαι καλά, οπότε πρώτα ανοίγεις το zip και βγάζεις οτι δεν θες απο το φακελο /system/app και μετά το φλασαρεις.

 

Τωρα για το phone.apk δεν χρειάζεται restore. απλα κάρτα στην sd το δικό σου απο το /system/app πριν βάλεις αυτο του xcoom.

 

 

Νταξει φιλε εισαι ολα τα λεφτα!!!Με εκανες μαγκα σου λεω!Οτι μου ελειπε μου το εδωσες!Εισαι τιτανομεγιστοτεραστιος!!!

Ελεγξα και τον browser,ολα δουλευουν ρολοι!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, εγώ όμως απλα ζητησα κάποια mods και ποσταρα τα λινκ εδώ! Τα credit πανε στα παιδιά που τα φτιάξανε στο xda! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγα εδω πχ https://github.com/project-voodoo/linux_gt-i9000/tree/gingerbread-voodoo πατησα στα downloads και μου εβγαλε να κατεβασω η tar η zip.δοκιμασα και με τους δυο τροπους,αλλα τιποτα.και επισης αυτο το tar,gz,πρωτη φορα το βλεπω

 

Αυτό που προσπαθείς να φλασάρεις είναι source code.

Δοκίμασε αυτό:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=679516&d=1312648019

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το περασα μια χαρα και πλεον δουλευει και τπ bln.Ομως και πριν και τωρα παρατηρω το χρωμα του κινητου ξεθωριασμενο.Μεσα σε αυτο τον κερνεν Στρατο τι εχεις ενσωματωσει.Εχεις voodoo colour;Παρατηρω οτι εχω και οverclock στα 1200 και bln.Ομως το χρωμα κατι δεν μου παει καλα

 

ok το εφτιαξα!

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να βαλω το πληκτρολογιο του τυχερακια απο το cwm επιλεγω apply update from sdcard ή install zip from sdcard???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια για να βαλω το πληκτρολογιο του τυχερακια απο το cwm επιλεγω apply update from sdcard ή install zip from sdcard???

 

Το δεύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με jvq και ενω έχω τα settings της cosmote. Mms, δεν μου λειτουργεί. Το internet δουλευει. Ξέρει καποιος κατι σχετικά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κατι επειγον. Περασα με cmw την jvr juwe5.3 απο την jvq που ειχα και δεν αναγνωριζει την sim card και το modem λεει unknown πατωντας *#1234#. Την ξαναπερασα απο πανω αλλα τιποτα παλι τα ιδια. Ξερεις κανεις γιατι δεν αναγνωριζει το μοντεμ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κατι επειγον. Περασα με cmw την jvr juwe5.3 απο την jvq που ειχα και δεν αναγνωριζει την sim card και το modem λεει unknown πατωντας *#1234#. Την ξαναπερασα απο πανω αλλα τιποτα παλι τα ιδια. Ξερεις κανεις γιατι δεν αναγνωριζει το μοντεμ;

 

κανε τα απαραιτητα wipe και αν δε στρωσει περνα πρωτα την "καθαρη" jvr και μετα την juwe

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον δεν γλυτωνω. θα περασω την Jvr με Odin οπως ειπες αλλα δεν ειμαι σπιτι και θα μεινει δυστυχως off ο γαλαξιας μεχρι αυριο το βραδυ. Κοιτα τι μπορεις να παθεις με ενα απλο install.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κατι επειγον. Περασα με cmw την jvr juwe5.3 απο την jvq που ειχα και δεν αναγνωριζει την sim card και το modem λεει unknown πατωντας *#1234#. Την ξαναπερασα απο πανω αλλα τιποτα παλι τα ιδια. Ξερεις κανεις γιατι δεν αναγνωριζει το μοντεμ;

 

Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό και λύνεται πολύ εύκολα απλά ξαναπερνιώντας το modem μέσω CWM (σε zip μορφή, δεν έχω δυστυχώς πρόχειρο λινκ)... Εναλλακτικά πέρνα την no_wipe έκδοση στο κινητό και εγκατέστησε την μέσω CWM (τελικά θα λειτουργήσει, θα δεις). Τα wipes δυστυχώς δεν βοηθάνε στο συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά μετά την εγκατάσταση συνιστάται να γίνονται!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: Εβαλα 2.3.3 jvo επισημη της πορτογαλιας με kernel cfroot, και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω crt animation? Εχω βρει κατι θεματα αλλα οι οδηγιες λενε οτι ειναι για deodex roms.. πως ξερω αν η δικια μου ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: Εβαλα 2.3.3 jvo επισημη της πορτογαλιας με kernel cfroot, και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω crt animation? Εχω βρει κατι θεματα αλλα οι οδηγιες λενε οτι ειναι για deodex roms.. πως ξερω αν η δικια μου ειναι?

 

Εφόσον έβαλες την επίσημη είναι odexed και όχι deodexed. Οπότε λοιπόν ψάχνεις mod για την odexed jvo.

 

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: Εβαλα 2.3.3 jvo επισημη της πορτογαλιας με kernel cfroot, και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω crt animation? Εχω βρει κατι θεματα αλλα οι οδηγιες λενε οτι ειναι για deodex roms.. πως ξερω αν η δικια μου ειναι?

 

Κράτα κι ένα backup για καλό και για κακό γιατί η ιστορία έχει δείξει ότι τα μοντακια αυτά συνήθως οδηγούν σε μπρικαρισματα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: Εβαλα 2.3.3 jvo επισημη της πορτογαλιας με kernel cfroot, και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω crt animation? Εχω βρει κατι θεματα αλλα οι οδηγιες λενε οτι ειναι για deodex roms.. πως ξερω αν η δικια μου ειναι?

 

Δες σε αυτό το νήμα, σελ. 829 το μήνυμα 12427 του Αλέξανδρου, έχει φτιάξει ένα zip που εγκαθίσταται μέσω CWM και ενεργοποιεί το CRT animation για την ελληνική JVN 2.3.3. Το έχω βάλει και δεν έχω κανένα πρόβλημα (με ελληνική JVN όμως). Τώρα στην περίπτωσή σου δεν μπορώ να σκεφτώ λόγο για να μη δουλέψει αλλά ίσως καλύτερα μπορεί να μας πει ο ίδιος ο Αλέξανδρος.

Edited by Tyxerakias
link
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

η jvr ποια ειναι?υπαρχει κανα link γτ θελω να την κατεβασω?

 

την κατεβαζεις απο το samfirmware.

δωρεαν αλα θελει εγγραφη

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω κανει για χχjvo: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=14584886#post14584886

πρεπει να το περασω με cwm? το cf root εχει κατι σαν εφαρμογη που μεσα λεει flash update.. μπορω ετσι ή πρεπει να μπω με τα 3 κουμπια?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το link εχει 2 jvr...ποια απο τις 2?

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

την πρωτη αν θυμαμαι καλα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω κανει για χχjvo: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=14584886#post14584886

πρεπει να το περασω με cwm? το cf root εχει κατι σαν εφαρμογη που μεσα λεει flash update.. μπορω ετσι ή πρεπει να μπω με τα 3 κουμπια?

 

Ναι, με cwm εφόσον το αναφέρει και έχει τη μορφή .zip. Θα μπεις με τα τρία κουμπιά. Πρώτα θα κάνεις από cwm ένα backup (σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά με το modάκι) και μετά θα επιλέξεις install zip from sdcard.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση: κατεβασα το perfect keyboard και στο 3χ4 (τ9) δεν εχει ελληνικα ενω το qwerty εχει κανονικα. Εχω κατεβασει το ελληνικο λεξικο.. ξερει κανεις τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την juwe 5.3 με επιτυχια και θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω το ελληνικο swype και το ελληνικο samsung πληκτρολογιο....γτ μονο το πληκτρολογιο gingerbread εχει ελληνικα....
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...