Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

Συνδεω το galaxy στο pc αλλα δεν το αναγνωριζει, VISTA παροτι εχω περασει τους drivers tis samsung και ουτε στο κινητο φορτωνει το προγραμμα με το usb στην οθονη, εχω την 2.2.1 I9000XXJPU ROM ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ?????

Ευχαριστω

 

ελα ρε πατριδα :D

εχεις επιλεξει απο τις ρυθμισεις να συνδεθει ως συσκευη αποθηκευσης?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει καν σαν επιλογη για το menu τα ελληνικα απο τις ρυθμισεις???

αν δεν εχει φλασαρε την js8 οδηγιες θα βρεις στην πρωτη σελιδα εδω

 

 

εν'τω μεταξυ μολις εβαλα την juwe 2.3.3 κυριως για τα πολυ καλα σχολια που ακουσα

θα πω απλα οτι δεν εντυπωσιαστηκα, με την πρωτη ευκαιρια θα γυρισω στην 2.2.1 μαλλον στον darky 9.3 η 9.5 θα δω

υπαρχει και ενα θεμα οπως εχουν πει με την δυναμη του wifi, ειναι αρκετα μικροτερο σε σχεση με τις 2.2.1

νομιζω πρεπει να δωθουν τα sources πρωτα πριν δουμε custom 2.3 της προκοπης

παντως η miui 2.3 μου εκανε πολυ καλυτερη εντυπωση απο του juwe

 

ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENU ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ 2.2 FROYO

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENU ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ 2.2 FROYO

 

γραφε με μικρα

τι εννοεις δεν σου κανει αναβαθμιση σε froyo?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENU ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ 2.2 FROYO

 

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ PDA:JM/ PHONE:JPK ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ

Edited by teo24ax
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ PDA:JM/ PHONE:JPK ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ

 

διαβασε τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα για να φλασαρεις την js8 με ελληνικα

και θα σου ξαναπω να γραφεις με μικρα γραμματα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γραφε με μικρα

τι εννοεις δεν σου κανει αναβαθμιση σε froyo?

 

εχω βαλει στο pc το kies παταω στην αναβαθμιση και μου βγαζει μηνυμα πως δεν μπορει να τιν κανει

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει στο pc το kies παταω στην αναβαθμιση και μου βγαζει μηνυμα πως δεν μπορει να τιν κανει

 

Δεν έχεις επίσημη γερμανική έκδοση, γι'αυτό δεν μπορεί να την κάνει. Πρέπει να φλασάρεις με Odin. Διάβασε πολύ προσεχτικά την πρώτη σελίδα του θέματος, μετά ξαναδιάβασέ την, και μετά φλάσαρε την JS8, ή αν θες περίμενε την gingerbread.

To μήνυμά μου εδώ δεν μου το απάντησες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3573693#post3573693

Τέλος, φαίνεται ότι έχεις ήδη Froyo στη συσκευή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις επίσημη γερμανική έκδοση, γι'αυτό δεν μπορεί να την κάνει. Πρέπει να φλασάρεις με Odin. Διάβασε πολύ προσεχτικά την πρώτη σελίδα του θέματος, μετά ξαναδιάβασέ την, και μετά φλάσαρε την JS8, ή αν θες περίμενε την gingerbread.

To μήνυμά μου εδώ δεν μου το απάντησες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3573693#post3573693

Τέλος, φαίνεται ότι έχεις ήδη Froyo στη συσκευή.

 

που ειδα στη σησκευη γραφει eclair

Link to comment
Share on other sites

που ειδα στη σησκευη γραφει eclair

 

Ναι JM είναι Eclair, αλλά JP είναι Froyo, έχεις Froyo modem σε Eclair rom, αυτή η έκδοση δεν έχει βγει επίσημα ποτέ. Αλλά κάνε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και πες ακριβώς τί λέει...

Αλλά όπως είπα πιο πάνω, θα χρειαστεί αν θέλεις αναβάθμιση να την κάνεις με το Odin. Εκτός αν βάλεις κάποιο Kies spoofer ή κάτι τέτοιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,:)

να κάνω και εγώ μια απλή ερώτηση;

Έχω φρουο 2.2.1 js3 με speedmod kernel 13d...Χθες κατέβασα το gps aids (ΔΕΝ έκανε setup όλα τα βήματα) και άλλαξα και απο το gps.config το north.america σε europe (τόσο καιρό τώρα ασχολήθηκα- το gps έπιανε μια χαρά απλά αργούσε λίγο)! Και κόλλησε το σύμπαν! Φανταστείτε το κινητό ΔΕΝ έκανε εκκίνηση, κόλλαγε στην οθόνη με το S με κάποιες δονήσεις ανα λεπτά και το πιο περίεργο το boot S animation ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΗΧΟ!!! Για να μην πολυλογώ λοιπόν αφού (αναγκάστηκα) και έκανα factory reset είπα να περάσω και εγώ την juwe 3.1 που πολλοί έχετε γράψει καλά σχόλια!

Καμιά τελευταία συμβουλή (όσο προλαβαίνετε please :p ); Διάβασα η juwe 3.1 έχει σίγουρα Ελληνικό πληκτρολόγιο και swype, αλλά θα ήθελα περαιτέρω βεβαιώσεις (κάλιο γαιδουρόδενε που λένε:lol: ) αν ξέρετε...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,:)

να κάνω και εγώ μια απλή ερώτηση;

Έχω φρουο 2.2.1 js3 με speedmod kernel 13d...Χθες κατέβασα το gps aids (ΔΕΝ έκανε setup όλα τα βήματα) και άλλαξα και απο το gps.config το north.america σε europe (τόσο καιρό τώρα ασχολήθηκα- το gps έπιανε μια χαρά απλά αργούσε λίγο)! Και κόλλησε το σύμπαν! Φανταστείτε το κινητό ΔΕΝ έκανε εκκίνηση, κόλλαγε στην οθόνη με το S με κάποιες δονήσεις ανα λεπτά και το πιο περίεργο το boot S animation ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΗΧΟ!!! Για να μην πολυλογώ λοιπόν αφού (αναγκάστηκα) και έκανα factory reset είπα να περάσω και εγώ την juwe 3.1 που πολλοί έχετε γράψει καλά σχόλια!

Καμιά τελευταία συμβουλή (όσο προλαβαίνετε please :p ); Διάβασα η juwe 3.1 έχει σίγουρα Ελληνικό πληκτρολόγιο και swype, αλλά θα ήθελα περαιτέρω βεβαιώσεις (κάλιο γαιδουρόδενε που λένε:lol: ) αν ξέρετε...

ναι εχει και την προτεινω ειναι αρκετα σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα σε όλους...

Εδω και 2 μέρες μου έδςσαν ενα samsung galaxy και εχω πίξει μέρχι τωρα να βγάλω μια σχετική άκρη. Ας αρχίσω απο τα απλά

Μπορει να μοθ πει κάποιος πως μπορω να βάλω δικό μου ήχο κλίσης από την κάρτα??

Προσπαθω συνεχως και μόλι μπαινω ρυθμίσεις του ήχου μου βγάζει μονο τις δικές του..

Ευχαριστω... για αρχή...:)

 

Δοκιμασα κι εγω το παρεατεταμενο πατημα πανω στο αρχειο αλλα τιποτα!!! Δεν εχει τετοια επιλογη!!! Ξερει κανεις πως βαζουμε τους προσωπικους μας ηχους (κλησεις,μηνυματα κ.λ.π);;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει και την προτεινω ειναι αρκετα σταθερη.

 

Μόλις αναβάθμισα σε juwe 3.1... :happy:

Εντυπώσεις αργότερα. Απλά έχω μια ερώτηση. Μια οθόνη με περίεργες γραμμές σε πολλά χρώματα όταν ανοίγω ή κλείνω το κινητό είναι φυσιολογικά;

 

Επανέρχομαι αργότερα αφού επαναφέρω προγράμματα κλπ!!!

 

EDIT: Τζίφος... Ξεκίνησε είδα το περιβάλλον έβαλα Ελληνικά κλπ και έβαλα πίσω την εξ. κάρτα sd και τη sim... To τηλέφωνο κόλλησε στην οθόνη GALAXY S GT- I9000 (μένει εκεί ακούνητο ακλόνητο). Μάλλον με βλέπω να την ξαναπερνάω...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κι εγω το παρεατεταμενο πατημα πανω στο αρχειο αλλα τιποτα!!! Δεν εχει τετοια επιλογη!!! Ξερει κανεις πως βαζουμε τους προσωπικους μας ηχους (κλησεις,μηνυματα κ.λ.π);;;;

 

Λοιπον μιας και εγω εψαχνα να βρω λυση καντε το εξης:

 

Βρειτε τον ηχο που θελετε και καντε τον αναπαραγωγη με τον player του κινητου.

Πριν σταματησει να παιζει πατηστε παυση και μετα πατωντας το αριστερα κατω πληκτρο σας δινει την επιλογη που θελετε...... να τον χρησιμοποιησετε σαν ηχο κλησης να τον στειλετε μεσω bluetooth κτλ......

 

 

Μόλις αναβάθμισα σε juwe 3.1... :happy:

Εντυπώσεις αργότερα. Απλά έχω μια ερώτηση. Μια οθόνη με περίεργες γραμμές σε πολλά χρώματα όταν ανοίγω ή κλείνω το κινητό είναι φυσιολογικά;

 

Επανέρχομαι αργότερα αφού επαναφέρω προγράμματα κλπ!!!

 

EDIT: Τζίφος... Ξεκίνησε είδα το περιβάλλον έβαλα Ελληνικά κλπ και έβαλα πίσω την εξ. κάρτα sd και τη sim... To τηλέφωνο κόλλησε στην οθόνη GALAXY S GT- I9000 (μένει εκεί ακούνητο ακλόνητο). Μάλλον με βλέπω να την ξαναπερνάω...

 

Ερωτηση Φλασαρες αρχικα την 2.3.3 την εκδοση με bootloades;

 

Αν δεν το εκανες καντο εκει ειναι το προβλημα......

 

Θα βρεις την εκδοση που σου λεω εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901

Και κανε ολες τις κινησεις προσεκτικα ειδικα εκει που πρεπει να αφαιρεσεις την μπαταρια μην το κανεις.... αποσυνδεσε το καλωδιο και ενω ακομα εισαι σε Download mode πατα συνεχομενα τα 3 πληκτρα μεχρι να μπει σε Recovery mode.

Δεν χρειαζεται ετσι να αφαιρεσεις την μπαταρια....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση Φλασαρες αρχικα την 2.3.3 την εκδοση με bootloades;

 

Αν δεν το εκανες καντο εκει ειναι το προβλημα......

 

Θα βρεις την εκδοση που σου λεω εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901

Και κανε ολες τις κινησεις προσεκτικα ειδικα εκει που πρεπει να αφαιρεσεις την μπαταρια μην το κανεις.... αποσυνδεσε το καλωδιο και ενω ακομα εισαι σε Download mode πατα συνεχομενα τα 3 πληκτρα μεχρι να μπει σε Recovery mode.

Δεν χρειαζεται ετσι να αφαιρεσεις την μπαταρια....

 

Όντως έβαλα την έκδοση χωρίς bootloaders... Θα δοκιμάσω τώρα και την έκδοση με bootloaders. Πάντως το κατάφερα και ξεκινάει (ξαναφλασάρωντας την juwe 3.1 μέσω cwm) αλλά σε recovery mode ΔΕΝ μπαίνει με ΤΙΠΟΤΕ! Επίσης οι πολύχρωμες γραμμές στην οθόνη συνεχίζουν...

Ξαναπροσπαθώ απο την αρχή και επανέρχομαι!

 

EDIT: έβαλα τη ρύθμιση να κάνει reboot σε recovery και ξαναπάγωσε ΜΟΝΙΜΑ στην αρχική οθόνη! Περιμένω να ολοκληρωθεί το download και πάω για μια ακόμα φορά... Ήθελα να ήξερα αυτοί που βγάζουν τις ρομς μια αναλυτική περιγραφή ΧΩΡΙΣ παραλείψεις δεν μπορούν να κάνουν;; Αμαν!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Έγινε... Αυτή τη φορά δουλεύει κανονικά! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Γιατί πήρε τελικά πάνω απο 2ωρο να παλεύω...

Θα επανέλθω με εντυπώσεις (και ελπίζω όχι άλλα προβλήματα :lol: )

gnkgr ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Άλλος ενας εγκατέλειψε το froyo!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Έγινε... Αυτή τη φορά δουλεύει κανονικά! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Γιατί πήρε τελικά πάνω απο 2ωρο να παλεύω...

Θα επανέλθω με εντυπώσεις (και ελπίζω όχι άλλα προβλήματα :lol: )

gnkgr ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Άλλος ενας εγκατέλειψε το froyo!

 

πιστεψε με δε θα ξαναγυρισεις ποτε σε froyo! Και αν θες ενεργοποιησε κ το voodoo lagfix απο recovery mode. Το κινητο απλά .... γλιστράει! μπαταρια, σημα, gps σουπερ. Συν το οτι ο juwe έχει ελληνικό swype.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα και την simply galaxy RC2, και τη βρήκα πολύ όμορφη και σταθερή. Ελληνικά όλα (menu, swype, ginger keyboard).

Την δοκίμασα με 2 kernels, cfroot+ext4 και supercurio+ext4.

Ο δεύτερος εμφανώς πιο γρήγορος.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να δει ποσο καλα τα παει ο γαλαξιας μας σε σελιδα με full flash, ας μπει στο

http://2advanced.com/

 

Ειναι σελιδα με φουλ flash, και στα video review Που κανουν τωρα για τα διπυρηνα, μπαινουν σ'αυτη την σελιδα για να δουν πως παει.

Μπειτε με wifi γιατι φορτωνει πολυ πραμα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδες χθες το βραδυ(μετα απο πολυ διαβασμα) περασα και εγω την juwe 3.1..:p

τελικα ειναι πολυ πιο ευκολο απο οτι περιμενα....

το κινητο οντως τωρα παει σφαιρα!!!

επισης μου φαινεται οτι οι κλησεις πλεον ειναι πιο "καθαρές" ακους τον αλλο καμπανα και σε ακουει επισης....(πριν μου εκανε κατι περιεργα σαν να μιλούσες με hands free η κατι τετοιο.....θα το δοκιμασω και αλλο εδω...)

επισης το σημα του κινητου μου φαινεται πιο σταθερο τωρα ενω μου κανε εντυπωση οτι μολις "χανει" το κινητο το wifi συνδέεται με το 3g αυτοματα...και το αντιθετο....

δεν θυμαμαι πριν να γινοταν αυτο...

anyway σε γενικες γραμμες σουπερ....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιμετώπισα το πρώτο μου battery drain με juwe 3.2 .Είχα 83% το βράδυ και το πρωί είχε τελειώσει η μπαταρία. Και το χειρότερο ήταν ότι δεν χτύπησε το ξυπνητήρι (που σαι ρε symbian) και άργησα 2 ώρες να πάω στην δουλειά.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση... ίσως σας φανεί χαζή :O Πρέπει πρώτα να φλασαρω αυτήν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901

 

και μετά βάζω την Juwe's 3.1 ή βάζω κατευθείαν την Juwe's?

όποιος απαντούσε να με βοηθούσε πολύ!:)

 

Υ.Γ. Ποιόν kernel προτείνεται ως πιο αξιόπιστο και σταθερό?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

http://dl.dropbox.com/u/6112805/screenshot_4.png

 

Juwe's 3.1 lagfix off

 

Πήγαινα για 4 μέρες, αλλά ο ανιψιός μου αποφάσισε να δοκιμάσει ό,τι παιχνίδι είχα μέσα, οπότε αυτό ήταν και το τέλος της μπαταρίας :lol: Πάντως δεν το λυπήθηκα με σκοπό να με πάει πολύ, κάπου στην 3η μέρα συνειδητοποίησα τι γίνεται "ρε συ αυτή δεν τελειώνει" :D. Μεσαία χρήση, λίγο ομιλία, λίγο gaming, λίγο navigation, λίγο απ'όλα. Α, και τη μισή μέρα περίπου συνδεδεμένο bt headset.

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω lagging off!!! Δεν προτείνεις το lagging? Κάπου διάβασα πως το κινητό πετάει με lagfix.

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...