Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασε τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα για να φλασαρεις την js8 με ελληνικα

και θα σου ξαναπω να γραφεις με μικρα γραμματα

 

εβαλα τελικα την js8 και εχει και ελληνικο πληκτρολογιο ολα μια χαρα εθχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανενα νεο με καμια νεα εκδοση παιδες??

 

Εαν εννοεις επισημη εκδοση οπως φανταζομαι τοτε θα περιμενουμε πολυ ακομα...

Λογικα την αλλη βδομαδα θα κυκλοφορησει η 2.3.3 επισημα ,αλλα φυσικα οχι στην Ελλαδα...Εδω ακομα δεν εχει δωσει την 2.2.1 που την εχουν παρει σχεδον ολοι (εκτος απο ΗΠΑ)..

Ας ελπισουμε το καλοκαιρακι να εχουμε gingerbread kαι επισημα...Προσωπικα δεν εχω πειραματιστει με το τηλ αλλά μάλλον θα βαλω τελικά καποια custom...Κατα το τελος του μηνα μηπως εχουμε και καμια καλυτερη εκδοση...Βαρεθηκα να περιμενω για να εχω ενα σοβαρο κινητο που να μη σερνεται...Με τη 2.2 καπως παλευεται αλλα και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχω βάλει τη simply με το που βγάζω το κινητό από τη φόρτιση μου πέφτει από το 100% αμέσως στο 90%. Διάβασα κάτι για calibration. Παίζει να στρώσει με αυτό ή φταίει κάτι άλλο?

90??? οχι 97, 98%

πρωτη φορα το ακουω...

Edited by Tyxerakias
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

90??? οχι 97, 98%

πρωτη φορα το ακουω...

 

Κι όμως. Την πρώτη φορά λέω δεν θα το άφησα πολύ και μπορεί να μην είχε φορτίσει καλά και γι'αυτο να έδειξε 90 με τη μία. Αλλά το πρωί το είχα όλο το βράδυ και με το που το έβγαλα βλέπω 90%. Τι να πω? Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως. Την πρώτη φορά λέω δεν θα το άφησα πολύ και μπορεί να μην είχε φορτίσει καλά και γι'αυτο να έδειξε 90 με τη μία. Αλλά το πρωί το είχα όλο το βράδυ και με το που το έβγαλα βλέπω 90%. Τι να πω? Δεν ξέρω.

 

αυτό είναι θέμα kernel, ποιον έχεις βάλει ;

πήγαινε xda και κατέβασε κάποιον speedmod

αλλιώς google "voodoo project" και κατέβασε τον κλασικό voodoo

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι θέμα kernel, ποιον έχεις βάλει ;

πήγαινε xda και κατέβασε κάποιον speedmod

αλλιώς google "voodoo project" και κατέβασε τον κλασικό voodoo

 

Έχω βάλει αυτόν εδώ Speed mode 13D. Βασικά μου φαίνεται ότι το κάνει από όταν έκανα αυτό το update: UPDATE PACKAGE TO FIX RADIO FCs AND A MINOR LOCKSCREEN ISSUE που βγήκε χτες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1020720. Παίζει να έχει να κάνει με αυτό ή είναι συμπτωματικό?

 

Edit: Είδα στο xda ότι έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί μπερδεύτηκα... τώρα τι έχεις 2.2.1 η 2.3.3 ;

εάν έχεις 2.2.1 βάλε voodoo αλλιώς cfroot

εάν θες περαιτέρω βοήθεια πες, πάντως δεν ξέρω τι φταίει και ούτε με νοιάζει :) το σίγουρο είναι οτι πρέπει να ξαναφλασάρεις κερνελ αν θες να διορθώσεις το bug

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί μπερδεύτηκα... τώρα τι έχεις 2.2.1 η 2.3.3 ;

εάν έχεις 2.2.1 βάλε voodoo αλλιώς cfroot

εάν θες περαιτέρω βοήθεια πες, πάντως δεν ξέρω τι φταίει και ούτε με νοιάζει :) το σίγουρο είναι οτι πρέπει να ξαναφλασάρεις κερνελ αν θες να διορθώσεις το bug

 

2.3.3 έχω. Αυτή που πόσταρα από xda. Άμα ξαναπεράσω kernel χάνω τπτ?

Link to comment
Share on other sites

2.3.3 έχω. Αυτή που πόσταρα από xda. Άμα ξαναπεράσω kernel χάνω τπτ?

 

πωπω.. έχεις γκίνια γιατί έχεις ήδη τον ποιο σταθερό κερνελ, κοίτα γνώμη μου η δοκίμασε να βάλεις τον voodoo τον αντίστοιχο της 2.3.3 η ξαναφλάσαρε την ρομ... :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

πωπω.. έχεις γκίνια γιατί έχεις ήδη τον ποιο σταθερό κερνελ, κοίτα γνώμη μου η δοκίμασε να βάλεις τον voodoo τον αντίστοιχο της 2.3.3 η ξαναφλάσαρε την ρομ... :)

 

Θα δω. Θα το αφήσω λίγο και θα κάνω και calibration τη μπαταρία και θα δω. Σ' ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η juwe's v3.2 εδω ειναι το changelog forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12792596&postcount=1348 Οι 2.3.3 που βγαινουν μεχρι στιγμης εχουν καποιο θεμα στο 3d;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μια ερωτηση διοτι πλεον το εχω χασει το θεμα με την 2.3 : Υπαρχει αξιοπιστη official rom για να βαλω ή να περιμενω περισσοτερο ?

 

Την τελευταια φορα που ειχα διαβασει εβλεπα οτι υπηρχαν προβληματα σταθεροτητας. Εχουν επιλυθει ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μια ερωτηση διοτι πλεον το εχω χασει το θεμα με την 2.3 : Υπαρχει αξιοπιστη official rom για να βαλω ή να περιμενω περισσοτερο ?

 

Την τελευταια φορα που ειχα διαβασει εβλεπα οτι υπηρχαν προβληματα σταθεροτητας. Εχουν επιλυθει ?

 

Ευχαριστω

 

Δεν εχει βγει ακομα επισημη 2.3.Ολες ειναι leaked και δεν ειναι stable.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μια ερωτηση διοτι πλεον το εχω χασει το θεμα με την 2.3 : Υπαρχει αξιοπιστη official rom για να βαλω ή να περιμενω περισσοτερο ?

 

Την τελευταια φορα που ειχα διαβασει εβλεπα οτι υπηρχαν προβληματα σταθεροτητας. Εχουν επιλυθει ?

 

Ευχαριστω

Εγώ έχω ginger 2.3.3 (την juwe 3.1) και είναι απόλυτα stable... Αλλά όντως όπως είπε και ο tailer35 βασίζονται σε leaked έκδοσεις (κυρίως την GINGERBREAD XXJVK που διέρευσε). Άποψη μου να περιμένεις (και αυτό απο κάποιον που έχει ηδη 2.3;) ) να κυκλοφορήσει η επίσημη, τότε θα κυκλοφορήσουν και stable, και kernels ανάλογοι και γενικώς ότι θέλεις... Αλλά τώρα είναι δοκιμαστικές και πρώιμες, άλλωστε οι αλλαγές στο interface είναι ελάχιστες (ότι βλέπεις στην 2.2.1 θα δεις και στην 2.3).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως. Την πρώτη φορά λέω δεν θα το άφησα πολύ και μπορεί να μην είχε φορτίσει καλά και γι'αυτο να έδειξε 90 με τη μία. Αλλά το πρωί το είχα όλο το βράδυ και με το που το έβγαλα βλέπω 90%. Τι να πω? Δεν ξέρω.

 

Μην παραξενευσαι φιλε μου....

υπαρχει εξηγηση.

Λοιπον φορτιζουμε το κινητο μεχρι τελους και αποσυνδεουμε το φορτιστη και καπακι μας δειχνει 98 η 97%.......

Εκει θες καλιμπραρισμα της μπαταριας.....

Οταν ομως φορτιζεις το κινητο βραδυ αυτο οταν φτασει να φορτισει 100% την μπαταρια σταματαει αυτοματα την φορτιση με συνεπεια οταν μετα απο 5 πχ ωρες να εχει καταναλωσει ενα ποσοστο απο τη μπαταρια και να σου δινει 90%...........

Δηλ οταν σταματησει η φορτιση και αφου καταναλωνει απο την μπαταρια η φορτιση δεν ξαναξεκιναει ετσι ωστε να αναπληρωσει το ποσοστο που χαθηκε..... Θα πρεπει να αποσυνδεσεις τον φορτιστη και α τον ξανασυνδεσεις για να ξεκινησει α φορτιζει παλι.......... αρα γιαυτο σου δειχνει 90%.........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η έκδοση 9.5 του Darky υποστηρίζει ελληνικά και ελληνικό SWYPE;

Σκέφτομαι να την εγκαταστήσω αλλά αν δεν έχει SWYPE δεν προκειται. Το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η έκδοση 9.5 του Darky υποστηρίζει ελληνικά και ελληνικό SWYPE;

Σκέφτομαι να την εγκαταστήσω αλλά αν δεν έχει SWYPE δεν προκειται. Το χρησιμοποιώ

 

Εχει τα παντα, αυτη εχω , φλασαρε αφοβα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την 2.2.1 που έχω έχει σημαντική διαφορά (πιο πολυ σε ταχύτητα και μπαταρία με νοιάζει, όχι interface) ή απλά θα χάσω μερικές ώρες από τη ζωή μου για να το ξανασετάρω; :)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την JS8, που είναι η καλύτερη 2.2.1 κατα τη γνώμη μου, θα δεις μικρή διαφορά. Αν έχεις παλαιότερη της JS8 θα δεις αρκετά μεγαλύτερη διαφορά.

Για ταχύτητα μιλάω. Αλλά και ο dark core kernel έχω ακούσει οτι είναι ίσως ο αποδοτικότερος σε μπαταρία.

Μπορεί να ξαναφλασάρω την CM7, αλλά πολύ πιθανό όχι, γιατί δεν βλέπω πουθενά να βελτιώθηκαν τα γραφικά.

Και όπως είχε γράψει και ο saliez (νομίζω), το stock android είναι πίσω σε features απο το samsung, και σε ui.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα θέμα από τότε που έβαλα Juwe 3 - 3.1 - 3.2 ...

Έχω πολλές επαφές , γύρω στις 3.000. Όλες είναι επαφές gmail.

Όμως στην αναζήτηση μερικές δεν μου τις εμφανίζει. Μέσα στον κατάλογο υπάρχουν φυσικά.

π.χ. πατάω ΠΑΠΑΔ και μου εμφανίζει 30ριά , αλλά όχι τον Παπαδόπουλο Κυριάκο. Όσο για κεφαλαία/μικρά στην αναζήτηση μου εμφανίζει και κάποια με μικρά , απλά όχι όλα.

Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι παρόμοιο ;

Τώρα σκέφτομαι να ακυρώσω τον συγχρονισμό και να τον ξανακάνω από την αρχή.

Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ξαναφλασάρω την CM7, αλλά πολύ πιθανό όχι, γιατί δεν βλέπω πουθενά να βελτιώθηκαν τα γραφικά.

Και όπως είχε γράψει και ο saliez (νομίζω), το stock android είναι πίσω σε features απο το samsung, και σε ui.

 

αυτό με τα γραφικά δεν το έχω παρατηρήσει, μάλλον γιατί δεν παίζω απαιτητικά παιχνίδια, είμαι του casual :p

ναι εννοείται.. ακόμα και η CM7 που έχει παραπάνω features από την stock είναι αρκετά πίσω ... :)

 

@voltaire σορι μαν δεν έχω τόσες πολλές επαφές, με τις 100 που έχω είμαι κομπλέ :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Αutokiller και κάνατε update, δοκιμάστε τα advanced system tweaks (όλα εκτός από το IO scheduler). Aκόμα τεστάρω, αλλά νομίζω έχει κάνει διαφορά, και στη μπαταρία (τουλάχιστον ο TonyK τώρα θα το δοκιμάσει σίγουρα :lol:)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα θέμα από τότε που έβαλα Juwe 3 - 3.1 - 3.2 ...

Έχω πολλές επαφές , γύρω στις 3.000. Όλες είναι επαφές gmail.

Όμως στην αναζήτηση μερικές δεν μου τις εμφανίζει. Μέσα στον κατάλογο υπάρχουν φυσικά.

π.χ. πατάω ΠΑΠΑΔ και μου εμφανίζει 30ριά , αλλά όχι τον Παπαδόπουλο Κυριάκο. Όσο για κεφαλαία/μικρά στην αναζήτηση μου εμφανίζει και κάποια με μικρά , απλά όχι όλα.

Έχει κανείς παρατηρήσει κάτι παρόμοιο ;

Τώρα σκέφτομαι να ακυρώσω τον συγχρονισμό και να τον ξανακάνω από την αρχή.

Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

 

Μηπως εχεις τσεκαρει την επιλογη να μην εμφανιζονται οι επαφες που δεν εχουν τηλεφωνικο αριθμο;

Την εχω πατησει και εγω ετσι και σε καποιες επαφες που ειχα μονο email δεν μου τις εμφανιζε........

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...