Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα φιλε!εχω καποιες ερωτησεις για το συγγεκριμενο kernel!εχω την goodbye rom και εβαλα αυτο το kernel αλλα μου λεει οτι δεν εχω αρκετο χωρο μνημης και οτι πρεπει να το αδιασω!τι εκανες γιαυτο γτ αποτι διαβασα στο site ειναι απιστευω και οντως θα χρειαστω γιατρο!τι να κανω?

Aν και δεν εχω αυτον τον συνδυασμο, αν θυμαμαι καλα λυνεται με απομακρυνση του φακελου clockwork mod. Στην ουσια εκει αποθηκευεται το backup της rom κατα την εφαρμογη του kernel το οποιο ειναι ογκου αρκετων ΜΒ. Δες αν βγαλεις ακρη ετσι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν και δεν εχω αυτον τον συνδυασμο, αν θυμαμαι καλα λυνεται με απομακρυνση του φακελου clockwork mod. Στην ουσια εκει αποθηκευεται το backup της rom κατα την εφαρμογη του kernel το οποιο ειναι ογκου αρκετων ΜΒ. Δες αν βγαλεις ακρη ετσι.

 

ευχαριστω πολυ θα το προσπαθησω καποια στιγμη και θα σου πω αλλιως παλι φλασαρισμα παλι απο την αρχη σε goodbye RFS μονο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ θα το προσπαθησω καποια στιγμη και θα σου πω αλλιως παλι φλασαρισμα παλι απο την αρχη σε goodbye RFS μονο!

 

Μπα κατα 99% ειναι αυτο και δεν θα χρειαστεις φλασαρισμα. Συνδεσε τη συσκευη στον υπολογιστη και τραβα τον φακελο, restart (που μπορει να μην χρειαστει) και ειμαι σιγουρος πως θα δουλεψει.

Παντως ακομα και να μην λειτουργησει κανε και κανενα hard reset πριν αποφασισεις να φλασαρεις.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπα κατα 99% ειναι αυτο και δεν θα χρειαστεις φλασαρισμα. Συνδεσε τη συσκευη στον υπολογιστη και τραβα τον φακελο, restart (που μπορει να μην χρειαστει) και ειμαι σιγουρος πως θα δουλεψει.

Παντως ακομα και να μην λειτουργησει κανε και κανενα hard reset πριν αποφασισεις να φλασαρεις.

 

 

 

οχι δυστυχως,ακομα και αν απομακρυνει τον φακελο που ειναι γυρω στο 1.2 γιγα,παλι θα του το βγαλει.

απο προσωπικη πειρα.:lol:

θελει factory reset και format την εσωτερικη μνημη που θα το κανεις μεσα απο το κουρδιστο πορτοκαλι.

μονο ετσι,δεν θα εχει ποτε προβλημα.

μην ξαναφλασαρεις.αμαρτια ειναι να κανεις λαθος πραγματα για λαθος λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

οχι δυστυχως,ακομα και αν απομακρυνει τον φακελο που ειναι γυρω στο 1.2 γιγα,παλι θα του το βγαλει.

απο προσωπικη πειρα.:lol:

θελει factory reset και format την εσωτερικη μνημη που θα το κανεις μεσα απο το κουρδιστο πορτοκαλι.

μονο ετσι,δεν θα εχει ποτε προβλημα.

μην ξαναφλασαρεις.αμαρτια ειναι να κανεις λαθος πραγματα για λαθος λυσεις.

 

sorry παιδια ειναι περασμενη η ωρα για μενα!ειμαι απο πολυ πρωι ξυπνιος!factory reset εχω κανει αλλα παλι τπτ!τι ειναι το κουρδιστο πορτοκαλι?

και κατι ακομα αυτη που αναφερεται εδω:http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30834 την εχει βαλει κανενας?να περασω μηπως αυτην και οχι το kernel που λεμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια ειναι περασμενη η ωρα για μενα!ειμαι απο πολυ πρωι ξυπνιος!factory reset εχω κανει αλλα παλι τπτ!τι ειναι το κουρδιστο πορτοκαλι?

και κατι ακομα αυτη που αναφερεται εδω:http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30834 την εχει βαλει κανενας?να περασω μηπως αυτην και οχι το kernel που λεμε τωρα?

 

παιδια το πηρα αποφαση!με αυτα που γραφουν στο συγγεκριμενο φορουμ δεν ειναι να καθεσαι με σταυρομενα χερια!αυριο το πρωι θα την περασω!

ουτε lagfix χρειαζετε ουτε τπτ!εχει μονο λιγο περιεργη διαδικασια για να παρασεις ολα και κυριως το ελληνικο πληκτρολογιο αλλα η ρομ δεν υπαρχει!θα την περασω και θα σας πω αυριο αποτελεσματα και ισως βαλω και καμια εικονα να δειτε!

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια ειναι περασμενη η ωρα για μενα!ειμαι απο πολυ πρωι ξυπνιος!factory reset εχω κανει αλλα παλι τπτ!τι ειναι το κουρδιστο πορτοκαλι?

και κατι ακομα αυτη που αναφερεται εδω:http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30834 την εχει βαλει κανενας?να περασω μηπως αυτην και οχι το kernel που λεμε τωρα?

 

Πετάει η συγκεκριμένη rom. Είμαι απ τους πρώτους που την έβαλα και ειλικρινά ψήνομαι να μη την βγάλω ποτέ ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια ειναι περασμενη η ωρα για μενα!ειμαι απο πολυ πρωι ξυπνιος!factory reset εχω κανει αλλα παλι τπτ!τι ειναι το κουρδιστο πορτοκαλι?

και κατι ακομα αυτη που αναφερεται εδω:http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30834 την εχει βαλει κανενας?να περασω μηπως αυτην και οχι το kernel που λεμε τωρα?

 

Πετάει η συγκεκριμένη rom. Είμαι απ τους πρώτους που την έβαλα και ειλικρινά ψήνομαι να μη την βγάλω ποτέ ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ αυτή που λέει restore boot animation... και όχι, θεωρητικά δεν υπάρχει κίνδυνος τούβλου.

 

Όλα καλά φίλε το έκανα και το επανέφερε για lagfix. Να ρωτήσω κάτι αλλο τωρα. Έκανα το τεστ και μου βγαλε benchmark 1886 περίπου ειναι καλο αποτελεσμα? Πριν το φορμαρω μου χε βγαλει 2200 και....

 

Ευχαριστω

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω οπως και δηποτε μια βοηθεια. θα περασω μια custom rom. λογικα την Darky's Raw Steel Edition v3.0 | Voodoo + ULF . θελω ομως κατι. αν τελικα δε διορθωθει το θεμα με το σημα θελω να μου πειτε πως το γυρναω στο Rom της Samsung για να το δωσω πισω. είναι 5 μερων συσκευη , κριμα να χασω την εγγυηση.

Ευχαριστω ρε παιδια και σορρυ που σας πρηζω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω οπως και δηποτε μια βοηθεια. θα περασω μια custom rom. λογικα την Darky's Raw Steel Edition v3.0 | Voodoo + ULF . θελω ομως κατι. αν τελικα δε διορθωθει το θεμα με το σημα θελω να μου πειτε πως το γυρναω στο Rom της Samsung για να το δωσω πισω. είναι 5 μερων συσκευη , κριμα να χασω την εγγυηση.

Ευχαριστω ρε παιδια και σορρυ που σας πρηζω.

 

στην υπογραφη του tyxerakia γραφει καπου αναβαμιση μεσω odin εκει τα γραφει ολα!

Link to comment
Share on other sites

Πιαιδια εχω βαλει το one click root και εχω κανει lag fix αλλα για καποιο λογο θελω να τα βγαλω και να το κανω φορματ.Στο προγραμμα μεσα ομως οι επιλογες που εχω για να κανω (πρασινες) ειναι un root devise , alterminfree, restore boot animation , change scheduler, wifi timeout kai check free space?

τι ακριβως πρεπει να κανω για να μην γινει καμια \βλακεια?

αν πατησω το unroot θα βγει το lag fix?

δεν θα επρεπε να μου εχει με πρασινο το undo lag fix?

Link to comment
Share on other sites

Πιαιδια εχω βαλει το one click root και εχω κανει lag fix αλλα για καποιο λογο θελω να τα βγαλω και να το κανω φορματ.Στο προγραμμα μεσα ομως οι επιλογες που εχω για να κανω (πρασινες) ειναι un root devise , alterminfree, restore boot animation , change scheduler, wifi timeout kai check free space?

τι ακριβως πρεπει να κανω για να μην γινει καμια \βλακεια?

αν πατησω το unroot θα βγει το lag fix?

δεν θα επρεπε να μου εχει με πρασινο το undo lag fix?

 

Μπαταρία έχεις πάνω από 40%;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ακολουθησα τις οδηγίες αλλα δεν καταφερα να κανω το root,επιπλεον τωρα εχω ενα αλλο προβλημα. Ενω ενεργοποιω τον ''εντοπισμό σφαλμάτων'' , δεν μου εμφανιζει το κοκκινο τριγωνάκι, με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στη διαδικασία του root. Κάποια συμβουλή?

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχεις πάνω από 40%;

 

Ευχαριστω φιλε οντως αυτο ηταν...το εκανα και οκ.

να σε ρωτησω κατι αλλο πριν πατησω και την επιλογη un root πρεπει να πατησω και το remove EXT2 Tools η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε οντως αυτο ηταν...το εκανα και οκ.

να σε ρωτησω κατι αλλο πριν πατησω και την επιλογη un root πρεπει να πατησω και το remove EXT2 Tools η οχι?

 

Λογικά δεν χρειάζεται..πάτησε το Unroot κατευθείαν και δες τι μήνυμα θα σου δώσει..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν χρειάζεται..πάτησε το Unroot κατευθείαν και δες τι μήνυμα θα σου δώσει..

 

Δεν μου ειπε κατι εγινε unroot εκανε restart και οκ.

και αλλη μια τελευταια ερωτηση και σε ευχαριστω ειλικρινα για το χρονο σου.

πως το κανω format για να ειναι οπως οταν το πηρα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειπε κατι εγινε unroot εκανε restart και οκ.

και αλλη μια τελευταια ερωτηση και σε ευχαριστω ειλικρινα για το χρονο σου.

πως το κανω format για να ειναι οπως οταν το πηρα?

 

Αν έχεις το 3 recovery mode (volume up+home button+power buttton) στις επιλογές εκεί θα δεις wipe data επέλεξε το με volume up-down button και μετά με home button

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ακολουθησα τις οδηγίες αλλα δεν καταφερα να κανω το root,επιπλεον τωρα εχω ενα αλλο προβλημα. Ενω ενεργοποιω τον ''εντοπισμό σφαλμάτων'' , δεν μου εμφανιζει το κοκκινο τριγωνάκι, με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στη διαδικασία του root. Κάποια συμβουλή?

 

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος, οταν λες δεν καταφερες να κανεις το root τι εννοεις? Βγαζει καποιο μηνυμα λαθους?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα την XWJPA και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Το θέμα μου συνεχιζει να ειναι το swype με ελληνικα.Δοκιμασα τη μεθοδο που αναγραφεται στο forum αλλα οταν παω να επιλεξω swype το κινητο αρχιζει να δονειται και κανει force close το swype.Εχει δοκιμασει να βαλει κανεις επιτυχως το swype με ελληνικα στην XWJPA?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον! Σημα καμπανα ! Το εληξα το θεματακι μου. Πως? Εντελως noobαδικα μιας και το εχω 4 μερες...Darkys Raw Themed Voodoo rom v3.0 και το One click lagfix απο το μαρκετ. Ουτε τον πυρηνα τον Super_optimized_JPM_JP6_kernel_V3_5 καταφερα να περασω ουτε καν ελληνικα. Σκορ στο Quadrant? 2040. Ελεος δηλαδη με τον πυρηνα τι θα γινει ? Πηρα ακομα και τη wind του λεω "αδερφε εχασα την εγγυηση βρηκα το σημα - γελαγε" Γεια μας ! Ευχαριστω για όλα θα τα πουμε συντομα. Το Galaxy επιτελους ανταξιο του ονοματος του.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον! Σημα καμπανα ! Το εληξα το θεματακι μου. Πως? Εντελως noobαδικα μιας και το εχω 4 μερες...Darkys Raw Themed Voodoo rom v3.0 και το One click lagfix απο το μαρκετ. Ουτε τον πυρηνα τον Super_optimized_JPM_JP6_kernel_V3_5 καταφερα να περασω ουτε καν ελληνικα. Σκορ στο Quadrant? 2040. Ελεος δηλαδη με τον πυρηνα τι θα γινει ? Πηρα ακομα και τη wind του λεω "αδερφε εχασα την εγγυηση βρηκα το σημα - γελαγε" Γεια μας ! Ευχαριστω για όλα θα τα πουμε συντομα. Το Galaxy επιτελους ανταξιο του ονοματος του.

 

στο ειχα πει να περασεις μια custom απο το να τρεχεις στις αντιπροσωπειες.

glad που το ελυσες το θεμα και καλο moding:)

Link to comment
Share on other sites

στο ειχα πει να περασεις μια custom απο το να τρεχεις στις αντιπροσωπειες.

glad που το ελυσες το θεμα και καλο moding:)

 

thanks man :lol:

Βεβαια τωρα παιζει το αλλο θεμα ε? Μπαταρία? Αυτη η τουμπανη rom θα με κανει να παντρευτω το φορτιστη?? Κανα προγραμματακι να ελεγχο θερμοκρασίες συστηματος αλλα και κανενα για battery calibration εχει να προτεινει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω με την goodbye rfs και kernel δενβλεπω τρομερες αλλαγες.

σε ενα υπερφορτωμενο κινητο,με το 3g μονιμως ανοιχτο και το wifi επισης μονιμως ανοιχτο,και να λειτουργει ο συγχρονισμος απο πισω,εχω 26 ωρες μπαταρια.

σχετικα ειναι ολα.

system info widget και battery indicator pro ειναι αυτα που ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν γνωριζω για bugs αλλα με XWJPA+super optimized kernel v3.6 (No-RFS Advanced JFS) είδα αλλο κινητο.Κολλημα ουτε για πλακα.Για να δουμε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...