Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε πιο καινούρια έκδοση του root explorer, οι παλιότερες είχανε πρόβληματα... επίσης μην ξεχάσεις να κάνεις R/W το /system αλλιώς δε γίνεται...

 

Όσο για το adb, η σωστά γραμμένη εντολή γι'αυτό που γράφεις παραπάνω είναι

"adb push android.policy.odex /system/framework/" , και το αρχείο πρέπει να βρίσκεται στο ίδιο directory με το adb.

Διάβασε για το adb στο αντίστοιχο θέμα, αν δεν το έχεις κάνει.

 

τον root explorer δεν τον βρισκω στο μαρκετ, τον κατεβασα απο τον υπολογιστη και πρεπει να ειναι η εκδοση 2,3 δεν ξερω αν υπαρχει ποιο καινουρια.

R/W το εχω κανει το system.

η βλακια ειναι οτι μετα την διαγραφη του αρχειου απο το system το κινητο μου δεν μπορει να κανει εγκατασταση νεου προγραμματος οποτε δεν μπορω να βαλω αλλον root explorer.

 

για το adb σιγουρα το δοκιμασα και αυτο που μου εγραψες γιατι μου φαινοταν πολυ λογικο να πρεπει το αρχειο να εινα ιστην ιδια θεση με το adb (στο tools δηλαδη)

και σιγουρα σε καποια φαση δοκιμασα και το adb push...

αλλα παλι δεν καταφερα κατι, θα δοκιμασω τωρα να το ξανα κανω και θα ποσταρω.

εψαξα σε καποια φαση για το adb αλλα δεν βρηκα κατι, μονο το λινκ στην υπογραφη σου, θα κοιτταξω ξανα, thanks again:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον, δοκιμασα παλι με το adb, η βλακια που εκανα μεχρι τωρα ηταν οτι πρωτα πατουσα

adb shell (γιατι τα αρχεια τα ειχα και στο κινητο και μια δοκιμαζα να τα περασω απο το κινητο μια απο τον υπολογιστη)

και μετα πατουσα την εντολη adb push... και δεν δουλευε.

 

το δοκιμασα τωρα χωρις να δοσω adb shell πρωτα ομως ετσι δεν εχω δικαιοματα και δεν ξερω πως να παρω αφου η εντολη su δεν ειναι των windows...

any help on this???

ξανα ο μονος οδηγος που βρηκα για το adb einai αυτος που βρισκετε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

που δυστηχως δεν λεει πως να παρεις super user δικαιοματα χωρις πριν κανεις μια αντιγραφη χωρις να πατησεις adb shell :(

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, δοκιμασα παλι με το adb, η βλακια που εκανα μεχρι τωρα ηταν οτι πρωτα πατουσα

adb shell (γιατι τα αρχεια τα ειχα και στο κινητο και μια δοκιμαζα να τα περασω απο το κινητο μια απο τον υπολογιστη)

και μετα πατουσα την εντολη adb push... και δεν δουλευε.

 

το δοκιμασα τωρα χωρις να δοσω adb shell πρωτα ομως ετσι δεν εχω δικαιοματα και δεν ξερω πως να παρω αφου η εντολη su δεν ειναι των windows...

any help on this???

ξανα ο μονος οδηγος που βρηκα για το adb einai αυτος που βρισκετε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

που δυστηχως δεν λεει πως να παρεις super user δικαιοματα χωρις πριν κανεις μια αντιγραφη χωρις να πατησεις adb shell :(

 

Δοκίμασε πρώτα να γράψεις adb remount .

 

Αν δε δουλέψει ούτε έτσι, κάνε ότι έκανες και πριν, με το shell, αλλά δοκίμασε με το dd...

Δηλάδη, αφού περάσεις το αρχείο στην sdcard, μπαίνεις στο shell:

adb push android.policy.odex /sdcard/
adb shell
su
dd if=/sdcard/android.policy.odex of=/system/framework/android.policy.odex
reboot

 

Βtw, γράψτο σωστά, από κάτω γράφεις policyo αντί για policy...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα να γράψεις adb remount .

 

C:\Documents and Settings\****\sdk\tools>adb remount
remount failed: No such file or directory

 

C:\Documents and Settings\****\sdk\tools>adb push android.policyo.odex /system
/framework/
failed to copy 'android.policyo.odex' to '/system/framework//android.policyo.ode
x': Permission denied

 

το root explorer στην αρχη μου δουλεψε για καποιες αλλαγες που εκανα,

αλλα απο την στιγμη που εσβησα εκεινο το αρχειο απο εκει μεσα και πηγα να επαναφερο το κανονικο του, δεν μπορεσε να ξανα γραψει κατι μεσα σε εκεινο τον φακελο.

 

δεν ξερω αν φταιει που λειπει το αρχειο

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

αυτο το reboot στο τελος πολυ το φοβαμαι...

αμα δεν δουλεψει αυτη η εντολη ομως κανει reboot το κινητο και συνεχισει να του λειπει το αρχειο, κατι μου λεει οτι δεν θα ανοιξει ξανα το κινητο...

κατι τετοιο πηρε το ματι μου με καποιον που επαθε κατι αντιστοιχο.

 

θα κανω ενα back up πρωτα την sd για να μην χασω επαφες και τετοια και οτι γινει.

το πολυ πολυ να ξανα flashαρω

 

Ok, μην γράψεις reboot, δες πρώτα αν σου δουλεύει αν θες και κάνεις μετά reboot με το χέρι, αλλά δεν ξέρω αν το σύστημα θα καταλάβει ότι το έχει χωρίς το reboot....

Στο κάτω-κάτω, γιατί το κάνεις αυτό; Πώς έχασες το συγκεκριμένο αρχείο; Για να ξέρουν και οι άλλοι δηλαδή να μην το κάνουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ok, μην γράψεις reboot, δες πρώτα αν σου δουλεύει αν θες και κάνεις μετά reboot με το χέρι, αλλά δεν ξέρω αν το σύστημα θα καταλάβει ότι το έχει χωρίς το reboot....

Στο κάτω-κάτω, γιατί το κάνεις αυτό; Πώς έχασες το συγκεκριμένο αρχείο; Για να ξέρουν και οι άλλοι δηλαδή να μην το κάνουν.

 

καλα το αρχειο δεν χαθηκε μονο του, εγω την εκανα την πατατα...

 

λοιπον ακολουθουσα αυτον τον οδηγο

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=784992

για να αλλαξω το lock screen του galaxy που δεν μου αρεσει καθολου.

 

μεχρι το σημειο που κανεις reboot ολα πηγαιναν ρολοι

μετα το reboot

λεει να κανεις

rename your original odex file you backed up to "android.policyo.odex" and copy that to /system/framework

και το ιδιο για ενα ακομα αρχειο (τα οποια τελικα δεν αντιγραφηκαν στον φακελο framework γιατι δεν μπορεσε ο root explorer να τα αντιγραψει, δεν το πηρα χαμπαρι εκεινη την στιγμη, νομιζα εγινε το paste κανονικα)

 

και στην συνεχεια σου λεει να διαγραψεις το existing android.policy.odex if it exists in /system/framework

 

ε το διεγραψα και καπου εκει καταλαβα οτι δεν μπορω να βαλω πισω τιποτα στην θεση του ουτε το original που ειχα κανει back up ουτε αυτο που σου δινει το παλικαρι που εκανε το mod.

 

τωρα θα μου πεις αμα σκαλιζεις αρχεια συστηματος αυτα παθαινεις...

αλλα και απο την αλλη αν δεν παθεις πως θα μαθεις :p

Link to comment
Share on other sites

καλα το αρχειο δεν χαθηκε μονο του, εγω την εκανα την πατατα...

 

λοιπον ακολουθουσα αυτον τον οδηγο

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=784992

για να αλλαξω το lock screen του galaxy που δεν μου αρεσει καθολου.

 

μεχρι το σημειο που κανεις reboot ολα πηγαιναν ρολοι

μετα το reboot

λεει να κανεις

rename your original odex file you backed up to "android.policyo.odex" and copy that to /system/framework

και το ιδιο για ενα ακομα αρχειο (τα οποια τελικα δεν αντιγραφηκαν στον φακελο framework γιατι δεν μπορεσε ο root explorer να τα αντιγραψει, δεν το πηρα χαμπαρι εκεινη την στιγμη, νομιζα εγινε το paste κανονικα)

 

και στην συνεχεια σου λεει να διαγραψεις το existing android.policy.odex if it exists in /system/framework

 

ε το διεγραψα και καπου εκει καταλαβα οτι δεν μπορω να βαλω πισω τιποτα στην θεση του ουτε το original που ειχα κανει back up ουτε αυτο που σου δινει το παλικαρι που εκανε το mod.

 

τωρα θα μου πεις αμα σκαλιζεις αρχεια συστηματος αυτα παθαινεις...

αλλα και απο την αλλη αν δεν παθεις πως θα μαθεις :p

 

Οκ τώρα κατάλαβα... ναι, κάνε αυτό που είπα, λογικά θα πιάσει. Kαι χωρίς το reboot.

(και κάνε το ίδιο με τα policyo)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

η εντολη που μου ειπες επιασε (χωρις το reboot)

και ειπα να συνεχισω μπας και το καταφερω αλλα τελικα σκαλωσα πιο κατω.

γενικα οι οδηγιες μετα το reboot ειναι καπως περιπλοκες νομιζω.

δεν τα εχει εξηγησει καλα ο τυπος.

στην αρχη ελεγε αν εχεις νορμαλ ρομ (οχι deodexed) να χρησιμοποιησεις τα odex αρχεια και οχι τα jar.

μετα ποιο κατω η εντολη που δινει για το ./dexopt-wrapper μπλεκει και τα jar μεσα που εσυ παιζει να μην τα εχεις πειραξει...

 

γενικα απο καποια φαση και μετα μπερδευτηκα πολυ,

οι εντολες μου βγαζουν error, patched.odex δεν ειχε το κινητο μου μεσα, (αυτος λεει να το σβησεις εαν υπαρχει)

αλλα ουτε εβγαλε μετα για να το μετονομασω...

με βλεπω να επαναφερω το αρχικο αρχειο και να τελειωνει η υποθεση

Link to comment
Share on other sites

η εντολη που μου ειπες επιασε (χωρις το reboot)

και ειπα να συνεχισω μπας και το καταφερω αλλα τελικα σκαλωσα πιο κατω.

γενικα οι οδηγιες μετα το reboot ειναι καπως περιπλοκες νομιζω.

δεν τα εχει εξηγησει καλα ο τυπος.

στην αρχη ελεγε αν εχεις νορμαλ ρομ (οχι deodexed) να χρησιμοποιησεις τα odex αρχεια και οχι τα jar.

μετα ποιο κατω η εντολη που δινει για το ./dexopt-wrapper μπλεκει και τα jar μεσα που εσυ παιζει να μην τα εχεις πειραξει...

 

γενικα απο καποια φαση και μετα μπερδευτηκα πολυ,

οι εντολες μου βγαζουν error, patched.odex δεν ειχε το κινητο μου μεσα, (αυτος λεει να το σβησεις εαν υπαρχει)

αλλα ουτε εβγαλε μετα για να το μετονομασω...

με βλεπω να επαναφερω το αρχικο αρχειο και να τελειωνει η υποθεση

 

Δε βλέπω κάτι περίεργο στις εντολές του.. έχεις γράψει αυτό το dexopt-wrapper στο xbin με τα ανάλογα permissions?

Επίσης αν το κάνεις με adb στην τελευταία γραμμή μάλλον δε χρειάζεται το bb μπροστά απ΄το dd...

 

Anyway, αν το πετύχεις και δούμε ότι δουλεύει, μπορεί να φτιάξω έναν οδηγό στα Ελληνικά για όσους θέλουν να το κάνουν..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κάτι περίεργο στις εντολές του.. έχεις γράψει αυτό το dexopt-wrapper στο xbin με τα ανάλογα permissions?

Επίσης αν το κάνεις με adb στην τελευταία γραμμή μάλλον δε χρειάζεται το bb μπροστά απ΄το dd...

 

Anyway, αν το πετύχεις και δούμε ότι δουλεύει, μπορεί να φτιάξω έναν οδηγό στα Ελληνικά για όσους θέλουν να το κάνουν..

 

στο xbin δεν εχω γραψει τιποτα. δεν εχω και μεγαλη εμπειρια στο android ( 3 μερες το εχω το κινητο) ουτε και σε linux ξερω πολλα πραγματα.

με τις εντολες δεν εχει γραψει κατι λαθος αλλα μπερδευει την διαδιακασια που πρεπει να κανεις πριν φτασεις στις εντολες με τα αρχεια που σου λεει να πειραξεις.

 

λοιπον ετρεξα την τελευταια εντολη απο adb χωρις το bb μπρωστα, μου εβγαλε ενα patched.odex

θα το μετονομασω τωρα να δουμε αν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

στο xbin δεν εχω γραψει τιποτα. δεν εχω και μεγαλη εμπειρια στο android ( 3 μερες το εχω το κινητο) ουτε και σε linux ξερω πολλα πραγματα.

με τις εντολες δεν εχει γραψει κατι λαθος αλλα μπερδευει την διαδιακασια που πρεπει να κανεις πριν φτασεις στις εντολες με τα αρχεια που σου λεει να πειραξεις.

 

λοιπον ετρεξα την τελευταια εντολη απο adb χωρις το bb μπρωστα, μου εβγαλε ενα patched.odex

θα το μετονομασω τωρα να δουμε αν δουλευει.

 

Έχεις γράψει όμως το dexopt-wrapper στο /framework όπως ήθελε; Γιατί η τρίτη γραμμή δε θα πιάσει χωρίς αυτό.

 

Βασικά να πω ότι τέτοιες δοκιμές χωρίς γνώσεις linux είναι πολύ ριψοκίνδυνες, και πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για hard reset ή reflash πριν τις αρχίσεις...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ναι το dexopt-wrapper το περασα μεσα στο framework με την εντολη που μου ειπες πιο πανω. πιο πριν δεν μπορουσα να το περασω

παμε για reboot, fingers crossed

Link to comment
Share on other sites

ναι το dexopt-wrapper το περασα μεσα στο framework με την εντολη που μου ειπες πιο πανω. πιο πριν δεν μπορουσα να το περασω

παμε για reboot, fingers crossed

 

Μια ερώτηση, ποιό firmware έχεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μπαα... την πατησα τελικα...

παει να ανοιξει, ακουγεται ο ηχος που παιζει οταν δειχνει το S ομως η οθονη μενει κολημενη σε αυτο που σου δειχνει με το που πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο,

γραφει GALAXY S

GT-I9000

SAMSUNG

 

και μενει εκει...

 

το jm9 εχω

Link to comment
Share on other sites

μπαα... την πατησα τελικα...

παει να ανοιξει, ακουγεται ο ηχος που παιζει οταν δειχνει το S ομως η οθονη μενει κολημενη σε αυτο που σου δειχνει με το που πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο,

γραφει GALAXY S

GT-I9000

SAMSUNG

 

και μενει εκει...

 

το jm9 εχω

 

Οh well, καλό reflash... κατέβασες το προτελευταίο αρχείο από τη λίστα που έχει κάτω, σωστά; (όλα αυτα με το dd δε χρειαζότανε καθόλου, τώρα που το διάβασα κανονικά... ήταν για να διορθώσεις κάτι στο menu button στο JM8 firmware... εσύ με JM9, αρκούσε να κατεβάσεις το προτελευταίο αρχείο στη λίστα, και να το αντιγράψεις στο /system/framework/ . Tίποτα παραπάνω.)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οh well, καλό reflash... κατέβασες το προτελευταίο αρχείο από τη λίστα που έχει κάτω, σωστά;

 

ναι το jm9 ;)

βασικα εβαλα το κινητο σε recovery mode και μπορω να συνδεθω πανω του με το adb

μηπως μπορεις να μου πεις με ποια εντολη μπορω να σβησω τα αρχεια που πηραξα

ετσι ωστε μετα να βαλω στην θεση τους αυτα που εχω back up μηπως το σωσω χωρις reflash?

 

λες δηλαδη απο την πρωτη πτωτη στιγμη ο root explorer να μην αντεγραψε το αρχειο μεσα στο framework και γιαυτο να μην δουλεψε μετα το reboot?

το οτι δεν μπορουσα να γραψω κατι εκει μεσα το καταλαβα ποιο μετα...

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

ναι το jm9 ;)

βασικα εβαλα το κινητο σε recovery mode και μπορω να συνδεθω πανω του με το adb

μηπως μπορεις να μου πεις με ποια εντολη μπορω να σβησω τα αρχεια που πηραξα

ετσι ωστε μετα να βαλω στην θεση τους αυτα που εχω back up μηπως το σωσω χωρις reflash?

 

Απλά αποσυμπίεσε αυτό στο σκληρό sdk\tools στο σκληρό σου. Θα έχεις ένα android.policy.odex τώρα εκεί μέσα.

Και μετά γράψε

adb push android.policy.odex /sdcard/

adb shell

su

dd if=/sdcard/android.policy.odex of=/system/framework/android.policy.odex

reboot

 

Aν δε δεις προκοπή, απλά κάνε το ίδιο αλλά με το αρχείο που είχες κάνει backup. Την κάνω για ύπνο, καληνύχτα!

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

χμμ δεν σε προλαβα οταν γραφω su μου βγαζει permission denied.

και ενω καταφερα να κανω pull το αρχειο που εχει προβλημα απο το system/framework

δεν με αφηνει να κανω push.

υπαρχει τροπος να παρω δικαιωματα?

 

καλο σου βραδυ και ευχαριστω παρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σου

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το διάβασα κανονικά... ήταν για να διορθώσεις κάτι στο menu button στο JM8 firmware... εσύ με JM9, αρκούσε να κατεβάσεις το προτελευταίο αρχείο στη λίστα, και να το αντιγράψεις στο /system/framework/ . Tίποτα παραπάνω.)

 

success :D :D

http://img401.imageshack.us/img401/1383/screenshot1fs.png

τελικα τσαμπα χαλασα το κινητο μου και καθομουν και το flashara μες την νυχτα...

τα πραγματα ποιο απλα δεν γινοταν...

 

η χαζομαρα ειχε γινει απο την πρωτη πρωτη φορα που αντεγραψα το αρχειο μεσα στο system/framework.

το αρχειο δεν ειχε μπει αλλα εγω νομιζα οτι μπηκε και αφου εκανα reboot και δεν δουλεψε συνεχισα την διαδικασια....

αυτη την φορα για να σιγουρευτω πως το αρχειο θα μπει σωστα στην θεση του, μετονομασα το κανονικο και στην συνεχεια χρησιμοποιησα τις εντολες

adb shell
su
dd if=/sdcard/android.policy.odex of=/system/framework/android.policy.odex

που μου εδωσες γιατι αυτη ηταν η μονη που ειχε δουλεψει πριν...

 

Αν ενδιαφερεται κανεις για την συγκεκριμενη lockscreen, υπαρχει διαθεσημη για τις εκδοσεις JM8,JPH,JPK,JM9,JPM,JPA,JP6, ομως προσωπικα την εχω βαλει μονο σε JM9

εαν θελετε να διαβασετε γνωμες απο οσους την δοκιμασαν μπορειτε να το κανετε εδω

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=784992

 

η διαδικασια τελικα ειναι παρα πολυ απλη ομως θελει και προσοχη!

Αν τελικα ενδιαφερεται καποιος καλυτερα να ρωτησει εδω να του πουμε και στα ελληνικα πως γινεται και τι πρεπει να προσεξει μιας και την πατησαμε μια φορα απο λαθος, μην την πατησει και αλλος :happy:

 

Τελος για μία ακόμη φορά χίλια ευχαριστώ στον αλέξη, που αν δεν είχε κάτσει τόση ώρα να μου δίνει τις γνώσεις του, δεν θα είχα καταλάβει τι βλακεία έγινε και δεν δούλεψε εξ αρχής και ούτε θα είχα καταφέρει να το κάνω να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

 

η διαδικασια τελικα ειναι παρα πολυ απλη ομως θελει και προσοχη!

Αν τελικα ενδιαφερεται καποιος καλυτερα να ρωτησει εδω να του πουμε και στα ελληνικα πως γινεται και τι πρεπει να προσεξει μιας και την πατησαμε μια φορα απο λαθος, μην την πατησει και αλλος :happy:

 

Γιατί όλη αυτή η ταλαιπωρεία αφού υπάρχει το WidgetLocker με τη συγκεκριμένη και άλλες lockscreens

Link to comment
Share on other sites

γιατι 2 τετοια προγραμματα που δοκιμασα μετα απο λιγες ωρες βγαζανε bugs και επρεπε πρωτα να ξεκλειδωσεις την κανονικη lock screen και μετα απο κατω εβγενε η lockscreen του προγραμματος, οποτε οπως καταλαβαινεις τετοιους ειδους προγραμματα φευγανε επιτοπου στον καδο των σκουπιδιων.

 

αυτη παλι ειναι κομματι του λειτουργικου οποτε υποτιθετε οτι δεν προκειτε ποτε να βγαλει καποιο παρομοιο bug.

αυτο θα δειξει βεβαια με τον καιρο ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι 2 τετοια προγραμματα που δοκιμασα μετα απο λιγες ωρες βγαζανε bugs και επρεπε πρωτα να ξεκλειδωσεις την κανονικη lock screen και μετα απο κατω εβγενε η lockscreen του προγραμματος, οποτε οπως καταλαβαινεις τετοιους ειδους προγραμματα φευγανε επιτοπου στον καδο των σκουπιδιων.

 

αυτη παλι ειναι κομματι του λειτουργικου οποτε υποτιθετε οτι δεν προκειτε ποτε να βγαλει καποιο παρομοιο bug.

αυτο θα δειξει βεβαια με τον καιρο ;)

 

Ισως έχεις δίκιο φίλε,

απλά όταν το είχα δοκιμάσει είχα κάνει disable auto lock από τα Εxtended Controls και έτσι δεν είχα αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

To root explorer μπορείς να το βρεις στο Android Market όπως είπα παραπάνω. Eίναι ένας διαχειριστής αρχείων. Τί ακριβώς προσπαθείς να κάνεις? Έχεις κάνει root?

 

προσπαθω να βρω το φακελο data wifi ktl για να σβησω το αρχειο προκειμενου να λειτουργησει το wifi που εχει μπλοκαρει.

ναι εγινα root

δεν εχω ομως καμια αλλη εφαρμογη ,προχθες το πηρα το κινητο κ μ εβγαλε προβλημα:(

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω το φακελο data wifi ktl για να σβησω το αρχειο προκειμενου να λειτουργησει το wifi που εχει μπλοκαρει.

ναι εγινα root

δεν εχω ομως καμια αλλη εφαρμογη ,προχθες το πηρα το κινητο κ μ εβγαλε προβλημα:(

 

Και γιατί δεν το γυρνάς πίσω εκεί που το πήρες να σου το φτιάξουν, αφού είναι μόνο 3 ημερών και κάθεσαι και παιδεύεσαι;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το γυρνάς πίσω εκεί που το πήρες να σου το φτιάξουν, αφού είναι μόνο 3 ημερών και κάθεσαι και παιδεύεσαι;

 

γιατι διαβασα στο φορουμ οτι κ αλλα κινητα παρουσιασαν το ιδιο προβλημα με το wifi και ειπα να το φτιαξω μονη μου,γι αυτο αλλωστε εγινα και root .

τοσο δυσκολο ειναι αυτο που ζηταω?

εγινα ρουτ

το μονο που εμεινε ειναι να βρω αυτον τον κωλοφακελο κ να σβησω το αρχειο data/wifi /..... και εληξε το θεμα.

δεν γνωριζω που βρισκεται ο φακελος συστηματος στο κινητο μου

και δεν εχω περασει κανενα ρουτ explorer.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...