Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κανω τωρα.Το βγαζω και ξανα απο την αρχη;Τι πρεπει να ενργοποιησω;

 

Ναι, αυτό λογικά θα βοηθήσει :) Πρέπει να βάλεις τα ext tools, και μετά το one click lagfix v2+, και άσε τη μπάρα στο default, στη μέση κάπου, ίσως λίγο πιο δεξιά αν θες. Για συνέχεια όμως καλύτερα να ρωτήσεις στο μεγάλο θέμα του Galaxy, εδώ είναι λίγο off-topic... :happy:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα!η διαδικασια του root στο galaxy s είναι ιδια και για το galaxy 3 που θέλω να κάνω?ακολουθώ ακριβως την ίδια διαδικασια?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!η διαδικασια του root στο galaxy s είναι ιδια και για το galaxy 3 που θέλω να κάνω?ακολουθώ ακριβως την ίδια διαδικασια?

 

Ναι, μετά από έρευνα καταλήξαμε ότι η ίδια διαδικασία δουλεύει και για το Galaxy 3.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικος οδηγος tyxerakia!

ειχα δοκιμασει με το συνδυασμο πληκτρων αλλα δεν ειχα καταφερει κατι.

Αψογος!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω.

Αν γινω root και βαλω το lagfix και μετα ξεγινω root το lagfix θα συνεχισει να λειτουργει, σωστα? Η εγγυηση θα ισχυει ξανα παρολο που το lagfix υπαρχει και προϋποθετει οτι ημουν root?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω.

Αν γινω root και βαλω το lagfix και μετα ξεγινω root το lagfix θα συνεχισει να λειτουργει, σωστα? Η εγγυηση θα ισχυει ξανα παρολο που το lagfix υπαρχει και προϋποθετει οτι ημουν root?

 

Nαι αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Η εγγύηση δεν ισχύει από τη στιγμή που άλλαξες το σύστημα με το lagfix, θα πρέπει να τα βγάλεις και τα δύο όχι μόνο το ένα.

Επίσης δε θα δουλεύει το minfree αν βγάλεις το root.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος πλην επιστροφής στο κατάστημα (κι εκεί ακόμα παίζεται) να βγάλεις το root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Καταλαβα. απ'τη στιγμη που θα βαλω το lagfix ουσιαστικα ξεχναω την εγγυηση εκτος αν επαναφερω το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση. (Δηλαδη να αντιστρεψω οτι εκανα ως root) σωστα?

Οποτε αν γινει καμια στραβη και το τηλ κλεισει και δεν ξανανοιγει για τον χ,ψ λογο, υπαρχει καποιος τροπος να αντιστρεψουμε αυτα που εχουμε κανει ωστε να το επιστρεψουμε στο καταστημα?

 

Edit: Επσιης τωρα παρατηρησα οτι ο συνδυασμος των πληκτρων του κινητου μου για να μπει σε recovery mode δε λειτουργουν.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου....

 

Μετά απο root και lagfix μια εικόνα όσες χίλιες λέξεις....:D

 

http://i54.tinypic.com/abgv3p.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλα

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει την εγκατάσταση του lagfix στα Έλληνικα και κάτι ακόμα τώρα που είμαι root τι έχει αλάξει στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλα

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει την εγκατάσταση του lagfix στα Έλληνικα και κάτι ακόμα τώρα που είμαι root τι έχει αλάξει στο τηλ.

 

Δεν υπάρχει το lagfix στα ελληνικά. Όσο για το 2ο σκέλος της ερώτησης, ελπίζω να αστειεύεσαι...

 

Sent with Swype from my Galaxy S

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αναστασία, είναι το Superuser Permissions στα ελληνικά, θα το προσθέσω πάνω :)

Για να βλέπεις τις εφαρμογές, βάλε το MarketAccess, τώρα που είσαι root θα μπορείς να το κάνεις εγκατάσταση.

 

Εκανα την διαδικασια root εμφανιστηκε το εικονιδιο εγκατεστησα και το marketaccess αλλα στο μαρκετ δεν βλεπω καποια εφαρμογη paid ,οταν ανοιξω το marketaccess πρεπει να κανω κατι μηπως φταιει αυτο?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Στη 2η καρτέλα με παρατεταμένο πάτημα στον provider πάτρας fake this provider now

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

δεν βλεπω τετοιο ονομα provider???

theodoros
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει ενα οδηγο . για το πως βαζουμε modded firmware και απο που τα κατεβαζουμε? καθως και τα πλεονεκτηματα και μειωνεκτηματα του καθε firmware
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση¨Λενε οτι δε χρειαζεται lagfix an εχουμε εγγαταστησει την JPK εκδοση του 2.2 Froyo. Μπορει να μου απαντησει κανεις το λογο; Thx Edited by jogefo
Link to comment
Share on other sites

Απλα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου....

 

Μετά απο root και lagfix μια εικόνα όσες χίλιες λέξεις....:D

 

http://i54.tinypic.com/abgv3p.png

 

Που βρησκουμε αυτο το προγραμμα για τα stats?

Link to comment
Share on other sites

Που βρησκουμε αυτο το προγραμμα για τα stats?

 

Λέγεται Quadrant και είναι στο market.

 

μπορει καποιος να ανεβασει ενα οδηγο . για το πως βαζουμε modded firmware και απο που τα κατεβαζουμε? καθως και τα πλεονεκτηματα και μειωνεκτηματα του καθε firmware

 

Δεν υπάρχουν σοβαρά mods ακόμα. Υπάρχουν 2-3 kernel από τους xda που σου αλλάζουν θέμα και κάποια icons για αισθητικούς λόγους...

Τα υπόλοιπα είναι leaked ανεπίσημα firmwares από τη Samsung, και μπορείς να τα βρεις στο samfirwares.com, μαζί με οδηγίες αν θες να τα βάλεις.

 

ΕDIT: Η παραπάνω δήλωση άλλαξε τον τελευταίο καιρό, υπάρχουν πια αρκετά mods που βοηθάνε την ταχύτητα και μνήμη του κινητού. Για την ώρα δεν έχουμε φτιάξει κάποιον οδηγό, οπότε για περισσότερα κοιτάξτε στην πηγή (XDA).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λέγεται Quadrant και είναι στο market.

 

 

 

Δεν υπάρχουν σοβαρά mods ακόμα. Υπάρχουν 2-3 kernel από τους xda που σου αλλάζουν θέμα και κάποια icons για αισθητικούς λόγους...

Τα υπόλοιπα είναι leaked ανεπίσημα firmwares από τη Samsung, και μπορείς να τα βρεις στο samfirwares.com, μαζί με οδηγίες αν θες να τα βάλεις.

 

 

Ευχαριστω πολυ Τυχερακια. Ξερεις γιατι μου βγαζει χαμηλοτερο βαθμο παρολο που εχω το jpk 2.2?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Τυχερακια. Ξερεις γιατι μου βγαζει χαμηλοτερο βαθμο παρολο που εχω το jpk 2.2?

 

Xαμηλότερο βαθμό από τί;

Δεν έχει τόση σημασία ο βαθμός ούτως ή άλλως... το froyo βγάζει χαμηλότερη βαθμολογία στο Quadrant απ΄το Eclair αλλά δε σημαίνει ότι είναι χειρότερο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Xαμηλότερο βαθμό από τί;

Δεν έχει τόση σημασία ο βαθμός ούτως ή άλλως... το froyo βγάζει χαμηλότερη βαθμολογία στο Quadrant απ΄το Eclair αλλά δε σημαίνει ότι είναι χειρότερο.

 

Μου βγαζει 986 τotal score. Λεω να βαλω το One Click Lag Fix 2.1.2 που μαλλον θα χαμηλωσει και το startup χρονο του jpk. Εσυ τι νομιζεις ειναι καλυτερα? Σ ευχαριστω πολυ :)

 

Μου βγαζει 986 τotal score. Λεω να βαλω το One Click Lag Fix 2.1.2 που μαλλον θα χαμηλωσει και το startup χρονο του jpk. Εσει τι νομιζεις ειναι καλυτερα? Σ ευχαριστω πολυ :)

 

Τελικα Froyo xxxjpk με lagfix τρεχει πολυ καλυτερα και γρηγορα. Εχει μεγαλυτερη βελτιωση στο Ι/Ο. Εσυ πως τρεχεις το δικο σου?

 

Τυχερακια, Υπαρχει μηπως τροπος να τρεξω το Swype και τις αλλες εφαρμογες (voice etc.) σε ελληνικη γλωσσα με το JPK rom που δεν υποστηριζει ελληνικα. Τωρα εχω μονο το greek keyboard για ελληνικα

 

Το voice όχι, δεν υπάρχει στα ελληνικά. Το Swype γίνεται, κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthre...81#post3335181

 

P.S. Και καμιά "αναζήτηση στο θέμα" (πάνω δεξιά) που και που δε βλάπτει... έχει συζητηθεί πολλές φορές.

Σ Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου. Να σαι καλα ΄)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Τυχερακια, Υπαρχει μηπως τροπος να τρεξω το Swype και τις αλλες εφαρμογες (voice etc.) σε ελληνικη γλωσσα με το JPK rom που δεν υποστηριζει ελληνικα. Τωρα εχω μονο το greek keyboard για ελληνικα

 

Το voice όχι, δεν υπάρχει στα ελληνικά. Το Swype γίνεται, κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

 

P.S. Και καμιά "αναζήτηση στο θέμα" (πάνω δεξιά) που και που δε βλάπτει... έχει συζητηθεί πολλές φορές.

Edited by Tyxerakias
Ανανέωση για το Swype
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eκανα κι εγω το galaxy ροοτ και του εβαλα και το lag fix.ΟΚ μιλαμε το κινητο καμια σχεση οταν λεμε καμια σχεση τι να πω....

εχει ριξει την ραμ και πεταει.

Απο το quadrant που εκανα μου εβγαλε 2243 ειμαι οκ?και τι ακριβως δειχνει αυτο?

Επισης ειδα πολλους που λενε οτι χρησιμοποιουν το alter minfree.

Τι ακριβως κανει αυτο?να το χρησιμοποιησω?ποια η λειτουργια του?

μετα απο ολα αυτα να συνεχισω να χρησιμοποιω το manager της samsung για να τερματιζω τις εφαρμογες η οχι?

Edited by Chef_George_
Link to comment
Share on other sites

Eκανα κι εγω το galaxy ροοτ και του εβαλα και το lag fix.ΟΚ μιλαμε το κινητο καμια σχεση οταν λεμε καμια σχεση τι να πω....

εχει ριξει την ραμ και πεταει.

Απο το quadrant που εκανα μου εβγαλε 2243 ειμαι οκ?και τι ακριβως δειχνει αυτο?

Επισης ειδα πολλους που λενε οτι χρησιμοποιουν το alter minfree.

Τι ακριβως κανει αυτο?να το χρησιμοποιησω?ποια η λειτουργια του?

μετα απο ολα αυτα να συνεχισω να χρησιμοποιω το manager της samsung για να τερματιζω τις εφαρμογες η οχι?

 

Μιά χαρά είσαι με 2243. Αυτό δείχνει πόσο σκοράρει το τηλέφωνο σε κάποια test επίδοσης σε διάφορους τομείς (γραφικά, επεξεργαστής, εγγραφή/ανάγνωση, μνήμη...)...

To alter minfree είναι ένας memory manager, για το τί κάνει διάβασε στην υπογραφή μου το κομμάτι για τους task killers.

O manager της Samsung είναι άχρηστος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...