Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έμενα μου βρίσκει OTA μια "ενημερωση λογισμικού" με μέγεθος 27 mb. Αυτό είναι; Λίγο μικρό δεν είναι;

(έχω την 1.1) :O

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έμενα μου βρίσκει OTA μια "ενημερωση λογισμικού" με μέγεθος 27 mb. Αυτό είναι; Λίγο μικρό δεν είναι;

(έχω την 1.1) :O

 

τι roduct code εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντε πολυ αργησε η Αννα!!! παιδες εχω το c7και αυτο που μου κανει μετα την Αννα δε ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος στο τερματισμο μια κλησεις δεν εμφανιζει στην οθονη το πληκτρο τερματισμου και παταω οτι να ναι! το εχει δει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

@nikolas_27

Και εγώ στην ίδια συδκευή το παρατήρησα, από τις 5 κλήσεις που έκανα σήμερα μόνο σε μία έβγαλε το κόκκινο εικονείδιο στην οθόνη αφής και έπρεπε να κλείνω την κλήση με το κόκκινο κουμπί της συσκευής. :mad:

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

stubu -Ηλια κατι παιζει εδω μαλλον αν το εχει δει και αλλος τοτε μαλλον ειναι γενικο το θεματακι!
Link to comment
Share on other sites

nikolas_27 νομίζω το κάνει μόνο στις εισερχόμενες κλήσεις, χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί δεν κάνω και πολλά τηλέφωνα για να είμαι σίγουρος.:cool:

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το κανει γενικως σε καθε κληση οταν θελω να κλεισω δεν εμφανιζεται καθολου το εικονιδιο τερματισμου κλησης!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, νομίζω ότι αυτό που κάνει είναι περισσότερο πλεονέκτημα, παρά μειονέκτημα. Απλά το κινητό είναι ταχύτατο. Όταν έχει κλείσει η γραμμή, το κινητό δεν εμφανίζει το κουμπί κλεισίματος, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος. Δείτε το αν σας παίρνουν από σταθερό ή αν παίρνετε εσείς πριν το κλείσει ο άλλος που το κουμπί εμφανίζεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

οταν σας καλούν ...αναβοσβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να περιμένετε να ξανανάψει για να δείτε ποιος καλεί? είναι πολύ εκενευριστικό όταν θέλεις να δεις ποιος παίρνει και περιμένεις να αναψει για να δεις.Δεν γίνεται να είναι συνέχεια φωτισμένη η οθόνη όταν χτυπάει?γιατί από τις ρυθμίσεις δεν έχω μπορέσει να αλλάξω κάτι...

τελικά διαπίστωσα ότι γίνεται αυτό όταν καλύπτεις με το χέρι την κάμερα βιντεοκλήσης όταν πας να το ανοίξεις.Οπότε άκυρη η απορία

Edited by airdread
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εμένα,πέρασα το anna και το κινητό μου πυροβολάει.Εχει δοκιμάσει κάποιος το 3d μενού που κάπου διάβασα οτι υπάρχει και το αγοράζεις με 15 $?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εμένα,πέρασα το anna και το κινητό μου πυροβολάει.Εχει δοκιμάσει κάποιος το 3d μενού που κάπου διάβασα οτι υπάρχει και το αγοράζεις με 15 $?

 

μιλας για το spb shell 3d. οποιος το εχει περασει ας μας πει εντυπωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Anna και από τότε το μητρώο δεν καταγράφει τις κλήσεις δεδομένων, παρά μόνο αθροιστικά ο μετρητής δεδομένων... Είναι γενικότερο bug?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Anna και από τότε το μητρώο δεν καταγράφει τις κλήσεις δεδομένων, παρά μόνο αθροιστικά ο μετρητής δεδομένων... Είναι γενικότερο bug?

 

ναι,συμβαινει σε ολους οχι μονο σε σενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε παιδιά στα nokia care κοιτάνε το imei για την εγγύηση η ζητάνε απόδειξη? θέλω να πάρω ένα c7 μεταχειρισμένο γίαυτό ρωτάω
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε παιδιά στα nokia care κοιτάνε το imei για την εγγύηση η ζητάνε απόδειξη? θέλω να πάρω ένα c7 μεταχειρισμένο γίαυτό ρωτάω

 

Πάρε ένα τηλέφωνο σε ένα nokia care να είσαι σίγουρος!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε παιδιά στα nokia care κοιτάνε το imei για την εγγύηση η ζητάνε απόδειξη? θέλω να πάρω ένα c7 μεταχειρισμένο γίαυτό ρωτάω

To IMEI κοιτάνε(δεν αποκλείεται όμως να ζητηθεί και απόδειξη όταν πρέπει να επισκευαστεί),η εγγύηση της συσκευής ουσιαστικά ενεργοποιείται(στα S^3) στο σύστημα τους φαίνεται δηλαδή όταν κάνουμε 1η φορά ενεργοποίηση και στέλνεται και το πρώτο SMS στο MyNokia,από αυτήν την ημ/νια ισχύει η εγγύηση(βλέπουν επίσης πότε κατασκευάστηκε η συσκευή στην βάση δεδομένων τους αλλά η εγγύηση ξεκινάει με την 1η ενεργοποίηση της συσκευής).

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

παῖδες πῶς περνᾶτε τὸ anna?

 

τό κατεβάζετε ἀπό τό σάιτ τῆς νόκια;

 

ἀπό ἐκεῖ τό ἔκανα κι ἐγώ ἀλλά ... χμ... πῶς περνιέται στό κινητό; :wacko:

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

παῖδες πῶς περνᾶτε τὸ anna?

 

τό κατεβάζετε ἀπό τό σάιτ τῆς νόκια;

 

ἀπό ἐκεῖ τό ἔκανα κι ἐγώ ἀλλά ... χμ... πῶς περνιέται στό κινητό; :wacko:

Για το πως κάνεις αναβάθμιση διάβασε από το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ > Αναβάθμιση λογισμικού και ενημέρωση εφαρμογών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για το κινητό φίλου. Κάναμε αναβάθμιση μέσω Ovi suite, πήρε την πρώτη αναβάθμιση, αλλά μετά αποτύγχανε στην anna, ενώ την έβρισκε διαθέσιμη. Τελικά την πήρε μέσω wifi σύνδεσης. Το πρόβλημα είναι πως από την πρώτη αναβάθμιση έχασε τα ελληνικά και δεν επανήλθαν ούτε με την anna. Το κινητό είναι αγορασμένο από multirama. Στο device updates αναφέρει:

 

Release

Symbian Anna

 

Software version

022.014

 

Software version date

2011-07-05

 

Custom version

022.014.C14.01

 

Custom version date

2011-07-05

 

Product code

059B532

 

Model

C7-00

 

Type

RM-675

 

Latest update

Not updated

 

Browser version

7.3

 

Flash version

4.0

 

Java version

2.2

 

Το τηλέφωνο, ενώ πριν σερνόταν και κολλούσε, τώρα πετάει, όμως η έλλειψη ελληνικών είναι σοβαρό πρόβλημα.

 

edit:

Απ' ό,τι διάβασα λίγο εδώ το τηλέφωνο έχει γερμανικό κωδικό (παραεισαγωγής) και μάλλον έπρεπε να γίνει αναβάθμιση μόνο μέσω wifi. Τώρα ποιά είναι η λύση; Φλασάρισμα με Φοίνικα και κωδικό 059F1J7 ή αν κάνω recovery θα επιστρέψει στο πρώτο firmware (με ελληνικά) και μετά ξανααναβαθμίζω μέσω wifi για να τα διατηρήσω;

Edited by noths
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για το κινητό φίλου. Κάναμε αναβάθμιση μέσω Ovi suite, πήρε την πρώτη αναβάθμιση, αλλά μετά αποτύγχανε στην anna, ενώ την έβρισκε διαθέσιμη. Τελικά την πήρε μέσω wifi σύνδεσης. Το πρόβλημα είναι πως από την πρώτη αναβάθμιση έχασε τα ελληνικά και δεν επανήλθαν ούτε με την anna. Το κινητό είναι αγορασμένο από multirama.

edit:

Απ' ό,τι διάβασα λίγο εδώ το τηλέφωνο έχει γερμανικό κωδικό (παραεισαγωγής) και μάλλον έπρεπε να γίνει αναβάθμιση μόνο μέσω wifi. Τώρα ποιά είναι η λύση; Φλασάρισμα με Φοίνικα και κωδικό 059F1J7 ή αν κάνω recovery θα επιστρέψει στο πρώτο firmware (με ελληνικά) και μετά ξανααναβαθμίζω μέσω wifi για να τα διατηρήσω;

Θα ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3 και για product code θα χρησιμοποιήσεις κάποια από αυτά που βρίσκονται στην πρώτη σελίδα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, περάστηκε η Anna μέσω Ovi, αλλά... μου φάνηκε ότι το κινητό έγινε χειρότερο στον τομέα της ταχύτητας (αφού τα widgets αργούν να εμφανιστούν-φορτώσουν όταν πηγαίνει στην αρχική οθόνη), ενώ επίσης, δεν υπάρχει πουθενά το πληκτρολόγιο qwerty, μόλις το επιλέξω, κολλάει η εφαρμογή, είτε sms, είτε επαφές...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θα ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3 και για product code θα χρησιμοποιήσεις κάποια από αυτά που βρίσκονται στην πρώτη σελίδα.

Ακολουθώντας τον οδηγό, αφού κατεβάσω το fw, συνδέσω και σκαννάρω το κινητό, όταν πάω να φλασάρω δεν αναγνωρίζει και δε βρίσκει κανένα update, ωστόσο μπορώ να επιλέξω αυτό που κατέβασα και να δώσω εντολή refurbish. Μετά βγάζει error και από τα options βρίσκω πως του λείπει αυτό:

 

c:\programdata\nokia\packages\products\RM-675\RM-675_022.014_U01.01_79.92.uda.fpsx

 

Είναι content και mandatory. Καμια ιδέα;:confused:

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.:)

 

edit:

Τελικά κατέβασα άλλο fw κι εκεί έλειπε κάτι αλλά ήταν optional, το έσβησα, έκανα refurbish και έχει ελληνικά :-)

Τώρα αν κάτι άλλο εχει χαλάσει θα δούμε.

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by noths
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Αννα και το κινητο εχει γινει ασπρομαυρο.Περασα νεα θεματα γιατι δεν αναγνωριζε τα παλια,αλλα παλι καποια πραγματα ειναι μαυρα....Οπως οταν καλεις ή σε καλουν,δε βγαζει στην οθονη το ανθρωπακι μονο ενα μαυρο τετραγωνο με το ονομα.Και διαφορα αλλα τετοια.Κσερει κανεις πως διορθωνεται αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργει το NFC ρε παιδια.Η αναβαθμιση σε αννα ειναι απο cosmote.Καμμια ιδεα???
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...