Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολυτα

 

Μια απ τα ίδια..συμφωνώ κ εγώ!!!

Επίσης συμφωνώ και με το mini review που έκανες πιο πάνω τα είπες πολύ εύστοχα!

 

πήρα και εγώ επιτέλους το C7 προχθές,θα γράψω και εγώ εμπειρίες σύντομα.

είχα πάρει το se arc αλλά το έδωσα γιατί η μπαταρία ήταν για κλάματα και επίσης γιατί το παλιό μου leo με android απ τη κάρτα μου έβγαζε πολύ παραπάνω σκορ στις μετρήσεις αλλά και στη πράξη απ το κορυφαίο se android phone και κάπου μου την έδωσε!

 

το C7 είναι πολύ τίμιο σα συσκευή και μου αρέσει πιο πολύ απ το N8 που είχα πάρει μάλιστα 2 φορές!

Και το symbian όμως είναι τίμιο και κακώς η Nokiai το πρόδωσε έτσι απότομα!

αν μου κρατάει η μπαταρία 2 έως 3 μέρες βλέπω να το κρατάω για κανονική μου συσκευή γιατί μαρέσει!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προσφορα απο την groupon 199 ευρω!!!

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/tradegr-android-sidedeal/589688

 

Πήρα τηλέφωνο να μάθω τι και πως. Αλλά δεν έχει σημασία μιας και το απόθεμα που είχαν στην τιμή αυτή για το NOKIA C7 έχει εξαντληθεί. Οπότε όποιος πρόλαβε, πρόλαβε...

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

αν μου κρατάει η μπαταρία 2 έως 3 μέρες βλέπω να το κρατάω για κανονική μου συσκευή γιατί μαρέσει!

Στο θέμα μπαταρίας ο καθένας μας λέει το μακρύ του και το κοντό του, οπότε ας πω και εγώ το κοντό μου!

Το C7 είναι το πρώτο κινητό στο οποίο χρησιμοποιώ ό,τι θέλω, όση ώρα θέλω, χωρίς να με νοιάζει η διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό σημαίνει πως μου δημιουργεί αίσθηση ασφάλειας, δεν νοιώθω ότι η μπαταρία του θα με πουλήσει εύκολα.

Ας μιλήσουν και οι αριθμοί, αν και ούτε αυτοί έχουν τόση σημασία. Στο battery monitor 2 αυτή τη στιγμή βλέπω την μπαταρία στο 54% και μου δίνει πρόβλεψει για 3.0 μέρες ακόμη! Σίγουρα δεν είμαι και ο πιο βαρύς χρήστης κινητού ούτε αυτός που θα το σκαλίζει όλη την ώρα, αλλά πρακτικά, με πλήρως φορτισμένη μπαταρία, έχω γύρω στις 2.5 μέρες πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα c7 με ελληνικο product code. εχω γραψει ολα τα product codes απο την πρωτη σελιδα του παροντος θεματος. την στιγμη της αγορας πως θαδιαπιστωσω αν το κινητο εχει ελληνικο product code? το γραφει καπου πανω στο κουτι για να το τσεκαρω?
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα c7 με ελληνικο product code. εχω γραψει ολα τα product codes απο την πρωτη σελιδα του παροντος θεματος. την στιγμη της αγορας πως θαδιαπιστωσω αν το κινητο εχει ελληνικο product code? το γραφει καπου πανω στο κουτι για να το τσεκαρω?

Για το πως θα καταλάβεις αν είναι ή όχι παρά-εισαγωγής διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών. Δυστυχώς πάνω στο κουτί δεν γράφει το product code οπότε για μα συγκρίνεις το product code θα πρέπει να ανοιχτεί το κουτί και να το δεις γραμμένο στο πλαίσιο στο οποίο μπαίνει η μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά εκεί που καθόμασταν όλοι, το κινητό μου κλείνει! Λέω οκ, κλασσικα Νοκια, μπακατελα! Έλα όμως που δεν ξανάνοιξε ποτέ! Ούτε να έρθει το iPhone5 δεν περίμενε! Φτουουουου...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia ανακοίνωσε για τέλη Αυγούστου, οπότε πλησιάζει σιγά σιγά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οταν περναω τραγουδια στο κινητο κ ειναι γραμμενα στα Ελληνικα μου τα βγαζει σαν "κινεζικα".(τις ονομασιες).:oops:

Αντιθετα στα Αγγλικα ειναι μια χαρα.Δηλαδη δεν αναγνωριζει Ελληνικους χαρακτηρες.

 

Τι κανω λαθος????

Edited by tolis69
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6944. Είναι παραεισαγωγής, type RM-675, code 059F484, Made in Hungary.

 

 

Στη περίπτωση αγοράς συσκευής παραεισαγωγής, τι γίνεται με τους χάρτες του GPS?

 

Αντί για Αθήνα θα έχει δωρεάν τους χάρτες της Βουδαπέστης?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι χάρτες δωρεάν είναι,δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Ρίξε μια ματιά εδώ [symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps) αν χρειαστείς κάτι για το πρόγραμμα πλοήγησης της nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν περναω τραγουδια στο κινητο κ ειναι γραμμενα στα Ελληνικα μου τα βγαζει σαν "κινεζικα".(τις ονομασιες).:oops:

Αντιθετα στα Αγγλικα ειναι μια χαρα.Δηλαδη δεν αναγνωριζει Ελληνικους χαρακτηρες.

 

Τι κανω λαθος????

 

Μου έχει τύχει και εμένα, ακόμη και τώρα μερικά ελληνικά τραγούδια μου είναι περασμένα έτσι. Έχω την αίσθηση-χωρίς να είμαι σίγουρος- ότι φταίει ο τρόπος περάσματος. Αν τα κάνεις απλά copy paste, τότε γίνεται αυτό, αν τα περάσεις μέσω του ovi suite, τότε φαίνονται εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Απο τη μία η γνωστή ποιότητα της Nokia και απο την άλλη τα Androids μου κλείνουν το μάτι.

 

 

Μεγάλο πράγμα 200.000+ δωρεάν εφαρμογές και κάτι απλό αλλα πολύ χρήσιμο....SKYPE!!!!

 

 

Είμαι σε μεγάααααλο δίλημμα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και εμένα, ακόμη και τώρα μερικά ελληνικά τραγούδια μου είναι περασμένα έτσι. Έχω την αίσθηση-χωρίς να είμαι σίγουρος- ότι φταίει ο τρόπος περάσματος. Αν τα κάνεις απλά copy paste, τότε γίνεται αυτό, αν τα περάσεις μέσω του ovi suite, τότε φαίνονται εντάξει.

 

 

Δυστυχως δεν ειναι αυτο.Τα περασα με το ovi suite ,και παλι καποια εμφανιστηκαν κανονικα κ καποια σε "κινεζικα".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Απο τη μία η γνωστή ποιότητα της Nokia και απο την άλλη τα Androids μου κλείνουν το μάτι.

 

 

Μεγάλο πράγμα 200.000+ δωρεάν εφαρμογές και κάτι απλό αλλα πολύ χρήσιμο....SKYPE!!!!

 

 

Είμαι σε μεγάααααλο δίλημμα.

 

και στο ovi store υπαρχει το skype

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Απο τη μία η γνωστή ποιότητα της Nokia και απο την άλλη τα Androids μου κλείνουν το μάτι.

 

 

Μεγάλο πράγμα 200.000+ δωρεάν εφαρμογές και κάτι απλό αλλα πολύ χρήσιμο....SKYPE!!!!

 

 

Είμαι σε μεγάααααλο δίλημμα.

Σιγλα το δίλλημα! Το Symbian πεθανε! Πάρε Android ή iOS! Όλα τα άλλα είναι να έιχαμε να λέγαμε!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Σιγλα το δίλλημα! Το Symbian πεθανε! Πάρε Android ή iOS! Όλα τα άλλα είναι να έιχαμε να λέγαμε!

 

Εσύ έχεις το C7 και θες να πας σε Android ή η φωτογραφία σου είναι τυχαία?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προβληματίζομαι πολύ. Μετά από αρκετά χρονάκια σε νόκια και Symbian το σκέφτομαι πολύ για τα Android. Και συνεχώς το καθυστερώ...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προβληματίζομαι πολύ. Μετά από αρκετά χρονάκια σε νόκια και Symbian το σκέφτομαι πολύ για τα Android. Και συνεχώς το καθυστερώ...

 

Αρκετά ''τουριστικά'' και το iOS και το Android , πιο σύγχρονα και πιο ελκυστικά , αλλά την σταθερότητα και την απλότητα του symbian δεν την πλησιάζουν , και απο εφαρμογές , δεν έχει και λίγες το ovi store .

Link to comment
Share on other sites

το σερβις της νοκια στην τσεχια κανει διακοπες?γιατι σαν να αργει πολυ το κινητο να επιστρεψει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι αυτο.Τα περασα με το ovi suite ,και παλι καποια εμφανιστηκαν κανονικα κ καποια σε "κινεζικα".

 

Νομίζω ότι τελικά ισχύει το αντίθετο. Πριν από λίγο πέρασα μερικά ελληνικά μέσω του ovi και μου τα έβγαλε κινέζικα. Τα πέρασα κατόπιν μέσα από τον απλό windows explorer με copy-paste και τα έβγαλε σωστά.

Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι σωστά ενημερωμένα τα tags του κάθε τραγουδιού. Αυτά λαμβάνει υπόψιν του το κινητό, όχι το filename.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τελικά ισχύει το αντίθετο. Πριν από λίγο πέρασα μερικά ελληνικά μέσω του ovi και μου τα έβγαλε κινέζικα. Τα πέρασα κατόπιν μέσα από τον απλό windows explorer με copy-paste και τα έβγαλε σωστά.

Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι σωστά ενημερωμένα τα tags του κάθε τραγουδιού. Αυτά λαμβάνει υπόψιν του το κινητό, όχι το filename.

 

Ναι κατι τετοιο πρεπει να ισχυει...:clap:

 

Το θεμα ειναι τα "tags" με τι προγραμμα αλλαζουν??:help::help:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!μια ερώτηση ήθελα να κάνω.έχω επιδότηση 430 ευρώ.να τα δώσω γιαυτό το τηλέφωνο η να πάρω το Ν8.ευχαριστώ εκ τον πρωτέρον.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...