Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:(

 

μὰ γιατί εἶναι τόσο ἐπίμονο τὸ κινητάκι μου καὶ ὅποτε τοῦ κάνω ἀποσύνδεση ἀπὸ τὸ ἀσύρματο δίκτυο τοῦ σπιτιοῦ αὐτὸ στὰ καπάκια ξεκινᾶ καὶ ξανασυνδέεται;

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

:(

 

μὰ γιατί εἶναι τόσο ἐπίμονο τὸ κινητάκι μου καὶ ὅποτε τοῦ κάνω ἀποσύνδεση ἀπὸ τὸ ἀσύρματο δίκτυο τοῦ σπιτιοῦ αὐτὸ στὰ καπάκια ξεκινᾶ καὶ ξανασυνδέεται;

 

 

σβήσε το widjet των email....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ένας φίλος μου θα ταξιδέψει Πορτογαλία και ψάχνει να βρει χάρτες για να χρησιμοποιήσει το C7 του ως πλοηγό.

Επειδή δεν γνωρίζω από Nokia,απευθύνομαι σε εσάς για βοήθεια:Από που μπορεί να βρεί χάρτη για Πορτογαλία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ένας φίλος μου θα ταξιδέψει Πορτογαλία και ψάχνει να βρει χάρτες για να χρησιμοποιήσει το C7 του ως πλοηγό.

Επειδή δεν γνωρίζω από Nokia,απευθύνομαι σε εσάς για βοήθεια:Από που μπορεί να βρεί χάρτη για Πορτογαλία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μπορεί μέσα απο τη συσκευή του να καταβάσει δωρεάν χάρτες για όλο το κόσμο!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μέσα απο τη συσκευή του να καταβάσει δωρεάν χάρτες για όλο το κόσμο!

Μέσω Ovi Store;

Ευχαριστώ για την απάντηση:)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Ovi Store;

Ευχαριστώ για την απάντηση:)

 

O πιο εύκολος τρόπος είναι να συνδέσεις το κινητό στο ιντερνετ (wifi) και μέσω του προγράμματος των χαρτών (nokia maps) μπορείς να περάσεις όποιους χάρτες θέλεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα

Εχω στην κατοχη μου το συγκεκριμενο κινητο. Για καποιο λογο, που πραγματικα μου φανταζει αδυνατο το πως μπορει να συμβαινει,το ρολοι του κινητου μενει πισω. Συγκεκριμενα τη βδομαδα μενει περιπου 2-3 λεπτα. Το κινητο δεν το κλεινω ποτε και ποτε δεν μενει απο μπαταρια.

Γνωριζει καποιος ποια μπορει να ειναι η αιτια του προβληματος ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καπου ρυθμιση να ενημερωνεται η ωρα μεσω δικτυου; κατι τετοιο θυμαμαι να ειχα δει στο νοκια ε 72, ισως κανω λαθος....

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα

Εχω στην κατοχη μου το συγκεκριμενο κινητο. Για καποιο λογο, που πραγματικα μου φανταζει αδυνατο το πως μπορει να συμβαινει,το ρολοι του κινητου μενει πισω. Συγκεκριμενα τη βδομαδα μενει περιπου 2-3 λεπτα. Το κινητο δεν το κλεινω ποτε και ποτε δεν μενει απο μπαταρια.

Γνωριζει καποιος ποια μπορει να ειναι η αιτια του προβληματος ;

Ευχαριστω

 

νομιζα οτι ειναι ιδεα μου τελικα, αλλα αφου συμβαινει και σε αλλον τοτε δεν κανω λαθος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, να ξανακάνω μία ερώτηση που με απασχολεί και στο παρελθόν δεν πήρα κάποια απάντηση.

Στο C7 που έχω μερικές φορές αναβοσβήνει ο παλλόμενος φωτισμός και αυτό χωρίς να υπάρχει κάποιο χαμένο συμβάν όπως κλήση, μήνυμα, υπενθύμιση κλπ. Ούτε τρέχει κάποιο πρόγραμμα. Μάλιστα σήμερα το έκανε κάποια στιγμή για καμιά ώρα αλλά τώρα σταμάτησε να αναβοσβήνει.

Μήπως το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος στο φόρουμ.

Παλαιοτέρα μάλιστα μου έκανε και έναν ήχο κάπου κάπου σαν να ήθελε να μου πει κάτι, αλλά αυτό μετά την αναβάθμιση στην Άννα σταμάτησε.

Ελπίζω σε κάποια βοήθεια.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, να ξανακάνω μία ερώτηση που με απασχολεί και στο παρελθόν δεν πήρα κάποια απάντηση.

Στο C7 που έχω μερικές φορές αναβοσβήνει ο παλλόμενος φωτισμός και αυτό χωρίς να υπάρχει κάποιο χαμένο συμβάν όπως κλήση, μήνυμα, υπενθύμιση κλπ. Ούτε τρέχει κάποιο πρόγραμμα. Μάλιστα σήμερα το έκανε κάποια στιγμή για καμιά ώρα αλλά τώρα σταμάτησε να αναβοσβήνει.

Μήπως το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος στο φόρουμ.

Παλαιοτέρα μάλιστα μου έκανε και έναν ήχο κάπου κάπου σαν να ήθελε να μου πει κάτι, αλλά αυτό μετά την αναβάθμιση στην Άννα σταμάτησε.

Ελπίζω σε κάποια βοήθεια.

Ηλίας

τσέκαρε τίποτα sms, mms, mail κλπ. Κατι έχει μείνει αδιάβαστο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

το κανει και οταν στειλεις σμς ακομα και αν δεν εχεις ενεργοποιημενη την αναφορα παραδοσης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Η παράδοση SMS, MMS είναι ενεργοποιημένη, αλλά δεν παίζει κάτι με SMS, MMS ή E-Mail, διότι έχω να στείλω SMS 3-4 ημέρες MMS 1 μήνα και το E-Mail δεν είναι ρυθμισμένο, οπότε και δεν έχω στείλει ποτέ από το κινητό.

Το ξυπνητήρι δεν έχει κάποια αφύπνιση, οι παλιές υπενθυμίσεις είναι σβησμένες και η επόμενη είναι για ένα ραντεβού γιατρού σε 5 ημέρες.

Το παράξενο είναι ότι αναβόσβηνε κάποια στιγμή το μεσημέρι αλλά τώρα πάλι δεν το κάνει.

Είναι κάπως εκνευριστικό να μην ξέρεις τι θέλει να μου πει το τηλέφωνο αλλά εκτός αυτού υποπτεύομαι ότι έτσι πέφτει και η μπαταρία μιας και θέλει φόρτιση κάθε 2 ημέρες χωρίς να κάνω τρελή χρήση (2-3 τηλέφωνα την ημέρα).

Φιλικά

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Η παράδοση SMS, MMS είναι ενεργοποιημένη, αλλά δεν παίζει κάτι με SMS, MMS ή E-Mail, διότι έχω να στείλω SMS 3-4 ημέρες MMS 1 μήνα και το E-Mail δεν είναι ρυθμισμένο, οπότε και δεν έχω στείλει ποτέ από το κινητό.

Το ξυπνητήρι δεν έχει κάποια αφύπνιση, οι παλιές υπενθυμίσεις είναι σβησμένες και η επόμενη είναι για ένα ραντεβού γιατρού σε 5 ημέρες.

Το παράξενο είναι ότι αναβόσβηνε κάποια στιγμή το μεσημέρι αλλά τώρα πάλι δεν το κάνει.

Είναι κάπως εκνευριστικό να μην ξέρεις τι θέλει να μου πει το τηλέφωνο αλλά εκτός αυτού υποπτεύομαι ότι έτσι πέφτει και η μπαταρία μιας και θέλει φόρτιση κάθε 2 ημέρες χωρίς να κάνω τρελή χρήση (2-3 τηλέφωνα την ημέρα).

Φιλικά

Ηλίας

 

απενεργοποιησε την ειδοποιηση με φωτισμο και δεν αν επηρεαζεται η διαρκεια της μπαταριας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

(το κινητό είναι παρεισαγωγής) Έκανα την βλακεία και πέρασα την Άννα από τον υπολογιστή( δεν άντεχα να περιμένω να βγει μέσω OTA), και μου πέρασε τα αγγλικά. Έχω βρει οδηγίες για πώς να περάσω τα ελληνικά. Το ερώτημα μου είναι το εξής στην έκδοση της Άννας που πέρασε λέει 024 ενώ αυτή που έχει έρθει στην Ελλάδα είναι η 022. Να δοκιμάσω να περάσω τα ελληνικά η θα το θεωρήσει downgrade και το κινητό θα κολλήσει; Και υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

γιατί παίζει μόνο το ενα ηχείο,ξέρει κανείς?για ομορφιά ειναι το δεύτερο δηλ η θέλει καμία ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

γιατί παίζει μόνο το ενα ηχείο,ξέρει κανείς?για ομορφιά ειναι το δεύτερο δηλ η θέλει καμία ρύθμιση?

 

για ομορφιά ειναι το δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω ένα της cosmote με εγκατεστημένη την pr1.2. Μέσω ota δεν μου έχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μέσω pc suite θα εμφανίσει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα της cosmote με εγκατεστημένη την pr1.2. Μέσω ota δεν μου έχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μέσω pc suite θα εμφανίσει τίποτα;

 

λογικα αν δεν ειναι κλειδωμενο λογο κοσμοτε :p θα βρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα της cosmote με εγκατεστημένη την pr1.2. Μέσω ota δεν μου έχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μέσω pc suite θα εμφανίσει τίποτα;

 

οι branded συσκευες καθυστερουν πολυ να παρουν τις αναβαθμισεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση:

Έχω το C7 με γερμανικό product code αγορασμένο από εξωτερικό.Κάθε φορά που βγαίνει μια ''μεγάλη'' αναβάθμιση π.χ. anna κάνω εγκατάσταση μέσω του nokia suite και φυσικά χάνω τα ελληνικά.Μετά με firmware update μέσω phoenix (όχι refurbish - δεν αλλάζω product code) περνάω τη γλώσσα μας.Εάν περάσω το balkans code χάνω κάτι;Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν θα δουλεύει ο fm transmitter...

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε ένα μήνυμα από την ΝΟΚΙΑ (από ct.nokia.com/xxxxxxxxx όπου x αριθμός) και με ενημέρωνε για μια καινούρια έκδοση του anna 3.xx.xx την οποία μπορούσα να κατεβάσω. Πραγματικά συνέδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή, το ovi suite με ενημέρωσε ότι όντως υπάρχει αναβάθμιση (που μεταξύ άλλων προσέφερε και νεα αυξημένη λειτουργικότητα στην λειτουργία των χαρτών) και ξεκίνησα να την φορτώνω.

Φαινομενικά όλα πήγαν καλά, το τηλέφωνο έκανε επανεκίνηση αλλά στην ενημέρωση συσκευής έγραφε ακόμα anna 022.014 και όντως δεν υπήρχε κάποια εμφανής αλλαγή. Από εκείνη την στιγμή όμως έπαψαν να λειτουργούν οι χάρτες. Δοκίμασα επαναφορά της συσκευής αλλά δεν έγινε τίποτα. Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε ένα μήνυμα από την ΝΟΚΙΑ (από ct.nokia.com/xxxxxxxxx όπου x αριθμός) και με ενημέρωνε για μια καινούρια έκδοση του anna 3.xx.xx την οποία μπορούσα να κατεβάσω. Πραγματικά συνέδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή, το ovi suite με ενημέρωσε ότι όντως υπάρχει αναβάθμιση (που μεταξύ άλλων προσέφερε και νεα αυξημένη λειτουργικότητα στην λειτουργία των χαρτών) και ξεκίνησα να την φορτώνω.

Φαινομενικά όλα πήγαν καλά, το τηλέφωνο έκανε επανεκίνηση αλλά στην ενημέρωση συσκευής έγραφε ακόμα anna 022.014 και όντως δεν υπήρχε κάποια εμφανής αλλαγή. Από εκείνη την στιγμή όμως έπαψαν να λειτουργούν οι χάρτες. Δοκίμασα επαναφορά της συσκευής αλλά δεν έγινε τίποτα. Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

 

ειναι το γνωστο προβλημα με την αναβαθμιση των χαρτων. τα εκανε σαλατα η νοκια. η περιμενεις να διορθωσουν το λαθος η ξαναεγκαθιστας την εκδοση 3.06 των χαρτων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...