Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέο firmware update με ημερομηνία 21-10-2010 (Android 2.2-1021). Θα το βρείτε εδώ: http://www.gadgetsandtablets.com/forums/

 

Αγόρασα το A81E από τον LeVa και πραγματικά πιστεύω ότι έκανα πολύ καλά!

Ασχολούμαι πολλές ώρες μαζί του και έχω καταφέρει πολλά (Rooted, αφαίρεση εφαρμογών λειτουργικού που δεν χρειάζονται π.χ. camera), εγκατάσταση GPS (Ndrive, Sygic) σε full screen κλπ.

Τώρα παιδεύομαι να κάνω να δουλέψει το APP2SD (εδώ και τρεις μέρες) αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα ακόμα. :(

Καμιά ιδέα; :!:

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερες το NDRIVE σε full screen? Υπαρχει κανενας οδηγος πουθενα? Οσο για το APP2SD και εγω παιδευομαι τοσες μερες αλλα ακομα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερες το NDRIVE σε full screen? Υπαρχει κανενας οδηγος πουθενα? ................

 

Απλά ανοίγεις την εφαρμογή <Spare Parts> του λειτουργικού, βρίσκεις κάτω - κάτω την επιλογή <Compatibility Mode> και την ξετσεκάρεις. (Όχι πράσινο V).

Θυμήσου ότι για να ισχύει η ρύθμιση θα πρέπει να επανεκκινήσεις τη συσκευή.

Με αυτή τη ρύθμιση όλες οι εφαρμογές θα παίζουν σε full screen. ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.slatedroid.com/nationite-midnite-android-tablet-discussion/5960-wits-a81e-faq.html

 

http://www.slatedroid.com/nationite-midnite-firmware-development/7111-adeptus-custom-piece-software-flashed-device-expand-its-functionality-frwl_01-a.html

(με 180MB διαθεσιμα - πολυ καλη)

 

η τελευταια ποσα MB ελευθερα εχει παιδες? γιατι το APPS2D ειναι προβληματικο

 

 

edit (εβαλα το σωστο link παιδια για τη ROM)

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει τι συσκευές μπορώ να συνδέσω επάνω στο archos 10.1 android?. συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να μάθω αν μπορώ να συνδέσω το cosmote on the go, έτσι ώστε να μπορέσω να μπω στο internet απο αυτό. Αυτά τα ρωτώ πριν την αγορά της παραπάνω συσκευής.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Απλά ανοίγεις την εφαρμογή <Spare Parts> του λειτουργικού, βρίσκεις κάτω - κάτω την επιλογή <Compatibility Mode> και την ξετσεκάρεις. (Όχι πράσινο V).

Θυμήσου ότι για να ισχύει η ρύθμιση θα πρέπει να επανεκκινήσεις τη συσκευή.

Με αυτή τη ρύθμιση όλες οι εφαρμογές θα παίζουν σε full screen. ;)

EYΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update με ημερομηνία 21-10-2010 (Android 2.2-1021). Θα το βρείτε εδώ: http://www.gadgetsandtablets.com/forums/

 

Αγόρασα το A81E από τον LeVa και πραγματικά πιστεύω ότι έκανα πολύ καλά!

Ασχολούμαι πολλές ώρες μαζί του και έχω καταφέρει πολλά (Rooted, αφαίρεση εφαρμογών λειτουργικού που δεν χρειάζονται π.χ. camera), εγκατάσταση GPS (Ndrive, Sygic) σε full screen κλπ.

Τώρα παιδεύομαι να κάνω να δουλέψει το APP2SD (εδώ και τρεις μέρες) αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα ακόμα. :(

Καμιά ιδέα; :!:

Bill ποσα ελευθερα MB εχεις με αυτη για προγ/τα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή, θέλω να ρωτήσω αν δεδομένης της οθόνης είναι λειτουργική η πλοήγηση στις ιστοσελίδες και αν μπαίνει κανονικά στο mymarket
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Bill ποσα ελευθερα MB εχεις με αυτη για προγ/τα?

 

Δεν ξέρω ακριβώς, γιατί έχω εγκαταστήσει ήδη αρκετές εφαρμογές, χωρίς να δω πριν την αρχική ελεύθερη μνήμη. Υπάρχει τρόπος να το δω τώρα;

Πάντως σε αυτή την έκδοση υπάρχει πλήρως εξελληνισμένο περιβάλλον του λειτουργικού αλλά όχι ακόμα Ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

 

Sent from my A81E using Tapatalk

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Με τα παιχνίδια τι γίνεται;

Παίζουν; Και βασικά ποια παίζουν;

Σηκώνει τα βαριά γραφικά ή μονο για πασιέντζες και παζλ;

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει τι συσκευές μπορώ να συνδέσω επάνω στο archos 10.1 android?. συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να μάθω αν μπορώ να συνδέσω το cosmote on the go, έτσι ώστε να μπορέσω να μπω στο internet απο αυτό. Αυτά τα ρωτώ πριν την αγορά της παραπάνω συσκευής.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Χρειαζεσαι MiFi (portable hotspot) για να κανεις κατι τέτοιο

Edited by zxr

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κάνεις κινέζικο με 10αρα οθόνη και αν ναι μπορεί να μου πει από που?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας μου πεί κανείς αν έχει συνδέσει stick 3g της cosmote και αν δουλεύει.

 

Ευχαριστω

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας μου πεί κανείς αν έχει συνδέσει stick 3g της cosmote και αν δουλεύει.

 

Ευχαριστω

 

Έχω την απαίτηση του πωλητή

Q: Hi, Does this item come with 3G buiult-in, or do you need a seperate 3G USB Dongle?? Thanks, 18-Sep-10

A: Dear Sir/Keukpa Thanks for your question, basically, this machine don't have sim card slot to plug in sim card card to access 3G network. It's required to use external USB 3G modem to connect via USB port of this tablet pc. Please note that this machine ONLY support EVDO 3G protocol. for the external USB modem, it support HUAWEI EC122, HUAWEI EC189 and ZTE AC581 model. Please check your mobile provide about the 3G if it is EVDO. For Wifi network access, this tablet PC has built-in WIFI antenna and support 802.11/A/B/G. Hope our reply can solve your question. Happy Bidding! BestBuyWT Customer Service Team

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290476158684&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Η παραπάνω απάντηση υσχυει για αυτο το μηχάνημα αλλα πιστεύω και για τα υπολοιπα που εχουν Android.

 

Βρήκα αυτο, τι κάνουμε το χτυπάμε?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270657563194&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

 

Βρήκα αυτο, τι κάνουμε το χτυπάμε?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270657563194&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

η τιμή και ότι δεν δίνει tracking number όπως λέει κάτω στις ερωτήσεις-απαντήσεις,δεν σε πονηρεύει;:X

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

η τιμή και ότι δεν δίνει tracking number όπως λέει κάτω στις ερωτήσεις-απαντήσεις,δεν σε πονηρεύει;:X

 

Με πονηρευει αλλα εχει paypal.

 

Αυτην τη στιγμη που γραφω εχει πουλησει ~100 κομματια :p

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update με ημερομηνία 29-10-2010 (Android 2.2-1029). Θα το βρείτε εδώ: http://www.gadgetsandtablets.com/forums/

Έχει ουσιαστικές βελτιώσεις όπως:

1) battery indicator added

2) phone items deleted

3) better stability

 

Έχουν ακόμα προσθέσει και την Ελληνική γλώσσα στα menu, αλλά όχι και Ελληνικό πληκτρολόγιο! :(

Προτείνω να στείλουμε όλοι οι Έλληνες κάτοχοι από ένα mail στην εταιρεία ώστε να το προσθέσουν στην επόμενη έκδοση. ;)

 

Ελεύθερη RAM για εφαρμογές: 132 ΜΒ έναντι 128 ΜΒ που είχε πριν.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

γειά σας θα ήθελα να αγοράσω ένα tablet με android και βρήκα αυτό,αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστος ο πωλητής...τα αξίζει τα λεφτά του? http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=180560446926&si=cBG7Rtv5g5nk2vYIoSuQD1HhIC4%253D&viewitem=&sspagename=ADME:X:RTQ:US:1123#ht_6128wt_932
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το νεο firmware

132 ελευθερα και 170 με τις cooked !

και το gps ειναι καλο και ο player.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το νεο firmware

132 ελευθερα και 170 με τις cooked !

και το gps ειναι καλο και ο player.

που εχει καλες cooked roms?

καμια καλη διευθυνση?

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο firmware

UPDATE November, 7th,2010:

 

A newer firmware has been released, Android 2.2-1102 with these Witstech comments:

1) solved GPS wrong speed

2) adjust display brightness to maximum screen turn to black bug

3) OS more stable

 

http://www.gadgetsandtablets.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=16

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...