Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει κανενα με οθονη eink διαθεσιμο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Ψάχνω για tablet 8άρι, κυρίως για διάβασμα ebooks και μερικά παιχνίδια σχετικά ελαφριά, τύπου Cube Escape κλπ. Όχι δηλαδή για 3d γραφικά και άλλα τέτοια.

 

Βρήκα αυτό: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_366652.html

 

Τα χαρακτηριστικά του φαίνονται αρκετά καλά και η τιμή πολύ χαμηλή. Έχει κανείς γνώμη;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ψάχνω για tablet 8άρι, κυρίως για διάβασμα ebooks και μερικά παιχνίδια σχετικά ελαφριά, τύπου Cube Escape κλπ. Όχι δηλαδή για 3d γραφικά και άλλα τέτοια.

 

Βρήκα αυτό: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_366652.html

 

Τα χαρακτηριστικά του φαίνονται αρκετά καλά και η τιμή πολύ χαμηλή. Έχει κανείς γνώμη;

 

Ευχαριστώ.

μικρή μπαταρία και λίγη μνήμη για dual boot

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το teclast t book 10"..καλο φαίνεται,ελπίζω μονο να μην βγάλει τίποτα γιατί είχα ενα Χ98 air 2 και στο 7μόνο σταμάτησε να φορτίζει και βάρεσε μητρική και μου έμεινε αμανατι

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ψαχνω για ταμπλετ και πραγματικα χρειαζομαι βοηθεια ωστε να καταληξω σε ενα καλο... Το χρειαζομαι κυριως για youtube και παιχνιδια και θελω να ειναι γυρω στις 9 ιντσες.... Βρηκα το samsung tab e 3g και μου φανηκε καλο..επισης ψιλο φοβαμαι να φυγω σε αλλη εταιρια μηπως δεν με βολεψει τοσο οσο η συγκεκριμενη... Το συγκεκριμενο ειναι καλη αγορα για φορτωση με εφαρμογες και καθημερινη χρηση? :)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ. Φίλος έχει ένα MLS iQtab Marine. Του έχει χαλάσει το σιδεράκι στο βύσμα που φορτίζει το τάμπλετ. Η εγγύηση δεν το καλύπτει και από το public του ζήτησαν 50ε για επισκευή. Έχουμε να προτείνουμε καμιά οικονομικότερη λύση;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Να πάει σε κανένα service γειτονιάς, αυτό δεν πρέπει να είναι κανένα εξεζητημένο πρόβλημα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να γραψω για την επιλογη που εκανα εχοντας ψαξει για πληροφοριες στο ιντερνετ. πηρα το cube iwork10, κοστισε 180 ευρω αλλα το εργαλειο ειναι το κατι αλλο. μπαταρια τρομερη, κανενα κολλημα, με επιλογη για win10 ή android. απο τα καλυτερα tablet που εχουν πεσει ποτε στα χερια μου και εχω δει αρκετα. προτεινεται ανεπιφυλακτα....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα παιδιά

 

Έχω ένα τάμπλετ μάρκας bitmore στο οποίο θέλω να βγάλω τα windows και να του περάσω android..

 

Έψαξα εδώ γυρω, αλλά δε βρήκα κανενα ανάλογο θέμα.. Έχει κάποιος απο εσάς κάποιον οδηγό;; Τα βίντεο στο youtube, δεν με κατατοπίζουν πλήρως...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παρε αντροιντ και βαλε γουντουσ...γινεται?..δεν γινεται, οποτε μενεις ως εχεις. Αξιοποιησε αυτό που εχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι τέτοιο

 

http://www.amiduos.com

 

Το οποίο θα τρέχει Android μέσα από τα Windows. Τώρα σχετικά με τις επιδόσεις δεν ξέρω πως θα τα πάει

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι τέτοιο

 

http://www.amiduos.com

 

Το οποίο θα τρέχει Android μέσα από τα Windows. Τώρα σχετικά με τις επιδόσεις δεν ξέρω πως θα τα πάει

 

Το προβλημα ειναι οτι το τάμπλετ μου ειναι μέ windows 8 και έχουν χωρητικότητα 10gb τα οποια κάθε μέρα και λιγοστεύουν και δε ξέρω το γιατί... Σε κανα μηνα υπολογιζω οτι δε θα έχει μεινει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα την βοήθεια σας για επιλογή tablet με Android απο 8-10 ίντσες και μέχρι 150 ευρώ ραμ 2G και σκληρό 16G και άνω για ίντερνετ και ταινίες προορίζεται έχω δει κάτι Onda και teclast αλλά διάβασα για θέματα με την γλώσσα η το σήμα του WiFi και για ότι θέλουν ροοτ και τέτοια αλλά θα ήθελα να την αποφύγω αυτή την διαδικασία δώστε τα φώτα σας

 

Sent from my HM 1S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ενδιαφέρομαι για αγορά του nexus 7 2013 και ήθελα να ρωτήσω σε όσους το έχω ακόμα σήμερα πως πάει και αν είναι κομπλέ αν και έχουν περάσει τα χρονια. Το ταμπλετακι το θέλω για πειραματισμο με ρομ και τέτοια αλλά και για διαβασματακι, youtube livestream browzing.

Με ενδιαφέρει το εν λόγω διότι δεν θέλω να επενεδυσω πολλά λεφτά σε τάμπλετ, γιατί έχει καλή οθόνη και αρκετές ρομ σαν nexus.

Γνώμες;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Ψαχνω για ενα tablet android 5.1 με 2 GB RAM 8inch κατω απο τα 100 ευρα! Δε με ενδιαφερουν τα μεγαλυτερα σε μεγεθος καθολου για να ειμαι ειλικρινης. Μεχρι τωρα τα μονα 8inch που βρισκω με 2GB RAM ειναι dual OS κατι που δε με ενδιαφερει καθολου καθως τα win 10 σε tablet δε μου λενε κατι. Ξερει κανεις αν υπαρχε κανενα τετοιο tablet. Πως ειναι δυνατον τα σκετα android να ειναι μονο 1GB ενω μονο ταα Dual OS να ειναι με 2?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_328162.html

 

Αυτο δεν είναι πολύ καλό και σε πολύ καλή τιμή;

 

ή είναι ιδέα μου;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το Cube Iwork10 με Android και Windows μαζί στα 150$ από Banggood.

Όλες οι κριτικές λένε τα καλύτερα, οπότε για να δούμε.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος.εχω το MLS iQTab 10 3G και ενω ανοιγει η οθονη δεν ξεκλειδωνει,δεν συρεται.μετα απο πολλες προσπαθειες πιανει μια φορα και μετα σαν να μην υπαρχει το προβλημα.αμα κλεισει η οθονη παλι τα ιδια.τι μπορει να εχει????παρακαλω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...