Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίναι το LY-F1 που έχει το δικό του thread. Eπίσης είναι ιδιαιτέρως ακριβό κατά την γνώμη μου.

 

Απ'έξω το βρίσκεις στην μισή τιμή. Του έχω κάνει review αν θες περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστο :bow::bow::bow:

 

δεν εχει τα ιδια χαρακτιριστικα !!!!!

 

Πως μπoρω να δω τα χαρακτιριστικα του zer

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

 

και εγώ το τσέκαρα... φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του με IPS οθόνη, BT, 1GB RAM, 8 GB εσωτ. μνήμη, απ' ότι κατάλαβα παίζει και 3d games???

Ξέρει κανείς εάν αξίζει τα λεφτά του;; Εννοώντας να μας πει άποψη από θέμα πείρας πάνω στα κινέζικα tablets εάν με τα χαρακτηριστικά του αξίζει κανείς να το αγοράσει!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπoρω να δω τα χαρακτιριστικα του zer

 

Με μια απλή αναζήτηση στο google ίσως;

 

http://zer.gr/show_1pro.asp?proid=1538

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok θελω να δω αν ισχυουν αυτα ??

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή να σου δώσει ότι διευκρινήσεις ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως το τσεκαρω ???

 

στο site λεει 1.5 mhz -1gb ram και στο system information του tablet λεει 1008 mhz και 300 mb ram

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για άλλη μια φορά σου γίνεται επισήμανση να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πόσες μέρες έκανε να ερθει ; Απο μπαταρία τι λέει ;

 

Παιδιά sorry για την καθυστέρηση αλλά ήμουν εκτός ,

Λοιπόν με EMS αποστολή που είχα επιλέξει και αν αφαιρέσει την απεργία τον δικό μας τον ΕΛΤΑ που έτυχε να πέσω πάνω καθώς και την καθυστέρηση αυτών λόγο έλλειψης σου παίρνει 1 εβδομάδα στο νερό . μου το έφεραν στο σπίτι όμως !

 

Μπαταρία δεν με έχει αφήσει ποτέ ,με φωτεινότητα οθόνης στην μέση γιατί είναι πολύ φωτεινή στο τέρμα και με Wi-Fi συνέχεια ενεργώ, full Game είναι πολύ καλή , ταινία δεν έχω δει . . 6-7 ώρες πρέπει να της βγάζει πάντως . ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.παιδια εχω ενα Ramos w6hd σημερα γυριδα απο καφε και δεν αναβε απο stanbay ..εφαγε και ενα μικρο πεσιμο απο τον καναπε.του κανω reset και το ανοιγω.καποιες φορες ανοιγει καποιες οχι..αλλα κολλαει η στην οθονη που γραφει Α9 η παρακατω στο πρασινο ρομποτακι.το ανοιξα αλλα δεν βρηκα κατι ξεκολλημενο..απο merimobiles το ειχα πατει τον ιανουαριο ..το θεμα ειναι αν τα φτιαχνει κανεις.εχει κατι σημαδια απο ενα πεσιμο ακομα..να εποικινωνησω μαζι τους;;υπαρχει τροπος για καποιο reset?καποιο hard reset που θα περασει το filmware απο την αρχη;;η το πεταω και προσπαθω να παρω αλλο?

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..... τελικά μέσα στη ταλαιπωρία μου φάνηκα τυχερός...

 

Είχα αγοράσει το Ramos W6HD το οποίο για κάποιο λόγο κόλλησε στο μπουτάρισμα...

Το έστειλα πίσω στο κατάστημα και αυτοί το στείλανε στη Ramos και από εκεί

έφυγε επιδιορθωμένο σε μένα.....

 

Το tablet πετάει στη κυριολεξία, δεν κολλάει πουθενά είναι ΑΠΙΘΑΝΟ....

Το θέμα είναι ότι..... μόλις χτες κατάλαβα ότι από 512 ΜΒ RAM...... πήγα στο 1 GB !!!!!!!!!!!!!!

 

Οι τύποι μου έκαναν αναβάθμιση στο tablet .... Απίστευτο !!!!!!!!!

Το tablet τώρα.... βγαίνει με 1 GB RAM ... αλλά όταν το είχα πάρει έβγαινε με 512 ΜΒ....

:lol:

 

Μπράβο στη Ramos...

 

P.S. Τώρα έχω παρεούλα το Ramos W6HD και το Ainol Novo 7 Auora ......

:happy:

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το Gemei G9 απέκτησε δικό του θέμα. Κάποια από τα τελευταία posts μεταφέρθηκαν εκεί.

Για ότι έχει σχέση με την συγκεκριμένη συσκευή μπορείτε να χρησιμοποιείτε το θέμα:

Gemei G9

Link to comment
Share on other sites

κάαααανε κανα συγκριτικό ρε nsourt :)))

 

Τα πρώτα σχόλια είναι ότι....

σαν οθόνη η IPS του Ainol είναι κορυφή... όχι ότι του Ramos είναι κακή...

Επιδόσεις σε παιχνίδια.... ίδιες μου φαίνονται...

Εκεί που το ramos πετά είναι στο web surfing.... το Ainol δείχνει να κολλά (ίσως με ένα firmware update φτιάξει)...

 

Και τα δύο σαν κατασκευή άψογα.... βέβαια το Ainol δείχνει πιο μουράτο... αλλά το σουλούπι του ramos... το γουστάρω γιατί το νοιώθεις (γραπώνεις καλά)...

 

Από μπαταρία.... normal όλα.... δεν έχω κάτσει να δω διάρκεια και κτλ... αλλά είναι φυσιολογική....

 

Δείτε εδώ και video με σύγκριση Aurora vs Ramos W6HD ....

 

 

:)

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το στέλνουν στην Ελλάδα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το στέλνουν στην Ελλάδα

 

Και είναι και pre-sale. Μάλλον θα είναι από τα πρώτα κινέζικα tablet με πραγματικό dualcore cpu.

Link to comment
Share on other sites

Mία πολύ σύντομη και πολύ σημαντική πληροφορία για το Sanei N90 και μέχρι να του κάνω το πλήρες review, η οποία με κούφανε και με κούρασε εξαιρετικά!!!!

 

Η μπαταρία του. Εχθές του έβαλα στις 5:45μμ να παίζει MP4 ταινία με τον ενσωματωμένο player στα default settings, την φωτεινότητα από τα settings τέρμα κάτω(όπως είχα κάνει και με το Μ19 - αφού η φωτεινότητα είναι αρκετή για παρακολούθηση ταινίας εντός σπιτιού), ήχος στα 75% και το wifi κλειστό.

 

Το ρημάδι με ξενύχτησε κανονικά!!! Παρακαλούσα να σβήσει να πάω για ύπνο!! Τελικά μου έκανε την χάρη και έσβησε στις 3:55πμ μετά από 10 ώρες και 10 λεπτά. Έβγαλα και φωτογραφία η οποία ελπίζω να είναι καλή και να φαίνεται η εν λόγω διάρκεια.

 

Στο Αntutu Tester, έδωσε σκορ μπαταρίας 604, τρίτο κάτω από Xoom και Iconia A500.

Link to comment
Share on other sites

10 ωρες και 10 λεπτά ε;για πες κανένα καλό ακόμα έτοιμος είμαι να το σπρωξω το m19... τι λες αξίζει να γίνει η αλλαγή,η άδικο κόπος;δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασία να τα αλλάξω αλλά αν έχουν τόσο μεγάλη διάφορα θα το συζητησω...
Link to comment
Share on other sites

10 ωρες και 10 λεπτά ε;για πες κανένα καλό ακόμα έτοιμος είμαι να το σπρωξω το m19... τι λες αξίζει να γίνει η αλλαγή,η άδικο κόπος;δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασία να τα αλλάξω αλλά αν έχουν τόσο μεγάλη διάφορα θα το συζητησω...

 

Mε wifi ανοιχτό και τα ίδια settings μου έδωσε συνεχή αναπαραγωγή στο youtube 8 ώρες και 15 λεπτά. Μου αρέσει ότι είναι ελαφρύτερο από το Μ19, η κεντραρισμένη μπροστά κάμερα του και φυσικά το ενσωματωμένο bluetooth του.

 

Το Play store του δεν είναι full αλλά διορθώνεται πανεύκολα με το Onda Vi610 market fix και εμφανίζει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το Ainol Novo Aurora από το merimobiles.

Τι shipping να επιλέξω; Οι περισσότεροι από ότι βλέπω πάνε με EMS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το Ainol Novo Aurora από το merimobiles.

Τι shipping να επιλέξω; Οι περισσότεροι από ότι βλέπω πάνε με EMS.

 

Είσαι πολύ τυχερός. Προσφορά στο merimobiles με 125 δολλάρια μόνο...! Το σκέφτομαι και εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

175 έχει. 125 γλιτώνεις...

 

Ουπς. Μπερδεύτηκα.. λέω και εγώ.. γιατί στο checkout μου το βγάζει 175;; :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...