Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Administrators
το σερβις της μοτορολα που βρισκεται?

 

Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ και θα σε καλύψουν πλήρως...

 

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών: 2106800009

Δευτέρα - Παρασκευή 10:00 - 6:00

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια συγνωμη αν εχει ξανααπαντηθει. Γνωριζει κανεις πως γινεται να χτυπαει το κινητο κανονικα απο το speaker, οταν εχω συνδεμενα τα handsfree;;

νομίζω είχαμε πει οτι δε γινεται η εγώ τα χω μπερδέψει τώρα; δε θυμάμαι και σίγουρα ας το επαληθεύσει κάποιος άλλος για σιγουριά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , έχω το DEFY και του έχω βάλει την 2.2.2 (original) . Όταν είχε την 2.1 είχε μια λειτουργία που όταν σε καλούσαν και ήθελες να κοπεί ο ήχος εισερχόμενης το αναποδογύριζες . Τώρα με την 2.2.2 μάλλον δεν υπάρχει . Μήπως στο market υπάρχει καμία εφαρμογή που να κάνει αυτό που περιέγραψα ;

Thanks προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Gorilla® Glass καθόλου πιστευτό σε εμένα!!!

Δεν κατάλαβα πως αλλά κάποια στιγμή διαπίστωσα μια γρατζουνιά δίχως το τηλέφωνο να έχει ακουμπήσει κάπου!!!

Να πώ δε ότι είναι η πρώτη φορά, μετά από πάνω από 20 χρόνια, που έχω γρατζουνισμένη οθόνη!!!!!!

Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό σε όλα τα άλλα μετά από 4 μήνες.

Σε αναμονή!

Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω σημάδια ευαισθησίας στην θύρα usb στην φόρτιση, δηλαδή θέλει ένα ελαφρύ "κούνημα" μερικές φορές για να πάρει μπροστά....

ελπίζω να μην πάω καμιά μέρα να το φορτίσω και να μην κάνει τίποτα!

έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία?:worry:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Gorilla® Glass καθόλου πιστευτό σε εμένα!!!

Δεν κατάλαβα πως αλλά κάποια στιγμή διαπίστωσα μια γρατζουνιά δίχως το τηλέφωνο να έχει ακουμπήσει κάπου!!!

Να πώ δε ότι είναι η πρώτη φορά, μετά από πάνω από 20 χρόνια, που έχω γρατζουνισμένη οθόνη!!!!!!

Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό σε όλα τα άλλα μετά από 4 μήνες.

Σε αναμονή!

εμένα πάλι με όλα τα προηγούμενα κινητά με γρατζουνισμένες οθόνες και πάντα ζελατίνα το πρώτο καιρό είμαι κατενθουσιασμένος μέχρι τώρα γιατί 5 μήνες χωρίς ζελατίνα, χύμα σε τσαντάκι, εχει πέσει και κάτω 2-3 φορές με την οθόνη αλλά ούτε ίχνος γρατζουνιάς πρώτη φορά κινητό μου μετά από τόσο καιρό είναι τόσο αψεγάδιαστο εντύπωση μου κανει που σου γρατζουνίστηκε τοσο εύκολα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπετε ενα βιντεο στον browser σας που θελει flash σας κολλαει;

Εννοω πως δεν παιζει κανονικα οπως στην εφαρμογη youtube αλλα κανει κολληματα και δεν μπορεις να το δεις καλα.

Γενικοτερα ακομη και σε live streaming του ant1 δεν τρεχει νορμαλ.

Εχω δοκιμασει σε opera, opera mini, dolphin HD, dolphin mini.

Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο;

Καθε φορα που γινετε uptade το flash player απο το market δοκιμαζω μηπως λυθει το προβλημα αλλα παραμενει. :wacko:

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται.Αν βαλω π.χ. να παιξει ενα βιντεο απο το youtube στα 360p ,παιζει γενικα ομαλα. Απο τα 480p και πανω,αρχιζουν τα ζορια.

 

Το κινητο εχει εναν μονοπυρηνο επεξεργαστη 800mhz,δεν μπορουμε να περιμενουμε και θαυματα.Παντως τα παει σχετικα ικανοποιητικα στο flash,αν σκεφτουμε οτι αλλα κινητα με αντιστοιχους επεξεργαστες δεν το υποστηριζουν καν.

 

Και streaming κανει καλα,εχω δει ποδοσφαιρικους αγωνες απο flash sites,ακομη και ολοκληρες ταινιες.Αλλα και τελειως smooth εμπειρια δεν ειναι,αλλιως θα ηταν samsung galaxy S II.

Link to comment
Share on other sites

συνμοτορολιστες :p γεια χαρα...

οπως βλεπετε στην υπογραφη μου,αποχωριστηκα την αγαπημενη μου συσκευη γιατι ηθελα κατι να αντεχει πιο πολυ σε σκονες κλπ,και ψηνομαι να ερθω πλεον στην παρεα σας...

αν καποιος εχει καποια προσφορα,ειναι σαφως ευπροσδεκτη...

ελπιζω συντομα να τα λεμε και πιο επι της ουσιας...:)

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

συνμοτορολιστες :p γεια χαρα...

οπως βλεπετε στην υπογραφη μου,αποχωριστηκα την αγαπημενη μου συσκευη γιατι ηθελα κατι να αντεχει πιο πολυ σε σκονες κλπ,και ψηνομαι να ερθω πλεον στην παρεα σας...

αν καποιος εχει καποια προσφορα,ειναι σαφως ευπροσδεκτη...

ελπιζω συντομα να τα λεμε και πιο επι της ουσιας...:)

 

Φιλε μου, θα σε ελεγα να περιμενεις λιγο καιρο για το Moto Defy+. Θα ειναι στην ιδια τιμη περιπου, και πιστοποιεται για την ανθεκτικοτητα του..!

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

μπα,δεν υπαρχει σαλιο:p το απλο θελω για τωρα μεταχειρισμενο που ειναι πολυ καλη η τιμη του,και βλεπουμε...

για καινουργιο δεν το βλεπω με τιποτα...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα ο φιλος πιο πανω αναφερει οτι το flash οταν βλεπεις βιντεο απο browser και streaming τρεχει ομαλα.

Γραψτε οσοι μπορειτε αν εχετε στο flash το ιδιο προβλημα με εμενα που αναφερα πιο πανω.

Για παραδειγμα live streaming απο το κινητο σε σελιδες με ποδοσφαιρικους αγωνες βλεπετε ανετα;

Εγω εκει βλεπω να κολλαει η εικονα και να πηγαινει "βημα βημα" και σε αυτο δεν φταιει το ιντερνετ.

Οπως ειπα οταν ανοιγω τα video απο την εφαρμογη youtube δεν υπαρχει κανενα προβλημα..αλλα μερικα βιντεο ειναι σε flash σε σελιδες και ειναι ειναι στο youtube.

Τι μπορει να φταιει; :(

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το Motorola defy μπορώ να κάνω κλήσεις μέσω skype αλλά μόνο να βλέπω και όχι να με βλέπουν.

μήπως έχει λύσει κανένας αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το Motorola defy μπορώ να κάνω κλήσεις μέσω skype αλλά μόνο να βλέπω και όχι να με βλέπουν.

μήπως έχει λύσει κανένας αυτό το θέμα?

 

φυσικά!

 

γυρνάς το κινητό απο την πίσω μεριά και σε βλέπουν! :rolleyes:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κι από μένα! Έχω από την Κυριακή, δε μπορώ να μπω σε wifi πουθενά, ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα απολύτως. Κάτι που πρόσεξα ακόμη είναι οτι όταν κάνω αναζήτηση δικτύου, μου δείχνει σφάλμα. Δίκτυο κινητής και 3G πάει οκ. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εστειλα ταχυδρομικως το κινητο στη CellCom για αλλαγη ακουστικου. Μολις εφτασε το κινητο μερικες μερες μετα, παω στην κουριερ να το παρω, και με εκπληξη μου παρατηρω οτι μου ειχαν κανει -εννοειται χωρις να τους το ζητησω ή να με ενημερωσουνε- επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (αναβαθμιση λογισμικου λεει στα χαρτια)!!!!! Με αποτελεσμα να χασω τις επαφες μου, καποια χρησιμα μηνυματα που ειχα με στοιχεια κλπ!!!

 

Εχω πιθανοτητες να διεκδικησω τιποτα απο τη βλακεια τους;; Ενταξει ημαρτον... Για αλλαγη ακουστικου εστειλα το τηλεφωνο και το πηρα πισω αγνωριστο!!! Και οχι τιποτα, επειδη δεν το ειχα επαναφερει σε εργοστασιακες ρυθμισεις λογω ελλειψης χρονου και ορεξης, πληρωσα και 40Ε, κυριος!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εστειλα ταχυδρομικως το κινητο στη CellCom για αλλαγη ακουστικου. Μολις εφτασε το κινητο μερικες μερες μετα, παω στην κουριερ να το παρω, και με εκπληξη μου παρατηρω οτι μου ειχαν κανει -εννοειται χωρις να τους το ζητησω ή να με ενημερωσουνε- επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (αναβαθμιση λογισμικου λεει στα χαρτια)!!!!! Με αποτελεσμα να χασω τις επαφες μου, καποια χρησιμα μηνυματα που ειχα με στοιχεια κλπ!!!

 

Εχω πιθανοτητες να διεκδικησω τιποτα απο τη βλακεια τους;; Ενταξει ημαρτον... Για αλλαγη ακουστικου εστειλα το τηλεφωνο και το πηρα πισω αγνωριστο!!! Και οχι τιποτα, επειδη δεν το ειχα επαναφερει σε εργοστασιακες ρυθμισεις λογω ελλειψης χρονου και ορεξης, πληρωσα και 40Ε, κυριος!

νομίζω όχι όταν το δίνεις στο service συνενείς οτι όλα τα δεδομένα του θα πρέπει να ειναι αποθηκευμένα γιατι υπάρχει περίπτωση να διαγραφουν, αν πηγαινες απο κει το παίρνεις και σε χαρτι νομιζω. Γενικά να ξέρεις ποτέ σε service χωρίς αποθηκευμένα δεδομένα ποτέ ότι και να είναι η βλάβη το πιο πιθανόν είναι να το αναβαθμίσουν η να κανουν επανεγκατασταση λειτουργικού.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ilias ειναι δικο σου το λαθος...θα μπορουσαν να σου ειχαν αλλαξει και πλακετα που παλι τα χανεις ολα....εννοειται πως θα καναν επαναφορα σε εργοστασιακες.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Υπαρχει καποιος τροπος να ειναι μονιμα ενεργοποιημενη η αναφορα στα SMS? Γιατι απο οτι εχω δει πρεπει καθε φορα πριν στειλεις ενα να μπαινεις στις ρυθμισεις και να το επιλεγεις. Εχετε βρει καποιον αλλο τροπο γιατι κατανταει πολυ σπαστικο...
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Υπαρχει καποιος τροπος να ειναι μονιμα ενεργοποιημενη η αναφορα στα SMS? Γιατι απο οτι εχω δει πρεπει καθε φορα πριν στειλεις ενα να μπαινεις στις ρυθμισεις και να το επιλεγεις. Εχετε βρει καποιον αλλο τροπο γιατι κατανταει πολυ σπαστικο...

 

Βαλε το go sms pro

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να γλιτωσω την εγκατασταση δευτερου προγραμματος για τα μηνυματα γιατι στο Χ10 που ειχα μου ειχαν σπασει τα νευρα που βαραγαν ολα μαζι σε καθε μηνυμα. Δηλαδη εργοστασιακα δεεεεεν ε? Ουτε οταν βαλω την 2.2 θα γινει κατι ε? :(
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις βαλει τη 2.2?με τη φρογιο λυνεται το προβλημα.αλλα αν θελεις χρησιμοποιεις και αλλο προγραμμα και απλα απενεργοποιεις τα notifications του default προγραμματος.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κι από μένα! Έχω από την Κυριακή, δε μπορώ να μπω σε wifi πουθενά, ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα απολύτως. Κάτι που πρόσεξα ακόμη είναι οτι όταν κάνω αναζήτηση δικτύου, μου δείχνει σφάλμα. Δίκτυο κινητής και 3G πάει οκ. Καμιά ιδέα;

Κανείς; Όσο κι αν έψαξα, δε βρήκα κάτι σχετικό. :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...