Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από restore & greenpoison j/b δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ από το πρόγραμμα vodadone Που έχω, που μέχρι πριν έμπαινα κανονικότατα... Πρέπει να ξαναβάλω τίποτα ρυθμίσεις??? ξερει κανένας τι φταίει???

 

Λογικά η ρυθμίσεις μπαίνουν αυτόματα από την vodafone κάνε ένα reset networks από τα settings.

 

Και το πρόβλημα σου δεν αφορά το jb αλλά πιθανό πρόβλημα που ίσως να προήλθε από αυτό, γιαυτό σε παρακαλώ συνεχίζουμε την κουβέντα στο γενικό θέμα...

 

iPhone FAQ - απορίες "αρχάριων" χρηστών

 

Έχω αναδημοσιεύσει την απάντηση και εκεί...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να κάνω jailbreak το 4άρι. Αν και έχω iPhone τα τελευταία 2 χρόνια (3g και 4) θα είναι η πρώτη φορά που θα το σπάσω.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνω ένα μπακαπ τα μηνύματά μου και τις επαφές;

 

Υπάρχει κάτι παιδιά; πως μπορώ να κρατήσω τα μηνύματα και τις επαφές αν το κάνω μετά set as new?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πού μπορώ να βρω το greenpois0n; To http://greenpois0n.com/ δε λειτουργεί.

 

στιλε μου πριβε το μαιλ σου να στο στειλω

 

Καλησπέρα. Πού μπορώ να βρω το greenpois0n; To http://greenpois0n.com/ δε λειτουργεί.

 

δοκιμασε και εδω http://www.multiupload.com/6PK39OPUB0

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως το greenpoison δε λειτουργεί από χθες που προσπαθώ να κατεβάσω το jb.

Μια ερώτηση όμως. Ποιο είναι το λινκ που πρέπει να κατεβάσω αν το βρω;

Το ένα είναι το rc 5 και το δεύτερο το rc 6.1. Το πρώτο μπόρεσα να το βρω, το δεύτερο όμως όχι. Ξέρει κανείς καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να μπω και να κατεβάσω την 6.1

Πληκτρολόγησα το greenpoison.com χωρίς το www και μπήκα αμέσως.

Για πιο λόγο δεν ξέρω, αλλά τα κατάφερα επιτέλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε, να πω πως δοκίμασα να μπω στο Greenpois0n και μπήκε κανονικά.

Και μια ερώτηση, τι διαφορά έχει το gp_win_rc5_b2.zip με το gp_win_rc6.1.zip ?

Κάποιο update λόγω του bug με το Loader ίσως?

 

edit: Είδα τις διαφορές στο README file που είχε μέσα στο .zip αρχείο.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση διάβασα λίγο τις τελευταίες σελίδες και αν κατάλαβα σωστά δεν έχει βγει κάτι για jailbreak στην έκδοση 4.2.1 σωστά? το τηλέφωνο είναι ελληνικό iphone 4, αν μπορεί κάποιος ας δώσει κανα λινκ με κάτι συγκεκριμένο.. ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση διάβασα λίγο τις τελευταίες σελίδες και αν κατάλαβα σωστά δεν έχει βγει κάτι για jailbreak στην έκδοση 4.2.1 σωστά? το τηλέφωνο είναι ελληνικό iphone 4, αν μπορεί κάποιος ας δώσει κανα λινκ με κάτι συγκεκριμένο.. ευχαριστώ!

 

Πως το κατάλαβες αυτό, αφού εδώ και 3 με 4 σελίδες λέμε ότι βγήκε...:p

 

 

Δες εδώ και εδώ.:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

στις προηγούμενες σελιδες κάποιοι ρωτάνε αν είναι τεσταρισμένο και κατι οτι δεν γινεται unlock και κατι για το baseband γραφουν, δεν τα καταλαβαίνω αυτά (δεν έχω iphone, ένας φίλος έχει και με έχει τρελάνει)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες μια απορια που μου δημιουργηθηκε βλεποντας το θεμα αυτο (προς moderatos/administrators κυριως απευθυνεται) ειναι οτι πολλα πραγματα μεσα στο φορουμ,οπως σπασμενα προγραμματα για symbian,android,wm απαγορευονται δια ροπαλου,δεν αφηνουν τιποτα και το ξηλωνουν αμεσως οταν κατι γραφεται περι ξεκλειδωματος οποιουδηποτε προγραμματος,χαρτες κτλ.

 

Η απορια μου ειναι η εξης...ολο αυτο το θεμα με τις τοοοσες σελιδες δεν ειναι καραμπαμ ***** επισημου firmware της apple??Γιατι εχει αφεθει ελευθερο?Δεν ειναι νομιμοποιημενο οποτε θεωρειται παρανομο σωστα?:blink:

Edited by ioannis_m
τα αστερακια ειναι το Κρακ σε λατινικα.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

στις προηγούμενες σελιδες κάποιοι ρωτάνε αν είναι τεσταρισμένο και κατι οτι δεν γινεται unlock και κατι για το baseband γραφουν, δεν τα καταλαβαίνω αυτά (δεν έχω iphone, ένας φίλος έχει και με έχει τρελάνει)

 

Από την στιγμή που είναι ελληνικό το δικό του δεν έχει τέτοια θέματα, το κάνει άφοβα..

Αυτά αφορούν τις κλειδωμένες συσκευές, στην Ελλάδα έρχονται ξεκλείδωτες !!!

 

Βρε παιδες μια απορια που μου δημιουργηθηκε βλεποντας το θεμα αυτο (προς moderatos/administrators κυριως απευθυνεται) ειναι οτι πολλα πραγματα μεσα στο φορουμ,οπως σπασμενα προγραμματα για symbian,android,wm απαγορευονται δια ροπαλου,δεν αφηνουν τιποτα και το ξηλωνουν αμεσως οταν κατι γραφεται περι ξεκλειδωματος οποιουδηποτε προγραμματος,χαρτες κτλ.

 

Η απορια μου ειναι η εξης...ολο αυτο το θεμα με τις τοοοσες σελιδες δεν ειναι καραμπαμ ***** επισημου firmware της apple??Γιατι εχει αφεθει ελευθερο?Δεν ειναι νομιμοποιημενο οποτε θεωρειται παρανομο σωστα?:blink:

 

ΗΠΑ: Νόμιμο το jailbreak και το rooting στα κινητά τηλέφωνα

 

Μέχρι νεοτέρας πάντα....

 

Το μόνο που δεν επιτρέπεται να αναφέρουμε είναι site και ρέπος με παράνομο υλικό...

Αν λοιπόν έχει πέσει στην αντίληψη σου κάτι τέτοιο, το αναφέρεις...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω εχω κανει JB με greenpoison ,ποια εφαρμογη χρειαζεται να εχω για να διαλεγεις ποιο LOGO θελω αντι για το μηλαρακι απο αυτα που κατεβαζω απο το cydia;
Link to comment
Share on other sites

μπόρω να παω στην βονταφον κ να τους πω το τηλ είναι από την βονταφον αγγλίας να μου το ξεκλειδώσετε να το δουλέψω στην ελλάδα.

 

Αλλα δεν πειραζει γιατι επιτελους βγήκε το

UNLOCK

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας

Θα ηθελα σας παρακαλω την πολυτιμη βοηθεια σας

Ειμαι κατοχος i phone4 16 gb και η εκδοση ειναι 4,2,1

Διαβασα προσεκτικα της οδηγιες για jailbreak (ημουν και κατοχος του 3gs) με greenpoison απο windows αλλα μαλλον κατι δεν κανω σωστα

Λοιπον απενεργοποιω την συσκευη τρεχω το προγραμμα κραταω το power οff μετα μαζι και το home button αφηνω το το power off κρατωντας ακομα το home μου λεει να πατησω το κουμπι ηια jailbreak kαι καπου εκει μετα apo λιγο μου λεει quit και παπαλαααααααααα

 

 

 

Λιγο βοηθεια απο καποιον ποιο εμπειρο θα μου ηταν λουκουμακι

 

 

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει! Έβγαινε το η νεκροκεφαλη/μήλο στην οθόνη και μετα νόμιζα δεν έκανε τίποτα. Μόλις βγει όμως, άφησε το για κανά 5λεπτο(μπορει και παραπάνω)! Αυτο θ ανοίξει μόνο του μετα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μια χαρά έγινε η διαδικασία την πρώτη φορά μόνο δεν πέτυχε και έπρεπε να κάνουμε ρεσετ μαλλον δεν πάτησα καλά τα κουμπιά. επίσης να πω ότι τη δεύτερη φορά είχα κάνει εγκατάσταση το itunes στο pc..
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ανάβει.θα πρέπει να το ανοίξω εγώ με το κουμπί off και home

 

Μονο με το Power δεν ανοιγει ? αν δεν ανοιγει προσπαθησε να το βαλεις σε DFU και να το κανεις παλι restore

ανοιξε το itunes μετα αν δεν αναβει πατα συνεχωμενα το Home και καρφωσε το καλωδιο στο iphone και θα δεις θα το δει ο υπολογιστης και θα γραψει οτι ειναι σε dfu και μετα κανε restore Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.2 και την εχω κανει jb ... οταν θα βγει η 4.3 μπορω να κανω αναβαθμιση ενω το κινητο ειναι jb η πρεπει να γινει restore?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...