Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον φιλε μου εσυ βιαστηκες να απαντησεις χωρις να διαβασεις τον τιτλο του θεματος μου ;) .

α οκ ,τωρα το διαβασες :) .

την εχω βαλει φιλε μου και μεσω kies την ics και απο sam μεσω odin...

Edited by geopis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον φιλε μου εσυ βιαστηκες να απαντησεις χωρις να διαβασεις τον τιτλο του θεματος μου ;) .

α οκ ,τωρα το διαβασες :) .

την εχω βαλει φιλε μου και μεσω kies την ics και απο sam μεσω odin...

 

Ναι αλλά το διόρθωσα ;), εγώ στην θέση σου θα πέρναγα ξανά την 4.0.4 μέσω odin.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το διόρθωσα ;), εγώ στην θέση σου θα πέρναγα ξανά την 4.0.4 μέσω odin.

 

το περιεργο ειναι πως μου το κανει ολες τις φορες που το περασα ακομα και στην honeycomb .εχεις ξανακουσει για παρομοιο προβλημα?απλα φοβαμαι μην ειναι θεμα hardware και οχι software.αν και εχω 1.5 χρονο εγγυηση σκεφτομαι την αναμονη της samsung...

Edited by geopis
Link to comment
Share on other sites

το περιεργο ειναι πως μου το κανει ολες τις φορες που το περασα ακομα και στην honeycomb .εχεις ξανακουσει για παρομοιο προβλημα?απλα φοβαμαι μην ειναι θεμα hardware και οχι software.αν και εχω 1.5 χρονο εγγυηση σκεφτομαι την αναμονη της samsung...

 

Χμ, κάτι τέτοια κουλά μου έκανε το ACE παλιά, δεν ξέρω τι να σου πω, πήγαινε μια βόλτα από αντιπροσωπία καλύτερα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, κάτι τέτοια κουλά μου έκανε το ACE παλιά, δεν ξέρω τι να σου πω, πήγαινε μια βόλτα από αντιπροσωπία καλύτερα.

 

Μαλλον για εκει με βλεπω δυστηχως...και ειδικα τετοιες μερες σιγα μην τους πετυχεις και το καλυτερο εινα ποτε θα το παρεις...μαλλον για τα αλλα χριστουγεννα το βλεπω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομορφη παρεα

εχω το galaxy tab gt-p1000 εδω και δυο χρονια και αποφασισα να το κανω αναβαθμιση και περασα την

firmware-2.3.6

kernel-2.6.35.7

root@dell140#2

gingerbreadxwjq8

και δεν εχω ιντερνετ με την καρτα που εχω μεσα μαλλον δεν δουλευει το 3g, και ειναι σε αυτοματη λειτουργια

τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομορφη παρεα

εχω το galaxy tab gt-p1000 εδω και δυο χρονια και αποφασισα να το κανω αναβαθμιση και περασα την

firmware-2.3.6

kernel-2.6.35.7

root@dell140#2

gingerbreadxwjq8

και δεν εχω ιντερνετ με την καρτα που εχω μεσα μαλλον δεν δουλευει το 3g, και ειναι σε αυτοματη λειτουργια

τι φταιει?

 

 

Ισως να πρεπει να του περάσεις τις ρυθμισεις για 3G για το δυκτιο σου

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

οι οποιες γινονται πωςςς?

thanks

 

Ανάλογα με την εταιρεία στην οποία είναι η σύνδεση σου. Το πιο γρήγορο είναι να πάρεις εξυπηρέτηση πελατών

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω βοηθεια γιατι χαθηκα εχω το p1000 και θελω να βαλω custom rom το εκανα root me superoneclick και ολα καλα ομως δεν μπορωνα εγκαταστησω το cwm recovery προσπαθησα με heimdall suite αλλα ειχα σφαλμα και me rom manager δεν μπορουσα αυτοματα καμια βοηθεια? και κανα λινκ αν μπορειτε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω βοηθεια γιατι χαθηκα εχω το p1000 και θελω να βαλω custom rom το εκανα root me superoneclick και ολα καλα ομως δεν μπορωνα εγκαταστησω το cwm recovery προσπαθησα με heimdall suite αλλα ειχα σφαλμα και me rom manager δεν μπορουσα αυτοματα καμια βοηθεια? και κανα λινκ αν μπορειτε

 

Βρήκες άκρη ή να στα στείλω αύριο;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κατάφερα βλακωδώς να κάνω hard-brick το P1000 μου. :wacko:

Πριν από λίγους μήνες το είχα αναβαθμίσει στην 2.3.6 official UK rom και χτες αποφάσισα να του περάσω μία custom 4.1.2. Προσπαθώντας να ακολουθήσω κατά γράμμα το tutorial (τρομάρα μου), άρχισα με downgrade σε μία 2.3.3 που πρότεινε, η οποία για κακή μου τύχη ήταν custom. To flash απ' το Odin έγινε κανονικά, αλλά το υποτιθέμενο reboot δεν έγινε ποτέ και το tab έμεινε σβηστό χωρίς να ανταποκρίνεται σε κουμπιά/plug in στο PC/φορτιστή. Απ' αυτά που διάβασα εκ των υστέρων, υποθέτω ότι η original 2.3.6 είχε κλειδωμένους bootloaders και με την custom που φλάσαρα έγινε ο πανικός. Τουλάχιστον είχε ήδη λήξει η εγγύηση και γλύτωσα μερικές τύψεις!

 

Μήπως έχετε καμία πρόταση για το που να το πάω για service (στην Αθήνα)? (μαγικές λύσεις δεκτές :p, αν και απ' ότι διάβασα ως τώρα του έδωσα και κατάλαβε...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

 

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βρει τρόπο να συνδέεται με 3g (με usb dongle προφανώς) στο Galaxy Tab 7 P1010.

 

Ευχαριστώ!

Winds blow... She pulls her coat tighter... And the letter flies away...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά! Κατάφερα βλακωδώς να κάνω hard-brick το P1000 μου. :wacko:

Πριν από λίγους μήνες το είχα αναβαθμίσει στην 2.3.6 official UK rom και χτες αποφάσισα να του περάσω μία custom 4.1.2. Προσπαθώντας να ακολουθήσω κατά γράμμα το tutorial (τρομάρα μου), άρχισα με downgrade σε μία 2.3.3 που πρότεινε, η οποία για κακή μου τύχη ήταν custom. To flash απ' το Odin έγινε κανονικά, αλλά το υποτιθέμενο reboot δεν έγινε ποτέ και το tab έμεινε σβηστό χωρίς να ανταποκρίνεται σε κουμπιά/plug in στο PC/φορτιστή. Απ' αυτά που διάβασα εκ των υστέρων, υποθέτω ότι η original 2.3.6 είχε κλειδωμένους bootloaders και με την custom που φλάσαρα έγινε ο πανικός. Τουλάχιστον είχε ήδη λήξει η εγγύηση και γλύτωσα μερικές τύψεις!

 

Μήπως έχετε καμία πρόταση για το που να το πάω για service (στην Αθήνα)? (μαγικές λύσεις δεκτές :p, αν και απ' ότι διάβασα ως τώρα του έδωσα και κατάλαβε...)

 

Δεν μπαίνει σε bootloader / recovery με τους γνωστούς συνδυασμούς πλήκτρων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κάποιος να με οδηγήσει σε έναν οδηγό αναβάθμισης του Ρ1000;

Εχω κάνει ολική επαναφορά και θέλω να το πάω στην 4.χ

 

Μου δίνει τα εξής σφάλματα

 

E:failed to verify whole-file signature

E:signature verification failed

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

επιτέλους η 4.1.2 για το 7 plus! (P6200)

στη σελίδα samfirmware.com (open austria η εκδοση) :)

http://hotfile.com/dl/201587033/0e981e2/P6200XXMC3_P6200OXAMC3_ATO.zip.html

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Την βοήθεια και τα ''φώτα'' σας παρακαλώ!!!!!!!

Έχω ένα p1000 με 2.3.6 .

Αγόρασα αυτό το προϊόν .... http://www.ebay.com/itm/360655405599?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

με την ελπίδα να μπορώ να συνδέω φλασάκια απ' ευθείας στην ταμπλέτα.

Έμεινα με την ελπίδα!!!!!

Κάποια πρόταση/βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα flashάκι δοκίμασες? Δεν το βλέπει καθόλου ή δεν βλέπει τα περιεχόμενά του? Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι θα πρέπει να είναι σε FAT32 format και όχι σε NTFS...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη απάντηση.

Θα τσεκάρω το φορματ από τα φλασάκια και θα κάνω δοκιμές .

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν βγάζει καμία ειδοποίηση το τάμπλετ όταν συνδέω κάποιο φλασάκι,δείχνει ότι δεν το αναγνωρίζει καθόλου.Έχω την εντύπωση ότι ο εξ Ανατολών προμηθευτής μου τα έκανε μαντάρα στην περιγραφή του προϊόντος του γιατί δεν απαντάει και στις ερωτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Όταν βάζεις το ανταπτοράκι (σκέτο χωρίς flashάκι συνδεδεμένο) δεν σου βγάζει ένδειξη για USB πάνω αριστερά?
Link to comment
Share on other sites

Καμία ειδοποίηση δεν βγάζει όταν συνδέω το απίθανο ανταπτοράκι.Μάλλον δεν είναι για το p1000.

Οι Κινέζοι είναι φίλοι μας και πάντα πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν!!!!!!! :cry::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το αίνιγμα.Το p1000 δεν είναι συμβατό με αυτό το προϊόν...http://www.ebay.com/itm/360655405599?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

διότι δεν δίνει αρκετό ρεύμα από την υποδοχή φόρτισης για να διαβαστούν φλασάκια ή εξωτερικοί σκληροί .Υπάρχει τρόπος να διαβάσει το τάμπλετ τα φλασάκια ακολουθώντας την μέθοδο του Y- cable.Περιγράφεται εδώ...http://www.youtube.com/watch?v=Wt5rNrbNnDk .

Στην ουσία δίνουμε ρεύμα με το φορτιστή μας για να διαβάσει το τάμπλετ τα φλασάκια .Άβολο και περίπλοκο.

Αν έχω κάνει λάθος περιμένω διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...