Jump to content

[Επίσημο] Motorola Droid/Milestone 2


Erebos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν γνωρίζει κάποιος πότε θα το δούμε στα ελληνικά μαγαζιά, γιατί από προχθες και για 2 μήνες θα έχω επιδότηση από wind, παίζει να το έχουμε δει μέχρι τις γιορτές ας πούμε; :Ρ

 

Ξέρω ότι κάνω την κλασσική ερώτηση αλλά λέω ίσως να έχει κάποιος insider infos @V@gelis?

 

hands-on του Droid Global: http://www.engadget.com/2010/11/19/motorola-droid-2-global-hands-on/

Ευχαριστώ

 

Κατι πηρε το αυτι μου οτι δε θα το δουμε πριν το νεο χρονο στην Ελλαδα. Αλλα μη βασιστεις σε αυτο φιλε μου... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι 2 λόγοι για τους οποίους δεν έχω τσιμπήσει ακόμα το Desire Z είναι τα προβλήματα με το hinge που απ' οτι φαίνεται είναι λόγω design και η ελαφρώς χαμηλότερη ανάλυση της οθόνης (800x480 αντι για 854x480) σε σχέση με το Milestone/Milestone 2.

 

Γενικά πρέπει να είναι απίστευτο τηλέφωνο το Z αλλα ρε γμτ αυτό το hinge φαίνεται πολύ εκνευριστικό.. Κι είναι και τζόγος αν θα χεις πρόβλημα έντονο ή όχι..

 

Βέβαια απο θέμα CPU είναι πολύ μπροστά απ' το 'Stone 2... Απλά τσεκάρετε τα διάφορα benchmarks που κυκλοφορούν.

 

Απ' την άλλη, με OC το Stone 2 το φτάνει..

 

Το θέμα πάντως είναι αν θα κυκλοφορήσει το Droid 2 Global στην Ευρώπη. Αν μπορεί κάποιος να το πάρει τότε δε βλέπω το λόγο ύπαρξης του Milestone 2..

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Το z ειναι απλα θεοβαρυ,και κατ'εμε ασχημο.

Η cpu δε νομιζω να ειναι καλυτερη του z,to 2 θα φοραει 1000αρη αν δεν κανω λαθος,περιπου αναλογες cpu φανταζομαι μιας και ο snapdragon θα ειναι νεας γενιας,αλλιως θα ηταν stone 2 ftw...

Ο μονος λογος που θα αλλαζα το stone ειναι να εβγαινε ενα htc με κορυφαιο hardware και ανοιχτο kernel κλπ αλλα οχι τοσο βαρυ πια,με το qwerty του z (σαν διαταξη) με το μηχανισμο της μοτορολα και εμφανιση να ψιλοβλεπεται,και να εχει σοβαρο look...

Tι ζηταω τωρα ε?

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικά νέα! Το motorola milestone 2 , ήρθε στην Ελλάδα και μάλιστα στην Αργυρούπολη στην τιμή , ευτυχώς δεν το ξηλώσανε , των 489 €

 

 

Παρακαλώ : :- )

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ,πολυ καλη τιμη ρε γμτ και λογικα θα πεφτει με τις μερες,η μνημη και το πληκτρολογιο ειναι οτι του ελειπαν για να ειναι τελειο για μενα...με πολυ δυσκολια κρατιεμαι γιατι ειμαι σε δεινη οικονοικη θεση...

Παω στοιχημα οτι θα μιλαμε για επικη συσκευη ,περισσοτερο απο το 1,χωρις το blur θα τρωει σναπντραγκονακια για πρωινο...συμβιβαζομαι και με τον bootloader αν ειναι...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το z ειναι απλα θεοβαρυ,και κατ'εμε ασχημο.

Η cpu δε νομιζω να ειναι καλυτερη του z,to 2 θα φοραει 1000αρη αν δεν κανω λαθος,περιπου αναλογες cpu φανταζομαι μιας και ο snapdragon θα ειναι νεας γενιας,αλλιως θα ηταν stone 2 ftw...

Ο μονος λογος που θα αλλαζα το stone ειναι να εβγαινε ενα htc με κορυφαιο hardware και ανοιχτο kernel κλπ αλλα οχι τοσο βαρυ πια,με το qwerty του z (σαν διαταξη) με το μηχανισμο της μοτορολα και εμφανιση να ψιλοβλεπεται,και να εχει σοβαρο look...

Tι ζηταω τωρα ε?

Sent from my Milestone

 

Κι όμως οι διαφορές αναμεσα στο Ζ και το Stone 2 οσον αφορά την CPU ειναι τρομαχτικές, δείτε απλά τα scores στο smartphonebenchmarks.com..

 

Πρόκειται για διαφορετική γενιά CPU οπότε ειναι λογικό.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικά νέα! Το motorola milestone 2 , ήρθε στην Ελλάδα και μάλιστα στην Αργυρούπολη στην τιμή , ευτυχώς δεν το ξηλώσανε , των 489 €

 

 

Παρακαλώ : :- )

 

διαθέσιμο και από το ελληνικό expanys σε καλή τιμή

http://www.expansys.com.gr/motorola-milestone-2-android-smartphone-eu-203474/

Link to comment
Share on other sites

Εάν η μοτορόλα δεν φιλήσει σταυρό ότι θα βάλει τη 2.3 σε αυτό το τηλέφωνο, οι κάτοχοι του stone 1 μην κάνετε το λάθος να το πάρετε.:!::!::!:

Θα ξαναδώσετε κοντά 500 ευρώ, για το ίδιο τηλέφωνο ουσιαστικά, αφού σε λίγο καιρό και οι 2 συσκευές θα τρέχουν τη 2.2 ( με 1ghz επεξεργαστές:p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν έχει ούτε το 1 ούτε το 2, με τις τιμές που ισχύουν σήμερα, δεν αξίζει να πάρει το 2;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν έχει ούτε το 1 ούτε το 2, με τις τιμές που ισχύουν σήμερα, δεν αξίζει να πάρει το 2;

 

Σε αυτα τα χρηματα? Φυσικα και αξιζει, ειναι κινηταρα...

Link to comment
Share on other sites

Εάν η μοτορόλα δεν φιλήσει σταυρό ότι θα βάλει τη 2.3 σε αυτό το τηλέφωνο, οι κάτοχοι του stone 1 μην κάνετε το λάθος να το πάρετε.:!::!::!:

Θα ξαναδώσετε κοντά 500 ευρώ, για το ίδιο τηλέφωνο ουσιαστικά, αφού σε λίγο καιρό και οι 2 συσκευές θα τρέχουν τη 2.2 ( με 1ghz επεξεργαστές:p )

 

Το 2 σύμφωνα με τον γνωστό πίνακα της μοτορόλα ΔΕΝ θα αναβαθμιστεί σε 2.2..

Link to comment
Share on other sites

Το 2 σύμφωνα με τον γνωστό πίνακα της μοτορόλα ΔΕΝ θα αναβαθμιστεί σε 2.2..

 

Μα είναι 2.2 εξ΄αρχής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις τπτ;

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις τπτ;

Ευχαριστώ!

 

http://www.digitallife.gr/dokimazoume-prwtoi-to-milestone-2/

 

Στο παραπάνω link θα βρεις το review που έχω γράψει για τη συσκευή - αν θέλετε μου μεταφέρετε και τις εντυπώσεις σας. Προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο Android κινητό, ιδίως αν λάβω υπόψη τα χρήματα που ζητάει για την αγορά του. Με εκνευρίζει το γεγονός ότι ο πολύς κοσμός ασχολείται μόνο με εμπορικά κινητά, εθελοτυφλεί και πορεύεται βάσει πωλήσεων και brand. Χάνουμε την ουσία. Κρίμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει το γεγονός ότι ο πολύς κοσμός ασχολείται μόνο με εμπορικά κινητά, εθελοτυφλεί και πορεύεται βάσει πωλήσεων και brand. Χάνουμε την ουσία. Κρίμα.

 

Τα πιο εμπορικά κινητά έχουν συνήθως καλύτερη υποστήριξη από την εταιρία παραγωγής τους αλλά και από users όπως το xda. Ήταν ένας λόγος που προτίμησα το Desire HD από το Ζ.

Τώρα πάω να διαβάσω το review:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε έχεις απόλυτο δίκιο. Έχοντας το milestone 2 στα χέρια μου μπορώ να πω, πως για τα δικά μου γούστα είναι συνολικά η καλύτερη πρόταση της αγοράς σε android κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ με το review σε αυτά που αναφέρει για το design.

Οι χρυσές λεπτομέρειες του πρώτου μιλεστόνε μου αρέσουν.

Τονίζουν την καταγωγή του (ναι, δεν είναι ασιατικό προιόν, είναι αμερικάνικο με ό,τι αυτό συνεπάγεται) και το κάνουν ξεχωριστό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, η υποθεση design ειναι καθαρα υποκειμενικη, οποτε ο καθενας μας θα εχει σιγουρα μια διαφορετικη αποψη. Κι εγω με τη σειρα μου θεωρω πως ειναι σαφως πιο ομορφο απο τον προκατοχο (μονο και μονο η απουσια "περβαζιου" με το πληκτρολογιο που προεξειχε και το ψευδομεταλλικο φινιρισμα το κανουν πιο ομορφο), αλλα αυτο ειναι σχετικο και καθαρα υποκειμενικο.

Αυτο που δεν ειναι υποκειμενικο ειναι πως ειναι βελτιωμενο στα σημεια και στα 450 που ζητα η Μοτορολα για την αποκτηση του δεν εχει αντιπαλο...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, η υποθεση design ειναι καθαρα υποκειμενικη, οποτε ο καθενας μας θα εχει σιγουρα μια διαφορετικη αποψη. Κι εγω με τη σειρα μου θεωρω πως ειναι σαφως πιο ομορφο απο τον προκατοχο (μονο και μονο η απουσια "περβαζιου" με το πληκτρολογιο που προεξειχε και το ψευδομεταλλικο φινιρισμα το κανουν πιο ομορφο), αλλα αυτο ειναι σχετικο και καθαρα υποκειμενικο.

Αυτο που δεν ειναι υποκειμενικο ειναι πως ειναι βελτιωμενο στα σημεια και στα 450 που ζητα η Μοτορολα για την αποκτηση του δεν εχει αντιπαλο...

+ 1 Συμφωνούμε απόλυτα!

Πολύ καλή και τίμια πρόταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/dokimazoume-prwtoi-to-milestone-2/

 

Στο παραπάνω link θα βρεις το review που έχω γράψει για τη συσκευή - αν θέλετε μου μεταφέρετε και τις εντυπώσεις σας. Προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο Android κινητό, ιδίως αν λάβω υπόψη τα χρήματα που ζητάει για την αγορά του. Με εκνευρίζει το γεγονός ότι ο πολύς κοσμός ασχολείται μόνο με εμπορικά κινητά, εθελοτυφλεί και πορεύεται βάσει πωλήσεων και brand. Χάνουμε την ουσία. Κρίμα.

 

πληρέστατο review, ευχαριστώ, οθόνη καθόλου καλά χρώματα ε;

Γιακυκλοφορία στην ελλάδα ούτε λόγος ε; :( Τι θα κάνουμε με την αναβάθμιση...

 

Ευχαριστώ και πάλι,

Μάνος

Edited by manos the greek

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

πληρέστατο review, ευχαριστώ, οθόνη καθόλου καλά χρώματα ε;

Γιακυκλοφορία στην ελλάδα ούτε λόγος ε; :( Τι θα κάνουμε με την αναβάθμιση...

 

Ευχαριστώ και πάλι,

Μάνος

 

Μανο, το αντιθετο ισχυει. Η οθονη εχει απο τα καλυτερα χρωματα σε lcd panel...

Link to comment
Share on other sites

Μανο, το αντιθετο ισχυει. Η οθονη εχει απο τα καλυτερα χρωματα σε lcd panel...

 

Μα στο review λέει απόδοση οθόνης ότι δεν είναι καλή,

επίσης μία ερώτηση @Bibon το ηχείο του πως είναι;

και ακόμα αν το πάρω από εξώ θα έχω ελληνικό πληκτρολόγιο εικονικό

αλλά και στο πληκτρολογιό του;

 

Ευχαριστώ

Edited by manos the greek

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω η οθόνη του 'stone (και προφανώς και του 2 που απ' οτι φαίνεται ειναι το ιδιο panel) είναι απ' τις καλύτερες του είδους, κι ας μην είναι SLCD.

 

Επίσης χαλαρά την προτιμώ απ' τις AMOLED με τα oversaturated χρώματα..

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει,δε θυμαμαι που,οτι του 2 αποδιδει χειροτερα,χωρισ να υπαρχει καποια λογικη εξηγηση
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το κρατησα για 2 ημερες και μπορω να πω τα εξης: η οθονη του στα ιδια επιπεδα με του milestone 1 και με καλυτερο λευκο (τωρα το τι γραφεται στα review δεν υποκαθιστα με τιποτα αυτα που ειδα). Το κινητο με την εκδοση που φορα ηταν απολαυστικο στη χρηση). Μου εκανε επισης εντυπωση το ακουστικο που ειναι στα ιδια-αψογα- επιπεδα με αυτο του ΧΤ720...

@ manos the greek

Με το greek ime απο το μαρκετ εχεις ελληνικα με 160 χαρακτηρες και στο εικονικο και στο φυσικο πληκτρολογιο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...